Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2006., 11:27   #1
Mala prometna nezgoda+postupak

Dakle ja sa frendom u svom autu stanem na crvenom i tako mi nesto pricamo, auto ispred nas stoji i cekamo svi zeleno. Kad odjedan put TRAS! Sta je sad!? Bili smo u totalnom soku jer je udar bio uzasno glasan. Nakon jedno 30 sek. skuzim da nas je neko udrio zada i izadjem vani...faca izlazi iz Seat Altee (auto ili tenk, pitanje je sad zadovoljan jer njemu nista (OSIM TRAGOVA MOG BRANIKA)...kao proklizao je (a nije bilo kise)...e sad vidi cuda, ni meni nista - samo se branik ulupio tj. dosao skoro do lima(Jugic je posrijedi). Tip mi da podatke ali nije ispunio onaj euro formular. Sta sad da radim kad nema tog formulara ispunjenog? Hocu da mi njegovo osiguranje plati ili novi branik ili da mi se stari "izvuce". Da li neko zna proceduru kod takvih malih steta?
__________________
Resistence is futile! Unless you are Rene from zi Cafe!
Seven of Nine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 12:35   #2
Moras kao prvo zvati policiju
Reć da te boli vrat
Otić do doktora
Otić u njegovo osiguravajuće društvo i ispunit papire
Uzet odvjetnika koji radi na postotak
Čekat novce

Uzmimo za primjer moju susjedu koju je tip udario na skuteru, njoj nije bilo ništa, postupila je ovako kako bi svaka normalna osoba postupila, popravili su joj skuter i dobila je 16000kn za traumu ili kako god se to vec zove..
__________________
Jag är inte en människa. Det här är bara en dröm, och snart vaknar jag.
Brown Acid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 14:37   #3
ne bi

Quote:
Brown Acid kaže:
Moras kao prvo zvati policiju
Reć da te boli vrat
Otić do doktora
Otić u njegovo osiguravajuće društvo i ispunit papire
Uzet odvjetnika koji radi na postotak
Čekat novce

Uzmimo za primjer moju susjedu koju je tip udario na skuteru, njoj nije bilo ništa, postupila je ovako kako bi svaka normalna osoba postupila, popravili su joj skuter i dobila je 16000kn za traumu ili kako god se to vec zove..

Nemam sta zvati policiju za nesto sto se dogodilo prije 2 dana, valjda mislis da odem tamo? To bi mi bilo smijesno a i neugodno jer je steta minimalna a i ne zelim glumatat ozljedu jer imam preceg posla u zivotu nego ic okolo u gipsu...zelim samo da mi se zamjeni branik ili da lova za to. A posto je mala nezgoda u pitanju nije se ni moglo zvat policiju jer bi nam odrapila kaznu zbog tracenja njihovog dragocjenog vremena.
__________________
Resistence is futile! Unless you are Rene from zi Cafe!
Seven of Nine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 15:47   #4
Ako imas njegove podatke nazovi ga i nadjite se u odjelu za procjenu stete kod njegovog osiguravajuceg drustva. Tamo ispunite izvjesce o nezgodi, da se vidi da on priznaje da je napravio stetu, ispunite papire, napravi se procjena i to je to.

Mozes i sama saznati koliko kosta popravak, pa onda dogovoriti s tipom nek ti direktno da novce, tako da se njemu bonus na osiguranje ne smanjuje.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 01:37   #5
Quote:
Seven of Nine kaže:
Dakle ja sa frendom u svom autu stanem na crvenom i tako mi nesto pricamo, auto ispred nas stoji i cekamo svi zeleno. Kad odjedan put TRAS! Sta je sad!? Bili smo u totalnom soku jer je udar bio uzasno glasan. Nakon jedno 30 sek. skuzim da nas je neko udrio zada i izadjem vani...faca izlazi iz Seat Altee (auto ili tenk, pitanje je sad zadovoljan jer njemu nista (OSIM TRAGOVA MOG BRANIKA)...kao proklizao je (a nije bilo kise)...e sad vidi cuda, ni meni nista - samo se branik ulupio tj. dosao skoro do lima(Jugic je posrijedi). Tip mi da podatke ali nije ispunio onaj euro formular. Sta sad da radim kad nema tog formulara ispunjenog? Hocu da mi njegovo osiguranje plati ili novi branik ili da mi se stari "izvuce". Da li neko zna proceduru kod takvih malih steta?
Meni se dogodilo isto, ali sam ostao kratkih rukava, jer tip koji me "naguzio" nije "imao vremena" otići do osiguranja niti dati lovu. S njegovim podacima nisam mogao nista jer nije bilo uvidjaja. Zato sada vozim tenk s kukom. Ne znam oupće koja je procedura propisana, jer se policiju navodno ne smije zvati za stetu manju od 2000 kn, ili tako nesto... ako netko zna...
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 09:21   #6
Quote:
wheel kaže:
Meni se dogodilo isto, ali sam ostao kratkih rukava, jer tip koji me "naguzio" nije "imao vremena" otići do osiguranja niti dati lovu. S njegovim podacima nisam mogao nista jer nije bilo uvidjaja. Zato sada vozim tenk s kukom. Ne znam oupće koja je procedura propisana, jer se policiju navodno ne smije zvati za stetu manju od 2000 kn, ili tako nesto... ako netko zna...
Istina je da policiju ne smiješ zvati ako se radi o manjoj materijalnoj šteti, već su sudionici nezgode dužni izmijeniti osobne podatke i obavezno popuniti evropsko izvješće o prometnoj nezgodi. Ukoliko jedan od sudionika to odbija učiniti onda se mora pozvati policija na očevid bez obzira šta se radi o maloj materijalnoj šteti.
__________________
Summum ius, summa iniuria.
johnny_b_good is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 13:51   #7
Quote:
johnny_b_good kaže:
Istina je da policiju ne smiješ zvati ako se radi o manjoj materijalnoj šteti, već su sudionici nezgode dužni izmijeniti osobne podatke i obavezno popuniti evropsko izvješće o prometnoj nezgodi. Ukoliko jedan od sudionika to odbija učiniti onda se mora pozvati policija na očevid bez obzira šta se radi o maloj materijalnoj šteti.
A što ako oba sudionika u europskom izvješću ispune da je kriv onaj drugi? Kako će osiguravajuća kuća znati tk0 je kriv bez policijskog uvidjaja?
wheel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 15:27   #8
Quote:
wheel kaže:
A što ako oba sudionika u europskom izvješću ispune da je kriv onaj drugi? Kako će osiguravajuća kuća znati tk0 je kriv bez policijskog uvidjaja?
U izvješću se opisuje situacija a ne priznanje krivnje
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 15:43   #9
I ja sam čula da se policiju ne smije zvati za manje materijalne štete, ispod 2.000 kn. Ali ja nisam procijenitelj, kako mogu procijeniti kolika je šteta??
__________________
Hello, is it me you're looking for?
icegirl78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 16:42   #10
Talking rezultat

Sve je proslo dobro jer je gospodin (pravi) pristao doci da potpisemo kod njegovog osiguranja gdje se vrsi i procjena stete. Inace da nije, bilo bi dosta tesko jer bi trebalo ic kod pravnice njegovog osiguranja itd. Uglavnom, jos jedan propust u zakonu, jer mi niko ne moze rec da je bio neki Balkanoid kakvih su pune ulice da jos ne bi dao po tintari nama u autu i otisao sa mjesta nezgode pa posli preko veze kod policijskog balkanoida sredio da mu se sve sredi..uz poklon CD Jelene Karleuse
__________________
Resistence is futile! Unless you are Rene from zi Cafe!
Seven of Nine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.