Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2008., 19:52   #21
kod nas kazu da bi trebao povuc kozu i malo oprat sve svaki put kad mjenjas pelenu
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 20:23   #22
Nespušteni testisi

Ispričavam se ako je ova tema bila,ali nemrem je naći. Putnice ako ima što slično,spajaj
Dakle,mom jednogodišnjem djetetu se još testisi nisu spustili,to sam uočila kad je imao 3 mj,dotad su bili spušteni. Pedijatar je prije par mj rekao da se trebaju spustiti do godine dana,inače ide na operaciju. Evo,godina je prošla,a testisi i dalje isto.
Ne znam što da radim,sutra idemo kod pedijatra i sve me strah da ga ne pošalje na operaciju,čula sam i za neke hormonske injekcije.
Mame,ako ste imale iskustva,pišite,svaki savjet je dobrodošao
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 20:29   #23
Pink ...savjetovala bi ti da dijete obavezno daš na operaciju koliko god ti se to sad činilo strašno..naime moj muž je imao isti problem dok je bio beba..pedijatri , pa ni njegova mama tada nisu smatrali to nekim problemom..

onda kad je krenuo u školu i otišao na prvi sistematski liječnici su ostali u šoku i hitno ga podvrgli operaciji...rekli su mu da mogućnost raka testisa je sada puno veća jer to nije riješeno na vrijeme...tako je i bilo..u 30 god.je dobio rak na testisima...

vidjela sam da je on nekoj ženi odgovarao na sličnu temu na ZDRAVLJU..ako nađem poslat ću ti link...
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 20:35   #24
~~~~~~~~~~~~~~~~ da može nekako bez operacije...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 20:37   #25
pink evo nešto slično..tu je mm pisao o tome...

https://www.forum.hr/showthread.php?p...6#post12286456
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 20:52   #26
hvala vam,ma svaku mater je strah operacija pa bila ona i bezazlena. Mačkulina,žao mi je zbog TM,kako je sad?
Ako baš moram birati,izabrala bih operaciju,ove hormonske injekcije mi se ne čine baš dobre,dobro nisam baš proučila,ali ovako mi se operacija čini boljim rješenjem.
Malo sam gugulala i naišla sam na razna mišljenja,nek govore da bolje pričekat do druge,treće godine,neki govore da je bolje odmah rješit.
Kao,ako se nisu spustili do sad,da ni neće
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 20:57   #27
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
hvala vam,ma svaku mater je strah operacija pa bila ona i bezazlena. Mačkulina,žao mi je zbog TM,kako je sad?
Ako baš moram birati,izabrala bih operaciju,ove hormonske injekcije mi se ne čine baš dobre,dobro nisam baš proučila,ali ovako mi se operacija čini boljim rješenjem.
Malo sam gugulala i naišla sam na razna mišljenja,nek govore da bolje pričekat do druge,treće godine,neki govore da je bolje odmah rješit.
Kao,ako se nisu spustili do sad,da ni neće
mm je sada ok...2005 je imao rak..sad su svi nalazi super..tada su mu rekli da nikada neće postati otac , a eto danas kćer mu hoda živa i zdrava

ma ne brini se pink..znam kako se osjećaš...ja nisam doktor i nemam pojma šta je bolje..znam eto šta mi je muž rekao..i sama bi se bojala operacije , ali ako je to jedino pravo riješenje bolje i to nego se kasnije kajat..,

a i sama znaš šta nas sve čeka u životu s tim našim bebolincima , kako kažu to je tek početak...
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 20:58   #28
Prilicno sam sugurna da nece jos maleni na op.,oni se jos mogu spustiti,ako su vec bili u mosnjama....
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 21:01   #29
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Kao,ako se nisu spustili do sad,da ni neće
ovu tezu sam čula i u Petrovoj od neonatologice kad je pričala jednoj mami

ako se ne spusti do godine ni neće...
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 22:01   #30
Ni mojem malome se nisu bili spustili, tj. jedan se nije spustio. Negdje sa godinu i pol smo bili na Salati i rekli su da jos malo pricekamo, s obzirom da je njemu testis bio mobilan, tj. mogao se spustiti u mosnju, ali se sam stalno vracao gore. Nakon nekog vremena mu se sam spustio, ali je dobio vodenu herniju. Taj nekakav kanalic mu se nije zatvorio i dolazila mi je tekucina u mosnju. To smo morali operirati i sada je sve ok. Operirao je sa 6,5 godina. Njemu nisu nista poduzimali jer su cekali da se sam spusti, ali kazu da nije dobro ako je testis stalno u trbuhu. Tamo je toplije, pa to nije dobro za spermice.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 22:13   #31
mom se vrate samo kad mu ih rukom vratim u mošnju i to mi treba dosta vremenada ih nađem. Brzo opet pobjegnu,tako da su mu konstanto van mošnji i ne znam točno jesu li i preponama ili u trbušnoj šupljini jer ih u preponama ne mogu opipati. Dok ih spuštam,malo mu pritišćem i trbuh
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 22:27   #32
E, tako je slicno i mojemu bilo. Ma, bolje otici specjalistu da to pogleda, onda si barem mirna, znas sta treba raditi. Mi dugo nismo skuzili da nesto ne stima, jer su malo bili dolje, malo gore. A pedijatrica uopce nije nista gledala...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 22:49   #33
Do godine dana se skriveni testisi mogu zamijeniti za retraktilne, međutim u dobi od jedne godine se postavlja konačna dijagnoza kriptorhidizma, i onda se ide na operaciju.
Drugim riječima, ako se ne spuste do godine dana, i neće.
Orphea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 01:20   #34
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
mom se vrate samo kad mu ih rukom vratim u mošnju i to mi treba dosta vremenada ih nađem. Brzo opet pobjegnu,tako da su mu konstanto van mošnji i ne znam točno jesu li i preponama ili u trbušnoj šupljini jer ih u preponama ne mogu opipati. Dok ih spuštam,malo mu pritišćem i trbuh
Mali od sestre je operirao sa 5g,al njemu nikad nisu bili u mosnjama,ako su pokretni,mogu se jos vratiti....naravno,tocno ces cuti od dr-a....sretno,i da ne treba op.bebacu
__________________
Zivot nije za dusu meku.........a ja sam bas ta!!!..... Al imam 3 razloga da to promijenim!
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 10:07   #35
Ne znam koja je procedura kad su testisi bili spušteni, pa su se opet popeli...
ako su od početka nespušteni, treba se započet s liječenjem do 9 mj, jer već nakon 6.mj što su nespušteni, postoje šanse za manju plodnost u budućnosti.
s hormonima se ne radi više , tako mi rekla endokrinolog, jer su istraživanja pokazala da su neke šanse za smanjenu plodnost.
operacija nije neka strašna - laparoskopija (proguglajte ak vas zanima, da sad ne objašnjavam jer ni sama ne znam u detalje)
u bolnici se bude 2-4 dana, oporavak max tjedan dana
ako su oba nespuštena, operira se jedan po jedan, s razmakom od par mjeseci, do 6 mj

preporučam vam što prije otići kod urologa kirurga u klaićevu, jer ako ćete se bojat operacije, možete samo zakomplicirati stvar
hormoni, često nisu uspješni, znaju se testisi ne spustiti, a ako se spuste, opet se znaju vratiti+zna djecu boljeti za vrijeme tretmana

nije to ništa sve strašno, sreća po postoji način da se to riješi
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 13:19   #36
Od moje kume mali je sa 5 godina operirao prvo jedan i onda su mu otkrili da ni drugi nije spušten pa je za nekih mjesec dana ponovo išao na operaciju, ostaje se oko 4 dana sve ovisi! A kako je samo bio hrabar nije plakao, a kad smo ga došli vidjet doma pokazao mi je šavove bilo ih je negdje 4. Zato mislim da nema žurbe al najbolje je otići specijalisti pa kako on kaže. Sretno!
__________________
24.09.2006. K; 23.09.2008. T; 03.10.2013. K
koki 79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 14:13   #37
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ako je ova tema bila,ali nemrem je naći. Putnice ako ima što slično,spajaj
Dakle,mom jednogodišnjem djetetu se još testisi nisu spustili,to sam uočila kad je imao 3 mj,dotad su bili spušteni. Pedijatar je prije par mj rekao da se trebaju spustiti do godine dana,inače ide na operaciju. Evo,godina je prošla,a testisi i dalje isto.
Ne znam što da radim,sutra idemo kod pedijatra i sve me strah da ga ne pošalje na operaciju,čula sam i za neke hormonske injekcije.
Mame,ako ste imale iskustva,pišite,svaki savjet je dobrodošao
Ne brini se.Mali od prijateljice je imao nespustene testise.Operirao se sa nepune 4 godine,hormonalno lijecenje nije ni pokusavano,jer obicno ne uspijeva.Tako mi je receno.To je rutinska operacija,opca anestezija,traje oko sat vremena-sve skupa,ostaje se u bolnici dan-dva.Nakon operacije da se cuva oko 2-3 tjedna-nema bicikla i skakanja i to je to.Djecak o kojem pisem,danas je 12-ogodisnjak,zdrav,prav,sa testisima je sve u redu.Sretno!
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 14:17   #38
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
hvala vam,ma svaku mater je strah operacija pa bila ona i bezazlena. Mačkulina,žao mi je zbog TM,kako je sad?
Ako baš moram birati,izabrala bih operaciju,ove hormonske injekcije mi se ne čine baš dobre,dobro nisam baš proučila,ali ovako mi se operacija čini boljim rješenjem.
Malo sam gugulala i naišla sam na razna mišljenja,nek govore da bolje pričekat do druge,treće godine,neki govore da je bolje odmah rješit.
Kao,ako se nisu spustili do sad,da ni neće
Odvedi malog kod djecijeg urologa,raspitaj se koji je najbolji,pa ce ti on reci.Vazno je da si na vrijeme.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 15:40   #39
mom suprugu se jedan testis nije spustio do cca godine i pol i operiran je i eto uskoro ocekuje drugo dijete

kazu da je bolje da je djete sto mladje, sto zbog mogucih posljedica (sterilnost i ostale pomjene) a sto zbog lakseg oporavka ali isto tako se preporuca da se prije skine sa pelene
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 16:48   #40
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
mom suprugu se jedan testis nije spustio do cca godine i pol i operiran je i eto uskoro ocekuje drugo dijete

kazu da je bolje da je djete sto mladje, sto zbog mogucih posljedica (sterilnost i ostale pomjene) a sto zbog lakseg oporavka ali isto tako se preporuca da se prije skine sa pelene
to je mozda tako prije bilo
ali sada se preporuča počet liječenje do 9 mj i završit ga do 2 godine života

kasnije su komplikacije sa sterilnošću i tak to moguće
ali naravno ne u svakom slučaju
zato bolje što prije da se sve to izbjegne

znam da prije su čekali do 5 godina, pa do 2, pa do 1...
kak je rekla endokrinolog: moramo se držati novih spoznaja!
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.