Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2014., 15:24   #181
Neizrazena celjust

Pozdrav,evo posto nema ovakve teme treba mi par odgovora,nemam skroz izrazenu celjust a htio bi imati,cuo sam da hormon rasta puno pomaze u razvijanju kostiju na faci tj celjsti pa me zanima kolko je to istinito,naravno taj hormon se dobiva kroz teretanu pa ako vjezbas jel moguce povecat si celjust,isto tako imam malo duzi nos nista strasno ali izgleda vece posto celjust nije naprijed pomaknuta skroz pa nos se istice dosta iz profila
imam 18 godina i zanima me dokad celjust skroz raste,isto tako i nos,jel moguce da je nos narastao prije druge stvari na licu,poceo sam malo dobivat bradu

Hvala unaprijed

Zadnje uređivanje Xarks : 20.09.2014. at 15:30.
Xarks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 15:40   #182
meni ovo zvuči kao da imaš problema sa zagrizom, a to se rješava aparatićem
Mae West is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 15:55   #183
da nosim aparatic trenutno samo gornji,uskoro cu dobiti dolje isto ali mi je reko ortodont da se je prekasno da se celjust mice prema naprijed ?neznam kolko je to sad tocno,mozda ce se pomaknuti samo od sebe malo kad se zagriz ispravi mozda je ona mislila na neko vece pomicanje celjusti,neznam
Xarks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 16:02   #184
to ćeš onda gumice nositi i trebalo bi ti se ispraviti. koliko znam, problem s kasnijim nošenjem aparatića je taj što ćeš imati manje šanse da sve ostane na svom mjestu nakon što ga skineš, a ne da se neće uspjeti ispraviti
Mae West is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 16:13   #185
meni je reko on da je prekasno za te gumice,cak mislim da sam i pitao ocu dobit gumice te i reko je da necu
jel neko zna mozda ako je 18godina prekasno da bi se celjust pomicala sa tim gumicama?
Xarks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 18:51   #186
sta nije da bilokakva fizicka aktivnost utjece na hormon rasta ili testosterone,sto utjece na celjust?
Xarks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 23:06   #187
Quote:
fliper11 kaže: Pogledaj post
Moj jedan jaran s posla je isto tako imo neizraženu čeljust.Ošo jedne noć u neki kvartovski pub,zamjerio se lokalnom štemeru i bogami nakon što su završ'li š njin čeljust se fakat dobro izražavala...


što se tiče teme, u pravu si da vježbanje povećava lučenje testosterona, mislim da postoje 3 stvari koje možeš napravit po tom pitanju:

1. spavat 10 sati ponoći, i spavat popodne(jako bitno), dakle što više spavat
2. vježbat svaki dan
3. svaki dan masturbirat ili vodit ljubav, po meni oboje ima sličan efekt što se tiče testosterona, drugo još luči hormon sreće.
Miriam Bucknell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 23:10   #188
Ovo je više za pdf zdravlje, a ne teens. Testosteron ti može, ali i ne mora pomoći. randomguy365 ti je dao dobar savjet. Ovo zadnje što je rekao ti uz testosteron izlučuje i oksitocin, endorfin, serotonin i dopamin. Njami!
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 15:47   #189
puno vam hvala,pomogli ste mi ,i jos samo jedna stvar,imam komplex na nos,malo je duzi il se samo tako cini jer celjust nije izrazena toliko,sve ostale stvari na facu su mi lijepe i skladne mogu rec,zanima me kolko bi mi to trebalo smetat il nesmetat,nikad mi nije stvaralo problem to u zivotu al opet eto meni smeta
Xarks is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 15:54   #190
kad isprobaš sve to pa ne bude promjene, (jer u teretani eventualno možeś skinuti masno tkivo pa tako malo istaknuti kosti, ali ništa više), ima i efikasnijih metoda:

http://www.uglesic-plasticnakirurgij...=galerija&id=6

vrhunski stručnjak baš za takve probleme, radi u KB Dubrava. ozbiljnije slučajeve operira se na trošak HZZOa (zasad, pitanje je dokad). na pregledu ti snimi lice, te možeš na kompu vrlo precizno vidjeti kako bi ti lice izgledalo s malo drugačijom pozicijom čeljusne kosti i/ili nosa. između pomaka vilice i operacija nosa i umetaka doista su moguće drastične promjene; na linku imaš slike.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 18:43   #191
nije nista drasticno to da bi mi hzzo pokrio,jel znas mozda koje su cijene operacije nosa?
Xarks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 21:50   #192
Temporomandibularni poremećaji

Namjerno sam otvorila novu temu jer ponukana vlastitim iskustvom smatram da temporomandibularani poremećaji zahtjevaju pozornost (makar ovako preko foruma) koja mu se recimo to tako, nedovoljno daje. Slobodno neka admini preusmjere post ukoliko se ne slažu.

U svom liječenju koje će kroz 2 mjeseca napuniti godinu dana, nisam uspjela otkriti niti uzrok mojem problemu, niti točnu dijagnozu i da pridodam, pretpostavljate, ne zna se kako me liječiti. Kako bih si pomogla kucala sam na mnoga vrata, istina, niti jedna privatna, ali činjenica je da ovaj problem nema doktora koji će te voditi kroz liječenje. Iako, neki od njih koji se bave time čak u vlastitim radovima navode da tm pormećaj zahtjeva multidisciplinaran pristup različitih specijalizacija medicine, upravo taj pristup manjka od njih samih.

Ovim putem pozivam da ili u komentaru ili privatnom porukom, kako želite, napišete svoje iskustvo i najvažnije kome se obratiti za pomoć ukoliko ste čuli, svjedočili, proživjeli. Sad već pucam i na pravitne doktore/klinike i na one preko granice.

Zahvaljujem

Također, ukoliko nekog zanima moj ''dosadašnji put'' i ima kakvih pitanja.. tu sam

Zadnje uređivanje Dugine boje : 24.03.2015. at 22:01. Reason: tipfeler u naslovu
Dugine boje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2015., 13:23   #193
Da nastavim.. malo sam gledala privatne klinike i za samu ''dijagnostiku'' su cifre ulala..
Što mogu očekivati ako dođem privatno sa CT-om, MR-om i ortopanima, papirima što sam hodala po klinikama, u smislu da mi mogu ponuditi profesionalno mišljenje o mojem problemu?
Znači, za početak bih samo mišljenje(''dijagnoza''). Onako, napismeno, takav i takav zagriz,okluzija,mišići itd...

Drugo, šta napraviti u slučaju da sam prošla sva vrata a pod sva mislim na.. stomatološki fax u zg i ri, maksilofacijalne također, i zaključak je da ''ovakav slučaj nisam imao'', na moje pitanje šta sada odgovori poput.. ''čudno, ne znam'' pa do čak ''živi s time'' a ja u svakodnevnim bolovima. Kome se obratiti? HZZO-u?
Dugine boje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 14:14   #194
Škljocanje u čeljusnom zglobu

Ovako, meni se nikad prije nije događalo to "škljocanje" u tom tempomandibularnom zglobu, dok nisam ušao u terpiju s fiksnim ap... nadam se da će proći dok skinem to sr***, jer kad jako otvorim usta, na desnoj strani ko da mi zablokira vilica, a u lijevoj str. kad stavim prst u uho čujem to škljocanje..
Možda je to posljedica krivog postavljanja bite stoppera, jer već pola godine pokušavam objasniti ortodontici da ga na jednoj strani ima više, a na drugoj manje..
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 15:42   #195
deda27, ispričavam se na zakašnjelom odgovoru, moj iskreni savjet Vam je da potražite drugo mišljenje, i to što prije. Napominjem, nisam stručnjak ali govorim Vam to iz svojeg iskustva da se ne bi našli u poziciji da razvijete ozbiljnije probleme. Znam da će Vam to uzeti dodatno slobodno vrijeme i vjerovatno novac ako idete privatnim putem no mi smo jedini odgovori prema svojem vlastitom zdravlju, Vaša ortodontica koju spominjete ukoliko dođe do komplikacija neće morati živjeti s time.

Trenutno ste u proceduri koja zahtjeva posebnu pozornost kako bi se izvela pravilno i ikakve Vaše sumnje zahtijevaju pažnju!!!
Podsjećam, ovo što ja prolazim nastalo je od predugog i invazivnog rada na jednom jedninom zubu. Čitajući informacije spominje se da i najmanja trauma može dovesti do toga pa čak i jednostavan prepunjen zub zbog kojeg ne grizete ravnomjerno može Vam mijenjati zagriz i izazivati traume na čeljusti.

Nije mi cilj raditi paniku no ukoliko ste primijetili nedavno blokiranje čeljusti i škljocanje posljedično ortodontskom radu nešto tu nije kako treba....
Najveću Vam sreću želim i budite me slobodni informirati o daljnjem razvoju situacije...
LP
Dugine boje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 12:02   #196
Quote:
Dugine boje kaže: Pogledaj post
deda27, ispričavam se na zakašnjelom odgovoru, moj iskreni savjet Vam je da potražite drugo mišljenje, i to što prije. Napominjem, nisam stručnjak ali govorim Vam to iz svojeg iskustva da se ne bi našli u poziciji da razvijete ozbiljnije probleme. Znam da će Vam to uzeti dodatno slobodno vrijeme i vjerovatno novac ako idete privatnim putem no mi smo jedini odgovori prema svojem vlastitom zdravlju, Vaša ortodontica koju spominjete ukoliko dođe do komplikacija neće morati živjeti s time.

Trenutno ste u proceduri koja zahtjeva posebnu pozornost kako bi se izvela pravilno i ikakve Vaše sumnje zahtijevaju pažnju!!!
Podsjećam, ovo što ja prolazim nastalo je od predugog i invazivnog rada na jednom jedninom zubu. Čitajući informacije spominje se da i najmanja trauma može dovesti do toga pa čak i jednostavan prepunjen zub zbog kojeg ne grizete ravnomjerno može Vam mijenjati zagriz i izazivati traume na čeljusti.

Nije mi cilj raditi paniku no ukoliko ste primijetili nedavno blokiranje čeljusti i škljocanje posljedično ortodontskom radu nešto tu nije kako treba....
Najveću Vam sreću želim i budite me slobodni informirati o daljnjem razvoju situacije...
LP
Svega sam svjestan, ali rad ortodontice me svaki put iznova neugodno iznenadi, iskreno ništa me još ozbiljno ne boli, ali osjećam taj trzaj u vilici kojega prije nije bilo.. i meni je jasno da se nepravilnim nanošenjem bite stoppera može djelovati na odnose u vilici, neznam kako to nije doktorici koja je godinama studirala stomatologiju, jer sam joj se direktno na to par puta požalio na što me ona ignorirala, tako da želim da se to čim prije sveskupa završi jer sam već skoro 2 god. u terapiji, a procjene su bile god-godinu i pola, naravno da sam krenuo tražiti druga mišljenja, jer ovo se sve polako pretvara u cirkus.. najgore mi je to da ona uopće ne uvažava mišljenje pacijenta, tj. u potpunosti me ignorira... nisam očekivao da ću za cijenu od 2 tisuće € dobiti takvu traljavu uslugu...
deda27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 07:41   #197
Ukočena čeljust

Već nekih tjedan dana ujutro kad se probudim pri zijevanju mi se jako ukoči donja čeljust i iskoči mi kvržica. Cijeli vrat mi bude ukočen dok ne vratim kvrgu natrag unutra i onda se opusti. Poprilično je neugodno, ali neznam je li potrebno ići doktoru ili ne.
forumblog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 09:33   #198
Da i trazi uputnicu za fizijatra
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 10:45   #199
Sad sam ti promijenila naslov, ubuduće pazi kako ostvaraš teme jer u naslovu ne može stajati samo upitnik i slične stvari. Iz naslova mora biti vidljivo o čemu je tema.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 14:01   #200
Quote:
deda27 kaže: Pogledaj post
Svega sam svjestan, ali rad ortodontice me svaki put iznova neugodno iznenadi, iskreno ništa me još ozbiljno ne boli, ali osjećam taj trzaj u vilici kojega prije nije bilo.. i meni je jasno da se nepravilnim nanošenjem bite stoppera može djelovati na odnose u vilici, neznam kako to nije doktorici koja je godinama studirala stomatologiju, jer sam joj se direktno na to par puta požalio na što me ona ignorirala, tako da želim da se to čim prije sveskupa završi jer sam već skoro 2 god. u terapiji, a procjene su bile god-godinu i pola, naravno da sam krenuo tražiti druga mišljenja, jer ovo se sve polako pretvara u cirkus.. najgore mi je to da ona uopće ne uvažava mišljenje pacijenta, tj. u potpunosti me ignorira... nisam očekivao da ću za cijenu od 2 tisuće € dobiti takvu traljavu uslugu...
Vidim iz odgovora da si sam svega svjestan ne mogu ti ništa pametno reći osim da mi je žao i da mi je drago što si poduzeo nešto i potražio druga mišljenja. Neka ti je sa srećom! Želim ti da sve to dobro i brzo završi!
Dugine boje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.