Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2008., 22:55   #41
Quote:
litlle_girl kaže: Pogledaj post

sad koliko sam ja shvatila, ili može biti bezopasno ili može bit znak da nešto nije u redu sa jetrom. do sada uopće nisam imala problema sa jetrom.
ne znam trebam li ići ginekologici,čak mi pada na pamet otiči na hitnu...?? stvarno ne znam što da radim
dobila sam osip po cijelom tijelu mjesec dana prije poroda,svrbjelo je ko ludo,nisam znala di ću se prije počešati. Ginić mi je dao uputnicu za jetrene probe,nalaz je bio dobar,kasnije mi je prošlo samo od sebe. Neke babe su mi čak rekle da je to alergija na trudnoću. A da te trbuh ne svrbi od rastezanja? Imaš li strija? Mene je luđački svrbio trbuh pred kraj,rekao ginić od rastezanja kože
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 23:23   #42
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
dobila sam osip po cijelom tijelu mjesec dana prije poroda,svrbjelo je ko ludo,nisam znala di ću se prije počešati. Ginić mi je dao uputnicu za jetrene probe,nalaz je bio dobar,kasnije mi je prošlo samo od sebe. Neke babe su mi čak rekle da je to alergija na trudnoću. A da te trbuh ne svrbi od rastezanja? Imaš li strija? Mene je luđački svrbio trbuh pred kraj,rekao ginić od rastezanja kože
nemam nimalo strija po drobu. a ne svrbi me samo od rastezanja, jer taj osip baš grozno izgleda po drobu... i sve mi se čini da se raširio po cijelom tijelu. ali na ostatku tijela nisu takvi plikovi kao po drobu. i ja sam mj dana do termina - izgleda da taj osip otprilike tada se pojavi
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 00:38   #43
Osip po licu

Na licu mi se danas pojavio čudan osip u obliku sitnih crvenih točkica (slično kao kad djetetu izbije kad ga poljubi netko sa bradom). Najizraženije je na kapcima. U 14. sam tjednu i već dva tjedna ne uzimam Utrogestan i Flocatin nego samo željezo i prenatal.
Nadam se da nije ništa ali bih voljela čuti o čemu se radi ako je netko imao sličnih problema.
Ako sutra bude isto, zovem doktoricu.
Dome_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 13:25   #44
to sam i ja nešto slično imala po licu,vjerovatno je bila neka alergija a kožu sam tretirala nevenovom masti i od toga je prošlo doduše dosta sporo ali je prošlo
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 13:34   #45
Hvala!!!
Dome_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:34   #46
Ja imam osip po cijelom tijelu (osim tabani i lice) već skoro mjesec dana. Obišla dermatologe u Vinogradskoj i Šalati, naplaćala se kremi, ništa, ali ništa mi ne pomaže! Trudna sam 15+5, po noći je najgore, najviše svrbi...
Izluditi ću, ako netko nešto zna, pleaseeeeeeee! Ovo svrbi 24h/dan....
mimic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:48   #47
Quote:
mimic kaže: Pogledaj post
Ja imam osip po cijelom tijelu (osim tabani i lice) već skoro mjesec dana. Obišla dermatologe u Vinogradskoj i Šalati, naplaćala se kremi, ništa, ali ništa mi ne pomaže! Trudna sam 15+5, po noći je najgore, najviše svrbi...
Izluditi ću, ako netko nešto zna, pleaseeeeeeee! Ovo svrbi 24h/dan....
Ja sam imala osip koji je svrbio ko lud i to kako ti kazes posebno po noci kad sam bila trudna 10 tjedana. Otisla kod privatnog dermatologa koji slovi za najboljeg u Os i on ko iz suba kaze svrab...ono, od kud meni svrab...kaze on 100%. I dobila neku kremicu koju sam mazala 2 puta na dan koja se pravi u ljekarni i pise na njoj protiv djecjeg osipa ili tako nesto par dana i ne mozes vjerovat za tjedan dana kao rukom odneseno. I da, morala sam sve zivo oprat i svi oko mene su se mazali kremom (nekom drugom) preventive radi. Nije nista opasno za bebu pa ni za tebe koja imas nego je samo jako iritantno. Ne znam, mozda kod tebe nije to slucaj, al ovo je bio moj.

Kakav ti je taj osip?
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 23:05   #48
Ja sam u ponedjeljak završila na Šalati zbog svraba... Dijagnoza ja PUPP. Meni je počelo sa stopalima, za sad je došlo do gležnjeva na nogama i koža šaka na rukama... popizditi ću od svrbeža, pogotovo po noći. Dan još preživim, ali noću mi ne da spavati. Dobila sam kremu Elocom, mazanje 3-5 dana, kasnije losion Elocom. Nadam se da će se smiriti ili da ću uskoro roditi, pa da prođe jer ovo je neizdrživo!!!!!
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 00:50   #49
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
Ja sam imala osip koji je svrbio ko lud i to kako ti kazes posebno po noci kad sam bila trudna 10 tjedana. Otisla kod privatnog dermatologa koji slovi za najboljeg u Os i on ko iz suba kaze svrab...ono, od kud meni svrab...kaze on 100%. I dobila neku kremicu koju sam mazala 2 puta na dan koja se pravi u ljekarni i pise na njoj protiv djecjeg osipa ili tako nesto par dana i ne mozes vjerovat za tjedan dana kao rukom odneseno. I da, morala sam sve zivo oprat i svi oko mene su se mazali kremom (nekom drugom) preventive radi. Nije nista opasno za bebu pa ni za tebe koja imas nego je samo jako iritantno. Ne znam, mozda kod tebe nije to slucaj, al ovo je bio moj.

Kakav ti je taj osip?
Testirali su me 3 puta na svrab, nalaz negativan svaki put. U ponedjeljak mi je rekao da to nije reakcija na trudnoću (što su tvrdili ranije), da taj osip izgleda kao svrab, ali se nemože uvijek dokazati na koži, ne poklaže se uvijek, da dođem u petak na kontrolu, ja došla on veli da to nije svrab, da svrab tako ne izgleda, da je to zbog trudnoće. Ja mu kažem neka mi objasni kako zbog trudnoće, on ništa.
Crveno mi je po tijelu, a kada počne svrbiti onda je jaaaaako crveno i kao otečeno. Kortikosteroide koristim, ali neke slabe kreme koje se rade u ljekarnama i ne pomaže. Ja neznam zašto su oni svi na fakultete išli kada im je znanje nula
mimic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 00:53   #50
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
Ja sam u ponedjeljak završila na Šalati zbog svraba... Dijagnoza ja PUPP. Meni je počelo sa stopalima, za sad je došlo do gležnjeva na nogama i koža šaka na rukama... popizditi ću od svrbeža, pogotovo po noći. Dan još preživim, ali noću mi ne da spavati. Dobila sam kremu Elocom, mazanje 3-5 dana, kasnije losion Elocom. Nadam se da će se smiriti ili da ću uskoro roditi, pa da prođe jer ovo je neizdrživo!!!!!
Onda smo možda zajedno i bile tamo. I ja sam bila u ponedjeljak kod starog doktora, Miličić ili tako nekako se zove, neda mi se u torbu po papir, da vidim točno kako se zove
mimic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 08:02   #51
Quote:
mimic kaže: Pogledaj post
Onda smo možda zajedno i bile tamo. I ja sam bila u ponedjeljak kod starog doktora, Miličić ili tako nekako se zove, neda mi se u torbu po papir, da vidim točno kako se zove
Krivo sam napisala, ja sam u utorak popodne bila na Šalati i bila je jedna jako stara i jedna mlada doktorica i obje su se složile da je to PUPP i da će proći kad rodim.
Još su mi rekle da imam blaži oblik, kad je samo na šakama i stopalima. Mislim da bih popizdila da je po cijelom tijelu.
Noćas sam malo bolje spavala, nije me toliko svrbilo. Možda prolazi?
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 09:12   #52
curke, evo i ovdje nekih iskustava i linkova s drugog foruma, pa možda nešto nađete http://www.roda.hr/forum/threads/446...em-tromjesecju

ja sam prije trudnoće imala 2 puta urtikariju i oba puta završila na hitnoj, injekcijama i dijeti tak da znam kakav vam je feeling otprilike - grozaaan
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 11:51   #53
Meni su svi simptomi kao PUPP, ali sumnjam da je jer nisam u zadnjem tromjesečju...Ma ja živim u neznanju i mukama
mimic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 08:38   #54
Mali update- nakon 4 dana mazanja sa Elocom kremom, napokon sam prespavala noć bez svraba!!!! nadam se da će tako i ostati...
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 17:48   #55
Kod mene nema nista vidljivo na kozi,nikakvog osipa,nicega,ali me koza svrbi za poluditi,ruke,trbuh i kad se krenem češati tome nema kraja
anse22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 23:16   #56
anse, ni kod mene se ne vidi uvijek...ponekad kad se jako nadraži koža, onda pod rukom osjetim hrapavo, ali nije jako vidljivo.
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 15:00   #57
meni stalno neko crvenilo, fleke, svrab

a šta da kažem, navikla sam se...i prije sam imala osjetljivu kožu, urtikarije, vragćegaznatšta ne... pa mi nije čudno ni sad ovo
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 15:23   #58
Quote:
Alka Zagreb kaže: Pogledaj post
Mali update- nakon 4 dana mazanja sa Elocom kremom, napokon sam prespavala noć bez svraba!!!! nadam se da će tako i ostati...
Ja sam na slobodno kupila elocom kremu, preko dana se mažem maslinovim uljem, osip se smanjio, ne vidi se toliko, sada samo svrbi, mada manje Nadam se da će prestati i svrab, ako se već osip smanjio
mimic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 22:43   #59
Meni bilo dobro 4 dana, sada opet svrbež, nema osipa, samo hrapavo pod prstima osjetim, a li svrbi opet za poluditi....:f lop:
mimic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 07:44   #60
Quote:
mimic kaže: Pogledaj post
nema osipa, samo hrapavo pod prstima osjetim, ali svrbi opet za poluditi....
e tak je i meni bilo...5 dana sam mazala sa Elocom kremom i sad je sve ok već danima...

Jesi 5 dana mazala Elocom???
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.