Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2014., 15:31   #761
Zovem se Kaja. Imam 22 godine.Od 8.Razreda o.š.patim od migrena. Nemoram ni spominjat kako živim. Nema tableta koju nisam probala. Trenutno čekam akupunkturu. Nezna kada ću krenuti. Nedavno sam dobila posao 4 godine, javni radovi, išli smo u Jastrebarsko svaki dan, Zagreb-Jastrebarsko, Jastrebarsko-Zagreb. Svaki dan me boljela glava. tamo sam pila po pae tabl.da uopće mogu funkcionirati. Jedan dan sam čak morala na hitnu tamo. Nema nego popiti tabletu, leć u mračno i ništa neraditi nego preležati tako svaki dan....
Kamoli da pričam kako mi migrenaši nismo sposobni ni za rad a kamoli za išta drugo. Mogla bi pisati biblije, romane ili šta god o tome kako ja SVAKI DAN živim s migrenom.

Drži se, meni je tako svaki dan, i život s time je definitivno pakao blago rečeno.... Svaki dan me boli glava, nekada danima neizađem iz kuće. ako želiš razmijeniti iskustva javi se. ((

Zadnje uređivanje body halleck : 23.04.2014. at 22:01. Reason: spajanje postova
KajaZagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 17:50   #762
Moj decko ima migrene vec otprilike 10 godina... Ono sto mi je zanimljivo je to da on zadnju godinu migrenu dobije uvijek nedjeljom...a prije toga je uvijek dobivao subotom. pa sam se zapitala da li tu mozda postoji neki okidac, koji bi mogao uzrokovati pojavu migrene? srecom, migrena mu traje par sati, ali je strasnog intenziteta... ugl, subotom obicno sa prijateljima popije koju casicu alkohola...a nedjeljom gleda mec svog omiljenog nogometnog kluba i bude pod strasnim stresom za vrijeme utakmice... nakon cega se migrena i pojavi. eh, migrenu ne dobije bas svaku nedjelju...nego mozda svaku drugu, trecu... pa me zanima, da li alkohol moze da bude okidac? odnosno mamurluk... ili mozda stres? naglasila sam da je prije godinu migrene imao subotom..jer je prije pio alkohol samo petkom a omiljeni nogometni klub mu je igrao subotom navecer...
PinkRose4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 10:17   #763
Quote:
PinkRose4 kaže: Pogledaj post
...naglasila sam da je prije godinu migrene imao subotom..jer je prije pio alkohol samo petkom...
Nemozes sve glavobolje nazivati migrenama. A ovo ja uopce nebih svrstao u to. Procitaj to sto si napisala pa jos razmisli..
Decko ti ocigledno ima problem sa prekomjernim dozama.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 11:03   #764
Quote:
KajaZagreb kaže: Pogledaj post
Zovem se Kaja. Imam 22 godine.Od 8.Razreda o.š.patim od migrena. Nemoram ni spominjat kako živim. Nema tableta koju nisam probala. Trenutno čekam akupunkturu. Nezna kada ću krenuti. Nedavno sam dobila posao 4 godine, javni radovi, išli smo u Jastrebarsko svaki dan, Zagreb-Jastrebarsko, Jastrebarsko-Zagreb. Svaki dan me boljela glava. tamo sam pila po pae tabl.da uopće mogu funkcionirati. Jedan dan sam čak morala na hitnu tamo. Nema nego popiti tabletu, leć u mračno i ništa neraditi nego preležati tako svaki dan....
Kamoli da pričam kako mi migrenaši nismo sposobni ni za rad a kamoli za išta drugo. Mogla bi pisati biblije, romane ili šta god o tome kako ja SVAKI DAN živim s migrenom.

Drži se, meni je tako svaki dan, i život s time je definitivno pakao blago rečeno.... Svaki dan me boli glava, nekada danima neizađem iz kuće. ako želiš razmijeniti iskustva javi se. ((
Pozdrav Kajo , neočajavaj ima Vas jako puno , moja djevojka pati od tog problema dugi niz godina (jaki napadaji, povarčanje , mučnina , ponekad pada u nesvjest) .
Kad se zaljubila u mene malo se smanjio intenzitet pošto smo već dugo skupa i živimo zajedno čak i ja zznam biti okidač .

Konkretno što sam primjetio što paše što ne . Ugl prehnrana ti je jako bitna , probaj voditi dnevnik što si jela (da možeš raznaznati koje namjernice ti nepašu) , probaj se baviti nekim duhovnim radom (molitva, meditacija i sl) . Mojoj djevojki jako paše kada pjeva a boli je , probaj ti nebitno kakav glas imaš . U psoljednje vrijeme korsiti binuralbeats
https://www.youtube.com/results?sear...=binural+beats

(i čini se da uz sve to intenzitet se smanjuje) . Izbjegavj jesti kasno navečer . to je kod nas slučaj najčešći , jer žlučana kiselina se uzburka i to dovodi do mučnine pa onda samo ide povraćanje i glavobolju strašnu .

Doktori kod nje su samo otrkli da ima veću krvnu žilu u lijevom dijelu vrata (a tu i počinju bolovi) .

još jednom neočajavaj s obziromd a si mlada , i da te to muči s vremenom če se smanjivati intenzitet .
Kažu ljudi dok žena zatrudni migrene gotovo da ni nema. pa eto veseli se i tome , mada nije 100 % .

Drži se znam kako ti je i da jako umanjuje kvalitetu života, i probaj ako možeš vidjeti neku dobru stranu toga (bar nedeš u školu, mada neznam koliko ti je to dobro ). Živjela ti meni 101 bez migrena naravno
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 17:26   #765
Quote:
84737 kaže: Pogledaj post
Nemozes sve glavobolje nazivati migrenama. A ovo ja uopce nebih svrstao u to. Procitaj to sto si napisala pa jos razmisli..
Decko ti ocigledno ima problem sa prekomjernim dozama.
aham, znaci, kada je glavobolja toliko jaka da ne moze da mice vilicom, te mu pomazu jedino mracna soba i lijekovi koji ce to ublaziti, te san za koji moli Boga dođe, to ipak nije migrena nego mamurluk? hvala doktore! aa vidis, on od svoje 22.godine trazi rjesenje, ti ga nađe u sekundi :klap:
PinkRose4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 10:34   #766
A ako ga glava boli samo dok se nalije (inace ga uopce ne boli koliko ja po tvojem upisu mogu zakljuciti) kaj bi to moglo biti?
Inace migrena pocinje sa specificnim "predznacima" a njih nisi navela.
Usput, ako cemo vec davati titule - dali je bio na nekim pretragama ili ste vi doktori sami doma dali dijagnozu?
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 11:53   #767
Quote:
84737 kaže: Pogledaj post
A ako ga glava boli samo dok se nalije (inace ga uopce ne boli koliko ja po tvojem upisu mogu zakljuciti) kaj bi to moglo biti?
Inace migrena pocinje sa specificnim "predznacima" a njih nisi navela.
Usput, ako cemo vec davati titule - dali je bio na nekim pretragama ili ste vi doktori sami doma dali dijagnozu?
ne, za deset godina se nikada nije sjetio da ode doktoru -_-
haha...zaboravi, pitacu negdje drugdje, hvala
PinkRose4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 12:14   #768
Neznam sto reci
Ako procitas svoja 2 posta, iz tih informacija vidjeti ces da je jedini normalan zakljucak da ti decko ima problema sa alkoholom.

Ja imam jake glavobolje (koje ne smire ni painkilleri , ali barem na neko vrijeme mi se ne povraca dok ih uzmem) npr od cokolade.
Znam da je od nje pa je izbjegavam. Trebao bi i on alkohol.

Ako pak trazis savjet kako se napiti, a da drugi dan ne boli glava - e to neznam.
Mozda bi bilo bolje u temi o alkoholizmu. Tamo su ljudi koji su prosli to.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 13:10   #769
Quote:
84737 kaže: Pogledaj post
Neznam sto reci
Ako procitas svoja 2 posta, iz tih informacija vidjeti ces da je jedini normalan zakljucak da ti decko ima problema sa alkoholom.

Ja imam jake glavobolje (koje ne smire ni painkilleri , ali barem na neko vrijeme mi se ne povraca dok ih uzmem) npr od cokolade.
Znam da je od nje pa je izbjegavam. Trebao bi i on alkohol.

Ako pak trazis savjet kako se napiti, a da drugi dan ne boli glava - e to neznam.
Mozda bi bilo bolje u temi o alkoholizmu. Tamo su ljudi koji su prosli to.
Pa onda ja slobodno mogu reci da ti imas problem kada je u pitanju komunikacija sa ljudima. naime, ako se ja tebi obracam na normalan nacin, trazeci savjet, nije pristojno koristiti sarkazam kao odgovor.
Ali vjerovatno je i moja greska, pa cu evo lijepo da objasnim
Alkohol koji pije, pije za vrijeme vecere, u restoranu i ne pretjeruje, nikada, jer se nikada nije ni napio, niti ima mamurluk... nije balavac, pa da mu je zanimljivo opijati se.
Druga stvar, migrena se zna pojaviti i u toku sedmice, ali veoma rijetko... uglavnom se pojavi ako se mnogo nanervira ili naljuti, cak sokira (npr na poslu)...
Osjeca da ce doci migrena kada mu se zamuti vid, nekako izgubi koncentraciju i osjeca se "cudno"... zatim dođe mala glavobolja, a poslije i migrena. sreca, migrena mu ne traje dugo, par sati uglavnom i nakon sto prodje veoma je slab, iscrpljen, bez energije.
zatim, ima problema sa sinusima, uskoro ce na operaciju, pa mu je doktor rekao da bi to mozda moglo rijesiti problem sa migrenom.
on se navikao na to, pretrpi i prođe, prestao je da traži rješenje. Međutim, ja sam se zapitala, buduci da znamo sta alkohol radi organizmu i koliko ga dehidrira. a sinusi mu uskracuju i kisik, moze li upravo alkohol biti okidac.. jer ne znam mnogo o migrenama. i to je zapravo bilo glavno pitanje... pa je odlucio da napravi eksperminet, narednih mjesec dva nece piti alkohol pa cemo vidjeti da li ce se migrena pojaviti ili ne...
PinkRose4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 14:46   #770
PinkRose4, imalo bi smisla i malo pročitati ovu temu unatrag, jer se mnogima koji znaju više ne da ponavljati jedno te isto više puta. stres, uzrujavanje je svakako jedan od najčešćih okidača, ali i alkohol je na listi.

KajaZagreb - ako ti je to ikako prihvatljiva opcija, probaj koristiti oralnu kontracepciju. ginekolog će ti dati napraviti potrebne prethodne pretrage i preporučiti konkretni preparat. možda bi ti regulacija hormona mogla pomoći, mladim ženama to je čest uzrok migrena. (pretpostavljam da si već obavila pregled kod opće prakse i neurologa i da nisu ništa pronašli.)
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 16:05   #771
Quote:
PinkRose4 kaže: Pogledaj post
Pa onda ja slobodno mogu reci da ti imas problem kada je u pitanju komunikacija sa ljudima.
Slobodna si ti i to zakljuciti
Nemam ja problema sa komunikacijom, vec ljudima koji dodu ovdje na forum, napisu 2 recenice, a iz njih bi mi odmah morali zakljuciti sto je i kako je.
Napisala si gore da je prije pio petkom i onda je subotom imao glavobolje. Sad pije subotom i glavobolje su nedjeljom. Znaci uvijek iduci dan. Dalo se zakljuciti da se napije i drugi dan mu nije dobro. Zar ne?

O sarkazmu i cinicnim odgovorima, te tko je koliko bio bezobrazan od nas dvoje je diskutabilno, ali pogledaj ti i svoje postove pa potom sudi.

Sad si se tek u posljednjem postu stvarno potrudila i napisala sve pa to baca drugu sliku na covjeka.
Zao mi je jer znam kako mu je i znam da je tada disfunkcionalan.
No, nema magicnog odgovora niti lijeka, svaki covjek ponaosob treba iskljuciti sve potencijalne uzroke glavobolje. Pa hebemu i ta casa vina mu ne igra ulogu u zivotu, niti pak neke tamo utakmice nisu vrijedne . Ako pak jesu, onda nemamo o cemu vise pricati. Neka izbjegne i prostorije gdje su pusaci...Tanveer je sve zapravo napisala
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 16:19   #772
Moju migrenu je izliječilo vrijeme, tako i kažu: migrene same dođu i same odu,
trošila sam razno razne tablete za glavobolju, prolazila kroz suze, strah, uhvatilo bi me nekad da nisam mogla ni vidjeti ni hodati
što me koštalo nekih stvari u životu, jer me znalo uhvatiti usred sata ili se ne bi mogla ni ustati iz kreveta.
Svakako je uzrok stres, traume, strah,
ne prihvaćanje novonastalih situacija
pa i konzumacija alkohola i droga.

Obavite sve preglede CT, MR, štitnjača, hormoni, sinusi, sluh i psihološka strana.

Ne pamtim kad sam zadnji put popila tabletu za glavu, najvažnije je riješiti se straha
glavobolje su daleko iza mene i vama želim isto.
File not Found is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 22:46   #773
Quote:
PinkRose4 kaže: Pogledaj post
aham, znaci, kada je glavobolja toliko jaka da ne moze da mice vilicom, te mu pomazu jedino mracna soba i lijekovi koji ce to ublaziti, te san za koji moli Boga dođe, to ipak nije migrena nego mamurluk? hvala doktore! aa vidis, on od svoje 22.godine trazi rjesenje, ti ga nađe u sekundi :klap:
Čemu ovakav ton? Šta ti je pogrešno napisao?

Kažeš dečko ti svake nedjelje nakon što se subotom napije ima glavobolje, očito mu uz mamurluk ide glavobolja. Ljudi koji imaju migrene nemaju migrenu samo na određeni dan u tjednu.

edit: sad vidim i zadnji post di si napisala da ima problema sa sinsuima, da ga čopi i preko tjedna i da misli isključiti alkohol. Ako mu se nastavi neka ode kod neurologa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 03:54   #774
Može okidač za glavobolju biti više sati sna za vikend dane, onih par sati više sna.
Maltretator is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 16:19   #775
Quote:
84737 kaže: Pogledaj post
Slobodna si ti i to zakljuciti
Nemam ja problema sa komunikacijom, vec ljudima koji dodu ovdje na forum, napisu 2 recenice, a iz njih bi mi odmah morali zakljuciti sto je i kako je.
Napisala si gore da je prije pio petkom i onda je subotom imao glavobolje. Sad pije subotom i glavobolje su nedjeljom. Znaci uvijek iduci dan. Dalo se zakljuciti da se napije i drugi dan mu nije dobro. Zar ne?

O sarkazmu i cinicnim odgovorima, te tko je koliko bio bezobrazan od nas dvoje je diskutabilno, ali pogledaj ti i svoje postove pa potom sudi.

Sad si se tek u posljednjem postu stvarno potrudila i napisala sve pa to baca drugu sliku na covjeka.
Zao mi je jer znam kako mu je i znam da je tada disfunkcionalan.
No, nema magicnog odgovora niti lijeka, svaki covjek ponaosob treba iskljuciti sve potencijalne uzroke glavobolje. Pa hebemu i ta casa vina mu ne igra ulogu u zivotu, niti pak neke tamo utakmice nisu vrijedne . Ako pak jesu, onda nemamo o cemu vise pricati. Neka izbjegne i prostorije gdje su pusaci...Tanveer je sve zapravo napisala
hvala ti puno (na odgovoru ali i na izdvojenom vremenu), to mi je vec bilo od pomoci i svakako cu se potruditi da iscitam citavu temu cim uhvatim vremena
Drago mi je da smo se rijesili sarkazma, mogu i ja evo biti fina
PinkRose4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 18:09   #776
Kad ste krenuli u finoću, evo mali bonus

Ovako.
Kad gospon PinkRose4 idući put bude imao ataku ovdje opisane glavobolje, bilo bi mudro dovesti ga na pregled neurologu (koji će možda učiniti i EEG dok traje ta glavobolja, ili barem neposredno nakon nje).

Ako se planira operacija sinusa, svakako ima smisla obaviti pregled neurologa uz prethodno učinjen EEG
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 17:03   #777
ekipa, imate iskustva sa zoming rapimeltom? ...koliko ga često pijete ima neko ograničenje, liječnik mi nije ništarekao a danas jedna žena kojaga pije je....sada dvojim....isustva?

Zadnje uređivanje ..mistika.. : 18.04.2015. at 17:23.
..mistika.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 08:41   #778
Preporuka za sve koji su u Zagrebu - na KBC Rebro - Neurologija - postoji ambulanta za migrene -- ja sam već gotovo 3 godine kod njih i puno su mi pomogli - migrena se sa gotovo 4 puta mjesečno smanjila na 1x. Koristim redovnu terapiju propranolola i po potrebi Zomig - dakle kad krene napad odmah uzmem Zomig i stvar riješena...
Frenky08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 10:44   #779
Imala sam migrene 20 godina, a radi druge terapije na kojoj sam ne smijem piti lijekove za migrenu.
Međutim, imam tahikardije, i nakon što mi je kardiolog u terapiju uveo Propranolol, migrene su prošle.
Propranolol je beta-blokator.
http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-10-02-281.pdf
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 21:20   #780
Quote:
sophie7 kaže: Pogledaj post
Imala sam migrene 20 godina, a radi druge terapije na kojoj sam ne smijem piti lijekove za migrenu.
Međutim, imam tahikardije, i nakon što mi je kardiolog u terapiju uveo Propranolol, migrene su prošle.
Propranolol je beta-blokator.
http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-10-02-281.pdf
Propranolol i jest jedan od lijekova koji se koristi u profilaksi migrene jer antagonizira i serotoninske receptore u mozgu.
__________________
hic Rhodus, hic salta
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.