Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2012., 20:25   #1361
Quote:
SilvrBckGorilla kaže: Pogledaj post
Ne bavim se ovom temom niti znam išta o njoj, ali pretpostavljam da egzorcizam vuče korijene iz srednjovjekovnih crkvenih pokušaja liječenja psihičkih bolesnika.

koliko sam u krivu?
ja bih rekao da si trecinu u pravu. druga trecina je zastrasivanje i vladanje masom a treca trecina je novac i profit
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2012., 09:20   #1362
Quote:
SilvrBckGorilla kaže: Pogledaj post
Ne bavim se ovom temom niti znam išta o njoj, ali pretpostavljam da egzorcizam vuče korijene iz srednjovjekovnih crkvenih pokušaja liječenja psihičkih bolesnika.

koliko sam u krivu?
onda lijepo pročitaš ovaj thread ili samo moje postove i znat ćeš nešto više, nisu dosadni garantiram

https://www.forum.hr/search.php?searchid=14346888
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 15:51   #1363
Quote:
SilvrBckGorilla kaže: Pogledaj post
Ne bavim se ovom temom niti znam išta o njoj, ali pretpostavljam da egzorcizam vuče korijene iz srednjovjekovnih crkvenih pokušaja liječenja psihičkih bolesnika.

koliko sam u krivu?
Prije toga se spominje vec u Bibliji ,ono kad su kao demoni zaposjeli nekog lika ,a onda je Isus preuzeo ulogu mocnog egzorcista i istjerao ih iz covjeka ,a potom su isti zaposjeli krdo svinja..mislim da je bilo tako nekako..Jos su demoni rekli Isusu:"Mi smo Legija jer nas je mnogo."

A u srednjovjekovnoj duhovnoj praksi je "istjerivanje demona" iz psihicki bolesnih ljudi ,mahom shizofrenoicara i osoba sa disocijativnim poremecajem licnosti i sl. , bilo jako prosireno.

Tada je praznovjerje dominiralo i jadni psihicki bolesnici su bili na ogromnom udaru crkvenih vlasti ,kao "posjednuti demonima".
Mozemo si misliti koliko ih je tijekom tih egzorcizama "skrenulo" jos vise..jos jedna od "divota" Crkve kroz povijest ,uz vatru ,mac ,inkviz. sprave za mucenje ,sirenje straha i manipulaciju ogromnom moci ,koju su sasvim nezasluzeno imali.
Kao sta je vec spomenuto ,nema nikakvih demona kad se sumnja u opsjednutost ,samo psihicka bolest i rascjep licnosti ,prodor podsvjesnog sadrzaja van..A kad se uzme u obzir sta sve pociva u podsvjesnom ,nije ni cudno da kod ljudi koji pokazuju simptome opsjednutosti necasnim silama ,imamo takve bolesne ,neprirodne reakcije.
__________________
“Niti jedna životinja nema više slobode od mačke…mačka je najveći anarhist.” – Ernest Hemingway
Vrag Jedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2012., 00:03   #1364
Je li i papa egzorcist?

http://www.javno.hr/news/EU_i_svijet...muskaraca.html

Zadnje uređivanje Ivan Ahilej : 11.05.2012. at 00:14.
Ivan Ahilej is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 21:11   #1365
Vatikan se bavi egzorcizmom ali o tom nikad javno neće prozboriti
ima svoj red svećenika koji se bavi baš time, ali to je tajna... psssst!
i dok rade, ako i uspiju, tada ne učine ništa osim jedne demone vamo a druge tamo, samo preusmjere cirkulaciju belzebuba

Isus je jasno i konkretno rekao kako se te stvari rade, ako ima neki čovjek koji je opsjednut demonima (u narodu se veli, bačen mu urok)
uroci stvarno postoje i nije šala, ali da je baš svaki čovjek uroknut kad mu krene loše, to ne nikako, treba znati pa raspoznati što je na stvari

uglavnom, lijek za to postoji, nije problem riješiti se demona bilo koje vrste
al kako rekoh, treba znati kako se to radi, a ljudi ne znaju pa šeću od jedne do druge gatare, bacaju novac i prosljeđuju ga svima njima, i ucentrifugirani u to, dožive da im neke gatare riješe problem al im nabace drugi problem jer tako to funkcionira

jednom sam imala priliku upoznati ženu koja se bavila time, bila jako jaka u tom, imala snažne demone uz sebe
dolazili su joj ljudi i ona je svakom pomogla, postala poznata po svojoj velikoj pomoći
rekla je da, da se riješiš nekih demona kod čovjeka, moraš ih zamijeniti drugima, jer tako ide to, to je proces

i onda jednog dana naišla na čovjeka koji joj je objasnio što se tu događa
smrzla se u sekundi i osjećaj joj bio velik (rekla je sama) i odlučila da sve to ostavi, da makne od sebe
i što se tada dogodilo?
rekla je da je doživjela bolne dane i noći, tu golemu lošu energiju unutar sebe, da su joj sami demoni otvoreno pristupili bijesno i ljuto govoreći da ne smije ostaviti to jer je njihova!

borba s četom demona je trajala tjednima - i tada stala!
stala kao da nikada i nije bila
ona je istrajala u svojem i oslobodila se zlotvora
danas joj ne pada na pamet da ikad više "pomaže" ljudima
danas ona pomaže osmjehom i zagrljajem i lijepom riječju
da, danas je ona takva žena

ali borbu nikada ne bi izdržala da se nije jako jako molila Stvoritelju
(to je sama rekla)

hvala Ti, Bože, što postojiš, hvala Ti, što si pomogao kada niko nije
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 21:20   #1366
vatikan se ne bavi egzorcizmom, naprotiv egzorcizmom se nitko ne bavi, to su gluposti i bajke za djecu i odrasle
__________________
Zabij si jedan lijevi kažiprst u zicugu a desni u usta i svakih pola sata zamijeni ruke.
Regulus b is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 22:35   #1367
Quote:
Regulus b kaže: Pogledaj post
vatikan se ne bavi egzorcizmom, naprotiv egzorcizmom se nitko ne bavi, to su gluposti i bajke za djecu i odrasle
Ali neki u to vjeruju: http://www.msgr-bolobanic.com/interv...dalmacija.html
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 22:54   #1368
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
naravno da vjeruju. vjeruju zato što ne znaju u što vjeruju .

da bi se reklo za neku osobu da je opsjednuta zlim duhom i sotonom (a samim time i da je toj osobi prijeko potreban egzorcizam) potrebno je znati da je ta osoba opsjednuta sotonom. ako oni samo slijepo vjeruju da je netko opsjednut tim zlim duhom gubi se svaki smisao egzorcizma
__________________
Zabij si jedan lijevi kažiprst u zicugu a desni u usta i svakih pola sata zamijeni ruke.
Regulus b is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 23:12   #1369
Quote:
VragJeUOvojZeni kaže: Pogledaj post
Prije toga se spominje vec u Bibliji ,ono kad su kao demoni zaposjeli nekog lika ,a onda je Isus preuzeo ulogu mocnog egzorcista i istjerao ih iz covjeka ,a potom su isti zaposjeli krdo svinja..mislim da je bilo tako nekako..Jos su demoni rekli Isusu:"Mi smo Legija jer nas je mnogo."

A u srednjovjekovnoj duhovnoj praksi je "istjerivanje demona" iz psihicki bolesnih ljudi ,mahom shizofrenoicara i osoba sa disocijativnim poremecajem licnosti i sl. , bilo jako prosireno.

Tada je praznovjerje dominiralo i jadni psihicki bolesnici su bili na ogromnom udaru crkvenih vlasti ,kao "posjednuti demonima".
Mozemo si misliti koliko ih je tijekom tih egzorcizama "skrenulo" jos vise..jos jedna od "divota" Crkve kroz povijest ,uz vatru ,mac ,inkviz. sprave za mucenje ,sirenje straha i manipulaciju ogromnom moci ,koju su sasvim nezasluzeno imali.
Kao sta je vec spomenuto ,nema nikakvih demona kad se sumnja u opsjednutost ,samo psihicka bolest i rascjep licnosti ,prodor podsvjesnog sadrzaja van..A kad se uzme u obzir sta sve pociva u podsvjesnom ,nije ni cudno da kod ljudi koji pokazuju simptome opsjednutosti necasnim silama ,imamo takve bolesne ,neprirodne reakcije.
A što reći onda o ovoj temi https://www.forum.hr/showthread.php?t=8185&page=33 ? da li misliš da su ovi što komentiraju psihički bolesni jer misle da imaju kontakte sa duhovima ili ? a baš i ne vidim da među njima ima velikih Kršćana
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 00:05   #1370
Ma o cemu vi pricate.Vatikan se bavi egzorcizmom.
http://www.index.hr/tag/187524/gabriele-amorth.aspx
__________________
ODBACI SOTONU DA TE NE ZAVEDE.....PRUZI RUKE KRISTU NEKA TE POVEDE!!!!!
angelicaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 10:08   #1371
Quote:
angelicaxxx kaže: Pogledaj post
Ma o cemu vi pricate.Vatikan se bavi egzorcizmom.
http://www.index.hr/tag/187524/gabriele-amorth.aspx
Glavni vatikanski egzorcist: Harry Potter i prakticiranje joge su djela Sotone


Evo sotone u akciji:




krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 10:28   #1372
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Glavni vatikanski egzorcist: Harry Potter i prakticiranje joge su djela Sotone


Evo sotone u akciji:
...
sad je i jasno zašto žene u saudijaca nemaju vozačke, pa zamislimo samo što sve ona gore opsjednuta može napravit u prometu kad ju dohvati nevidljiva posrnula inteligencija, ako je uopće i puštaju

https://www.forum.hr/showpost.php?p=13002802&postcount=1159

Zadnje uređivanje ursamajor : 14.05.2012. at 10:50.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 10:44   #1373
ljudi koji ne vjeruju da sotona uopće postoji, ti su već izmanipulirani a da nit ne znaju, od njegove strane, s njima i ne mora niš više drugo, zakoprenao ih i otišao dalje pravit nered, nit se ne osvrće na one tamo jer zna da se više nikad neće pomaknuti sa svog mjesta

to je odgovor na ono : zašto neki ljudi vječno stoje na istim mjestima
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 10:54   #1374
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
ljudi koji ne vjeruju da sotona uopće postoji, ti su već izmanipulirani a da nit ne znaju, od njegove strane, s njima i ne mora niš više drugo, zakoprenao ih i otišao dalje pravit nered, nit se ne osvrće na one tamo jer zna da se više nikad neće pomaknuti sa svog mjesta

to je odgovor na ono : zašto neki ljudi vječno stoje na istim mjestima
kažem ja, kakva piva, marihuana i bakrači.
treba pod hitno u testove za vozačku uvest nekakve opsjednutometre a pogotovo obratit pažnju na ateiste i teiste koji kažu da nevjeruju u sotonu i vježbaju jogu, da vidiš vrlo brzo najmanje prometnih nesreća u hrvata.

nadam se da nadležni ministar čita forum.

naravno i na tehničkom pregledu uvest obavezan blagoslov prometala al samo od strane stručne ekipe a onima koji su bili na granici prolaza na ispitu odradit obavezno i egzorcizam auta i povećat premiju osiguranja.

dotad će ovakvi primjeri bit samo (sveta) kap u (luciferovom) moru
https://www.forum.hr/showthread.php?t=705789&page=2

Zadnje uređivanje ursamajor : 14.05.2012. at 12:01.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 10:56   #1375
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
ljudi koji ne vjeruju da sotona uopće postoji, ti su već izmanipulirani a da nit ne znaju, od njegove strane, s njima i ne mora niš više drugo, zakoprenao ih i otišao dalje pravit nered, nit se ne osvrće na one tamo jer zna da se više nikad neće pomaknuti sa svog mjesta

to je odgovor na ono : zašto neki ljudi vječno stoje na istim mjestima
Imas praf, sotona postoji, ali ne postoji Bog. I nemoj sada pricati o tome da ak postoji zlo postoji i dobro. Nema dobrog. Sve je zlo. I ti. I ja. I papa. I Majka Tereza. Nema covjeka koji bar jednaput nije napravio ili pomislio na zlo. Tocka.
PETIT-BEURRE is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 11:13   #1376
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
kažem ja, kakva piva, marihuana i bakrači.
treba pod hitno u testove za vozačku uvest nekakve opsjednutometre a pogotovo obratit pažnju na one koji kažu da nevjeruju u sotonu i vježbaju jogu, da vidiš vrlo brzo najmanje prometnih nesreća u hrvata.

nadam se da nadležni ministar čita forum.
čita ministar ovo, i ne samo jedan (što misliš zašto je sabornica prazna?)
a možda nam i odgovara, samo se nije predstavio pa mi ne kužimo

a vic oko prometovanja cestama... ah kaj reć na to osim da da, trebao bi neki ispit još dalje od samog ispita vožnje i fol potvrde liječnika
već smo spomenuli test inteligencije, al to je ljudima grrrr!, ne vole ljudi da se tako duboko zadire u njihovu nutrinu, jer pazi ono, da ne ispadne da nam sva nacija u biti ima kvocjent inteligencije ispod niže crte

koja sramota bi tek to bila, a
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 11:26   #1377
Quote:
Regulus b kaže: Pogledaj post
vatikan se ne bavi egzorcizmom, naprotiv egzorcizmom se nitko ne bavi, to su gluposti i bajke za djecu i odrasle
jednom prilikom je sam Vatikan rekao to
i naravno, ljudima to promaklo, jerbo ono, misle ljudi da nema šanse da se crkva bavi i time, to bi kao bilo too much

a vidiš, rade, samo što su onda skužili da su se zaletili kad su to obznanili, požalili su poslije, i sve vratili nazad u tajnu tajanstvenosti

dobro je znati da, u svojim vlastitim redovima imaju svećenike koji će otvoreno reći što se u stvari radi, neće šutjeti i skrivati pa makar im zbog tog njihove glavešine stale na glavu
jače je to od ljudi, nije do ljudi, jer sam Bog je odlučio razotkriti ih sve redom i javnosti dati da se zna što rade
danas i dijete u vrtiću zna što crkva radi, eto toliko je daleko otišlo, nema više varanja i laganja
sve je javno otvoreno jer je došlo vrijeme da se ljudi povuku, sada kada znaju o kakvim opačinama je tu riječ

samo eto, čudni su ljudi, i umjesto da okrenu leđa i odu - ostaju i slave sve to ko da se niš i nije dogodilo

sramota, eto to
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 16:12   #1378
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
jednom prilikom je sam Vatikan rekao to
i naravno, ljudima to promaklo, jerbo ono, misle ljudi da nema šanse da se crkva bavi i time, to bi kao bilo too much

a vidiš, rade, samo što su onda skužili da su se zaletili kad su to obznanili, požalili su poslije, i sve vratili nazad u tajnu tajanstvenosti

dobro je znati da, u svojim vlastitim redovima imaju svećenike koji će otvoreno reći što se u stvari radi, neće šutjeti i skrivati pa makar im zbog tog njihove glavešine stale na glavu
jače je to od ljudi, nije do ljudi, jer sam Bog je odlučio razotkriti ih sve redom i javnosti dati da se zna što rade
danas i dijete u vrtiću zna što crkva radi, eto toliko je daleko otišlo, nema više varanja i laganja
sve je javno otvoreno jer je došlo vrijeme da se ljudi povuku, sada kada znaju o kakvim opačinama je tu riječ

samo eto, čudni su ljudi, i umjesto da okrenu leđa i odu - ostaju i slave sve to ko da se niš i nije dogodilo

sramota, eto to
Je li to vlč Zlatko Sudac
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 17:37   #1379
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Je li to vlč Zlatko Sudac
naravno da je opsjednut, pa što misliš ko mu stavio onaj znamen posred čela ako ne sam sotona
i sad sudac fura i viče kak je Božji čovjek

a kaj najgore, ljudi mu stvarno vjeruju

i sad nek neko veli da sotona ne postoji i da nije majstor trikova
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 22:14   #1380
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
naravno da je opsjednut, pa što misliš ko mu stavio onaj znamen posred čela ako ne sam sotona
i sad sudac fura i viče kak je Božji čovjek

a kaj najgore, ljudi mu stvarno vjeruju

i sad nek neko veli da sotona ne postoji i da nije majstor trikova
To je paradoks. Kako može sotona praviti križeve !?
Pa i sam Krist je rekao: ISUS LJEĆI OPSEDNUTOG OD ĐAVLA.

Tada mu dovedoše opsjednuta od đavla,slijepa i nijema.i On ga ozdravi.I kad izađe đavao,progovori nijemi.Mnoštvo ostade izvan sebe od čuda govoreći.Da nije ovo sin Davidov?
Ali neki od njih bili su to farizeji i pismoznanci koji siđoše iz jeruzalema-kad to dočuše rekoše: Belzebub je u njemu!U ime Belzebuba,poglavice đavolskog,izgoni đavle!
Ali on ,znajući njihove misli,dozva ih k sebi i poćne im govoriti .

Pa kako bi sotona sotonu mogao tjerati?
Ni jedno se kraljevstvo,samo u sebi podvojeno,ne može održati.Opustjet će i kuća će na kuću pasti.
ako se dakle sotona podigao sam protiv sebe,pa se sam u sebi podvojio,kako će se održati njegovo kraljevstvo?
Ne može se održati,nego mu je došao kraj.
Vi naime kažete da ja u Belzebulovo ime izgonim đavle.
No ako ja u Belzebulovo ime izgonim đavle u čije ih ime izgone vaši sinovi?
Stoga će vam oni biti suci.


Kako da se nitko od farizeje nije sjetio reći: Ovaj je u dosluhu sa sotonom i skupa su napravili lukavi plan. On će kao neki svetac izvoditi rituale i belzebub će bježati iz tijela opsjednutog. Na taj će način ovaj lažni prorok steći veliku slavu i moć nad ljudima. Jer će mu mnogi vjerovati. A to je samo sotonin plan i plan tog lažnog proroka.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.