Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2008., 19:39   #1
Moj pas napada druge pse

Imam maltezera od 2 i pol godine koji je totalno asocijalan i čim vidi nekoga pasa većega od sebe odmah skače na njega i hoće ga gristi. Sa maltezerima se slaže ok, ali ako je neki drugi manji pas i mužjak isto ga odmah počne grist. Inače je velika maza i prema ljudima je skroz normalan i umiljat i voli da ga se češka, ali sa psima je nemoguć. Ne znam šta ću više s njim jer ne mogu otići ni u normalnu šetnju, a da ne strepim hoće li napasti kojeg psa, stoga molim ako itko ima ikakav savjet kako ga odučiti od toga da mi kaže. Razmišljala sam da ga odvedem na dresuru, ali ne znam je li kasno. Hvala unaprijed!
mimi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 21:15   #2
Quote:
mimi5 kaže: Pogledaj post
Imam maltezera od 2 i pol godine koji je totalno asocijalan i čim vidi nekoga pasa većega od sebe odmah skače na njega i hoće ga gristi. Sa maltezerima se slaže ok, ali ako je neki drugi manji pas i mužjak isto ga odmah počne grist. Inače je velika maza i prema ljudima je skroz normalan i umiljat i voli da ga se češka, ali sa psima je nemoguć. Ne znam šta ću više s njim jer ne mogu otići ni u normalnu šetnju, a da ne strepim hoće li napasti kojeg psa, stoga molim ako itko ima ikakav savjet kako ga odučiti od toga da mi kaže. Razmišljala sam da ga odvedem na dresuru, ali ne znam je li kasno. Hvala unaprijed!
nije kasno za skolicu. zasto je asocijalan trebas sebe preispitati. kako mislis - pocne gristi? Zaletava se i bas se tuce ili se igra pa rezi, gricka i ispusta zvukove? jesi li mu od malena dozvoljavala da se druzi s psima bilo koje velicine/pasmine? jesi li ga dizala kad bi vidjela da ti pas dolazi u susret (bilo koji)? kad je ovo sve pocelo? nedavno ili...?
malo opisi kako si ga odgajala.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 00:12   #3
Ovaj tvoj zvuci kao jedan Jack Russell kojeg ja znam...i tako se ponasa..u jednoj epizodi je bio u nasoj kuci i pokusao istu stvar sa nasim NJO ali ga je jednog strefilo srce kad ga je priljepila za pod ..nije ugrizla ili nista nego mu jednostavno demonstrirala da je dominantnija na jedan civiliziran nacin (nije ga nimalo ozljedila..nije rezala..jednostavno ga sapom stisnula da nije mogao mrdnut nigdje)..i to je bio kraj njegovom 'sefovanju' sa njom i sa labradoricom

ne kazem da je to rijesenje..ali mozda mu se na neki nacin mora pokazat da nije 'svemocan'..stvarno neznam..ali kuzim kako ti je jer redovno vidim tog JR i vidim te iste epizode, on to cak radi sa drugim psom koji zivi sa tim ljudima..

mozda je netko prosao isto i rijesio problem..ja znam da se ovaj JR dosta nosa okolo i nekako tretira 'posebno' ima povlastice koje drugi pas u toj kuci nema i slicno..osobno mislim da je on sebi zacrtao da je on alpha pas svih pasa i da moze radit sta hoce...bar takav dojam ja imam kad ga promatram..nema straha ni od jednog psa (osim sad nasih..ali mislim da to nije strah vec je skuzio da je vrag odnio salu i da njima nemoze 'sefovat')

ne kazem da je kod tebe ista prica..jednostavno situacija kod ovog odredjenog psa
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 01:43   #4
Mislim da ti je škola jedino rješenje. Ja imam jednu samosvjesnu trogodišnju ženku, i veliku muku mučim s njom.
M&N is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 03:28   #5
Quote:
M&N kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je škola jedino rješenje. Ja imam jednu samosvjesnu trogodišnju ženku, i veliku muku mučim s njom.
dosta sam procitao o skolama , gdje su te skole , npr. na podrucju rijeke ako neko zna , koliko traje , koliko kosta , dali je pas u skolu dolazi sa vlasnikom ili se tamo sa uciteljem ostavi 24h , pozdrav
global2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 04:01   #6
a ne,ne i ti ideš s njim, sigurno imate neku veterinarsku ambulantu,pa pitaj tamo, čula sam da u zg to bude organizirano nekoliko puta na godinu i košta ispod 500-1000kn,no mislim da ima više stupnjeva toga,nemoj me hvatat za riječ,pročitala u nekoj knjizi i čula od frendice.
M&N is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 10:55   #7
mi sad idemo u školicu i to privatno
nama je super, jer je u našem kvartu
istina, malo je skuplje, al je termin koji meni odgovara i ne moram ići daleko sa psom (ni jedna školica nam nije blizu) jer nemam prijevoz
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 15:09   #8
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
nije kasno za skolicu. zasto je asocijalan trebas sebe preispitati. kako mislis - pocne gristi? Zaletava se i bas se tuce ili se igra pa rezi, gricka i ispusta zvukove? jesi li mu od malena dozvoljavala da se druzi s psima bilo koje velicine/pasmine? jesi li ga dizala kad bi vidjela da ti pas dolazi u susret (bilo koji)? kad je ovo sve pocelo? nedavno ili...?
malo opisi kako si ga odgajala.
Pa, npr. kad sretne nekoga psa prvo se ponjuška s njime njuškom i onda kad pas ide ga ponjuškat dalje odmah se prepadne i ide režat i grist. Kad je bio mali družia se različitim psima i nije ima problema, nisam sigurna ali ja mislim da je sve počelo prije godinu dana, sve sam mislila da će to proć, ali vidim nikako, ne želin da napada nedužne pase i samu me radi njega ugriza jedan pas. Ne znam je li to ima ikakve veze šta se igra sa jednim stafordim i on je kao ugriza, nismo bili sigurni, a onda smo tek posli saznali da stafordi ne vole tako male pse. Ne znam točno, ali mislim da je sve počelo otprilike poslije toga, a možda i prije toga, stvarno se više ne sjećam.
mimi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 21:50   #9
Quote:
global2008 kaže: Pogledaj post
dosta sam procitao o skolama , gdje su te skole , npr. na podrucju rijeke ako neko zna , koliko traje , koliko kosta , dali je pas u skolu dolazi sa vlasnikom ili se tamo sa uciteljem ostavi 24h , pozdrav

znam jednog dresera pasa,ali neću ovako javno govoriti ime i prezime,mogu ga kontaktirati pa ga pitati. on inače radi i u rijeci. pas dolazi sa vlasnikom na tečaj i cijelo vrijeme je s njim.
onda,jel može?
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 00:38   #10
mimi5tvoj pas je vrlo samosvjestan i ne da da mu drugi šnjofaju guzu, jer bi to značilo da priznaje da im je podređen, a kako to riješiti,mislim da ćete morati u školu na socijalizaciju
M&N is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 02:40   #11
Quote:
una1980 kaže: Pogledaj post
znam jednog dresera pasa,ali neću ovako javno govoriti ime i prezime,mogu ga kontaktirati pa ga pitati. on inače radi i u rijeci. pas dolazi sa vlasnikom na tečaj i cijelo vrijeme je s njim.
onda,jel može?
naravno info je dobro dosao,hvala
global2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 07:52   #12
ok,pitam, pa javim poslije posla na pm
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 11:18   #13
Jao ovako je kod nas
Kad je na povodniku i kad nemre doći do drugog psa rezi, laje, čupa beton
Iako je samo jednom ugrzla jedno stene za njušku, jako ruzno zvuči i izgleda.
Najveći problem je s ženkama, njih nemre smislit
To meni izgleda kao da je isfrustrirana sto je na povodcu pa se dokazuje
zanimljivo sto svaki avlijaner,sođ,mješanac tj. lutalica valja, još ak je puna buha onda se zaljubi u njega
Njoj je to kao igra jer ona i mene kad vija ona reži dok me ne ulovi
Ja stalno razmiljam o školici ali kod nas u Os koliko sam skontala ni nema bilo u Vinkovcima, dok ja dosla do broja to se zatvorilo.
U zadnjih mjesec dana 2 x ju je ista žnka pit bulla napala,zadnji put ju je dobro sredio sad je još gora imam osjećaj.
~loo~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 12:10   #14
ovo da se više brkači kad je na lajni je normalno, moja cura kad bi bila na lajni, izgledalo bi kao da hoće pokidat drugog psa, a zapravo kad bi je pustili, uglavnom je sve bilo ok, imala je par pasa s kojima se nije voljela, al se zapravo i nije znala potući kako treba, samo bi ih čipala za dupe . jedan jadni škotski ovčar na kojeg je imala pik, kolike količine dlake mu je iščupala s guzice tijekom godina....
ova druga curka, problem sličan miminom:
čim dođe nepoznat pas, ukoči se, nakostriješi blago (al ne u stilu napad već strah), ponjuška se njuškama al ne da da joj guzu diraju, pristojna curka, šta ćete i onda ako je ovaj drugi pas ne pusti odmah na miru, krene frktat, režat, lajat, krene na njega...nije ofenzivna, al ako je ovaj uporan oće ga i gricnut..ne znam kako da je odučimo od toga. dosad nijedan pas nije na to reagirao agresivno al me frka da bi neki mogao.
kod nje mislim da nije problem samosvijest nego baš strah (nije odrastala s nama pa ne znamo šta je sve prošla, al znamo da nije bilo lijepo). ona se tako ukoči i kostriješi i kad je štenac njuška!
__________________
Kuda koracam hoću da bacam tragove zlatne svjetlosti.
CrNa LunjA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 14:02   #15
joj kaj da vam kažem imam 2 cure i ova starija je koma,tukla bi se sa svakim pesom,osim s nekom rugobom is susjedstva,njega nikad ne tjera,ukus joj je stvarno upitan.
U biti ni mi ne podnosimo sve ljude kak kod da oni izgledali,a nekad ih čak nit ne poznamo,pa nam opet nisu simpa,pa valjda tako i psi,samo su oni iskreniji i otvoreniji pa si sve skrešu drito u njušku...
M&N is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 22:02   #16
Ja nemam psa, ali svaku nedjelju moram obavezno gledati "Dog whisperer"
Mozda ce vam ova stranica biti interesantna.

http://www.cesarmillaninc.com/
Missy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 13:25   #17
-mimi5- ista situacija je kod mene, čak i gora... moj je križanac maltezera i pudle, sad ima 8 i pol godina i voli samo pse svoje veličine i manje, sve ostale napada, čak i nepoznate ljude ne voli, samo laje i laje, no barem ne grize... ja sam se već navikla na to no stvarno je iritantno... inače, mislim da je najveći problem taj što smo ga dobili kad je imao 1 godinu pa je bio "neodgojen", ne znam šta je sve prošao, a moja je greška što ga odmah nisam odvela u tu školu... ali eto, takav je kakav je...
...:ana:... is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 14:55   #18
taj psic je totalno nesiguran i preplasen. odi s njim u skolu. rad sa drugim psima i stroga kontrola ce mu podici sigurnost i nece vise napadat. imali smo identican prpblem sa ludim snaucercicem i za ne prepozant je nakom skolovanja.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 20:42   #19
Quote:
Missy1 kaže: Pogledaj post
Ja nemam psa, ali svaku nedjelju moram obavezno gledati "Dog whisperer"
Mozda ce vam ova stranica biti interesantna.

http://www.cesarmillaninc.com/

nabavio sam serijal, prvu sezonu, i ne mogu se odvojiti!!! kakav je ovo lik, predobar je!
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 09:39   #20
Ja se sad kao ljudsko biće osjećam inferiorno u odnosu na pse Ispada da SVI oni mogu naučiti SVE samo ih treba dati u školu Od najoštrijeg i najnetolerntnijeg psa možeš u školi napraviti neviđenog dobricu , to sa ljudima nikako ne polazi za rukom Zatvori su prepuni povratnika i vele stručnjaci da GENE nitko zahebo nije

Ako se ne varam prijedlog zakona je da se zabrani uzgoj potencijalno opasnih pasa Zašto ako se u pasjim školama može sve te pse preodgojiti?

Ako se ne varam prijedlog zakona je da se pse koji bez razloga napadaju druge pse ili uškopi ili eutanazira Zašto ako se u pasjim školama može SVE te pse preodgojiti ??

Dobro neke pse se može naučiti svašta no meni uvijek suza krene kad vidim na čega liče psi vodići slijepih. Zar je to ta naša humanost ?

Koliko mi tek suza krene kad čujem za borbe pasa. Ta nesretna stvorenja zbog ljubavi prema vlasniku su u stanju učiniti svašta.

Gadi mi se pomisao da moga psa mogu kontrolirati baš u svakoj situaciji i svakog trena Gadi mi se činjenica da imam apsolutnu kontrolu nad bilo kojim živim stvorom

Ako me išta može razveseliti onda je to neposluh konja u preponskom jahanju Znate onu scenu kad konj odbije poslušnost i ukopa se prije prepone a jahač kao katapultiran preleti preponu bez konja
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.