Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2006., 09:23   #1
Poremećaj centra za ravnotežu?

ovak, prvo da vam c)p svpj post od prije 2 godine kad je muž imao isti problem.

c/p:
moj muž se već mjesec dana žali na bolove i zatezanje u vratnoj kralježnici. problem je u tome što mu je posao takav da 8 sati sjedi s pognutom glavom nad aparatima koje popravlja. to zatezanje ponekad prati i pritisak u donjem dijelu glave. međutim, ono kaj mene najviše brine je to što se njemu ljulja u glavi stalno. on to opisuje kao kad popiješ dvije pive - nisi pijan, a nije ti baš ni čisto u glavi. ljulja mu se konstantno bez obzira na bolove u vratu. takav je problem imao i prije 2 god. - bili smo kod neurologa i ovaj mu je rekao da nije niš ozbiljno i dao mu da pije ginko. nakon ginka je prošlo i bilo je sve ok do sad. sad opet pije ginko, ali mi se čini da je manja doza i ne pomaže.
neurolog ga je poslao i na pretrage - okulist, otorinolaringolog, color doppler i još nekaj, ali kak mu je bilo bolje nije to obavio.
zanima me jer to kaj opasno i jel ima još netko takvih problema?
puno hvala!
više na linku https://www.forum.hr/showthread.php?t=44367, ako nekoga još zanima.

uglavnom, to mu je prije 2 godine prošlo od lijeka koji se zove betaserc. sad mu se opet javljaju isti simptomi - i opet je prošao sve nezrološke pretrage i sve je u najboljem redu. išao je i kod kiropraktičara i kod fizijatra na masažu i nema nikakvih pomaka. popio je i ginko i još uvijek osjeća taj pritisak s lijeve strane vratne kralježnice već gore kod lubanje. kiropraktičar je rekao da mu je to od vratne kralježnice, dva puta ga presložio i ništa. fizijatar veli da mu je od iskrivljenih leđa pa mu to masira.
razgovarali smo s jednom doktoricom, sasvim slučajno u jednom društvu, i kad je čula simptome, rekla je da je to možda nekakav poremećaj centra za ravnotežu, zaboravila sam naziv poremećaja. uglavnom, da se centar za ravnotežu nalazi u malom mozgu u tekućini, a da je kod muža previše te tekućine jer se ne apsorbira i od tuda taj osjećaj nestabilnosti, odn. ljuljanja.
ona veli de to nije opasno, ali da je kronično i da u principu nema lijeka. rekla mu je nek proba s betasercom, ali da nije dokazano da on pomaže.

ima li ovdje netko tko mi može pomoći i uputiti nas kaj da probamo jer više ne znamo kaj da radimo. ti su mu se simptomi pojavili dva puta, otprilike svake dvije godine i prošli su nakon mjesec do dva. sada nikako ne prolazi nakom dva mjeseca i sad veli da mu se najviše do sad ljulja. grdo mu je ponoći i u mraku, onda hoda kao pijan.
__________________
"I have nothing to declare except my genius." - Oscar Wilde
roberta carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2006., 10:17   #2
Jedno za sigurno nikakovo manipuliranje vratnih kraljeznika!
Mora se naci uzrok ...a mozeju biti mnogi...od uha nadalje.
Ja imam 15 godina sve gorje simptome, uzrok je kraljeznica kao prvo i onda poslijedice od lijekova za visoki tlak...tko got uzima znade problem.
Moze biti i mali krvni pritisam...moze biti svasta...zato slijediti doktoru umjesto ovdje nagadjati...svatko moze imati slicno uslijed drugih razlika.

Ja se ne mogu dignuti iz kreveta naglo ,jer ako se zaboravim pasti cu...isto se ne smijem sagnuti i ponovo dizati ...sve mora biti polagano...a o hodanju da ne govorim.ali kako kazem moj slucaj ima vise razloga...a najgorji je interakcija medicine.



vise stanja vrtoglavice/vertigo...
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 01:14   #3
Centar za ravnotežu jest u malom mozgu, ali dobiva osnovne signale iz unutarenjeg uha iz semicirkularnih kanalića koji su izpunjeni gelatinoznom masom, čiji pomaci odašilju signale koji nas kada se obrade u malom mozgu, orjentiraju u prostoru i omogućuju nam koordinaciju.
Ja nisam neurolog, ali sjećam se sa studija da je to vrlo osjetljiv mehanizam koji se može poremetiti iz niza raznih razloga, kao što je posturalni, dakle rigiditet mišića vratne kralježnice koji uzrokuje smanjenu perfuziju ovog područja koje se hrani iz vertebrobazilarnog sistema, zatim učestale upale uha, zatim neki tumori (naročito neurinomi statoakustičkog živca)...
Ne znam , nisam ti bila od velike pomoći - ako je CT, MRI, doppler i sve drugo u redu, onda je ipak najvjerojatnije uzrok posturalni, dakle zbog prisilnog položaja trpi vratna kralježnica, pa se mišići stišću, pa pritišću krvne žile, pa tako uokolo... najveći je problem u tome šte se taj tzv.cervikocefalički ili cervikocervikalni sindrom dugo liječi i čini velike smetnje svakodnevnom životu, iako je u osnovi bezazlen....
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2006., 08:56   #4
vilko i riječanka puno hvala
muž opet ide neurologu na pregled da se vidi kako dalje. mene je strah da to nije neki tumor, ali je neurolog to isključio budući da nema nikakvih drugih simptoma i da u principu nema pogoršanja. to mu se u ciklusima pojavljuje svake dvije godine, a neurolog veli da tumor tako dugo raste i traje da bi već bio mrtav. ipak, je sam veliki paničar pa uvijek smišljam worst case scenario.
muž je obavio i audiovestibulogram ili tak nekak i on je potpuno u redu. vid je u redu, bio je i kod otorinolaringologa i tu je sve ok. color doppler vratnih atrerija je u redu, obavio je i tcr ili tcd (tak nekak) i to je u redu. već pomalo šizi jer mu to predstavlja smetnju u svakodnevnom životu i zato kaj ne zna uzrok i lijek tomu.
__________________
"I have nothing to declare except my genius." - Oscar Wilde
roberta carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 10:21   #5
Ja sam imao isti problem prije pet-šest godina, i to baš negdje u veljači kad je iznenada naglo zatoplilo - osjećaj je kao da te netko stalno gura, samo nikad ne znaš u koju će te stranu gurnuti, a meni je još najgore bilo kad sam ležao.

Neurolog mi je rekao da mi je to od, pazi sad, nezdravog načina života (ma jel? ) i da jako puno ljudi ima isti problem. Dao mi je i nekakve lijekove, uz napomenu da ih koristim samo ako mi je baš loše jer da izazivaju ovisnost, na što sam ja recept bacio u prvi koš za smeće

Uglavnom, počeo sam se malo više bavit sportom, malo manje sekirat i više zabušavat na poslu i stvar je prošla sama od sebe za kojih tjedan-dva.
__________________
'Music is your own experience, your own thoughts, your wisdom. If you don't live it, it won't come out of your horn.' - Charlie Parker
Baan Dar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2006., 20:29   #6
Quote:
roberta carlos kaže:
ovak, prvo da vam c)p svpj post od prije 2 godine kad je muž imao isti problem.

c/p:
moj muž se već mjesec dana žali na bolove i zatezanje u vratnoj kralježnici. problem je u tome što mu je posao takav da 8 sati sjedi s pognutom glavom nad aparatima koje popravlja.
to mora prouzrociti blokade. pitanje je kolko su napredovale. joga bi mu mogla pomoci, svakodnevna, oprezna i lagana.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 21:53   #7
poremećaj centra za ravnotežu

dragi moji meni je prije 2 godine diagnosticiran poremećaj centra za ravnotežu. naime pošto mi to jeko zagorčava svakodnevni život bi molila za nekakve savjete kako se vi nosite s tim? dali trošite nekakve ljekove? jer u biti za takve poremećaje nepostji ljek! molim za savjete o olakšavalju tegoba. unaprijed hvala!
coolgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 23:05   #8
Moja mama ima poremećaj centra za ravnotežu, točnije ima menierovu bolest. Sad ne znam da li ti imaš isto ili nešto drugo. Za ovo lijek ne postoji u smislu da će izliječiti bolest, ali neko vrijeme je imala vrtoglavice skoro svaki dan i uglavnom nije mogla uopće funkcionirati. Ali uz lijekove koje uzima to je sad pod kontrolom, i sasvim normalno funkcionira. Tu i tamo osjeti neke simptome, ali skoro pa zanemarivo. Jedino što joj se sluh dosta pokvario.
Tablete koje uzima su betaserc. Mislim da je pila i neke druge prije, ali na ovima je već dosta godina i ok joj je.
Sigurno moraju naći nešto što će ti olakšat da se nosiš s problemom...
vendella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 23:10   #9
Sad se sjetih da su je prije kad je imala jake smetnje dosta kljukali vitaminom B.
vendella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2007., 23:56   #10
Quote:
vendella kaže: Pogledaj post
Sad se sjetih da su je prije kad je imala jake smetnje dosta kljukali vitaminom B.
nemam tu bolest jer nije povezano sa uhom kod mene. pila sam te tablete al mi se stanje jako pogoršalo od njih. ma koma. što se tiče vitamin b i kod mene je obavezan. ova bolest je živi užas inače starija populacija oboljeva ali eto ja pripadam onim 20% mladih naime tek mi je 25. a moram živit s tim do kraja života.
coolgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 12:10   #11
To je bed, vjerujem ti. Ja sam to imao nekih mjesec-dva kad mi se upala uha razbuktala zbog mutave doktorice koja mi se dala samo kapi umjesto antibiotika te sam završio sa parezom facijalis, odnosno paralizom desnog dijela lica. Zbog toga sam morao na terapije galvanizacijom, a sve to su pratile vrtoglavice, pa i mučnine.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 14:25   #12
Quote:
frish-KI kaže: Pogledaj post
To je bed, vjerujem ti. Ja sam to imao nekih mjesec-dva kad mi se upala uha razbuktala zbog mutave doktorice koja mi se dala samo kapi umjesto antibiotika te sam završio sa parezom facijalis, odnosno paralizom desnog dijela lica. Zbog toga sam morao na terapije galvanizacijom, a sve to su pratile vrtoglavice, pa i mučnine.
ma te naše doktorice koma živa. meni su trebali dosta dugo da ustanove šta mi je prošla sam od gastroskopije do neznam ni ja više kaj nisam. vrtoglavice i mučnine su mi obaveza al eto ima i dana kad me malo kak ti popusti onda uživam i tak.dali postji nekakva vrsta sporta koja to malo ublažava se jer fakat polako me to izluđuje i dovodi do krajnih granica
coolgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 18:17   #13
Ako si u mogućnosti, odi kod nekog fizioterapeuta da ti pokaže kako ćeš raditi vježbe za vrat i rameni obruč. Puno ćeš lakše kontrolirati vrtoglavice kad ovladaš tim vježbama. Sritno
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 00:30   #14
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Ako si u mogućnosti, odi kod nekog fizioterapeuta da ti pokaže kako ćeš raditi vježbe za vrat i rameni obruč. Puno ćeš lakše kontrolirati vrtoglavice kad ovladaš tim vježbama. Sritno
hvala na savjetu već obavjeno i to dobila ultrazvuk i struju i magnet. veli meni on da nasmjem dolazit tak često jer se tjelo navikne na to. eto šta se može. hvala vam puno na toplim preporukama
coolgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 02:02   #15
Quote:
coolgirl kaže: Pogledaj post
hvala na savjetu već obavjeno i to dobila ultrazvuk i struju i magnet. veli meni on da nasmjem dolazit tak često jer se tjelo navikne na to. eto šta se može. hvala vam puno na toplim preporukama
Ma kakvo navikavanje, to su priče za malu djecu. Ultrazvuk i struja ti, kao prvo, neće niti pomoći. Jedino vježbe. Na to se ne možeš naviknuti, odnosno dapače - moraš, jer ih treba raditi svakodnevno.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 21:39   #16
svakako treba uradit UZV i provjerit krvne žile a za početak bi dobro bilo ordinirat betahistin tbl 3 tjedna i kasnije nastavit kako je lahor preporučila uz naravno nalaz UZV,a ako postoji značajnije suženje krvnih žila ordinirat terapiju ovisno o etiologiji uz gore navedeno liječenje
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 20:40   #17
Unhappy imam isti takav probl

Ne ja nego moja mama! Ona nemože funkcionirat!!!
ima vrt. cca svako 3 tjedna nekad češće,a nekad rjeđe!!!
koristi neki vitafon,ali koliko ja vidim nema učinka. POMOĆ!!!!
tomy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 20:50   #18
jel radila ikakve pretrage?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 21:03   #19
nije

ne
tomy01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 21:05   #20
nije radila nikakve pretrage. kada ima vrtoglavice povraća u 90% slučajeva
tomy01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.