Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2005., 20:30   #41
e pa ja papam na cvjetnom stalno i ne bojim se meningokoka jer nema opasnosti za zarazu...
a vi gladujte hehe
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 15:31   #42
Meningokokna sepsa

Bok! dijete od 4 godine ima meningitis meningokok sepsu i doktor kaže da ima još 50 000 gnojnih stanica, pa me zanima što to znači, dali je to kritično i koliko. Ako mi netko može odgovoriti. Hvala unaprijed
 
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 21:19   #43
tema je postavljena na RiD, ali obzirom da se trazi strucan odgovor, molim ovdje pomoc
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2006., 22:50   #44
Treba razlikovati sepsu od septičkog šoka. Ovo drugo je razlog fulminatnih smrti o kojima je bilo puno riječi u medijima.
Niti slučajno i ovo prvo nije za podcjeniti no ako bolest već traje neko vrijeme uz ogromne doze antibiotika ipak prognostički svaka sepsa, pa i meningokokna, ima bolju prognozu od septičkog šoka.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 15:58   #45
glavobolja nakon izlječenog postoperativnog bakterijskogmengitisa

Pozdrav svima!
Prije pet mjeseci operirala sam karlježnicu i tom prilikom sam zaražena bakerijskim meningitisom. Liječen je antibioticima 21 dan. Ja i dalje imam glavobolje. Pijem lekadol i normabel, ali bez učinka. Od glavobolje spavam jako malo, odnosno ništa.
Da li je netko bio u istoj ili sličnoj situaciji i može mi pomoći nekim savjetom?
Ako ne, da li postoji neki forum specijaliziran za te tegobe, gdje mogu dobiti neku informaciju.
Hvala!
blue orhidea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 20:58   #46
Bok svima!
Pitanje glasi? Ukoliko sam JA bila u kontaktu s osobom oboljelom od meningokokne sepse (i pijem antibiotik) moraju li ga piti i osobe koje su samnom bile u kontaktu?
Hvala!
iskrica3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.