Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2003., 17:33   #21
idem ocistiti odmah
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2003., 21:46   #22
mariachi ionako nece pobrisati vase chatanje,ali je zato mene i pjesnika srezao vec u pocetku ovog topica...ili je to mozda bila sj?
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 17:47   #23
Ja cu se vratiti na kajmak:

jelo se zove sljivopita

sljive se operu, ociste od kostica , poredaju gusto na malo maslacem pomascen protvan. Pospu se secerom i stave peci u rol na cca 180˙C dok ne uhvate koricu. onda se premazu kajmakom i jos zapeku, da se kajmak rastopi
Btw kajmak treba biti slatki, a ne slani

Probati obavezno!
Bubili is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2003., 21:26   #24
Quote:
Bubili kaže:
Ja cu se vratiti na kajmak:

jelo se zove sljivopita

sljive se operu, ociste od kostica , poredaju gusto na malo maslacem pomascen protvan. Pospu se secerom i stave peci u rol na cca 180˙C dok ne uhvate koricu. onda se premazu kajmakom i jos zapeku, da se kajmak rastopi
Btw kajmak treba biti slatki, a ne slani

Probati obavezno!
U hr nikad nisam vidio slatki. U mojoj turskoj bibliji ima lista zamjena, preporucaju slag ako nema slatkog kajmaka za hladna jela. Ne znam kako bi ispao zapeceni slag, ali moze bit dobro.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2003., 12:56   #25
Quote:
UmpaUmpa kaže:
U hr nikad nisam vidio slatki. U mojoj turskoj bibliji ima lista zamjena, preporucaju slag ako nema slatkog kajmaka za hladna jela. Ne znam kako bi ispao zapeceni slag, ali moze bit dobro.

U Bosni imaju varijacije na kajmak : Slatki ( odnosno nesoljeni - koji se mora vrlo brzo protrositi ) manje slani i jako slani. Taj jako slani se dosta dugo moze drzati u hladnjaku.
Bubili is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2003., 18:27   #26
sve bih dala sad za samo jednu zlicu kajmaka!!!
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2003., 10:04   #27
Ja sam jeo 1x neki sir pravljen od slojeva ovcijeg kajmaka. Slojevi su se mogli vidjeti.
Otac je napravio uslugu nekom tipu i on je to donio. Ljudi to je nesto prekrasno.
Najbolja hrana je ona koja se kupi na selu kad seljak nesto pravi sa sebe i svoju obitelj. Ove sve ostalo sto mi kupujemo je samo imitacija cak iako nosi naziv "zdravo".
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2003., 10:11   #28
Question zbunjena

Sorry na neznanju, ili se samo radi o jezicnom nerazumijevanju, ali moze li meni netko objasniti sto je kajmak? Je li to isto sto ja poznajem pod imenom vrhnje?
paolla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.