Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2004., 00:03   #1
Krovni prozori - Velux

Dajte ljudi!
Tražim tu po forumu i nikak da nađem jel neko raspravljao na tu temu. Krovni prozori, da ili ne??
Jedni mi kažu može, drugi kažu NE! (kao procure s godinama)
Meni se VELUX čini OK, daje i garanciju (mislim 2 god) i skroz dobro izgledaju.
Uređujem potkrovlje i izgleda da neki djelovi neće moć proći bez krovnih prozora.
Savjet........
__________________
Bu!
vranac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2004., 13:52   #2
Krovni prozor ( pogotovo Velux) , ukoliko je pravilno postavljen ne smije praviti nikakve probleme uz minimum redovnog održavanja ,što znaći da ukoliko si u podrućju gdje vjetar nanosi lišće i sl. u većim kolićinama (neposredna blizina drveća) treba jednom godišnje oćistiti kanale na opšavu za oticanje vode . Montaža po komadu prozora površine cca 1m2 iznosi 400 kn . Osim Veluxa razmisli o prozorima "Facro" koji su također dosta kvalitetni a mnogo jeftiniji od Veluxa te "Drvoplast" iz Soblinca .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2004., 22:08   #3
Wink

Fala sinek.
Kod mene ima dost drveća. Baš mi je od strica orah blizu krova, i morat ću pripazit na lišće ak ću ih stavljat.
Čul sam za FAKRO, al oni su ak se ne varam s drvenim okvirom, a to mi se baš i ne sviđa. Ove druge ću malo pogledat, al brijem da su i oni s drvenim okvirom. VELUX mi je za sad OK i ipak ću stavit 2 pa kud puklo da puklo.
__________________
Bu!
vranac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2004., 20:44   #4
velux je zakon...
Kishon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 08:12   #5
Je, Velux je zakon. Zapravo nema neke razlike u cijeni. Cijenu podiže "dodatna oprema". Potrebno je obavezno ugraditi i vanjsko sjenilo, i unutarnju roletu, poteznu "platnenu" ili venecijanere. Toplinska izolacija je tada fenomenalna.
Druga stvar na koju treba paziti je zakošenost zidova ispod i iznad krovnog prozora. Gornji zid mora biti doveden u vodoravno stanje, a donji u okomito, jer to spriječava kondenzaciju vlage, koja se stvara kod krovnih prozora, pojačanom cirkulacijom zraka. Nadalje, dobro je pri dnu kosog zida ispod prozora imati izvor topline, da ne kažem radiator...
__________________
Computer Therapist
Eliza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 14:51   #6
Krovni prozori ili krovne "kučice"

Molim Vaša cjenjena mišljenja vezano za navedenu problematiku tj.da li napraviti krovne "kučice" ili ugraditi velux krovne prozore.Što je po vama bolje i zašto?!?!?!
Hvala unaprijed. Fakat sam u dilemi kako napraviti.
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 16:11   #7
?

a sta ti je to "krovna kucica"? mislis na luminar?
__________________
Resistence is futile! Unless you are Rene from zi Cafe!
Seven of Nine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 16:45   #8
Mislim da je bolje stavit prozore, u svakom slučaju ljepše izgledaju - bar meni.
A kaj se tiče ovih "kućica" - moraš imat dost velku kosinu krova za njih jer je kosina na njima manja pa da ne bi voda zalazila ispo crijepa na tim "kućicama".
Najbolje da pitaš nekog majstora od krova.
__________________
Daaleko pljujem!!!
ljama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 17:48   #9
Ukoliko ti je bitna količina prostora ,"kučicom" ubijaš dvije muhe odjednom.Potrebno je samo definirati oblik ,stručne detalje prepusti struci.




__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 09:59   #10
Uvijek za kućicu. Ljepše izgleda, dobiješ prostor, a probaj kad ti 20 cm snijega prekrije krov otvoriti krovni prozor.
magicbright is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 12:30   #11
I ja sam za "kućice"... ali osim "estetike" postoje i drugačiji "problemi". Ako je riječ o adaptaciji postojećeg krovišta mislim da za "krovne kućice" trebaš DOZVOLU od mjerodavnih gradskih i inih službi, dok za "one velux" ne trebaš. Tako da ako nisi baš sa susjedima, mogli bi te prijaviti i onda imaš "feštu"... vjeruj zagorcu :-))) jer sam imao takvih iskustva.
Koji tip prozora ili kućice na krovu možeš postaviti, mogu ti čak i ODREDITI mjerodavni urbanisti. Konkretno. Tu gdje ja živim ZABRANJENI su krovni prozori, odnosno "kućice" (druga i treća slikica gore u jednom od prethodnih postova). Dok su DOZVOLJENI samo oni poput "trokuta" (mislim da je to četvrta slikica u jednom od gore postova)
Tako da.... možda netko drugi može umjesto tebe odlučiti :-)))
 
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 18:00   #12
da,samo kod nas mogu zabranjivati ak si čovjek napravi malu preinaku na krovu,a blizu moje ulice lik sagradi trokatnicu na sredini ulice koja postoji 50 godina a oni idioti u općini kažu da nije bila nigdje upisana pa se može

naravno da može ak podmažeš

__________________
moj kum ne smije van
dolinajabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 20:49   #13
prozori definitivno,daleko bolje osvjetljenje u prostoriji.....
Kishon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 12:54   #14
Ajde recimo da sam se za sada odlučio za krovne prozore umjesto krovnih kučica.
E sad, gledam malčice cijene i vidim da je Fakro cca 30-40% jeftiniji od Veluxa a po specifikaciji proizvoda rekao bih da su iste karakteristike u pitanju.Budući da planiram staviti 6 većih prozora razlika je poveća. Jel uistinu Velux toliko kvalitetniji ili se u cijeni plaća i ime te reklama? Kakva su Vaša iskustva ? Jel ima tko ugradnjene Fakro prozore i kako je zadovoljan?
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 13:30   #15
Quote:
marijoj kaže:
Ajde recimo da sam se za sada odlučio za krovne prozore umjesto krovnih kučica.
E sad, gledam malčice cijene i vidim da je Fakro cca 30-40% jeftiniji od Veluxa a po specifikaciji proizvoda rekao bih da su iste karakteristike u pitanju.Budući da planiram staviti 6 većih prozora razlika je poveća. Jel uistinu Velux toliko kvalitetniji ili se u cijeni plaća i ime te reklama? Kakva su Vaša iskustva ? Jel ima tko ugradnjene Fakro prozore i kako je zadovoljan?
ž

Ja se odlučio za Velux,čisto iz ziheraških razloga.Za velux sam siguran u kvalitetu,za Fakro nisam( iako ne tvrdim da nisu jednako kvalitetni)....Al sam bio spreman dati više novaca da budem siguran u dobiveno...
Btw, imam ih sada već dvije godine ( dimenzije 160×78) i moram reći da su savršeni do sada....
Kishon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 14:58   #16
Re: ?

Quote:
Seven of Nine kaže:
a sta ti je to "krovna kucica"? mislis na luminar?
To je ono sto se u Kanadi zove dormer. Niih ima dvije vrste, gable dormer i shed dormer. Gable dormer je manji i obicno se postavljaju dva ili vise na krov, a shed dormer je veci i gradi se jedan a ispod njega se dobije veca prostorija.

Ovo sa nagibom krova i curenjem vode ispod cigle sto je netko spomenuo mislim da bas i nema puno veze, jer ako se napravi posao lege artis, tada nema frke.

Inace, ljepsi su krovovi s dormerima (kak se to zove na hrvatskom?) nego s krovnim prozorima koji se ovdje zovu skylights.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 15:06   #17
http://library.stcsc.edu/architecture/gabdorm.htm

http://www.hometime.com/Howto/projec...ng/frame_6.htm
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2005., 11:46   #18
Quote:
ljama kaže:

A kaj se tiče ovih "kućica" - moraš imat dost velku kosinu krova za njih jer je kosina na njima manja pa da ne bi voda zalazila ispo crijepa na tim "kućicama".
Najbolje da pitaš nekog majstora od krova.
Nije istina da baš moraš imati veliki nagib, ukoliko je nagib ispod YYY stavi se ispod hidroizolacija.

Ispod crijepa uvijek malo pršti voda, naravno što je strmije to manje. Više manje ispod crijepa i tako i tako mora doći hidroizolacija ako će potkrovni prostor biti upotrijebljen za stanovanje i izoliran toplinski.

Drugo, tko kaze da je u pitanju crijep? Moze npr. sve skupa obaviti i šindrom, što bi bio možda moj izbor ukoliko se živi ispod krova.
Dexxxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 13:23   #19
krovni prozori VELUX, ROTO ili ...??

moram promjenit 4 krovna prozora pa neznam sto izabrat.

Htio bi PVC prozore.
Velux radi drvene koji su presvuceni PVC-omali kostaju papreno.
ROTO ima PVC przore u programu i cijene su im umjerene (barem mislim tako)

ima li ko iskustva sa ROTO PVC krovnim prozorima??

ja bi uzeo ROTO (model 735 K) ili neki slicni ako su dobri.

By the way, di se kod nas mogu kupiti ROTO krovni prozori.

za sad sam nasao samo u sesvetama kod Getroa (Famy d.o.o.), zna li netko jos neko mjesto?

svi savjeti ideje i kritike su dobrodosle.

hvala unaprijed
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2006., 14:00   #20
Meni je majstor kod promjene krova na pitanje o krovnim prozorima rekao da velux u svakom slucaju preporuca, sa fakrom radi relativno kratko i za sada nema nikakvih losih iskustava a da roto ni u kom slucaju ne preporuca i da ce ih staviti samo ako ja inzistiram. Inace, jos nisam nikakve stavio ali vjerojatno ce velux. Inace bila je riijec o drvenim prozorima.
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.