Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2003., 17:46   #1
Niko nas ne vidi dali smo usamljeni? <<Zadni dah>> - neshto lijepo ili ruzno?

S imenom Allaha, Svemoguceg, Dobrocinitelja, Milostivog

Neka je na vas mir i blagoslov Jednog Jedinog bozanstva pored kojeg drugog Boga nema & pozdrav svim ostalim koji u Njega ne vjeruju.

Zadnji dah
Pokrecem temu <<Zadnji dah>> s ciljem suptilnog razmisljanja o danu koji ce po mom uvjerenju i ubjedjenju bez sumnje svima nama doci.

- Dali vjerujemo u zadnji dan boravka na ovom svijetu
- Ako vjerujemo, koliko smo spremni za taj dan?
- Dali razmisljamo o zadnjem dahu
- Zashto ne mozemo sami odlucivati tj. produziti pa da barem bude predzadnji dah?
- Dali smo nashli svrhu zivota?
- Ako da, shta je po vama svrha zivota?

Ako Bog da, bice josh finih pitanja na ovu temu, pa eto ako je neko voljan lijepo bi bilo da prozborimo koju rijec bez pepucavanja i uvridljivih rijeci.



Last breath

From those around I hear a cry
Oh God, oh God, my eyes are blind

From those around I hear a cry
A muffled sound a hopeless sigh
I hear their footsteps, leaving slow
And then I know my soul must fly

A chilly wind begins to blow
Within my soul, from head to toe
And then, last breath escapes my lips
It’s time to leave and I must go.

So it is true, but it’s too late
They said each soul has its given date
When it must leave its body’s core
And meet with its eternal fate.

Oh mark the words that I do say
Who knows tomorrow could be your day
At last it comes, to Heaven or Hell
Decide which now, do not delay
Come on my brothers let us pray
Decide which now, do not delay

Oh God, oh God I can not see
My eyes are blind, am I still me
Or has my soul been led astray
And forced to pay a priceless fee

Alas to dust we all return
Some shall rejoice when others burn
If only I knew that before
The line grew short, then came my turn

And now, as beneath the soil
They lay me with my record flawed
They cry not knowing I cry worse
For they go home, I face my god

Oh mark the words that I do say
Who knows tomorrow could be your day
At last it comes, to Heaven or Hell
Decide which now, do not delay
Come on my brothers let us pray
Decide which now, do not delay
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 17:50   #2
Objasni ti meni poruku sa stranice s koje si to skinuo, kao i njezin naziv.
http://www.b4death.com/
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 18:22   #3
Naravno, ocekujem tocno obrazlozenje da to nije ono sto ja mislim da je i znaj da necu dugo cekati.

Dakle, tema ovog topica nikako nije suptilno razmisljanje tako da ne moras niti pokusavati.

Tocno mi objasni znacenje naslova stranice i tocno mi objasni poruku flashova koje sam pregledala.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 18:50   #4
S imenom Allaha Svemoguceg, Dobrocinitelja, Milostivog

Be to death - Zivi, radi, cini dobro za smrt koja predstavlja onaj buduci, vijecni svijet tj. sastanak sa licem Bozijim? Zar nije dovoljna poruka? Uostalom, zar nisam sve objasnio? I shta tu treba posebno objasnjavati. Moje vjerovanje je da pravi ljudi koji se podredjuju Bogu, zive, rade, grade, cine dobro, za onaj svijet, a ne za ovaj materijalisticki koji je prolazan i pun iskusenja. Vjerujem da treba Boga ozbozavati kao da ga vidimo iako On nas ne vidi. o mi cini islkushenje i prirpemu za onaj svijet. Vjerujem da se dobri ljido trebaju preispitivati i preobracunavati sami sa sobom, zamisljajuci ako dolazi cash kada se tijelo postestepeno hladi pocevshi od noznih prstiju. Cash kada ce sici andjeli po naredbi Gospodara kako bi preuzeli nashu cistu odnosno prljavu dushu. Dushu koja je bil podredjena Njemu ili duzu koja se je podlegla sotoni odnosno svojim napucanim strastima prohtjeva i potrebe za samozadovoljavanjem svojih cejfova ne vodeci racuna dali je to dobro ili ne.

A sta li to ti mislish? Zar nije dovoljna poruka u doslovnom smislu?
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 18:54   #5
Re: S imenom Allaha Svemoguceg, Dobrocinitelja, Milostivog

Quote:
El-Kalem kaže:
Be to death? Zar nije dovoljna poruka? Uostalom, zar nismam sve objasnio? I shta tu treba posebno objasnjavati. Moje vjerovanje je da pravi ljudi koji se podredjuju Bogu, zive, rade, grade, cine dobro, za onaj svijet, a ne za ovaj materijalisticki koji je prolazan i pun iskusenja.

A sta li to ti mislish? Zar nije dovoljna poruka u doslovnom smislu?
Pokusaj ponovno.
b4death. To mi objasni.
I objasni mi tocno znacenje flashova. Ne samo ovog na kojeg si linkao.
Tocno - sto znaci b4death (pokusaj to pretvorit ponovno u rijeci, nije dobro), rastumaci mi b4death i rasutmaci mi poruku flasheva.
Precizno.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 18:55   #6
"Be for death" doslovno znaci "budi za smrt".
Npr. svoju vlastitu i onih koji poginu u bombaskom napadu...

Doslovno tumacenje.

Meni se stranica cini u tom smislu doslovna.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 18:59   #7
S imenom Allaha Svemoguceg, Dobrocinitelja, Milostivog

Ko se moze zaklesti i doslovno reci: "Ja ne zivim za smrt?"

PS. Pogledati moje editovnje
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 19:02   #8
Kalem?

Tocno mi reci - potvrdi mi to ili opovrgni. I slike koje sam vidjela na flashevima (vojnici, mrtva tijela, rusevine, dim, smrt, tenkovi, puske, mrtvu djecu, dukate, itd.). Rastumaci mi znacenje b4death i slike koje sam vidjela.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 19:03   #9
bismillah

Pa ti hocesh moje shvatanje poruke odnosno pjesme i te stranice? Ok vazi, hajde reci odakle da pocnem. Do sada sam sve tocno kazao, a shta sad da opovrgnem odnosno potvrdim? Pa nemogu ja znati shta je u svacijim glavama? Rekao sam odsnosno rastumacio sam rijeci poruke "be to death". Shta josh fali. Shvatam ih iz okvira svoje vjere. A kako ih drugi shvataju zaista ne znam niti mogu tvrditi to shto misle.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 19:03   #10
Nije dovoljno dobro. Nema sad izmotavanja.
Nema "suptilnog" razmisljanja.
Tocno i precizno.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 19:05   #11
Re: bismillah

Quote:
El-Kalem kaže:
Pa ti hocesh moje shvatanje poruke odnosno pjesme i te stranice? Ok vazi, hajde reci odakle da pocnem.
Ne, ne zelim tvoje vidjenje poruke te pjesme.

Objasni mi - necu vise pitati - tocno znacenje naslova stranice - b4death, objasni mi poruku flasheva koje sam vidjela.
Tocno i precizno, u nekoliko recenica.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 19:18   #12
S imenom Allaha Svemoguceg, Dobrocinitelja, Milostivog

Zadnji dah - Objasnjeno, rastumaceno, ako je potrebno josh samo recite, zato sam i postavio temu da razmjenjujemo misljenja i zivotna iskustva.
Nikad nisi sam/sama - I kad se ljudi osjecaju usamljeno nikad nismo sami.
Gaza - Simbol mrznje, rata, stradanje neduznih i nenaoruzanih ljudi, zena, djece, kojima se ne dozvoljava smiren zivot.

Nisma ni htio iznositi flash <<Gaza>>, jer ne zelim da druge zamaram stim. Izabrao sa ova prva dva od koji izdvajam <<Zadnji dah>>. Zashto se nekima navlace neke komplikacije sam ne mogu da odgonetnem. Shta ne valja u pjesmama odnosno stranici? Mozda su ruzne slike iz Gaze, ali zashto da se s tim zamaramo ikako je istina? Tih slika ima iz iz Hrvatske, Bosne, Slovenije, Chechenije, Kashmira, itd. itd. Postavio sam temu u smislu te stranice.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 19:19   #13
Re: S imenom Allaha Svemoguceg, Dobrocinitelja, Milostivog

Quote:
El-Kalem kaže:
Ko se moze zaklesti i doslovno reci: "Ja ne zivim za smrt?"

PS. Pogledati moje editovnje
ti bi da nas naučiš arapski.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 19:25   #14
Nista, nema odgovora.
Sto se mene tice - stvar je jasna.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 19:27   #15
bismillah

Iskreno receno, zaista se nisam nadao da ce neki zahtjevati da im rastumacim ove poruke. Recimo meni bi ljepshe bilo da je svako iznio svoje misljenje. Jedsnostavno, naishao sam na ove lijepe pjesme i pozelio da s vama razmjenim utiske. U cemu je problem i zbog cega se tolika prashina dize, sam ne znam?
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/

Zadnje uređivanje El-Kalem : 15.11.2003. at 20:35.
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 19:33   #16
bismillah

Quote:
Blaise kaže:
Nista, nema odgovora.
Sto se mene tice - stvar je jasna.
Nema ogvora? Tvoga odgovora ili?
Ne zbilja, bez zezancije jel' ti jasno to shto ja zelim?
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 19:46   #17
bez zahebancije.


Prašina se diže zato što nije u potpunosti jasno što je ta stranica.

Direktno pitanje:
Da li je svrha te stranice poziv na borbu protiv nevjernika(đihad-samoubojice etc.)?

Arapski ne znamo (a najveći dio je na arapskom) a iz naziva stranice i engleskog dijela teksta te "filmova" može se i tako shvatiti.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 19:47   #18
Aj Blezica sto s se uzjogunila

A bas im je fina stranica.

Sto se teme tice.. pa ne spominje se (cini se, nisam sve gledo) direktno bomb. samoubojstvo. Masta je tvoja osobna stvar

Uostalom bolje tako poginut od ovih "modernih" flafastih krscanskih ideala koji se svode na obiteljske pastorale i napuhavanja uparivanja i kocenja deristadi

Blizina smrti je jako korisna i "probudjujuca".

Hebes religiju kojoj je cilj biti ucmao i uspacvan u svojim sigurnim stancicima, sa sigurnim placicama i u toplim obiteljicima.

Flufonje kukavicke
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 19:49   #19
A ako se stranica stvarno vrti oko toga (arapski dio) pa epo reci ljudima Kaleme, sto se stidis

Sto se mene tice to postujem, al nemoj zavlacit i muljat.

Zvucis muljatorski da se do mjeseca osjeti
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2003., 20:05   #20
Ma spotovi su bas slatki.

Najprije te traze da se odlucis, izaberes raj ili pakao (ne vodi li djihad direktno u raj? ), onda (valjda da ti olaksaju odluku) pokazu par slika djece pred tenkovima uz tekst kako je to nepravda i nevini pate, pa na kraju jos dodaju da je Allah uvijek s tobom...
Poucno, poucno...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.