Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2005., 20:30   #1
Vodomjeri

Zna netko koje su cijene vodomjera? Posebno me zanima okomiti, nisam na netu nista nasla. Da li o necemu posebno trebam voditi brigu kod kupnje istog, te gdje se uopce moze kupiti?
Zahvaljujem
2fast4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 23:04   #2
možeš i u patačićkinoj gdje je vodovod. mislim da ga ima i u željezarama, jedino kaj mora biti i baždaren od strane vodovoda.
zovi vodovod i sve će ti reći.
cijena oko 500-600 kn.
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 23:29   #3
Hvala na odgovoru, budem sutra tocno provjerila u vodovodu
2fast4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 21:43   #4
Question

jeli zna netko kako se ocitava vodomjer?help

stavili nam u cijeloj zgradi tj svaki stan ali nisam se sjetila pitat kako se ocitava
i_got_2_dogs is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 23:01   #5
Quote:
i_got_2_dogs kaže: Pogledaj post
jeli zna netko kako se ocitava vodomjer?help

stavili nam u cijeloj zgradi tj svaki stan ali nisam se sjetila pitat kako se ocitava
kod mene u zgradi postoji m bus sustav automatskog očitavanja brojila.

evo jedan link za info
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 16:03   #6
nije nama m bus sustav zar mi nitko nemoze odgovoriti kako se ocitava?
i_got_2_dogs is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 08:45   #7
Quote:
i_got_2_dogs kaže: Pogledaj post
nije nama m bus sustav zar mi nitko nemoze odgovoriti kako se ocitava?
onda vjerojatno vodoopskrba ima zaposlene ljude koji obilaze brojila i očitavaju ih.
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 12:46   #8
Question Vodomjer vs. Račun

Pozdrav svima....

Dakle....Dobili smo vodu prije kojih 10 mjeseci, očitavanje je bilo izvršeno mjesec dana poslije i nikad više....I račun je došao....Pisalo je sljedeće:

31.3.2009. - stanje vodomjera 30

03.06.2009 - stanje vodomjera 44

I ja danas otvorim šaht i pogledam na vodomjer, kad ono, na njemu piše 40...

Hmmm...

Zanima me kako vodoopskrba to računa.
nadalje, dali postoji mogućnost da i natko drugi, osim moje obitelji koristi vodu za koju ja plaćam?

Živim u kući, šaht mi je u dvorištu, a najbliži susjed preko malog putića kroz koje idu cijevi i do mene i do njega...

Hvala!
LiteSmoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 18:01   #9
Oni ti salju racune po nekakvoj procjeni potrosnje,isto kao i HEP kad ti posalje 6 razglednica unaprijed.
Ne brini ubrzo ces dobit racun sa stvarnom potrosnjom,kad se netko iz vodovoda upristoji ocitat mjerilo.
hit me is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 22:51   #10
Quote:
hit me kaže: Pogledaj post
Oni ti salju racune po nekakvoj procjeni potrosnje,isto kao i HEP kad ti posalje 6 razglednica unaprijed.
Ne brini ubrzo ces dobit racun sa stvarnom potrosnjom,kad se netko iz vodovoda upristoji ocitat mjerilo.
Zahvaljujem!
LiteSmoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 09:40   #11
Vodomjer

HElp..
Dakle dobili smo vodu prije 3 mjeseca i stavili naravno novi vodomjer,sada na njemu piše 472,da li je moguće da je očitao 472 kubika vode u 3 mjeseca?????
Ima li itko pojma o ovome....pomoć????
andio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 17:03   #12
Quote:
andio kaže: Pogledaj post
HElp..
Dakle dobili smo vodu prije 3 mjeseca i stavili naravno novi vodomjer,sada na njemu piše 472,da li je moguće da je očitao 472 kubika vode u 3 mjeseca?????
Ima li itko pojma o ovome....pomoć????
jesi sigurna da je bio na nuli, dali u ovih 472 računaš i onaj crveni broj (ako ga imaš)...
Prvo što odmah provjeri, zatvori sve pipe i trošila vode u kući i provjeri dali se vura vrti (onaj mali križić mora mirovati). Ukoliko se vrti onda negdje curi i ta brojka je moguča...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 22:26   #13
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
jesi sigurna da je bio na nuli, dali u ovih 472 računaš i onaj crveni broj (ako ga imaš)...
Prvo što odmah provjeri, zatvori sve pipe i trošila vode u kući i provjeri dali se vura vrti (onaj mali križić mora mirovati). Ukoliko se vrti onda negdje curi i ta brojka je moguča...
Ako ste utvrdili kako nemate propuštanja tj curenja vode, bilo bi dobro da još provjerite dali vodomjer dobro mjesri.
To možete uraditi da izmjerite volumen kade (dužina x visinax širina, mjeri se u m3), napunite kadu do visine koji ste si izabrali kao mjeru i dotični volumen napunjene kade usporedite sa očitanom potrošnjom na vodomjeru. Naravno prije nego što to sve napravite zabilježite stanje na vodomjeru.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 22:26   #14
Vodomjer - pomoć

BOK !!!

zanima me što se događa s vodom u posljednje vrijeme? u 2. mjesecu je susjed imao nekakve radove u svom stanu (to je stan do mojeg). Od onda nam je poskupio račun za vodu za 50 kn, te od tada je veći za 50 kn svaki mjesec s tim da koristim još manje vode nego prije i s tim da je voda u rijeci pojeftinila za 10%. kako je onda meni voda skuplja? krade li susjed vodu?
jer kada on pušta vodu u kuhinji jako se čuje kod mene u stanu (što se prije nije čulo) a što se tiće vodomjera za sada sam primijetila samo kako se moj vodomjer kada susjed pušta vodu ne okreće, nego se brzo okrene samo kada on zatvori vodu ?? ŠTO JE ČUNDO ?! jer zašto se kod mene zavrti vodomjer kad susjed zatvori vodu? (vodomjer mi je u wcu)
POMOĆ MOLIM !!!
halflight6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 10:48   #15
za početak jedno vrijeme zatvori svoj ventil na svom vodomjeru i očekuj reakcije kod susjeda. kad odeš na posao i vratiš se i nađeš svoj ventil otvoren, zovi vodovod zbog krađe vode
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 06:15   #16
probala ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 00:46   #17
Vodomjeri u stanovima

Molim ljude koji žive u zgradi koja je uvela AWMR da mi se jave ili porukom ili ovdje. Računi za vodu me ubijaju, plaćam oko 200kn previše svaki mjesec ... .

Zvao sam VIO i pisao im i dobio neke informacije ali puno toga mi i dalje nije jasno.

Par najbitnijih pitanja, pa tko zna:
1. Koliko košta izmjena glavnog vodomjera u zgradi? Znam da je to besplatno ako je redovna izmjena VIO-a, ali nas par stanara želi prijevremenu i platiti ćemo (dakle tu ne mislim na interne AWMR vodomjere koji koštaju oko 1000-1500kn sa ugradnjom).

2. Da li u zgradi trebamo neke potpise za novi obračun vode? 90 je stanova i ne trebamo potpise za ugradnju internih vodomjera (tak je po novoj uredbi), ali što je sa tim novim načinom obračuna?

3. Upitnik (obrazac) za AWMR treba ispuniti predstavnik stanara - šta ako on to neće? KOd nas je on ionako kriv za ogromne račune vode, pa mu nije u interesu brza ugradnja AWMR.

Evo molim za pomoć - bilo šta da znate super. Kad bi bar netko bio tu iz zgrade koja to ima ...
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 15:35   #18
U Zg Vodovodu i Odvodnji naših novaca su rekli "auzmish". Imaju novi pravilnik o tehničkim uvjetima koji je stupio na snagu 1.1.2014( ne trebaju potpisi suvlasnika), ali nemaju i tehničke uvjete da bi stvar profunkcionirala.

Predstavnik tvrtke ovlaštene za ugradnju tih vodomjera kaže da bi tek u 3. mj. mogli saznati pod kojim uvjetima mogu ugrađivati te vodomjere. Na stranicama OiV još stoji da je potrebno 100% potpisa suvlasnika).
Za cijenu internih vodomjera mi je rekao da su oko 2000- 2500 kn/kom, a nama treba 2x2 po stanu zbog više vertikala tople i hladne vode i još kaže baja da je cijena ista ugađuju li 1 ili 100 vodomjera ? Socijal-kapitalizam po Hr modelu. Ispada da bi nas taj zahvat ispao 500 000 kn.
fakebuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 11:19   #19
Da oko tih cijena je nevjerojatna razlika. U Večernjaku je bio članak o tome 01.08.2013. i spominjalo se 1500kn. Meni su u VIO rekli 1000kn nedavno, a eto vi spominjete 2000kn . Ne znam koga ste kontaktirali, ali te vodomjere smije ugrađivati isključivo VIO i kooperanti - tako piše u tehničkim uvjetima. E sada koliko ja imam vertikala i kako je riješena topla i hladna - to moram pitati predstavnika stanara. Siguran sam da su dvije vertikale, ali kako ...

Onaj Upitnik je sada zamjenjen sa Zahtjevom. A što se tiče glavnog vodomjera - to smo saznali da je cijena preko 12000kn ako tražimo prijevremenu.
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 23:24   #20
Pretpostavljam da su to paralelni vodomjeri? Kako ćete provući nove cijevi do svakog stana?

Mi smo to isto htjeli ali je bio problem sto treba pola zgrade iskopati i stanari se ne slažu da se kod njih u stanu kopa. Jedini je problem što da bi cijev došla na treći kat, treba proći preko prvog i drugog kroz tuđe stanove... ako ovi na prvom i drugom ne daju - nista od izdvojenih paralelnih (ne internih!) vodomjera - koliko ja znam.
suncica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:04.