Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2012., 11:20   #281
čitam malo ovu temu pa mi je prošlo glavom čija je ideja bila vjenčanje i brak..dal ste zajedno došli do odluke il je ipak netko potencirao više...
ja osobno doživljavam brak kako omču ok vrata..neznam ću li jednom to promijenit...jer nisam baš mula...živimo zajedno mada nisam sigurna da je to to..ali ni prije nisam osjetila ni pomišljala da ću se ikad udavat...to doživljavam kao gubitak slobode..kao da ja više ne postojim...ionako su vjenčanja komercijala živa..ako je veza ok prije bit će i kasnije..ak je prije sigurna luka bit će kasnije...to se promijenit neće s pojmom braka...
redrose3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:24   #282
Quote:
redrose3 kaže: Pogledaj post
čitam malo ovu temu pa mi je prošlo glavom čija je ideja bila vjenčanje i brak..dal ste zajedno došli do odluke il je ipak netko potencirao više...
ja osobno doživljavam brak kako omču ok vrata..neznam ću li jednom to promijenit...jer nisam baš mula...živimo zajedno mada nisam sigurna da je to to..ali ni prije nisam osjetila ni pomišljala da ću se ikad udavat...to doživljavam kao gubitak slobode..kao da ja više ne postojim...ionako su vjenčanja komercijala živa..ako je veza ok prije bit će i kasnije..ak je prije sigurna luka bit će kasnije...to se promijenit neće s pojmom braka...
vidis da je nekima to endgame. pa su onda sigurni opustiti se. neki i nabit dvajst kila. a nakon djece tek slijedi pravo "zdravo za gotovo". jer ne smijemo sjebavat brak. sto ce djeca? sto ce selo rec? fina kremsnita. mozda je i sexa malo previse do sada bilo....


naravno, generaliziram i zajebavam se, ali u dosta slucajeva to drzi vodu, kada se podvuce crta.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:28   #283
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Kako se to posrala? Znači ok je da on iz vedra neba otkaže vjenčanje, a nije ok da njoj to nije ok?

Pa ja se stvarno divim svima vama koji bi i dalje bezbrižno spavali kraj partnera ....
Nakon njegove izjave veza je trajala manje od 24 sata, a ovo bezbrizno spavanje se zapravo pretvorilo na JEDNU JEDINU noc jer je vec za drugu bila odseljena.

Posrala se na vezu time sti godina i 3 mjeseca po njoj prekrasne veze nije bila dovoljna da ju natjera da se o prekidu iste razmislja duze od 24 sata od izgovorene recenice.
Pritom ne dovodim u pitanje ispravnost odluke. Cak bih rekla da je najbolje da i nisu zajedno prema onome sto je autorica pisala.

Prestanimo se zavaravati: autorica nije raskinula veui jer je on rekao da nije spreman za brak vec zato jer ona u vezi nije bila niti sretna niti zadovoljna.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:28   #284
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Tebi se nikad, baš nikad u životu nije desila da si nešto odlučila, pa kasnije ustvrdila da je takva odluka ipak bila ishitrena?
Ili si ti mišljenja da jednom kad se odlučiš nešto do kraja života do tako mora biti?
Pa recimo da velike odluke donosim razumom, dam si vremena, preispitujem se... i da, onda ih se i držim, nema premišljanja.
Nemaš ih puno u životu, promijena posla, kupnja stana, trudnoća, brak.. ono baš velike odluke, koje ujedno i utječu na još nekoga kraj tebe. Tebi bitnog.

Možda je on donio odluku trenutnim filingom, zaprosio ju i ups Ok, sada je posljedica potrošena kapara, razočarenje njegove djevojke, ljuti starci s obe strane i masa tračeva koji će kružit još neko vrijeme..

Sutra će emotivno i zaneseno svršit u nju, recimo Pa kad skuži da je trudna - ups Posljedice?

Preksutra nek ishitreno digne hipoteku na taj stan i kupi si...neznam, zemlju, motor, pizdariju samo za sebe, onak, bez ragovora s njom o tome. Mislim tak možeš u nedogled. Jbga, nebi mi ulijevao povjerenje

Al dobro, meni idu na živce i frajeri koji nakon 2 tjedna viđenja imaju izljeve ljubavi i spike "do kraja života", no ljudi su različiti. Netko tolerira, netko ne.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:30   #285
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Pa da im je med i mlijeko u vezi, da nema niti jednog jedinog zastrašujučeg detalja, ako se čovjek preispituje i nije siguran, zašto je ispao toliko govno što je iskreno rekao svojoj partnerici u dobru i u zlu, kako se osjeća?
Mislim da imamo različit pojam preispitivanja. Da je on s njom ozbiljno razgovarao (ako i jest, nije navela, stoga što se mene tiče nije) ne bih riječ rekla. Da je ponudio ikakav suvisao odgovor, makar da je rekao da se preispituje. Ne, on je jednostavno otkazao i rekao da ne zna zašto to čini. Nema teorije da bih ijednu ženu podržala da otkaže vjenčanje i onda se izvlači da ima blokadu,a partner bi je trebao tješiti. Wtf?
Ima pravo otkazati, ali ako ne objasni zašto, ona se ima svo pravo pokupiti. Čak i da objasni, njegovi razlozi ne moraju biti dovoljno dobri za nju. No u tom slučaju bar ne bi bio "govno". Mada, ja ne mislim da je on govno, mislim neke druge stvari.

Quote:
Da ne spominjem temu gdje je cura prvo htjela dijete, pa kad je zatrudnila ga je prestala htjeti, i tu je isto masovna podrška prema njoj, ma neću offtopičariti, ali na forumu je sve prepuno dvostrukih standarda.
Na štetu muških forumaša
Konkretno na toj temi nisam podržala njen djetinjasti stav. Svo troje aktera teme su mi li-la.

Quote:
Auturica niti može znati razlog njegove blokade, kad je već drugi dan digla sidro. Nikad mi to nije bilo jasno, rješavati problem koji je nastao u vezi na način da se akteri razdvajaju
Ne može jer joj nije rekao.

Quote:
kako ona može skužiti šta je njemu u glavi ako je na drugoj adresi i ne vide se?
gdje je tu komunikacija?
Veza ne bi trebala biti skužavanje što je tko htio i mislio reći, ali se nije znao izraziti. Slobodan je potražiti ju kad shvati zašto je točno odustao. Da je pokazao interes rješavanja toga, a ne samo doveo je pred gotov čin i tražio da nastave dalje živjeti sretno kao da se ništa nije desilo, to bi bila druga priča. Ako i jest, autorica nije dala te detalje, stoga kao da i nije.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:31   #286
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
ma u redu je da to njoj nije ok i ima pravo na to, ali da se spakirala i odjebala ga iste sekunde je u najmanju ruku sjebana reakcija. covjeku isto vjerojatno to nije bilo lako izgovoriti. a takva sranja je vjerojatno i zbilja tesko verbalizirati. usro se frajer, nije znao zasto i kako. najvjerojatnije.
Sjebana reakcija je i otkazati vjenčanje i ne znati zbog čega.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:33   #287
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post

On je imao puno pravo reći što osjeća ( što ja cijenim - da ne bi bilo zabune ), a ona je isto tako imala puno pravo odseliti ukoliko je to izazvalo u njoj osjećaj manjka samopouzdanja i povjerenja.
Tj osjećaj manjka samopouzdanja i povjerenja je samo kulminirao u tom trenutku i otkrio da kao što on nije spreman nije ni ona.

A ako ona u vezi ima osjećaj da se odrekla puno stvari i da joj čovjek nije potpora i ako je sad počela slagati slagalicu do kraja da stvarno stvarno čovjek s kojim je nije čovjek za nju-prekid veze je normalna stvar.

Isto kao što je selfdenial normalna stvar kad si na forumu jel

Treba presjeć i to dobro da bi se ljudima pred kojima si izložio svoje probleme i očekuješ potvrdu svojih stavova i želiš da ti potvrde da si dobro odlučila jer i sama dvojiš i jer nisi sigurna reklo Hm da stvarno ni ja nisam bila sigurna i sve to i imamo dosta klimave temelje samo nisam si to htjela priznati.

@Theicha

To što je čovjek staložen- to ništa ne znači, takvih svi imamo oko sebe pa ne hodamo s njima- činjenica da ne razumije tvoje potrebe i činjenica da imaš želju da preodgajaš i nametneš svoja mišljenja a istodobno osjećaš da previše popuštaš u svemu-nije dobat temelj ni za vezu ni za slijedeći korak brak.

Čovjek je skužio malčice prije tebe, ti bi se možda nastavila zavaravati do samog kraja, rekao ne, dr Cold Feet je zarezao u tkivo bolesne (ili nezrele) veze, smrad gnoja se proširio vašim stančićem, svojim odlaskom si vjerujem zakucala zadnji čavlić u lijes vašeg odnosa.

I posljedice će biti zatrpavanje pokojnika zemljom- vjerujem da ćeš se ti skroz ohladiti i vjerujem da te on više neće ni zvati jer ono nije stvar u nama, nije stvar u tebi-bullshit, naravno da je stvar u vama. Znate to i ti i on, samo si ti ful ne želiš priznati a i on je samo načeo tematiku nije ispljunuo što misli do kraja.

Ono što je dobro u svemu tome-dobili ste i jedan i drugi šansu da slijedeći put bolje izaberete i budete bolji partneri svojim izabranicima.

Zadnje uređivanje Libertango : 23.03.2012. at 11:45.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:34   #288
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Nakon njegove izjave veza je trajala manje od 24 sata, a ovo bezbrizno spavanje se zapravo pretvorilo na JEDNU JEDINU noc jer je vec za drugu bila odseljena.
Postoji neki pristojan rok koji je potreban da se odvoje nakon što je on otkazao vjenčanje i nije ponudio odgovore? Još je rekla da ga je tješila. Dokad je trebala? Sve ima svoje granice. Ne vidim zašto bi ona hodala na prstima oko njega dok se on ne odluči progovoriti.

Quote:
Posrala se na vezu time sti godina i 3 mjeseca po njoj prekrasne veze nije bila dovoljna da ju natjera da se o prekidu iste razmislja duze od 24 sata od izgovorene recenice.
Eto, neki reagiraju impulzivno. Ne shvaćam zašto od nje očekujete korektnost. Možda jer mislite da je on bio korektan? E pa upravo tu je caka. Nije. Ne zbog otkazivanja nego ponašanja oko toga.

Quote:
Pritom ne dovodim u pitanje ispravnost odluke. Cak bih rekla da je najbolje da i nisu zajedno prema onome sto je autorica pisala.
Samo je problem što je to prebrzo napravila?

Quote:
Prestanimo se zavaravati: autorica nije raskinula veui jer je on rekao da nije spreman za brak vec zato jer ona u vezi nije bila niti sretna niti zadovoljna.
Moguće. Samo zašto onda on to nije mogao verbalizirati jer očito nije ni on onda sretan u toj vezi?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:35   #289
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Sjebana reakcija je i otkazati vjenčanje i ne znati zbog čega.
djelovalo mu nekako nervozno, ne bi on to da radi


ali znas sto? i to je razlog.


predomislio se, prepo se.

mnogima i bungee izgleda kao super kul ideja dok se ne popnu gore. (al jebemu, cak te i oni nagovaraju i uvjeravaju da ce sve biti ok. ne odvale te cipelom sa dizalice)
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:37   #290
A čuj, ja sam izrazila svoje mišljenje prema ono malo informacija koje je
autorica dala, i kao što je rekla ex anais, pretpostavljam da joj bolje
objašnjenje nije ni dao - zato ju podržavam u odluci.
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:37   #291
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
djelovalo mu nekako nervozno, ne bi on to da radi


ali znas sto? i to je razlog.


predomislio se, prepo se.
Kao što rekoh, ima pravo na to. Ima pravo na prepadanje. Ali ima i ona pravo na odlazak potom. Nekako mi je čudna ta ideja da bi ona sad njega trebala tješiti, pa nije mu majka, zaboga.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:39   #292
pazi sto je najbolje, mozda su cak oboje bili poprilicno sretni u toj vezi. njega sjebala nesigurnost i titula muza, mozda je osjetio kako krletka odjednom nije vise otvorena, onda je njoj nagazen ego i ponos.... i onda krece pljuvanje. "pa jel znas toi sto sam ja sve zrtvovala? konj nezahvalni!"
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:40   #293
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, ima pravo na to. Ima pravo na prepadanje. Ali ima i ona pravo na odlazak potom. Nekako mi je čudna ta ideja da bi ona sad njega trebala tješiti, pa nije mu majka, zaboga.
pa nije.

al' mu je navodno bila cura. jel...
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:42   #294
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Mislim da imamo različit pojam preispitivanja. Da je on s njom ozbiljno razgovarao (ako i jest, nije navela, stoga što se mene tiče nije) ne bih riječ rekla. Da je ponudio ikakav suvisao odgovor, makar da je rekao da se preispituje. Ne, on je jednostavno otkazao i rekao da ne zna zašto
On je rekao da nije spreman i da ne zna zasto.
Svakom ozbiljnom i briznom partneru to je znak da se covjek nije preispitao.
Po tvome, on je trebao doci autorici i reci: osjecam neke nesigurnosti u pogledu prosidbe i braka, pomozi mi da se preispitam zelim li se vjencati za tebe ili ne.

Sto mislis o mirnom spavanju nakon takve recenice?
Kolike su sanse da bi autorica nastavila ovakvu vezu i u tom slucaju?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:42   #295
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
pa nije.

al' mu je navodno bila cura. jel...
To je ipak ponešto drukčije.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:44   #296
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Sto mislis o mirnom spavanju nakon takve recenice?
Kolike su sanse da bi autorica nastavila ovakvu vezu i u tom slucaju?
Ne, ne. On je trebao objasniti joj što ga točno muči. Nemoguće je da mu baš ništa ne pada na pamet. Trebao je razgovarati s njom o konkretnim dvojbama i strahovima. To bi bilo fer.
Ne znači da bi ona tad mirno spavala, ali bi joj bilo jasnije, ne bi morala nagađati.
Pa ako bi i prekinuli, dobro, ali bi prekinuli ljudskije.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:46   #297
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Mislim da imamo različit pojam preispitivanja. Da je on s njom ozbiljno razgovarao (ako i jest, nije navela, stoga što se mene tiče nije) ne bih riječ rekla. Da je ponudio ikakav suvisao odgovor, makar da je rekao da se preispituje. Ne, on je jednostavno otkazao i rekao da ne zna zašto to čini. Nema teorije da bih ijednu ženu podržala da otkaže vjenčanje i onda se izvlači da ima blokadu,a partner bi je trebao tješiti. Wtf?
Ima pravo otkazati, ali ako ne objasni zašto, ona se ima svo pravo pokupiti. Čak i da objasni, njegovi razlozi ne moraju biti dovoljno dobri za nju. No u tom slučaju bar ne bi bio "govno". Mada, ja ne mislim da je on govno, mislim neke druge stvari.
Ne govorim ja da je ona trebala automatski podržati njegovu odluku, bezrezervno i bez pitanja.
Samo smatram da u vezi od 1,5 godinu koja je savršena i odlična ( tako kaže autorica na drugim temama), je čudno kako je autorica odmah,ali u roku od 24 sata digla sidro i odselila.
Nija ga morala tješiti, ali razgovorom sa osobom koju voliš, može se saznati puno više nego demostrativnim odlaskom na drugu adresu.
ja tu samo inat i povrijeđeni ego vidim.
Ljubavi baš i ne toliko


Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Veza ne bi trebala biti skužavanje što je tko htio i mislio reći, ali se nije znao izraziti. Slobodan je potražiti ju kad shvati zašto je točno odustao. Da je pokazao interes rješavanja toga, a ne samo doveo je pred gotov čin i tražio da nastave dalje živjeti sretno kao da se ništa nije desilo, to bi bila druga priča. Ako i jest, autorica nije dala te detalje, stoga kao da i nije.
Veza nije ni dizanje sidra kad se pojavi problem.
Kad nastane problem, zar ga ne bi trebali zajednički riješavati?
Ako je itko doveo stvari pred gotov čin, to je sama autorica.
Jedno je otkazati svadbu, drugo sasvim je prekinuti vezu.
Mislim da treba ogromna hrabrost priznati 2 mjeseca prije svadbe da se premišljaš, ali ne oko veze, nego oko svadbe, oko potpisa jednog papira pred 6 ljudi.
Da nije digla ruke od svega (jer su joj mama i tata rekli da se neda ponižavati), vjerujem da bi uz partnera zajedničkim snagama došla do uzroka tog odjednom straha.
Kad će ljudi skužiti da bez komuniciranja, razgovora i otvorenog povjeravanja nikad nema dobre veze?
da inat, demonstrativno odlaženje i ravnanje svojih postupaka prema mami, selu i glađenje svog ega- odvest će svaku pa i najbolju vezu u propast.
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:46   #298
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
To je ipak ponešto drukčije.
da, tesko je prozvakati ponos u nekim slucajevima. ali trebalo bi se... osim ako je zbilja kardinalno i neizbjezno sranje u obliku definitivnog kraja veze. zena izabrala batinu umjesto mrkve. i opizdila svom snagom.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:51   #299
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Postoji neki pristojan rok koji je potreban da se odvoje nakon što je on otkazao vjenčanje i nije ponudio odgovore? Još je rekla da ga je tješila. Dokad je trebala?

Samo je problem što je to prebrzo napravila?
Ajmo jos jednom.

Nije problem ni u rokovoma ni u brzini.
Problem je u tome sto autorica na vlastitu stetu inzistira na tome da je veza bila divna do njegove recenice te da je nakon toga ona prekinula iskljucivo zbog otkazivanja.

Ukoliko je to covjek kojeg volis i zelis za cijeli zivot, ne osjecas olaksanje pri expresnom prekidu nakon njegovog izraza nespremnosti.

Kad uzmemo to u obzir, ona je zeljela do prekjucer da joj bude muz, a vec danas joj je laknulo sto joj je doticni bivsi?

Jel tebi to sve zvuci bolje od otkazivanja vjencanja?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 11:52   #300
Ja dajem podršku autorici i mislim da je ispravno postupila što je otišla od njega. Po meni njegov postupak govori da ta veza više nema smisla, bar ne u onom pogledu koji autorica želi...
marijana111 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.