Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2006., 23:15   #81
Quote:
Shurik kaže:
bas me to zanima

dinamo je udruga gradjane i to ne bi trebao biti nikakav problem

real i barcelona su isto tako ustrojeni

kod njih svi clanovi biraju upravu


kava je to sema da ne mozes procitat statut dinama?

uopce ne zajebajem, cisto sam radoznao

Well, kad su onomad bili sedmi, mene je ulovilo da pravno provjerim kako to sve funkcionira (i da se tako probam rijesiti debila). I preko najboljih veza nisam uspio doci do Statuta Udruga gradjana, vise manje, moze imat u Statutu kaj god hoce. Pa je dosta bitno znati kaj unutra pise i kako se uopce moze legalno doc do smjene vodstva. Problemcic je da nitko nema pojma.

Ono kaj je procurilo je otprilike ovako: Izvrsni odbor bira Skupstinu. A Skupstina bira Izvrsni odbor. Spretno, ne?
Santana is offline  
Old 18.11.2006., 23:20   #82
Quote:
Santana kaže:
Well, kad su onomad bili sedmi, mene je ulovilo da pravno provjerim kako to sve funkcionira (i da se tako probam rijesiti debila). I preko najboljih veza nisam uspio doci do Statuta Udruga gradjana, vise manje, moze imat u Statutu kaj god hoce. Pa je dosta bitno znati kaj unutra pise i kako se uopce moze legalno doc do smjene vodstva. Problemcic je da nitko nema pojma.

Ono kaj je procurilo je otprilike ovako: Izvrsni odbor bira Skupstinu. A Skupstina bira Izvrsni odbor. Spretno, ne?
Ne, Skupštinu čine svi redovni članovi, kao i u svakoj udruzi, registar članova se mora voditi u digitalnom obliku, druga je stvar koliko tih članova dobija poziv na skupštinu i tko su uopće redovni članovi
Počasni članovi nemaju pravo glasa na skupštini. Ne bi me uopće čudilo da se javnost učlanjuje u počasne članove, a da redovno članstvo čine njih desetorica. Pravno je to moguće.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 18.11.2006., 23:24   #83
Quote:
banderas kaže:
Evo što kaže sudski registar:

NOGOMETNI KLUB "DINAMO"
Registarski broj 21001531
Naziv NOGOMETNI KLUB "DINAMO"
Skraćeni naziv NK "DINAMO"
Sjedište Zagreb, Maksimirska 128
Datum upisa 17.11.1998
Djelatnosti Sudjelovanje u nogometnim natjecanjima za prvenstvo, kup, međunarodnim utakmicama, turnirima, prijateljskim utakmicama, utakmicama veterana i ostalo; organizirano provođenje obrazovanja i stručnog usavršavanja nogometnih djelatnika; organizirano vođenje treninga i potrebnih usavršavanja nogometnih djelatnika.NOGOMET
Osobe ZDRAVKO MAMIĆ - IZVRŠNI DOPREDSJEDNIK, DAMIR VRBANOVIĆ - GLAVNI DIREKTOR, MARIO BOŽINA - IZVRŠNI DIREKTOR

Pod ovim registarskim brojem bi ti u Poglavarstvu trebali dati statut na uvid.

Kao što vidite, Barišić uopće nije ni zaveden u vodstvo

Ajd skoci pa pitaj u Poglavarstvu

Jebeni Statut bi trebao bit dostupan na svakom koraku, na netu, u Dinamu, na svakom kiosku, jebote. Al, ajd, zaleti se pa pitaj.

Btw. Barisic nije u Upravi, on je u Izvrsnom odboru.

Sa sluzbenih stranica Dinama:

Izvrsni Odbor:
Mirko Barišić - Siemens, predsjednik Nadzornog odbora (????!!!!)
Ivica Cvitković - IV-ER-KVC, vlasnik i direktor
Tin Dolički - odvjetnik
Duško Ljuština - član gradskog poglavarstva
Boris Vidić - City Express, predsjednik Uprave
Tomislav Marčinko - Orfej, izvršni direktor
Pero Močibob ugostitelj, bivši nogometaš
Miroslav Rožić - saborski zastupnik
Dragutin Šurbek - gradski zastupnik SDP-a, bivši stolnotenisač
Darko Tipurić, prof.dr.sc. - zamjenik dekana Ekonomskog fakulteta Zagreb
Heinz Truskaller - Hypo Alpe-Adria Bank, predsjednik Uprave

Uprava:

Zdravko Mamić - izvršni dopredsjednik
Damir Vrbanović - glavni direktor
Mario Božina - izvršni direktor za financije i nabavu
Siniša Jagodić - član uprave za komunikacije
Ivan Tica - izvršni direktor za marketing i prodaju

Nadzorni odbor (a ti su se naradili u picku materinu):
dr.sc. Mirko Gjurašin - Predsjednik N.O.
dr.sc. Ljubo Pavelić - član N.O.
dr.sc. Mato Škegro - član N.O.

Kolko me sjecanje sluzi, Izvrsni odbor predlaze skupstionare, oni onda biraju Izvrsni odbor, koji bira Upravu. Ko bira Nadzorni odbor, nisam previse siguran. Valjda Skupstina, na prijedlog Izvrsnog odbora. Ko ce ga znat.
Santana is offline  
Old 18.11.2006., 23:26   #84
Tipurić je u IO Bio mi je prof na faksu
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 18.11.2006., 23:30   #85
Quote:
banderas kaže:
Ne, Skupštinu čine svi redovni članovi, kao i u svakoj udruzi, registar članova se mora voditi u digitalnom obliku, druga je stvar koliko tih članova dobija poziv na skupštinu i tko su uopće redovni članovi
Počasni članovi nemaju pravo glasa na skupštini. Ne bi me uopće čudilo da se javnost učlanjuje u počasne članove, a da redovno članstvo čine njih desetorica. Pravno je to moguće.

Mislim da u Dinamovoj Skupstini ima 50tak ljudi. Dakle, definiraj "redovne clanove" ili kako se tocno postaje redovan clan.
Santana is offline  
Old 18.11.2006., 23:41   #86
Quote:
Santana kaže:
Mislim da u Dinamovoj Skupstini ima 50tak ljudi. Dakle, definiraj "redovne clanove" ili kako se tocno postaje redovan clan.
Prepisat ću ti iz statuta svoje udruge, manje više sve udruge imaju isti taj dio statuta, jer ga je ministarstvo unaprijed pripremilo i dalo svima da ga prepišu
Lako moguće da isto to ima i Dinamo.

Naravno, nemam ga na ovom kompu u digitalnom obliku pa ga moram prekucavati s papira (grrrrrrrrrr )

Članak 8.

Članom Udruge može postati svaka punoljetna, poslovno sposobna osoba, koja je zainteresirana za rad u Udruzi i koja prihvaća odredbe ovog Statua.
Članom udruge mogu postati i pravne osobe koje članstvo u Udruzi ostvaruju putem ovlaštenog predstavnika,
Članstvo može biti redovno i počasno.
Redovni članovi su oni koji aktivno sudjeluju u djelatnostima udruge.

Članak 9.

Osoba ili pravna osoba koja želi postati redovnim članom Udruge podnosi zahtjev Direktoru koji donosi odluku o prijemu u članstvo.
Redovni članovi potpisuju pristupnicu kojom se obvezuju na sudjelovanje u radu Udruge te poštivanje odredbi njenog Statuta i drugih akata, kao i odluka tijela Udruge.

Članak 10.

Skupština može imenovati počasne članove Udruge. Počasnim članom može postati osoba koja je osobnim radom i zalaganjem osobito pridonijela ostvarivanju ciljeva Udruge.

Treba još?
Umjesto Direktora može svuda biti Izvršni odbor, predsjednik, ili kako su već definirana tijela udruge u statutu.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 18.11.2006., 23:49   #87
Quote:
banderas kaže:
Prepisat ću ti iz statuta svoje udruge, manje više sve udruge imaju isti taj dio statuta, jer ga je ministarstvo unaprijed pripremilo i dalo svima da ga prepišu
Lako moguće da isto to ima i Dinamo.

Naravno, nemam ga na ovom kompu u digitalnom obliku pa ga moram prekucavati s papira (grrrrrrrrrr )

Članak 8.

Članom Udruge može postati svaka punoljetna, poslovno sposobna osoba, koja je zainteresirana za rad u Udruzi i koja prihvaća odredbe ovog Statua.
Članom udruge mogu postati i pravne osobe koje članstvo u Udruzi ostvaruju putem ovlaštenog predstavnika,
Članstvo može biti redovno i počasno.
Redovni članovi su oni koji aktivno sudjeluju u djelatnostima udruge.

Članak 9.

Osoba ili pravna osoba koja želi postati redovnim članom Udruge podnosi zahtjev Direktoru koji donosi odluku o prijemu u članstvo.
Redovni članovi potpisuju pristupnicu kojom se obvezuju na sudjelovanje u radu Udruge te poštivanje odredbi njenog Statuta i drugih akata, kao i odluka tijela Udruge.

Članak 10.

Skupština može imenovati počasne članove Udruge. Počasnim članom može postati osoba koja je osobnim radom i zalaganjem osobito pridonijela ostvarivanju ciljeva Udruge.

Treba još?
Umjesto Direktora može svuda biti Izvršni odbor, predsjednik, ili kako je već definirana tijela udruge u statutu.
Ma mos popunjavat Skupstinu kako ti se digne kurac. Sve ovisi kako je definirano Statutom. Nacelno bi bilo dobro da su skupstinari (necega poput Dinama) zapravo delegati sireg clanstva (jer ipak nemozes imati parsto tisuca ljudi prisutnih na skupstini) i da tom sirem clanstvu odgovaraju.

Ovak Mamic moze imat svoju Udrugu (ko i ti svoju ) i primat u nju kog oce (sam kaj se Mamiceva zove Dinamo, i nekima od nas nekaj znaci ). Bandic moze mlatit rukama i prijetit (nemam pojma pravno na osnovu cega, valjda zato kaj je pocasni predsjednik, ne vidim ga ni u Upravi, ni u odborima, a neznam uopce jel clan Skupstine). Tu neznas ko pije a tko placa. Jedno vrijeme smo imali i Dinamo d.d., koji je odgovarao Udruzi gradjana. Nemres vjerovat, jebote. Onda su to ugasili da nemoraju vracat dugove Zutom, Ladari i Juricu. Ubi Boze.

Statut BI MORAO biti javni dokument, jebes mi sve ak opet necu probat kopat.
Nego, razvaljuje me ono s Nadzornim odborom, jebote, ima tri doktora znanosti unutra, a ni da pisnu, kao, sve je cisto ko suza valjda. Kako su ti birani, da mi je znat.
Santana is offline  
Old 18.11.2006., 23:57   #88
Ne trebaš se uopće mučiti, rekoh ti već da su svi statuti manje više isti i općenito ti dozvoljavaju sve, kao što već vidiš samo prema ova 3 članka koja sam ti iskopirao
Evo ti link na općeniti statut:
http://www.uzuvrh.hr/pdf/publikacije...drugu_u_RH.pdf

Prvo ti malo piše što udruge jesu blablabla, ispod toga imaš primjer statuta.

Nadzorni odbor bira skupština, inače, dovoljno je da udruga ima 3 člana da može normalno funkcionirati.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 19.11.2006., 00:03   #89
Quote:
banderas kaže:
Ne trebaš se uopće mučiti, rekoh ti već da su svi statuti manje više isti i općenito ti dozvoljavaju sve, kao što već vidiš samo prema ova 3 članka koja sam ti iskopirao
Evo ti link na općeniti statut:
http://www.uzuvrh.hr/pdf/publikacije...drugu_u_RH.pdf

Prvo ti malo piše što udruge jesu blablabla, ispod toga imaš primjer statuta.

Nadzorni odbor bira skupština, inače, dovoljno je da udruga ima 3 člana da može normalno funkcionirati.
Ma znam kak izgleda opceniti, zanima me Dinamov

Vid ovo, 29. Svibnja 2005.
"Barišić je također želio podsjetiti da izborna Skupština, predviđena za 29. svibnja, ne podrazumijeva i (re)izbor predsjednika.
»Jedna je zadaća napraviti novi izbor Skupštine, a druga izabrati novi Izvršni odbor kojem sad izlazi mandat. "

Na skupstini se bira novi izbor Skupstine.

A onda i ovo:
Sam ustroj Skupštine je, dakako, zasebna tema. Posebno je, međutim, zanimljiva nedavna izjava Zvonimira Bobana, koji je napomenuo kako je on zapravo - nelegalno postavljen u Skupštinu.
»Ako se to i dogodilo, ne znam. Nitko ne treba biti u Skupštini ako to neće. Uostalom, sad je prilika sve raščistiti. Ali, nikako nije u redu s nekim manipulirati ili ga prisiljavati da bude član Skupštine. Ne znam kako je Boban došao u Skupštinu, ali vidim da sad kaže kako nikada nije dao pristanak.«

Onda, kako je to Boban upao u Skupstinu, ako ni Boban nezna, a bome nezna ni Barisic. I kako moze u Skupstinu upasti netko drugi, ko nece dizat ruke kak ovi vele. Nemrem sad nac, da me ubijes, al tu negdje 2005te(a mozda i godinu dvije ranije) je Mamic nekaj gadno mijenjao s Statutom i namjestio si skupstinu.

Mamiceva uUdruga gradjana, Mamiceva Skupstina, i daj ga sad ti legalno makni.
Santana is offline  
Old 19.11.2006., 00:07   #90
Napit skupštinare par dana prije skupštine
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 19.11.2006., 00:22   #91
Quote:
banderas kaže:
Napit skupštinare par dana prije skupštine
Jos kad bi znao tko su

Vis da je Boban nelegalno postavljen u Skupstinu, mozda sam i ja postavljen a da ni neznam A ocito nezna ni Barisic tko mu je u Skupstini koja ga je izabrala, a jos manje kako je tamo dospio.
Santana is offline  
Old 19.11.2006., 00:31   #92
A pazi ovog idiota
http://www.vecernji-list.hr/newsroom...78606/index.do

Tekma s Rapidom, 50.000 karata po 100 kn, to je prihod od 5.000.000 kn
Još i dividende spominje, očito nije upoznat da Dinamo nije više dioničko društvo

Slušao sam ga isto tako kad je objašnjavao koncert Rolling Stonesa i financijsku konstrukciju na radiju prije 6 mjeseci, isto je pričao, 50.000 karata po 500 kn, to vam je 25 milijuna kuna. Samo sam si mislio kako će jako lupit glavom u zid kad shvati što radi, jer iz izjave je bilo očito da o financijama koncerata blagog pojma nema. Očigledno nije shvatio, boli ga kurac, nisu njegovi novci.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 19.11.2006., 00:48   #93
Quote:
banderas kaže:
A pazi ovog idiota
http://www.vecernji-list.hr/newsroom...78606/index.do

Tekma s Rapidom, 50.000 karata po 100 kn, to je prihod od 5.000.000 kn
Još i dividende spominje, očito nije upoznat da Dinamo nije više dioničko društvo

Slušao sam ga isto tako kad je objašnjavao koncert Rolling Stonesa i financijsku konstrukciju na radiju prije 6 mjeseci, isto je pričao, 50.000 karata po 500 kn, to vam je 25 milijuna kuna. Samo sam si mislio kako će jako lupit glavom u zid kad shvati što radi, jer iz izjave je bilo očito da o financijama koncerata blagog pojma nema. Očigledno nije shvatio, boli ga kurac, nisu njegovi novci.
Da, to s dividendama i Bayernom me razvalilo Kao, kaj ocete, mi damo Dinamu i Mamicu 50tak miliona vasih kuna i vi serete (kad uracunamo i holding i turisticku zajednicu), a vidite Bayern, kolko oni imaju ciste dobiti godisnje, 75 milja eura !

Osim kaj ocito ne shvaca koncept rashoda, malo ga jebe i kapitalizam i ZARADJENI novci vs trosenje novca poreznih obveznika.

Jebote, kolki budjet ima ova panjina od Mamica? 40-50tak miliona od grada plus sponzori plus pokoja prodaja......to je dobrano probilo 10 milja eura.
Santana is offline  
Old 19.11.2006., 00:52   #94
http://www.vecernji-list.hr/newsroom...78805/index.do

Za popizdit.

Mislim da ce Ljustininih 1500 navijaca postat i manje od toga. Pa nek se cude i dalje pumpaju Maminja lovom.
Santana is offline  
Old 19.11.2006., 00:54   #95
Mislili su da je transparent protiv Mamića, tko bi ga sad otvarao pa čitao što piše
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 19.11.2006., 01:01   #96
Hoćete reći da u Dinamu situacija nije bajna? Pa kupili su najbolji autobus na tržištu. Tko drugi ima takav komfor, ha?
__________________
Kako oblikovati potpise
robybaggio is offline  
Old 19.11.2006., 10:16   #97
ACAB

Evo ga, sad ce kriza kao prije 5 godina, ne vise od 2000 ljudi na stadionu
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Old 19.11.2006., 11:05   #98
Quote:
Legatus kaže:
Zabranjen unos transparenta "Dinamo Svetinja" i zabranjen unos transparenta "Vaše žrtve za našu slobodu - Vukovar grad heroj" na nalog iz vrha. Blokiran prilaz zapadu, osiguranja kao nikad na Maksimiru.

Do daljnjeg na Maksimir je zabranjeno unijeti bilo kakav papir, najlon, poruku ili zastastavu na nalog.

Dame i gospodo, dobrodošli natrag u devedesete - zabrana i represija.

Nakon samo jedne utakmice na kojoj je sjever bio gotovo prazan, nogometaši i uprava su počeli kukat jer nije bilo podrške.

Na sjeveru je bilo tristotinjak ljudi, koji su pokušali izaći van, kad smo ih obavjestili da transparenti i poruka nisu mogli ući, no pri izlasku sa tribine je došlo do tehničkih problema sa ACAB-ima, kaj nas nisu htjeli pustiti van. Nakon toga se nas tristotinjak smjestilo na vrhu tribine i bez navijanja, pratilo tekmu. Malo je falilo da bude kao na onoj tekmi Dinamo-Osijek na kojoj je bilo sličnih pizdarija u vezi izlaska sa tribine.

Sada se tek moglo vidjeti kako izgleda navijanje bez udarne snage nas sa sjevera, totalna katastrofa.
Kopriva is offline  
Old 19.11.2006., 11:13   #99
Quote:
Kopriva kaže:
Nakon samo jedne utakmice na kojoj je sjever bio gotovo prazan, nogometaši i uprava su počeli kukat jer nije bilo podrške.

Na sjeveru je bilo tristotinjak ljudi, koji su pokušali izaći van, kad smo ih obavjestili da transparenti i poruka nisu mogli ući, no pri izlasku sa tribine je došlo do tehničkih problema sa ACAB-ima, kaj nas nisu htjeli pustiti van. Nakon toga se nas tristotinjak smjestilo na vrhu tribine i bez navijanja, pratilo tekmu. Malo je falilo da bude kao na onoj tekmi Dinamo-Osijek na kojoj je bilo sličnih pizdarija u vezi izlaska sa tribine.

Sada se tek moglo vidjeti kako izgleda navijanje bez udarne snage nas sa sjevera, totalna katastrofa.

Kaj, sad nemres ni izic s tekme kad ti se prohtije?! Ma ludnica. Meni ih je pun kurac jos od onog masakra na Istoku s Engleskom.

A nist. Oce kazaliste, imat ce ga.
Santana is offline  
Old 19.11.2006., 11:46   #100
http://www.vecernji-list.hr/newsroom...78890/index.do

"No ono što je bilo problematično jest transparent koji redari nisu dopustili unijeti na sjevernu tribinu.

Redari su mislili da je riječ o velikom transparentu koji prekriva cijelu tribinu, ispod kojeg se najčešće pale baklje, a kojih unošenje nije dopušteno. Kad smo za nekoliko minuta doznali o kakvom je transparentu riječ, zvali smo Boyse da se vrate s njim, ispričali im se. Zvala je i policija, ali oni više nisu željeli ući, otišli su ispričao je Ivo Posilović, u Dinamu zadužen za sigurnost."

Glupljeg objasnjenja nisam cuo u zivotu. Mislio sam da je samo policija srala, kad eto ti i Posilovica. E moj Mamicu, u strahu su velike oci.

Transparent koji prekriva cijelu tribinu, za paljenje baklji ispod, protiv Cibalije?! Netko ima jako bujnu mastu.
Santana is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.