Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2006., 10:22   #281
Quote:
Anton kaže:
Mogu li mi reči iskusniji članovi foruma, kako se dobivaj vize za države u kojima Hrvatska nema veleposlanstvo?Tj. one koje nemaju kod nas veleposlanstvo.
Npr. hoću ići u Gruziju, gdje dobiti vizu za tu državu?Moram ići u neku drugu koja ima njezino veleposlanstvo ili kako?Može malo detaljnije.Hvala unaprijed!
Ima 4 načina.
1. Pogledaš na netu gdje se nalazi najbliže veleposlanstvo, odeš i napraviš vizu, ponekad i neka druga veća država izdaje vize za manje
2. Ako ti se neda odlaziti do Beča ili Budimpešte odeš u Generalturist gdje će ti oni za određenu naknadu izvaditi vizu. Ovo ti vrijedi i ako si u nekom drugom gradu u Hr a veleposlanstvo je u Zg
3. Ako je veleposlanstvo nije ni u Beču ili Budimpešti ne pomaže ni Generalturist. Tada vizu izvadiš u nekoj drugoj zemlji, konkretno za Gruziju možeš izvaditi u konzulatu u Trabzonu-Turska za 15min. bez papirologije.
4. Za dobar dio zemalja viza se da izvaditi prilikom ulaska u zemlju. Npr. za Gruziju se prošle godine moglo na aerodromu ali nije moglo na svim kopnenim graničnim prelazima.

Za Ukrajinu mislim da možeš izvaditi samo u veleposlanstvu, i to uz gnjavažu. Za Azerbajdžan na aerodromu, ali raspitaj se na više mjesta.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 11:31   #282
Quote:
aaston kaže:
Za Ukrajinu mislim da možeš izvaditi samo u veleposlanstvu, i to uz gnjavažu. Za Azerbajdžan na aerodromu, ali raspitaj se na više mjesta.
Za Ukrajinu nije problem, bio sam u njihovom veleposlanstvu, treba garantno pismo ili rezervacija hotela, i viza nakon 5 dana bude gotova.
Ali zanima me ova sad opcija, da li npr. mogu otići iz Kijeva u Baku i pri ulasku u Azerbajdžan uzeti vizu?
Ili ju mogu izvaditi u Kijevu?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 12:27   #283
Quote:
aaston kaže:
4. Za dobar dio zemalja viza se da izvaditi prilikom ulaska u zemlju. Npr. za Gruziju se prošle godine moglo na aerodromu ali nije moglo na svim kopnenim graničnim prelazima.
aastone sorry al moram se umijesati-prosle godine u ovo doba viza za gruziju se bez problema mogla dobiti na granicnim prijelazima za automobile (samo ne i za vlakove) prema azerbaijanu i armeniji (prema turskoj istinabog ne znam jer mi nije trebalo, al valjda se i tamo moglo)
isto tako i za armeniju, a za azerbaijan smo dobili samo na aerodromu i poslije u ambasadi u tbilisiju jer azer nedaje multiple entry vizu na aerodromu


odite na stranice ministarstva vanjskih poslova doticne zemlje i tamo cete dobiti sve informacije (ministry of foreign affairs-consular section)...npr:
http://www.mfa.gov.ge/?sec_id=146&lang_id=ENG

no sad je izgleda na snazi neka nova regulacija od 1 .7.2006 ....onda odes na lonely planet thorn tree forum, upoznas nekog gruzijca i on ti drito pomogne i raspita se za tebe....to je moja taktika
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 12:30   #284
Quote:
Anton kaže:
da li npr. mogu otići iz Kijeva u Baku i pri ulasku u Azerbajdžan uzeti vizu?
Ili ju mogu izvaditi u Kijevu?
JEDINO ako letis! vec smo ti rekli da vizu mozes dobiti SAMO na aerodromu, na niti jednom kopnenom prijelazu ne mozes....samo ne kuzim kojim bi ti to putem iz ukrajine u azerbaijan-preko c.mora-gruzije ili rusije?!?
vecina kopnenih granica je zatvoreno za ne-ruse
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 12:33   #285
procitaj sta ti o svemu pise o lonely planetu il te ja spojim sa jednim tipom koji ima curu u gruziji i vec godinama putuje po regiji...moze ti dat savjet iz prve ruke........
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 13:45   #286
Quote:
lolita11 kaže:
aastone sorry al moram se umijesati-prosle godine u ovo doba viza za gruziju se bez problema mogla dobiti na granicnim prijelazima za automobile (samo ne i za vlakove) prema azerbaijanu i armeniji (prema turskoj istinabog ne znam jer mi nije trebalo, al valjda se i tamo moglo)
Znam za ovo, ali iz Turske se nije mogla dobiti na granici zbog čega sam je vadio u konzulatu u Trabzonu.
Zato sam i napisao da se nije mogla dobiti na svim graničnim prijelazima.

@Anton, ne možeš kopnenim putem iz Rusije u Azerbajdžan niti u Gruziju. Granica je otvorena samo za Ruse, Azere i Gruzijce. Za sve ostale nema prolaska. Na ruskoj strani je ratno stanje radi Čečenije, Ingušetije, Dagestana, itd. tako da sumnjam da će se to skoro mijenjati. Preostaje ti avion ili eventualno neka brodska linija ali o tome već ne znam ništa.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 14:13   #287
mislim da ima neka linija iz sočija,al opet pitanje je zbog abhazije,osetije isl.....
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 19:04   #288
Quote:
lolita11 kaže:
JEDINO ako letis! vec smo ti rekli da vizu mozes dobiti SAMO na aerodromu, na niti jednom kopnenom prijelazu ne mozes....samo ne kuzim kojim bi ti to putem iz ukrajine u azerbaijan-preko c.mora-gruzije ili rusije?!?
vecina kopnenih granica je zatvoreno za ne-ruse
Nisam precizirao...
Išao bi avionom iz Kijeva, nikakvim kopnenim prijevozom.
Dakle, nije onda problem?
Samo ne znam koji je onda postupak?Kupim kartu u Kijevu za Baku, i dođem u Azerbajdžan i oni mi daju tamo vizu na aerodromu, ako sam dobro shvatio?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 20:00   #289
da, izades iz aviona, i odmah lijevo uza zid je jedan salter na dnu hodnika, a desno se izlazi van....moras imat fotku ili dvije (neki nisu imali pa su ih na licu mjesta fotkali,al to ne preporucam), ispunis formular i platis U DOLARIMA (eure ne zele) mislim 80 dolara ili tako nesto-jos se raspitaj, al cifra je bila velika i onda ti jedan nadnaravno neljubazan tip opali zig i to je to...i jos te stoput pregledaj najprimitivnijim rengenima...vani ce te cekat krvozedni taksisti,al ti se svadaj (na ruskom) i nemoj dat da te prevare...mislim da je ok cijena 3000 necega...provjeri u LP-u jer je t ipak bilo prije godinu dana kad sam ja bila....ak ti nece dat nisku cijenu, odi van aerodroma i na parkingu ces sigurno nac nekog....i dobrodosao u najruzniju zemlju na svijetu hehe...al ful je interesantna (metro pogotovo)! sretno!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 20:25   #290
Quote:
lolita11 kaže:
da, izades iz aviona, i odmah lijevo uza zid je jedan salter na dnu hodnika, a desno se izlazi van....moras imat fotku ili dvije (neki nisu imali pa su ih na licu mjesta fotkali,al to ne preporucam), ispunis formular i platis U DOLARIMA (eure ne zele) mislim 80 dolara ili tako nesto-jos se raspitaj, al cifra je bila velika i onda ti jedan nadnaravno neljubazan tip opali zig i to je to...i jos te stoput pregledaj najprimitivnijim rengenima...vani ce te cekat krvozedni taksisti,al ti se svadaj (na ruskom) i nemoj dat da te prevare...mislim da je ok cijena 3000 necega...
Dakle bila si tamo?
Znači, baš taj sistem...Odakle si dolazila?

Quote:
provjeri u LP-u jer je t ipak bilo prije godinu dana kad sam ja bila....ak ti nece dat nisku cijenu, odi van aerodroma i na parkingu ces sigurno nac nekog....i dobrodosao u najruzniju zemlju na svijetu hehe...al ful je interesantna (metro pogotovo)! sretno!
Hm, dakle skupi taksiji...Zašto najružniju?A opet zanimljivu? Ajd može i na PM pošto ovo nije tema.Baše me zanima!
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 08:24   #291
isla sam iz praga avionom u baku, zatim iz azerbaijana busom u gruziju, pa onda busom do armenije te busom u iran i iz irana natrag busom u azerbaijan..........vrlo iscrpljujuce i mnoge noci provedene na busu, al vrijedi svaki trenutak!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 11:56   #292
Quote:
lolita11 kaže:
isla sam iz praga avionom u baku, zatim iz azerbaijana busom u gruziju, pa onda busom do armenije te busom u iran i iz irana natrag busom u azerbaijan..........vrlo iscrpljujuce i mnoge noci provedene na busu, al vrijedi svaki trenutak!
Ajde se molim te malo raspiši o Azerbajdžanu, nisam našao previše putopisa otamo.Javi se na PP, da ovdje ne skrećemo sa teme.

EDIT:Vidjeh da si odgovorila na PP.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 12:42   #293
Quote:
Anton kaže:
Javi se na PP, da ovdje ne skrećemo sa teme.
EDIT:Vidjeh da si odgovorila na PP.
Jel vi to provocirate s tim PP?

S putopisima na forum, lijepo molim . Nije neki problem otvoriti novi thread.
El Cosmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 12:44   #294
Quote:
El Cosmo kaže:
Jel vi to provocirate s tim PP?

S putopisima na forum, lijepo molim . Nije neki problem otvoriti novi thread.
Aha, OK
Nisam se ni sjetio toga, da budem iskren
Nego, jel ima itko da je bio u Azerbajdžanu?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 14:09   #295
Quote:
El Cosmo kaže:
S putopisima na forum, lijepo molim . Nije neki problem otvoriti novi thread.
Yep, pravi se javio.

A đe je tvoj Mauricius?


__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 14:27   #296
Quote:
aaston kaže:
Yep, pravi se javio.

A đe je tvoj Mauricius?
Barem ga nisam nikome slao na mail. A bude i to valjda ovih dana, razgovori o vizama probudili su neke flashbackove...
El Cosmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 01:42   #297
Evo jedno iskustvo...trenutno se nalazim u Gvatemali...trebam se vratiti u London do sredine 8 mjeseca.

Imam problem sa pronalazenjem jeftine avio karte s obzirom da odavde kostaju od 10000kn(ako sam sretna) pa nadalje, i Iberija ne leti direkt za London

Jedina jeftinija opcija su charter letovi, Meksiko.

Zovem Meksicku ambasadu ovdje u Gvatemali i pitam ih dal je moguce da mi odobre tranzitnu vizu.(ono samo 12h po aerodromu)
Kazem imam sve potrebne papire...kreditne kartice i ostala ....

Ne nazalost, ne mozemo vam pomoci, za dobiti tranzitnu vizu trebate ici u Meksicku ambasadu u Hrvatskoj il najblizoj zemlji.

Ista stvar sa Kostarikom i Panamom
__________________
No42-the meaning of life
She is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 03:45   #298
meksicku tamo mozes dobit ak posaljes postom sta traze u Washington, oni su zaduzeni za "nas" tamo, inace nema sanse, iako sa 90 % vjerovatnoscu mozes upast bez beda sa 50-tak kuna na ruke al to je uvijek riskantno
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 07:58   #299
Quote:
She kaže:
Evo jedno iskustvo...trenutno se nalazim u Gvatemali...trebam se vratiti u London do sredine 8 mjeseca.

Imam problem sa pronalazenjem jeftine avio karte s obzirom da odavde kostaju od 10000kn(ako sam sretna) pa nadalje, i Iberija ne leti direkt za London

Jedina jeftinija opcija su charter letovi, Meksiko.
A da probaš do Bogote ili Caracasa (viza ne treba) pa od tamo do Londona sa (Mount Cook airline) . Ne bi smjelo više od 1000$.

Samo ideja ali možda se da šta napraviti.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 09:37   #300
nikom ne zelim nista savjetovati no navodno je strasno jednostavno upast u meksiko preko guatemale...pravis se lud na granici , kao nisi znao za vizu...mex-gua granica je granica sa skoro uopce minimalno kontrole i tu ti je najveci protok droge iz juzne amerike jer je sve korupcija u pitanju...na granici na rijeci usumacinti sam ja svojim ocima vidjela splavi kako prevoze pakete i pakete (a sigurno to nisu bile lubenice) i nitko ih nista nije pitao.....probaj, sta imas za izgubiti?u najgorem slucaju te vrate u guatemalu, ne? pravi se luda.......
PS opet ponavljam, nikoga ne zelim nagovarati niti odgovarati za tude postupke...ok?
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.