Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2007., 18:41   #21
Quote:
L.Nimoy kaže: Pogledaj post
Ne, Kranjčar i "svinja" nemaju istu povijesnu i sociološku težinu kao rasizam, i to nikako ne može biti dobra usporedba.

Rasizam je globalni problem, a Hrvatska je dio tog svijeta, iako to ovdje nije u fokusu, ne bi trebalo biti marginalizirano.
ne nemaju istu težinu, al kad ti se to viče na stadionu di si odrasto vjerojatno boli više od huktanja koje može izazvat samo inat kod crnaca. već sam ti reko ja sam protiv toga al to je psihologija mase, nikad to nisam doživljavao ko rasizam bar s moje strane.

socijološku težinu stvari su pridodali mediji konstantnim pumpanjem teme iz dana u dana i tako izazivajuči kontraefekt jer sad klinci gledajuči iste poruke protiv rasizma svaki dan postaju rasisti čisto iz pakosti.
da su svi ljudi isti je stvar koju učiš doma a ne od uefe!

a kaj se tiče povijesne težine to trebaš pitat gazde u uefi čiji su pradjedovi dovlačili crnce ko robove a sad prosipaju pamet!
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 31.07.2007., 18:43   #22
Quote:
Znan da je najlakše reć, prestanite...al to ne ide baš tako. jebiga, najlakše je sidit u fotelji, ne svaćat uopće bit problema, al zato najglasnije srat okolo.
Kakve ovo veze ima? Nego što bi ti, pustio da se ipak vrijeđa? reci mi što dobro donose takve uvrede?

Previše mržnje, bijesa i ogorčenja je u ljudima ovdje, njima je taj nogomet samo platforma da još negdje viču kako su potlačeni, sjebani, kako je "njima" bolje, kako je sve nepravda...

Kad bi došao na tribinu u slavljeničkom raspoloženju, pozitivnom, ne bi ti na pamet palo ni hukat ni jebat mater purgersku ni četničku.

Stadioni su postali grotla mržnje, i to treba zaustavit.
Nimoy is offline  
Old 31.07.2007., 18:45   #23
Jebiga Nimoy, ja bi reka da si ti...

Povijesnu tezu ? Prika moj jebe se mene za povijest. Da se ovo sve ne prenapuhuje ne bi ni ti sad spominjao povijest.

Govorimo o mržnji, dakle mržnji.
Iako hu-hu nije mržnja, nego u 99% zajebancija, dok je to kod "ubij,zakolji" slični s tin da nije 99, nego možda 80%.

E sad to je usporedivo bez obzira na povijesne činjenice i ostala sranja.
I onda te još jednom pitan zašto se "maximirski zoo" (protiv kojeg sam ja osobno) kaznio, dok se kolinje nije kaznilo

O tome mi pričamo, ne pričamo ni o crncima, ni o robovima ni o ostalim sranjima iz 1880te.
MEP is offline  
Old 31.07.2007., 18:47   #24
Quote:
a kaj se tiče povijesne težine to trebaš pitat gazde u uefi čiji su pradjedovi dovlačili crnce ko robove a sad prosipaju pamet!
ajde nemoj jebat

Kao da tebi netko kaže "sad tu sereš o nekoj ravnopravnosti a djedovi su ti ratovali tko zna s kim.

Nemoj miješat kruške i jabuke. Svaka inicijativa protiv rasizma je hvalevrijedna, samo glupan u tome vidi nekakvu zavjeru ili licemjerje.

ajde nemojte filozofirat više, nego dosta s hukanjem ili budite spremni za kazne.

A ako budu pametni, kažnjavat će i proustaške i pročetničke ispade u budućnosti.

Mržnju je nemoguće iskorijeniti, ljudi su preprimitivni. Ali ispoljavanje mržnje je itekako moguće i sankcionirati i s vremenom iskorijeniti
Nimoy is offline  
Old 31.07.2007., 18:50   #25
Quote:
theedge79 kaže: Pogledaj post
white boy nemoj po eduradu ak je iz razloga na koji sumnjam!
eduaedo-Dinamo!
ja ću po eduardu kad hoću i što hoću...
jebem ja i njega i onoga ko mu je dao da igra za Hrvatsku reprezentaciju!
ali zbilja nemojte više peglat oko edurda...
 
Old 31.07.2007., 18:50   #26
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
Jebiga Nimoy, ja bi reka da si ti...
crnac?
Ne, nisam

Quote:
Povijesnu tezu ? Prika moj jebe se mene za povijest. Da se ovo sve ne prenapuhuje ne bi ni ti sad spominjao povijest.
Opet ja u kope ti u špade. Povijest itekako utječe, zato je danas svastika ono što je, a "U" predstavlja ono što predstavlja, nemojmo se zavaravat.

Quote:
Govorimo o mržnji, dakle mržnji.
Rasizam je mržnja.


Quote:
Iako hu-hu nije mržnja, nego u 99% zajebancija, dok je to kod "ubij,zakolji" slični s tin da nije 99, nego možda 80%.
"hu hu" nije mržnja TEBI ili ostalim navijačima (i bolje da nije) ali ima ODVRATNE konotacije, evocira se navodna inferiornost crnaca te ropstvo.

Quote:
E sad to je usporedivo bez obzira na povijesne činjenice i ostala sranja.
I onda te još jednom pitan zašto se "maximirski zoo" (protiv kojeg sam ja osobno) kaznio, dok se kolinje nije kaznilo

O tome mi pričamo, ne pričamo ni o crncima, ni o robovima ni o ostalim sranjima iz 1880te.
Rekao sam da bi oboje kaznio, što još hoćeš, da ga odem osobno u Maksimir skinut?
Nimoy is offline  
Old 31.07.2007., 18:53   #27
Quote:
L.Nimoy kaže: Pogledaj post

Stadioni su postali grotla mržnje, i to treba zaustavit.
a mislim bolje se ispucat na stadionu neg doma na ženi i djeci!
a stadioni nisu niš postali gori neg su bili, kaj Heysel se nije dogodio?
bolje hukanje nego 50 mrtvih!
da zaključim u pravu si i nije mi namjera branit rasiste, al ubiše ta dvostruka mjerila, kužiš ta ekipa iz uefe koja se zalaže protiv rasizma nema nikakvih problema s tim kaj se arapi u njihovim zemljama gledaju ko građani drugog reda zbog 11.9. nije to rasizam?
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 31.07.2007., 18:54   #28
ne mogu baš pratit ovu raspravu, tiskaš postove kao novine jebote...

Quote:
L.Nimoy kaže: Pogledaj post
Kako ste svi alergični na "te engleze" to nije normalno. Meni oni nisu nikakvi "idoli", ali pričamo o NAVIJANJU, oni imaju masu jako dovitljivih i zanimljivih pjesmica koje nisu uvredljive na rasističkoj ili političkoj osnovi a opet "bodu tamo gdje treba", to je umijeće, kako ostat čovjek a svejedno sjebat drugu stranu.
Nisan ja alergičan na engleze, nego san alergičan na to prozivanje engleza. Koju su upravo ili izmislili ili "izfurali" sva sranja ovog svita. I sad svaka budala ima tv, svi pratimo Premiership i sad gledamo malo to i sve je super.
A zaboravljamo broj zabrana, nerede u nižim ligama, pizdarije po gradu, sranja po gostovanjima i sl.

Quote:
L.Nimoy kaže: Pogledaj post
Kakve ovo veze ima? Nego što bi ti, pustio da se ipak vrijeđa? reci mi što dobro donose takve uvrede?

Previše mržnje, bijesa i ogorčenja je u ljudima ovdje, njima je taj nogomet samo platforma da još negdje viču kako su potlačeni, sjebani, kako je "njima" bolje, kako je sve nepravda...

Kad bi došao na tribinu u slavljeničkom raspoloženju, pozitivnom, ne bi ti na pamet palo ni hukat ni jebat mater purgersku ni četničku.

Stadioni su postali grotla mržnje, i to treba zaustavit.
Ima veze, ima...

A obaj tovj stvarno nema veze i neman sad šta u ovon kontestu pričat jer mi pariš jebote ka neki starac koji je frustriran svim mogućim stvarima.

Pa ljudi koji je vama kurac, čemu toliko negativnih emocija u vama. Ja na stadion oden s gušton, vidin se sa staron ekipon, navijamo 90 minuta, zapalimo koju baklju, svi smo ko jedan. Posli izađemo vanka, neko jebo, neke pije, neke sere, nebitno, družimo se zajebajemo.
Skupimo se doma, pozdravimo i znamo da se vidimo za 7 dana.

A na jebeni stadion nas dovede ljubav prema klubu, osjećaj pripadnosti grupi, a ne želja da ja Eduardu hukćem jer mi cura nije dala ili da Modrića gađan bengalkom jer san nadrkan taj dan...

I pun mi je kurac više ovakvih postova jer mi se zgade i utakmice i sve kad mi neko priča o stadionu kao leglu zla
MEP is offline  
Old 31.07.2007., 18:55   #29
Quote:
white boy kaže: Pogledaj post
ja ću po eduardu kad hoću i što hoću...
jebem ja i njega i onoga ko mu je dao da igra za Hrvatsku reprezentaciju!
ali zbilja nemojte više peglat oko edurda...
a prestani onda s tim!
jebem ja onog koji obnavlja kuće likovima koji su rušili Hrvatsku!
a eduardo drži ruku na srcu kad svira himna pa ti vidi!
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 31.07.2007., 18:55   #30
@the edge, Naravno da je, i na tome se radi. Pročitaj Edwarda Saida.

A ovo "bolje se ispucat na stadionu nego na ženi i djeci" ispada kao da je ovo drugo nekakva ALTERNATIVA ispucavanju na stadionu? A da se nigdje ne ispucaš na taj način?


ajde se malo skockaj prije nego ideš pisat post.
Nimoy is offline  
Old 31.07.2007., 19:00   #31
Quote:
L.Nimoy kaže: Pogledaj post



Opet ja u kope ti u špade. Povijest itekako utječe, zato je danas svastika ono što je, a "U" predstavlja ono što predstavlja, nemojmo se zavaravat.


Rasizam je mržnja.



a nekima zvijezda predstavlja ono kaj nekima predtavlja "U"
pa nema problema sa slavljima na titov rođendan!
svako ima svoje traume!
i nemoj sad samo o tome da su ustaše pobile više ljudi od komunista, i da je ndh bila fašistička tvorevina jer svi mi to znamo!
samo svako ima svoj križ!
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 31.07.2007., 19:01   #32
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
ne mogu baš pratit ovu raspravu, tiskaš postove kao novine jebote...
Vidit ćemo prile tko će prvi do 30 tisuća


Quote:
Nisan ja alergičan na engleze, nego san alergičan na to prozivanje engleza. Koju su upravo ili izmislili ili "izfurali" sva sranja ovog svita. I sad svaka budala ima tv, svi pratimo Premiership i sad gledamo malo to i sve je super.
A zaboravljamo broj zabrana, nerede u nižim ligama, pizdarije po gradu, sranja po gostovanjima i sl.
ja ti govorim o stvarima koje nemaju veze ni s čim navedenim. Njihovim navijačkim pjesmama kojima potprcavaju druge. Iako i oni znaju preć granicu, ima toliko genijalnih pjesmica koje nisu nikome uvredljive osim što prcaju navijača određenog kluba .

Quote:
A obaj tovj stvarno nema veze i neman sad šta u ovon kontestu pričat jer mi pariš jebote ka neki starac koji je frustriran svim mogućim stvarima.

Pa ljudi koji je vama kurac, čemu toliko negativnih emocija u vama. Ja na stadion oden s gušton, vidin se sa staron ekipon, navijamo 90 minuta, zapalimo koju baklju, svi smo ko jedan. Posli izađemo vanka, neko jebo, neke pije, neke sere, nebitno, družimo se zajebajemo.
Skupimo se doma, pozdravimo i znamo da se vidimo za 7 dana.

A na jebeni stadion nas dovede ljubav prema klubu, osjećaj pripadnosti grupi, a ne želja da ja Eduardu hukćem jer mi cura nije dala ili da Modrića gađan bengalkom jer san nadrkan taj dan...

I pun mi je kurac više ovakvih postova jer mi se zgade i utakmice i sve kad mi neko priča o stadionu kao leglu zla

Upravo suprotno, ja sam taj koji je miran i nimalo frustriran, samo me raspizdi kad se parole mržnje objašnjavaju kao "navijački folklor".

Navijačkog folklora, onog pravog, dobrog ima i više nego dovoljno, onog pozitivnog. Ne treba ni "ubij tovara", ni "tko ne skače pravoslavac" ni "ubij purgera", ni "hu hu hu".

Postoje načini da se potprcava i bez tih sranja. Recimo meni je genijalno bilo ono s Ketsbaiom svojedobno. To je prava stvar.

Ja nisam nimalo anti-navijački orijentiran, na krivu adresu šalješ post. Samo sam protiv ispoljavanja mržnje i onda kasnije opravdavanja toga nekim ispraznim frazama.
Nimoy is offline  
Old 31.07.2007., 19:02   #33
Quote:
theedge79 kaže: Pogledaj post
1)a prestani onda s tim!
2)jebem ja onog koji obnavlja kuće likovima koji su rušili Hrvatsku!
3)a eduardo drži ruku na srcu kad svira himna pa ti vidi!
1)Neću
2)Jeben i ja!.........Ti ko da si pao s Marsa!
3)Neka drži , ali to ne znači da bi trebo igrat za reprezentaciju!
 
Old 31.07.2007., 19:04   #34
Quote:
L.Nimoy kaže: Pogledaj post
@the edge, Naravno da je, i na tome se radi. Pročitaj Edwarda Saida.

A ovo "bolje se ispucat na stadionu nego na ženi i djeci" ispada kao da je ovo drugo nekakva ALTERNATIVA ispucavanju na stadionu? A da se nigdje ne ispucaš na taj način?


ajde se malo skockaj prije nego ideš pisat post.
stavljaš mi riječi u usta!
nije to nikakva alternativa, nego sam ti već rekao i ponavljam:
1. majmun ubije ženu - vijest 1dan
2. navijači naprave tijelima svastiku u livornu - vijest tjedan dana

ak mene pitaš bolje radit svastiku tijelima nego doma svakodnevno mlatit ženu i dijete!
al naši dušebrižnici če pustit lika da ubije ženu jer neće se miješat, al na svastiku če potrošit mjesec dana zgražajuči se!
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 31.07.2007., 19:05   #35
Quote:
white boy kaže: Pogledaj post
1)Neću
2)Jeben i ja!.........Ti ko da si pao s Marsa!
3)Neka drži , ali to ne znači da bi trebo igrat za reprezentaciju!
gotovi smo
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 31.07.2007., 19:09   #36
Quote:
theedge79 kaže: Pogledaj post
stavljaš mi riječi u usta!
nije to nikakva alternativa, nego sam ti već rekao i ponavljam:
1. majmun ubije ženu - vijest 1dan
2. navijači naprave tijelima svastiku u livornu - vijest tjedan dana

ak mene pitaš bolje radit svastiku tijelima nego doma svakodnevno mlatit ženu i dijete!
al naši dušebrižnici če pustit lika da ubije ženu jer neće se miješat, al na svastiku če potrošit mjesec dana zgražajuči se!
Ovo ima veze samo s prodajom novina, ni s čim drugim. Po meni je najveća vijest bila uvijek Majka Tereza, pa nije bila vijest nikad ili vrlo rijetko. Novine prodaju kontroverze, skandali, što se čudiš?


Mene bode ovo "bolje radit svastiku tijelima" opet kao da je to alternativa. Nije bolje ništa. Ponašat se kao čovjek odgovoran za svoja djela je jedina opcija.
Nimoy is offline  
Old 31.07.2007., 19:10   #37
Quote:
L.Nimoy kaže: Pogledaj post
Vidit ćemo prile tko će prvi do 30 tisuća
Jebeš 30000, stavi u jedan post
Na moj 2. post si odgovorio u 3. posta i onda se stvara cirkus


Quote:
L.Nimoy kaže: Pogledaj post

ja ti govorim o stvarima koje nemaju veze ni s čim navedenim. Njihovim navijačkim pjesmama kojima potprcavaju druge. Iako i oni znaju preć granicu, ima toliko genijalnih pjesmica koje nisu nikome uvredljive osim što prcaju navijača određenog kluba .
Ma ima i u njih svega, pratin ja tu scenu, doduše niželigaše više nego premiership, al pratin i ima tu svega.
A glede ubijanja, jebiga u njih je zadnji rat bija prije 60 godina, a u nas prije 10. Ima i tu istine koliko god zvučalo glupo.

Quote:
L.Nimoy kaže: Pogledaj post
Upravo suprotno, ja sam taj koji je miran i nimalo frustriran, samo me raspizdi kad se parole mržnje objašnjavaju kao "navijački folklor".

Navijačkog folklora, onog pravog, dobrog ima i više nego dovoljno, onog pozitivnog. Ne treba ni "ubij tovara", ni "tko ne skače pravoslavac" ni "ubij purgera", ni "hu hu hu".

Postoje načini da se potprcava i bez tih sranja. Recimo meni je genijalno bilo ono s Ketsbaiom svojedobno. To je prava stvar.
Ja san spomenuo navijački folklor, al nisan spominjao da u njega upada hu-hu-hu, to je zajebancija stara 10 godina i to iz vrimena kad u hrvatskoj ligi, a ni šire nije igra niti jedan crnac. Jebiga možda se malo pretjeralo s tim kad se par puta izvelo u sadašnej vrijeme. Al opet od 100 ljudi koji je huktalo (priče da je cijeli satdion su smješne) je 99% to radilo iz zajebancije.
E sad jel ta zajebancija ok, je drugi par postola

Meni je osobno draža pjesma, neko kontra-pjesma
meni je držae navijanje za naše, nego navijanje protiv nekoga.
Al jebemu mater, neman ništa protiv toga da se 1 ili 2 puta u 90 minuta zaore "Visoke piće" ili šta ja znan šta.
Evo i sad će na Budućnosti bit par pjesama iz mržnje i to je po meni ok, dok se ne pretjera

Ja od početka tvrdin da je rasizam, a i pederizam prenapuhan. Samo to.
ne tvrdin da su navijačke skupine u pravu, niti koga branim, niti kažem da je to u redu. Kažem samo da se pretjeruje u nekin stvarima

Je da tu i povijest ima svojih pristića, razumin ja sve to.
Al se od muhe pravi slon, pogotovo u nas.

jebate neki mi priča o hrvatskoj kao rasističkoj zemlji, a do prije 10 godina 90% hrvata je vidilo crnca samo na tvu. kakvi rasisti, kakve gluposti.
MEP is offline  
Old 31.07.2007., 19:15   #38
Quote:
L.Nimoy kaže: Pogledaj post
Ovo ima veze samo s prodajom novina, ni s čim drugim. Po meni je najveća vijest bila uvijek Majka Tereza, pa nije bila vijest nikad ili vrlo rijetko. Novine prodaju kontroverze, skandali, što se čudiš?


Mene bode ovo "bolje radit svastiku tijelima" opet kao da je to alternativa. Nije bolje ništa. Ponašat se kao čovjek odgovoran za svoja djela je jedina opcija.
e da na svijetu živi 9 milijardi nimoya, svijet bi bio raj - dosadan al raj!
svaka ti je na mjestu!
zapisal sam si kraj monitora: ne kačit se nimoyem!

pokušavam reč da to nebi trebala bit top tema bar ne u Hrvatskoj!
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 31.07.2007., 19:16   #39
jebalo te ovo dosadan, dođi ovdi pa mi to reci jesi čuja .
Nimoy is offline  
Old 31.07.2007., 19:19   #40
zalosno...
sve dok neki veleumi ne shvate da voljeti svoje ne znaci mrziti tudje, odnosno da biti hrvatski domoljub, ne znaci mrziti srbe/bosance/slovence/..../.../... nema srece.

a svakako mislim da onaj tko mrzi po nacionalnoj osnovi, nema puno problema mrziti ni po rasnoj. sve to dodje na isto. sve je to ista apriori kretenska mrznja. najnizi od ljudskih osjecaja.
__________________
Ima dva singla i treci izlazi soon, u ostala dva je feat. artist. Poštovana sve je transparentno.
barhan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.