Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2008., 23:54   #261
Quote:
¤sunflower¤ kaže: Pogledaj post
hvala Cordelia!
na toj sam stranici i vidjela prstenove koji su me pak doveli i do bloga atelia Tias pa sam slinila... jako.
stvar je u tome što sam stidentica i pri parama tek povremeno pa me zanimalo gdje bih tih blagoslovljenih dana mogla vidjeti što se nudi od nakita načinjenog fuzijom stakla? nakit je stvarno prekrasan, ali ga baš i nisam vidjela u ovim nakit-dućanima tipa illegale... ovaj prsten koji imam kupila sam u splitu u podrumu dioklecijanove palače gdje se prodaju suveniri, pa reko, nije vrag da ih u zg nema...
kako tvoj poznanik prodaje svoje radove? ovako usmenim prenošenjem ili...?
Nažalost, takav tip ručnih radova ćeš teško nać u trgovinama. Eventualno u galerijama koje opet s druge strane nabiju cijenu tako da ti je opet bolje kupovati direktno od osobe koja to radi.

Evo, pokaži plemenitost pa kupi prsten u humanitarne svrhe
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 19:53   #262
jel netko zna izraduje li koja zlatarna u zagrebu ili srebrenarnica onakve ogrlice kao sto je carrie nosila u seriji? ona s njezinim imenom..

hvala...
july007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 05:21   #263
Quote:
¤sunflower¤ kaže: Pogledaj post
hvala Cordelia!
na toj sam stranici i vidjela prstenove koji su me pak doveli i do bloga atelia Tias pa sam slinila... jako.
stvar je u tome što sam stidentica i pri parama tek povremeno pa me zanimalo gdje bih tih blagoslovljenih dana mogla vidjeti što se nudi od nakita načinjenog fuzijom stakla? nakit je stvarno prekrasan, ali ga baš i nisam vidjela u ovim nakit-dućanima tipa illegale... ovaj prsten koji imam kupila sam u splitu u podrumu dioklecijanove palače gdje se prodaju suveniri, pa reko, nije vrag da ih u zg nema...
kako tvoj poznanik prodaje svoje radove? ovako usmenim prenošenjem ili...?

On ti inače radi tiffany lampe i s njima ide po prodajnim izložbama, održava tečajeve i sl., ali odnedavno je nabavio i peć za fuziju stakla tako da je počeo raditi i nakit. Pretpostavljam da će i njega nositi s lampama.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 11:47   #264
e ovako, imam pitanjce kupila sam prsten koji je stvarno prekrasan i ima žig srebra, al se nažalost ispostavilo da nije srebro mogu li ja njega negdje presvući srebrom ili posrebriti, da mi bižuterija ne požuti? ne znam otkud mi je to uopće palo na pamet, al možda ima to negdje
__________________
...pored tebe, svaki će refren pasti u vodu...
mala cHrna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 18:06   #265
Quote:
july007 kaže: Pogledaj post
jel netko zna izraduje li koja zlatarna u zagrebu ili srebrenarnica onakve ogrlice kao sto je carrie nosila u seriji? ona s njezinim imenom..

hvala...
ovo i mene zanima
Nivia179 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 12:40   #266
u potrazi sam za savršenim prstenom, od bijelog zlata s nekim kamenom, po mogućnosti smaragdno zelenim. (ne mora biti pravi smaragd, jel ). ali problem je u tome što imam sitne prste, pa sve izgleda nezgrapno na mojoj ruci.
moja mama je imala takav prsten, prekrasan, ali je izgubila kamen. e sad, zna li netko, dal je moguće staviti nekakav kamen gore? cirkončići su ostali, ali u sredini, di je bio kamen, ostala je rupa...
__________________
quod in corde sobrii, id in lingua ebrii.
Deirdre is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 23:15   #267
Quote:
Deirdre kaže: Pogledaj post
u potrazi sam za savršenim prstenom, od bijelog zlata s nekim kamenom, po mogućnosti smaragdno zelenim. (ne mora biti pravi smaragd, jel ). ali problem je u tome što imam sitne prste, pa sve izgleda nezgrapno na mojoj ruci.
moja mama je imala takav prsten, prekrasan, ali je izgubila kamen. e sad, zna li netko, dal je moguće staviti nekakav kamen gore? cirkončići su ostali, ali u sredini, di je bio kamen, ostala je rupa...

Naravno da je moguće. To ti može napraviti svaki zlatar. Samo pronađi onoga koji u ponudi ima kamen koji ti se sviđa.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 00:13   #268
moje nove naušnice



i ova ogrlica samo što je moja srebrna-nehrđajući čelik!

arlenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 01:31   #269
predivnih stvari ima u gajevoj..bas trgovina nakita od nehrđajućeg čelika ....uh..slinila sam danas
delicatessen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 09:53   #270
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Naravno da je moguće. To ti može napraviti svaki zlatar. Samo pronađi onoga koji u ponudi ima kamen koji ti se sviđa.
mama ga je nosila k jednom zlataru prije par godina i rekao joj da je to nemoguće jer se prsten radi prema obliku kamena, a ne kamen prema prstenu. očito je naišla na glupog ili nezainteresiranog zlatara.
__________________
quod in corde sobrii, id in lingua ebrii.
Deirdre is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 19:35   #271
di ima za kupit lančić od nehrđajućeg čelika tj. od kirurškog (inox)

hvala
streamg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 11:13   #272
Quote:
streamg kaže: Pogledaj post
di ima za kupit lančić od nehrđajućeg čelika tj. od kirurškog (inox)

hvala
Kol`ko ja znam, u regularnim, najobičnijm zlatarnama bi ga trebalo bit. Svojevremeno sam od frendice dobila kineski znak od nehrđajućeg čelika, a ona ga je bila kupila u zlatarni. S obz na to da smo iz malog grada pa je zlatarna bila ništa spešl, sumnjam da ćeš imat problema s nalaženjem zlatarni još bolje opskrbljenih nehrđajućim čelikom u Zg/St/Ri/Os ili čak još manjim gradovima.

Btw, toj istoj frendici uskoro je roćkas pa bih joj htjela, kao pravoj fanici Seksa i grada, kupiti "carrie-neckless", ali s njenim imenom. Dakle, ne mora čak biti zlato niti kakav pelemniti metal, samo da je fora jer podsjeća na Carrienu ogrlicu. Pa ako znate di postoji neki shop koji prodaje takve replike, tako da joj nađem njeno ime u ovom obliku (znači npr. Maja napisano onako ili slično kako piše Carrie u Seksu i gradu)?

I ispričavam se ako je slučajno ovo negjde već postavljeno, ne da mi se, najiskrenije, sad tražit...

thnx
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 11:15   #273
Džizus, ja sam kreten - sad vidim da je postavljeno i to na ovoj stranici...

Ok, zanemarite me.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 22:27   #274
'Carrie' ogrlice sam vidjela sa imenom Marija u dvije zlatarnice u Masarykovoj, ne znam da li ima drugih imena. Mogla bih mamu zicati za Bozic bas..
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 01:11   #275
jel znaš kak se zovu te zlatarnice u masarikovoj??plizz
almica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 22:00   #276
Srebro i bijelo zlato!
Ali naušnice nosim i bižuteriju, ovo ostalo baš i ne, pogotovo prstenove - nema šanse!
Janis Jo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 12:32   #277
Quote:
Deirdre kaže: Pogledaj post
mama ga je nosila k jednom zlataru prije par godina i rekao joj da je to nemoguće jer se prsten radi prema obliku kamena, a ne kamen prema prstenu. očito je naišla na glupog ili nezainteresiranog zlatara.

Mi smo dosta davno promijenili kamen na maminom prstenu. Pretpostavljam da se taj zlatar ne bavi popravcima.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 12:42   #278
Evo što sam ja zadnje vrijeme radila(na prvoj sivo-srebrenoj srce je medaljon može se otvoriti i staviti slika):







Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 19:18   #279
Quote:
Cordelia kaže: Pogledaj post
Evo što sam ja zadnje vrijeme radila(na prvoj

[/URL]
Ne mogu otvoriti slike, ali cini se lijepo.
Ova je najvise po mom ukusu.
__________________
Love is only a feeling...

*prodaja*
FreakyFunky STAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 22:22   #280
Quote:
almica22 kaže: Pogledaj post
jel znaš kak se zovu te zlatarnice u masarikovoj??plizz
Joj nemam pojma, kratka ti je Masarykova, blizu slasticarne Zagreb ali s druge strane ulice. Valjda sam pomogla malo.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.