Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2008., 18:25   #41
sanitarnoj inspekciji,

ali ako nemaju klimu šta očekuješ,
morana12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 18:31   #42
trgovina je klimatizirana,

no svi su mliječni proizvodi u velikom hladnjaku nedovoljno hladni.

možda ne skladište dobro hranu prije nego što je stave u hladnjek,
ne bih znala.

uglavnom, izbjegavam taj dućkas jer sam se već jednom opekla,

al mi je najbliži pa ponekad popustim i ipak uđem. ko' mi je kriv jel' da?

radi se o trgovini marino - lučko na črnomercu... ilica 191/2...
sposata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 18:34   #43
ma dok ti ona dođe do dućana, nekoliko puta toplo hladno, a onda još stoji i vani, dok trgovac to ne spremi, naime radim u trgovini

znaći sanitarnoj inspekciji se možeš žaliti, a oni ti moraju vratiti novac ako je proizvod pokvaren, bez obzira na rok trajanja proizvoda

dukatovi mlječni proizvodi su jako skloni kvarenju
morana12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 13:01   #44
obavezno reklamiraj proizvod i traži povrat love; to ti je najučinkovitije i najbrže. Preko sanitarne ti je komplicirano, vjeruj.
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 13:06   #45
tko zna gdje je taj sir bio prije dolaska u ducan...

pricaj s prodavacicama i upozori ih na proizvod - trebaju ti vratit novce uz ispriku i provjerit ili proizvodjaca ili skladistenje

da li je siru prosao rok trajanja?
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 12:42   #46
Ja sam skoro kupila pile Gavelino dosla doma otvorila a ono smrdi i ima cudnu boju!Odmah sam ga isla vratit!Rekli mi da izaberem drugo,al sva su bila cudne boje,tamna zelenkasta!Uzas!I to je velika trgovina
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 23:01   #47
Prije par dana kupila pršut vakumirani i tek kad sam došla doma vidjela da je nekako žut na rubovima. Odnijela u dućan s računom i zamijenili mi odma.
Nisam imala problema s reklamiranjem proizvoda i prije.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 17:09   #48
Jutros sam kupila komad trapista u kvartovskom Konzumu. I idem sad maloj dat marendu, kad datum upotrebe do 18.04.2008. Još se ona u dućana čudila kako joj je malo tvrd za rezat. Nisu neki novci, ali jedva čekam jutro da im idem reklamirat.
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 13:44   #49
Diona - koma! Jednom došla doma sa pokvarenim jogurtom, od onda redovito provjeravam rok trajanja prije nego što bilo što tamo kupim i vrlo često se dogodi da primijetim da je rok istekao. Jednom sam to skužila na blagajni i bez problema su mi zamijenili.
zyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 09:37   #50
U Dioni je to čini se politika firme

Kupila sam jednom puding kojem je prošao rok trajanja, pa kad sam reklamirala prodavačica se ispričala i uzela sam drugi, još je promrmljala nešto da nije do njih (do prodavača), nego je to tako
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 09:33   #51
Rok trajanja namirnica / ispravnost namirnica

dakle, prije 3 dana u konzumu draga kupila onu posebnu sa povrćem...

poslje smo doma išli istu otvoriti i jesti...draga tako pojela par komada, i kaže da nešto nije u redu sa salamom...imala je čudan okus i sva je bila mokra...reko, wtf, pa bila je u frižideru..

gledam ja rok trajanja salame, a ono 2007. god

račun sam bacio, salamu otvorio, da barem račun imam, došao bih u konzum i roknuo u glavu šefa,mij
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 10:07   #52
Mislim da bi je odnijela nazad sa ili bez računa! Imaju oni još tih zaliha ziher!
I hvala na informaciji, bit ću na posebnom oprezu kad i ako budem kupovala salamu (ili bilo što drugo) u našem najjačem lancu
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 14:27   #53
Ne bi bilo loše otići u taj konzum koji i mene osobno zanima gdje se nalazi i pitati tetu za pultom koja prodaje, jer zaista iskreno sumnjam da je salama iz 2007, već prije da joj je rok 20.07
Ali moguće da je bila lošeg okusa jer je loše skladištena, to im se zna desiti
__________________
u šopingu...
vjesttica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 14:36   #54
a sad si zamisli scenu u kojoj popiješ čokoladno mljeko u velikom gucu
nakon fonog obilatog bauštelskog sendvića.
i svatiš da je prije šest mjeseci istekao rok.
to se zove kiseliš.

naravno i kod mene je konzum bio u igri.
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 14:43   #55
nije do 07. mj, na salami je rok otisnut na onoj klamerici na početku salame...tamo piše velikim slovima 2007. god...a na drugom kraju salame je pisalo X C...

probat ću još račun naći...i otiči ću pogledati druge salame...ako je ova zbilja tako stara, i ako nađem račun, e bude konzum u novinama
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 15:58   #56
koji Konzum? Vukovarska ? Novi Zg? Gorica?
__________________
ah..i dalje...ah
krpica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 20:12   #57
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
nije do 07. mj, na salami je rok otisnut na onoj klamerici na početku salame...tamo piše velikim slovima 2007. god...a na drugom kraju salame je pisalo X C...

probat ću još račun naći...i otiči ću pogledati druge salame...ako je ova zbilja tako stara, i ako nađem račun, e bude konzum u novinama
Na toj klamerici je u pravilu dan i mjesec, dakle, 20. 7. U suprotnom, ja u frižideru imam dvoja pileća prsa iz budućnosti
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 22:28   #58
joj, ja sam isto na Konzum... rijecki na Skurinjama, pa ono je uzas trazim ab kulturu i nikako nac neku kojoj rok trajanja nije danasnji datum. Jedva iskopam i odem na jogurte, a ono svi istekli prije jedno 3 dana
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 08:12   #59
konzum je iz jednog grada čazme, nije u zg..


na jednoj strani salame na klamerici piše X C, a na drugoj 2007...

salamu još držim u posebnom frižideru, a izgleda kao da je stalno na suncu, mokra i usaftana
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 09:28   #60
to nije 2007. godina, već 20.7.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.