Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2009., 12:11   #41
Quote:
smijeh kaže: Pogledaj post
Iako mi je drago da je ova tema otvorena, žalosno je da će već za par dana krepat. Jer je na Forumu kao i u našem društvu, ajmo laprdati o gelovima, noktićima, vibratorima i svemu samo ne o ozbiljnim temama.
Ja sam samohrana majka već šest godina. Muž mi je umro. Nema se tu puno pametnoga za reći, možeš samo kukat do neba. I čekat da ti život prođe, a dijete naraste- barem toliko da može zarađivati za život. Pa da ja malo predahnem. A ta pomoć od ostatka obitelji, je- ja je imam, ali mi i izađe na nos. Tko to želi u životu primati pomoć od obitelji? To je situacija u kojoj su i majke i djeca strašno zakinuti, ali što se može- ubit se ne možeš, živit moraš i to je to.
čemu takav pesimizam?
razumijem tvoj gubitak i moja je majka ostala bez muža prije 11 godina... ali ona je tad već imala 50ak godina pa nije ni sa kim više ništa niti pokušavala, imam osjećaj i da je zamrzila čitav muški rod.
ti si mlađa pretpostavljam... zar ne bi htjela nešto više od toga "ubit se ne možeš, živjeti moraš" ?

nemoj misliti da provociram ili da pametujem , nije mi to uopće namjera...
ali znam se često uloviti u mislima što bi i kako bi da ostanem samohrana majka ... da mi muž umre ... užasno se bojim toga, otkad mi je otac umro i otkad sam osjetila taj neki gubitak ... u sadašnjosti sam to projicirala na svog muža i imam osjećaj da se nikad ne bih oporavila da mi se mužu nešto dogodi... užasavam se uopće pri pomisli da ostanem bez njega, valjda zbog tih ranijih trauma koje sam doživjela sa smrću svog oca, pa gledajući svoju majku, ne bih rekla da joj je bilo lako baš... otac mi je bio i invalid 6 godina prije nego što je umro...a opet imam osjećaj da je ona bila sretnija samo dok je bio živ nije bilo niti važno što je u kolicima... i žao mi je nje nekako imam osjećaj da je izgubljena ... i ovo što si ti rekla je ko da nju slušam ... nemam pojma... šta sam sad napisala uopće pitaj boga malo sam izbezumljena...
uglavnom... grozno je kad partner umre... baš mislim da je to jedna grozna situacija nakon koje je teško ikad više doseći onaj neki elan života ... ah....
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 12:12   #42
Quote:
BubaMaja kaže: Pogledaj post
postoji i situacija u mojoj blizini, i to dvije cure od 22 godine koje život nije mazio. imaju s 22godine dvoje male djece, i obe su nedavno zbog zlostavljanja muževa odlučile se vratiti roditeljima. pričajte što hoćete ali to se zove hrabrost jer kad djete dobije dijete i dvoje a nađe se u takvoj situaciji bez prihoda i "ožiljcima prošlosti" treba dignut kapu. cure su skroz u redu i kažu da je podrška obitelji bila značajna i misao da se imaju gdje vratiti.
nije mi baš prikladno nekoga od 22 godine svrstati u grupu "djeteta"

edit-i čudno je i pohvalno na kraju krajeva da su imale podršku obitelji... prečest je slučaj kad zlostavljanim ženama nitko neće pružit pomoć iz kojekakvih glupih razloga i stavova koji su im nametnuti od glupog mentaliteta... "rastava je sramota pa je bolje trpit sranja" i slično...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 12:17   #43
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
nije mi baš prikladno nekoga od 22 godine svrstati u grupu "djeteta"

edit-i čudno je i pohvalno na kraju krajeva da su imale podršku obitelji... prečest je slučaj kad zlostavljanim ženama nitko neće pružit pomoć iz kojekakvih glupih razloga i stavova koji su im nametnuti od glupog mentaliteta... "rastava je sramota pa je bolje trpit sranja" i slično...
da ali izračunaj ako ima dvoje prvo su rodile s 19,a drugo s 21. meni je to prerano. ja sam rodila prvo nedavno s 22godine i imam osjećaj (osobno ja) da je to bilo prerano, da u početku nisam bila spremna na to. dobro,sad je situacija drugačija...
BubaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 12:30   #44
Quote:
BubaMaja kaže: Pogledaj post
da ali izračunaj ako ima dvoje prvo su rodile s 19,a drugo s 21. meni je to prerano. ja sam rodila prvo nedavno s 22godine i imam osjećaj (osobno ja) da je to bilo prerano, da u početku nisam bila spremna na to. dobro,sad je situacija drugačija...
a dobro...ja sam rodila s 21... i makar mi svi govore "mlada mama" ja nikako nisam dobila taj filing "mlada mama" ... ja se još od 18e osjećam ko stara babetina ... ...a mojoj mami samo para na uši izlazi kad to čuje i kaže da ona misli da bi se granica punoljetnosti trebala dić na 26 godina
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 17:49   #45
Opet plačete nad sobom, nad drugima kojima niste ni probali pomoći i opet, kako je dijeci, nije bitno oni su ionako krumpiri
Ja stvarno više ne znam da li majka znači majka ili žrtva. Pa ako je žrtva, nemojte imati dijecu, nemojte se udavati itd i biti će vam super ako vas uz to i roditelji uzdržavaju, savršeno.
Moja bivša je upravo takva, toliko je jadna da joj je i vlastito dijete opterećenje.
Sorry, ne odnosi se na prave majke
pozdrav
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 17:55   #46
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Opet plačete nad sobom, nad drugima kojima niste ni probali pomoći i opet, kako je dijeci, nije bitno oni su ionako krumpiri
Ja stvarno više ne znam da li majka znači majka ili žrtva. Pa ako je žrtva, nemojte imati dijecu, nemojte se udavati itd i biti će vam super ako vas uz to i roditelji uzdržavaju, savršeno.
Moja bivša je upravo takva, toliko je jadna da joj je i vlastito dijete opterećenje.
Sorry, ne odnosi se na prave majke
pozdrav
o čemu ti pričaš?
nisam baš u toku.... daj pojasni.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 18:24   #47
Radi se o tome da samohranim majkama nije lako, da je dijeci još 5 puta gore, tema je problemi samohranih majki i dijece. Umjesto da se piše o problemima majki i dijece i kako ih riješiti, pišu se žalopojke i dijele se ordeni (oni nisu jestivi)
Valjda sam sad jasniji
pozdrav
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 18:27   #48
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Radi se o tome da samohranim majkama nije lako, da je dijeci još 5 puta gore, tema je problemi samohranih majki i dijece. Umjesto da se piše o problemima majki i dijece i kako ih riješiti, pišu se žalopojke i dijele se ordeni (oni nisu jestivi)
Valjda sam sad jasniji
pozdrav
pa ženama je teško bože mili zar je zabranjeno barem na forumu se izjadati nekome?
to što kukaju i plaču ne znači da se ne trude i ne bore... al valjda imaju neko pravo tu i tamo reć "a jebemu teško mi je u pm".

ne?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 18:36   #49
Štima, teško je, ni ne mislim drugačije. Napiši što je teško, koji su problemi, kako ih riješiti. Ako ti ne znaš možda netko drugi ima ideju. Napišite o problemima vaše dijece i kako im pomoći.
Žene, malo konkretnije a ne samo cviliti, treba se boriti samo tako će biti bolje.
Jako me smeta i izostavljanje dijece i njihovih problema
pozdrav
p.s. ništa nije zabranjeno
A ja i mala idemo nešto zaraditi do večeras

Zadnje uređivanje xedos : 11.08.2009. at 18:42.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 09:45   #50
Moji problemi nemaju ime i prezime. Više su za kauč, onaj kod psihića.
Žao mi je da moje dijete ne provodi više vremena sa ocem jer vidim da je neretna zbog toga. Kako to da on više voli biti razbijen od cuge a bezuvijetna ljubav toga malog bića mogla bi ga odvesti u puno ljepše visine.. s druge strane drago mi je da to ne viđa često pa može maštati kako njen otac puno radi.
Da li je mom djetetu teško samo samnom? Mama i tata u kompletu uvijek daju neku ravnotežu..
Sada zarađujem za život skroz ok. Ono imamo od mjeseca do mjeseca. Kaj ak se razbolim?
Kada odlazim na more nemam popust koji se navodi po agencijama tipa dijete do 14 godina besplatno..dijete do 9 godina 70% popusta..jer to sve vrijedi ak idu dvoje odraslih..nema popusta za mene..
Probleme rastave, ružnih riječi, onih %$&## bljak baba na socijalnom, sve je to iza mene, riješeno...
Ostalo je samo ovo za psihića. I zvuči kao cendranje. ali nije, to je dio onog kaj me muči, i nije to ništ strašno ali se ponekad nakupi..i nema konkretnog pitanja..
BUBI 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 13:05   #51
E da, zaboravih reći, najvažnije, a to je kako se zabavljamo i tjeramo sive oblake; upisale smo se u planinarsko društvo koje je u prosjeku 80% djece 20% odraslih, pa odmaram glavu dok hodamo po planinama, ako ne želim ne moram ni pričati s ekipom, a dijete skakuće i uživa sa društvom. i to u prosjeku jedanput u dva mjeseca tijekom školske godine.
Prošle godine smo uhvatile last minute put za Prag na 4 dana, pa smo Božić provele kao kraljice.
A sada se veselimo u planiranju (više maštanju) gdje ćemo opet putovati.
BUBI 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 15:36   #52
Bubi 7
Pozdrav od mene Dijane i mame, upravo te ogovaramo.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 15:45   #53
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Štima, teško je, ni ne mislim drugačije. Napiši što je teško, koji su problemi, kako ih riješiti. Ako ti ne znaš možda netko drugi ima ideju. Napišite o problemima vaše dijece i kako im pomoći.
Žene, malo konkretnije a ne samo cviliti, treba se boriti samo tako će biti bolje.
Jako me smeta i izostavljanje dijece i njihovih problema
pozdrav
p.s. ništa nije zabranjeno
A ja i mala idemo nešto zaraditi do večeras
Ok. Konkretnije??
Što kada kažeš ocu djeteta koji uredno plaća alimetaciju a dijete treba hitno na jedna privatni pregled koji je jako skup.
A treba što hitnije.
On pristojno pita koliko to košta i sablazni se i kaže: ništa, čekat čemo.
Ja ne čekam.
Koga vrapca da čekam.
Posuđujem lovu, odlazim ka njemu po dijete (njegov dio ljeta), napravimo pregled i vratim mu je nazad.
Ok, plaća alimentaciju.
Ali ljudi moji ne da sam nezahvalna ima i očeva koji ne plaćaju ništa on može tako smireno reći ok. - nema love - neka se čeka.
Ja ne mogu. Nemam novaca, ostavio me u debelim dugovima koji mi njegovih 4 alimentacije ne bi pokrile ali snalazim se. To je teži dio skrništva. Dobiješ alimentaciju i više od toga ne traži. Kupi za to djetetu jesti, obuci ga, vrtić, i sve što ide uz malo dijete i ........čekaj slijedeću plaću i plaći.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 15:47   #54
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
draga moja.. ja već 15 godina radim posao gdje razvodim ljude i bavim se utjerivanjem alimentacija uglavnom od nesavjesnih očeva i naslušala sam se u 15 godina priča i priča koje ti inisi niti ćeš ikada..
Priča od kojih ti se diže kosa na glavi i priča nad kojom staneš i plačeš.. i znam što pišem.
Prvi put da sma se donekle našla u situaciji gdje sam bila sama... ali doslovno sama.. pa sam se sjetila svega što sam u 15 godina čula.. i znaš što??

Takvim majkama ja dižem spomenik.. ja im se iskreno divim kako one sve to mogu... a moraju jer nema tko osim njih
lara u ovoj rečenici je sve rečeno.... znaš sve!
__________________
Roba prodaja
bABY_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 16:47   #55
xedos i ekipa;
Sam vi ogovarajte, kao da nemate pametnijeg posla!!
Pozdrav i vama, veliki!!
BUBI 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 17:04   #56
Upravo sam dobio starateljstvo na sudu nakon 20 mjeseci. sad sam najsretniji na svijetu.
Odošmo ja i mala na pićence i u šoping
Pozdrav svima sve vas volim!
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 19:49   #57
Quote:
BUBI 7 kaže: Pogledaj post
Moji problemi nemaju ime i prezime. Više su za kauč, onaj kod psihića.
Žao mi je da moje dijete ne provodi više vremena sa ocem jer vidim da je neretna zbog toga. Kako to da on više voli biti razbijen od cuge a bezuvijetna ljubav toga malog bića mogla bi ga odvesti u puno ljepše visine.. s druge strane drago mi je da to ne viđa često pa može maštati kako njen otac puno radi.
Da li je mom djetetu teško samo samnom? Mama i tata u kompletu uvijek daju neku ravnotežu..
Sada zarađujem za život skroz ok. Ono imamo od mjeseca do mjeseca. Kaj ak se razbolim?
Kada odlazim na more nemam popust koji se navodi po agencijama tipa dijete do 14 godina besplatno..dijete do 9 godina 70% popusta..jer to sve vrijedi ak idu dvoje odraslih..nema popusta za mene..
Probleme rastave, ružnih riječi, onih %$&## bljak baba na socijalnom, sve je to iza mene, riješeno...
Ostalo je samo ovo za psihića. I zvuči kao cendranje. ali nije, to je dio onog kaj me muči, i nije to ništ strašno ali se ponekad nakupi..i nema konkretnog pitanja..
kak nema ja radim u hotelu i mama sa djetetom u sobi ima popust
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 19:51   #58
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Upravo sam dobio starateljstvo na sudu nakon 20 mjeseci. sad sam najsretniji na svijetu.
Odošmo ja i mala na pićence i u šoping
Pozdrav svima sve vas volim!
Rijetkostda seotac bori za svoje djete jer u našem zakonu majka ta koja inače dobija tvojoj bivšoj očito nije stalo(nažalost)

svaka čast šta se boriš za to djete ja svoje nebi dala nizašta kad bih imala nedaj bože problema
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 20:39   #59
Marina
Nije rijetkost da očevi dobijaju dijecu (17%) a bilo bi kudikamo više da se dijeca stvarno dodjeljuju strani boljoj za njih. Puno očeva ni ne pokušava jer su unaprijed izgubili. Očevi koji i dobiju dijecu nakon odvratnih muka su presretni tako da od društva više ne traže ništa, samo da ih se pusti na miru. Ni ja nisam tražio alimentaciju, majka može viđati dijete kad god se dogovori sa dijetetom, odbio sam i ponuđenu socijalnu pomoć. Ništa mi ne treba ali mi pustite dijete da živi sa kim hoće.
Nije ova priča blaćenje majki i ja mislim da su majke privrženije dijeci i da trebaju imati prednost ali na žalost nije uvijek tako. Ni sve majke nisu iste kao ni očevi.
pozdrav i dijeci
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 20:50   #60
Pozdrav

Ovo sa udžbenicima me toliko potreslo da vam ne mogu opisati.Sad sam tek osjetila svu gorčinu i težinu samoće i nemoći.Kad sam ostala bez muža rekla sam sama sebi da ću djeci olakšati koliko budem najviše mogla.Radila sam normalno dalje veselila se s djecom mazila ih ,tješila.A onda paf.Snašlo me iznenada..Da su najavili ili nešto da čovjek izorganiztira neki posao sastrane...Ovako osjećam se jadno,povrijeđeno omalovaženo.Di da preko noći smognem 7000 kn?AQ još treba i garderobu promijeniti.I mali mi mora na operaciju uha...Sječate se 1999 godine i plakata-Rodite nam Hrvate.
Neki dan čekam kod doktorice i krene razgovor o knjigama kad uleti neki tip i veli,kao djecu ste znali radit pa sad kukate.Kupite si knjige.Oprostite,ja zanijemila.Pa nikad nisam sanjala da bi ne daj Bože morala moliti za djecu...Isto tako nisam sanjala da nbetko može dozvoliti da se zatvori vrtić i 50 djece ode na cestu.Jeste li znali da u Hrvatskoj ne postoji financijska institucija koja bi podržavala dječje vrtiće(privatne)?
ABenk20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:58.