Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2011., 11:58   #201
Quote:
malena79 kaže: Pogledaj post
Bila sam ih zvala jučer, konkretno DM u Antunoviću u Zagrebu i rekli su mi da je akcija gotova.
a jbg kratko je trajala ta akcija
heybaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 17:03   #202
Imam bateriju iz UPSa i ne znam gdje sa njom. Gledam stranicu Čistoće, tamo kaže da se može odnijeti tamo gdje se takvi uređaju prodaju i kao oni će to zbrinuti.

Međutim, mene ne zanima oprati ću si ruke i bmk moment, zanima me da se to stvarno zbrine kako treba a ne da prodavač to baci u smeće čim se okrenem.


Dakle, pitanje je, UPSova baterija, Split, gdje s time?
__________________
SEXA
Aualida is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 00:46   #203
Rasturi je i metal prodaj sam!
zacky is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 01:30   #204
Quote:
Aualida kaže: Pogledaj post
Imam bateriju iz UPSa i ne znam gdje sa njom. Gledam stranicu Čistoće, tamo kaže da se može odnijeti tamo gdje se takvi uređaju prodaju i kao oni će to zbrinuti.

Međutim, mene ne zanima oprati ću si ruke i bmk moment, zanima me da se to stvarno zbrine kako treba a ne da prodavač to baci u smeće čim se okrenem.


Dakle, pitanje je, UPSova baterija, Split, gdje s time?
koliko je velika ta baterija? ja sam dvije natprosječne baterije "uvalio" u kartonsku kutiju za baterije na izlazu iz Vrutka. znaš valjda di je Vrutak u Zg


edit, tek sad kužim da je split
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 23:33   #205
A kako se reciklira plastika? I gde toga ima?
bjdarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 11:25   #206
Spremnik za plastične vrećice

I ja imam pitanje u vezi plastičnih vrećica. Do sad je kontejner za odlaganje plastičnih vrećica bio na Zenti (Split), a sad ga tamo nema. Sad ne znam kamo da nosim svoje nepotrebne vrećice a imam ih sve više.
Znate li gdje je taj spremnik u Splitu i da li se mogu plastične vrećice odlagati u žute spremnike za nepovratnu plastičnu ambalažu?
winnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 13:27   #207
Bok svima,
pripremam završni rad, a tema je reciklaža stakla.Zanima me sam proces recikalaže stakla te sve stvari vezane uz to, kao što su podaci o količini reciliranog stakla,vrste stakla i slično.
Dobro bi mi dosla i neka literatura o ovoj temi (može link ili ime knjige u knjižnici).Do sada sam našao neke stvari ali večinom su to samo opčenite stvari.

Unaprijed hvala!
bisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:58   #208
Quote:
bisi kaže: Pogledaj post
Bok svima,
pripremam završni rad, a tema je reciklaža stakla.Zanima me sam proces recikalaže stakla te sve stvari vezane uz to, kao što su podaci o količini reciliranog stakla,vrste stakla i slično.
Dobro bi mi dosla i neka literatura o ovoj temi (može link ili ime knjige u knjižnici).Do sada sam našao neke stvari ali večinom su to samo opčenite stvari.

Unaprijed hvala!
Ne znam o temi, ali možda ti može pomoći i da pitaš knjižničare: http://www.knjiznica.hr/pitajte-knjiznicare/
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 13:47   #209
Reciklaža

Problemi s otpadom su danas aktualni u Zagrebu s obzirom da su stanovnici Jakuševca blokirali ulaz na odlagalište.

Fakat nije u redu problem našeg današnjeg otpada ostavljati vlastitoj djeci. To znači da odlaganje nije rješenje.

Ostaju dva rješenja: spaljivanje i reciklaža.

Idealno rješenje - Star Trek:
Spaljivanje se mnogim manje upućenima čini kao jedino pravo rješenje po uzoru na StarTrek. Ubaciš smeće u dezintegrator i on ga dezintegrira i dobivene subatomske čestice koristi za generiranje novih proizvoda - hrane i tehničke robe. Onako kako su to riješili u StarTreku čini se kao idealno rješenje.

Današnja stvarnost je drukčija. Spalionice ne rješavaju problem.
Spalionice djeluju po principu da od 100 tona ulaznog otpada 70 tona (70%) izbace u atmosferu u obliku raznih plinova i prašine, a 30 tona (30%) ostavljaju u pepelu-šljaci, i tako svu količinu otpada samo protresu na šire područje u okolici odlagališta.
Problem je što se u postupku izgaranja stvaraju novi kemijski proizvodi od kojih su mnogi štetni, a uz prisustvo klora (najviše iz PVC materijala) stvara se dioksin - bojni otrov - jedna od najotrovnijih poznatih tvari. Tu su i razni kancerogeni ugljikovodici, nitro oksidi, oksidi metala, i mnogo prašine. Veliki dio te prašine su vrlo sitne čestice koje lebde u zraku i ulaze u pluća onih koji udišu takav zrak i tamo stvaraju zdravstvene probleme, zajedno s plinovitim kemijskim proizvodima.
U pepelu spalionice, koji čini 30% prvobitne mase otpada, ima više otrovnih i štetnih tvari nego što ih je bilo na ulazu u spalionicu, i taj se otpad tretira kao opasni otpad, a radi se o 30 posto prvobitne količine, što je još uvijek mnogo. Nije baš sretno rješenje ni 70% preostalog otpada preseliti u atmosferu u obliku plinova i prašine.

Otpad je na jednoj strani velika smetnja, a na drugoj sirovina. S obzirom da odlaganje smeća i ostavljanje tog problema našoj djeci nije rješenje, i s obzirom da spalionice stvaraju više velikih novih problema, a svejedno ostavljaju 30% pepela i šalju vrlo mnogo prašine i štetnih plinova u zrak - te dvije opcije treba odbaciti kao neprihvatljive. Ostaje reciklaža

RECIKLAŽA
Reciklaža ima nekoliko prednosti:
Ne šalje štetne plinove i prašinu u atmosferu i ne stvara nove štetne tvari u procesu
Ne ostavlja pepeo prepun štetnih tvari
Problem otpada rješava sada pa ga ne ostavljamo svojoj djeci
Iz otpada se izvlače sve korisne tvari koje tako stalno cirkuliraju u sustavu i ne gube se.

Dakle s prvim dvjema temama, odlaganje i spaljivanje, se ovdje ne želim baviti. Cilj je na ovom mjestu prikupiti podatke i linkove s najboljim rješenjima na svijetu u području recikliranja.
Recikliranje nije samo pitanje središnje lokacije za zbrinjavanje otpada u gradu, nego i organizacije sortiranja prije dolaska kamiona, organizacije prikupljanja, i reciklaže na mjestu gdje se neke posebne vrste otpada proizvode u većim količinama. Također to je pitanje i regulacije nekih proizvoda koji generiraju značajne količine otpada u smislu da budu proizvedeni od materijala koji se lako zbrinjavaju i nekih drugih tehničkih rješenja.

Po sjećanju čini mi se da se danas već koriste rješenja koja rješavaju 80 posto komunalnog otpada. Očekujem da netko priskoči u pomoć s dodatnim informacijama i linkovima. Kako o općim, tako i o specifičnim rješenjima.
LLSkylights is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 13:57   #210
Ja sam čuo za proces dezintegracije otpada pretvaranjem u plazmu i onda destiliranjem odvajanjem različitih tvari koje se nalaze u plazmi destilacijom.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 16:48   #211
Dobar dan. Ja sam dobio pomalo čudan domaći rad. trebam istražiti kuda idu papiri skupljeni tj. u vlasništvu Pan Split tvornice papira. Jeli je ona konkurencija čistoći? Ja idem u drugi razred srednje ekonomske škole. Molim vas bilo koju informaciju, a najvažniji su mi, adresa , web i e-mail. Puno hvala unaprijed
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 13:50   #212
Gdje se u Zagrebu i okolici može ostaviti računalni otpad iz kojeg je izvađeno ono kaj vrijedi tipa bakar i aluminij? To nitko neće jer u pitanju nisu npr. cijeli nego raskopani monitori. Čak ni reciklažna dvorišta to ne uzimaju jer firme koje od njih uzimaju otpat ne žele to, a ne smijem baciti u obični otpad. A nije mi neka igra tražit po Zagrebu i okolici kontejnere s glomaznim otpadom.
William Morgan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 21:59   #213
Jel zna tko jel Pan papir još postavlja (i skuplja) one kutije za stari papir po uredima i kućama? Mi smo to nekad imali na poslu, onda je išla glasina da je Pan propao... sad vidim da na webu još uvijek postoje no ne vidim da nude više te kutije. Jel ih netko još koristi?
tinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 00:14   #214
Da ne otvaram novu temu zbog samo jednog pitanja.
Imam bočicu jednog aftershave koji mi se ne sviđa i htio bi se toga riješiti.
Bočica je puna i aftershave je na bazi alkohola.
Gdje,kamo s tim?
varenika_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 00:43   #215
Quote:
varenika_os kaže: Pogledaj post
Da ne otvaram novu temu zbog samo jednog pitanja.
Imam bočicu jednog aftershave koji mi se ne sviđa i htio bi se toga riješiti.
Bočica je puna i aftershave je na bazi alkohola.
Gdje,kamo s tim?
pa alkohol nije štetan tako da ga možeš proliti kam hočeš
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 00:51   #216
ma da?
aj dobro onda
hvala ti na odgovoru
varenika_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 11:13   #217
A da pokloniš nekom?
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 12:34   #218
Moje kućanstvo reciklira koliko može,i to je korak naprijed,ako se svi složimo da ćemo činiti isto

Ja osobno recikliram,odnosno odlažem novine,staklo,plastiku(bez etikete)i baterije u za to predviđene kontejnere.

Svako malo kada se nakupi odnesem do kontejnera.Netko me pita zašto ne prodaješ papir,ali nije mi to još sila.

Bitno mi je da odlažem,da razvrstavam otpad.
Nadam se da činite isto..
Bljedolik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 16:58   #219
pitam se čemu recikliranje kad ionako to sve završi na istom odlagalištu otpada, balira se i gnjili?!
možda je u zg malo bolja situacija, ali koliko sam upoznata s time u drugim gradovima postoje odvojene kante za odvojeno prikupljanje otpada i onda dođe kamionus vulgaris komunalis, potrpa sve u sebe omnomnomnomnom i fino nakon toga odloži sve skupa na smetlište.
svaka čast izuzecima, ali njih u ovom postu stavimo ipak sa strane.. mislim da preko 80% smetišta i komunalaca (ne mislim na stričeka kaj vozi kamion niti na onog koji skuplja kante, već na odgovorne osobe u komunalcima i državnoj upravi) - zapravo samo magli oči.
mirela je bila na dobrom putu, nažalost, taj isti put je već očito bio zauzet nekim drugim interesima pa je ona tamo bila lijevo smetalo.
ispravite me, pliz. htjela bi da sam u krivu.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 01:30   #220
što se dogodi ako u kontenjeru recimo za papir završi neka plastična ambalaža?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:15.