Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2012., 00:58   #21
Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
Podstanarstvo + rezije za godinu dana = 30-40.000 kn
Dobar advokat + sudski troskovi = 10.000 kn
Razlika predstavlja financijsku korist.

Dodatna korist je bolja pozicija za pregovore. Jednom kada ode bez djece i bez icega, tesko da ce moci nesto dobiti natrag.


Mislim da nikad nisi imao niti jedno ročište.

Izvoli:
http://www.hok-cba.hr/Default.aspx?sec=41

Podrazumijeva se izlazak na ročište minimalno 4-5 puta, pisanje ovog, onog...uostalom, tuži nekog za bilo što pa vidi kako to ide.

O suživotu o takvim okolnostima nema smisla razgovarati ni sa djecom vrtićke dobi

Nema on što dobiti natrag jer ništa ne posjeduje. O djeci odlučuje sud, u ovom slučaju 99% u korist majke...jedino izgubiti može previše.

Dodala bih...on može pokrenuti postupak, potrošiti cca 15 000 kn minimalno, izgubiti, platiti troškove suda a ona sutradan pozove policiju jer je povisio ton. Leti iz kuće u roku 24 sata .
Nit para, kaznena prijava, opet troškovi, problemi ...usput je na ulici :P

JOŠ
http://hrsvijet.net/index.php?option...eta&Itemid=150

"Sadašnji model odvjetničkih tarifa za imovinsko pravne sporove (što financijski i brojčano znači više od 95% svih postupaka) stimulira odvjetnike da odugovlače postupak, jer svako daljnje ročište znači za njih dodatnu zaradu. Time su odvjetnici u direktnom sukobu interesa sa svojim klijentima"

Zadnje uređivanje cafelate : 23.04.2012. at 01:19.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 14:42   #22
Quote:
bokixy kaže: Pogledaj post
hm...mislim da je dogovor nemoguć....barem po njezinim stavovima do sada.....
ono..''meni kuća i djeca ti idi gdje hoćeš''
Dobro , i ? U cemu je problem?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 14:59   #23
po svemu ovdje napisanom, može se zaključiti slijedeće: žena je uvijek u pravu, uvijek dobije sve, a muž naj...
da je kojim slučajem obrnuta situacija, žena bi najvjerojatnije dobila djecu i stan da može s njima živjeti, on bi ostao bez svega i još bi morao plaćati alimentaciju ženi da može živjeti u njegovom stanu s njegovom (i njenom) djecom. Baš smo banana država. Pravde nema nigdje pa ni u ovakvim slučajevima. bljak...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 16:40   #24
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
da je kojim slučajem obrnuta situacija, žena bi najvjerojatnije dobila djecu i stan da može s njima živjeti, on bi ostao bez svega i još bi morao plaćati alimentaciju ženi da može živjeti u njegovom stanu s njegovom (i njenom) djecom.
Previše gledanja američkih odvjetničkih serija može biti loše po zdravlje.

Na koju bi to foru ona u obrnutoj situaciji najvjerojatnije dobila stan koji neupitno nije bračna stečevina?

BTW, po tko zna koji put: alimentacija se ne plaća ženi.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 23:19   #25
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

BTW, po tko zna koji put: alimentacija se ne plaća ženi.
Imas pravo,placa se bivsoj zeni.Znam da so mislio ''za koga se placa''.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 10:26   #26
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Previše gledanja američkih odvjetničkih serija može biti loše po zdravlje.

Na koju bi to foru ona u obrnutoj situaciji najvjerojatnije dobila stan koji neupitno nije bračna stečevina?

BTW, po tko zna koji put: alimentacija se ne plaća ženi.
Dobila bi ga zato što bi dobila djecu pa bi najvjerojatnioje dobila i stan da u njemu može odgajat djecu. Naše sudstvo ionako u ovakvim slučajevima štiti ženu pa me ne bi začudilo da tako ispadne (iako, pravno gledajući, ne bi smjelo biti tako).. Al naše sudstvo i pravo često nemaju dodirnih točaka (sudi se kako tko hoće)

Nego kome se plaća?? djetetu? daje mu se na račun i samo ono može raspolagat tim novcem? Ili se daje majci kojoj se onda ostavlja na volju kako će te novce potrošiti?? ne bi bio ni prvi ni zadnji slučaj da žena te novce potroši na sebe (uglavnom na sebe)...

Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Imas pravo,placa se bivsoj zeni.Znam da so mislio ''za koga se placa''.
Možda se plaća za dijete, ali žena (bivša) na kraju odlučuje kako će te novce potrošiti. D ali će sve na dijete ili će gotovo sve na sebe, to nitko ne kontrolira. Nemojte mi sada da se to može kontrolirati i da se to radi. Možda se može i možda se to radi, ali koliko često i da li je bilo ikakvih kazni ako novce nije trošila samo naa dijete
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 11:34   #27
Quote:
bokixy kaže: Pogledaj post
Zadnjih 12 godina živimo u kući koja je po ostavštini po 1/8 od supruge i njezina 2 brata a 5/8 od njihove majke.
suprug ni pod kojim uvjetima ne može polagati pravo na stan svoje žene i njezine obitelji.
isto vrijedi i suprotnom slučaju - naime, pravni sustav po pitanju vlasništva ne razlikuje vlasnike muškog i ženskog spola.

Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Dobila bi ga zato što bi dobila djecu pa bi najvjerojatnioje dobila i stan da u njemu može odgajat djecu.
-----
Nego kome se plaća?? djetetu? daje mu se na račun i samo ono može raspolagat tim novcem? Ili se daje majci kojoj se onda ostavlja na volju kako će te novce potrošiti?? ne bi bio ni prvi ni zadnji slučaj da žena te novce potroši na sebe (uglavnom na sebe)...
ne, ne bi dobila stan. ne bi dobila ni dio stana.
taj stan nije bračna stečevina i ne dijeli se.

jedno pitanjce: ako žena potroši alimentaciju na sebe (što u rh iznosi oko 1000 kn), čime plati hranu, odjeću, obuću, osnovne higijenske potrepštine, školske knjige i pribor, slobodne aktivnosti, školske izlete, .... za dijete? eto, zanima me....
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 15:54   #28
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Dobila bi ga zato što bi dobila djecu pa bi najvjerojatnioje dobila i stan da u njemu može odgajat djecu. Naše sudstvo ionako u ovakvim slučajevima štiti ženu pa me ne bi začudilo da tako ispadne (iako, pravno gledajući, ne bi smjelo biti tako).. Al naše sudstvo i pravo često nemaju dodirnih točaka (sudi se kako tko hoće)

Nego kome se plaća?? djetetu? daje mu se na račun i samo ono može raspolagat tim novcem? Ili se daje majci kojoj se onda ostavlja na volju kako će te novce potrošiti?? ne bi bio ni prvi ni zadnji slučaj da žena te novce potroši na sebe (uglavnom na sebe)...



Možda se plaća za dijete, ali žena (bivša) na kraju odlučuje kako će te novce potrošiti. D ali će sve na dijete ili će gotovo sve na sebe, to nitko ne kontrolira. Nemojte mi sada da se to može kontrolirati i da se to radi. Možda se može i možda se to radi, ali koliko često i da li je bilo ikakvih kazni ako novce nije trošila samo naa dijete

Glupost. Prvo nitko ne dobija nekretnine zato sto "djeca zive s njim/njom" nego zato sto je vlasnik doticne stvari. Znaci, da je to kuca njega i njegove obitelji koja je u njihovom vlasnistvu i prije braka bila, zena tu nema sta traziti. Gospodin u ovom slucaju moze traziti samo povrat novca koji je ulozio u kucu. Sto se tice alimentacije- placa se djeci i tocka. Normalno da majka s time novcem raspolaze, ipak je djeci skrbnik, ali kad bi tim novcem lose raspolagala, onda bi raspolaganje djecjim prihodima na sebe preuzeo otac ili Centar za socijalnu skrb. Nemoj molim te komentirati pravne odredbe ako ne znas.

Studentica prava
latica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 17:28   #29
hm...ponovno ja....da malo oživim temu....
molim za savjet....
od kad je supruga podnijela tužbu za razvod, u potpunosti je promjenila ponašanje (savjet odvjetnika, vjerojatno), više ne ostaje na poslu poslije radnog vremena, pomaže djeci oko zadaće, inzistira da ona pravi ručak kad dođe s posla (ja i djeca do sada), zaključava se u spavaćoj sobi (našoj, koju je prisvojila dok ja spavam u dnevnom boravku) zajedno sa mlađom kćerkom (10 god), odbija svaki moj pokušaj razgovora, pokušava me isprovocirati ( u pola 9-9 naveče se rola po dnevnom boravku) itd, itd.....
jel mogu ja radi preventive to prijaviti u css, da nebi kasnije iskoristila moju naivnost i dali bi centar to samo zaprimio ili bi odmah i nju kontaktirao (što ja nebih htio)....
unaprijed zahvalan zabrinuti otac....
bokixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 17:35   #30
Quote:
bokixy kaže: Pogledaj post
jel mogu ja radi preventive to prijaviti u css
Prijaviti u Centar - što? Da te rolanje po dnevnom boravku može isprovocirati? Da ti žena dolazi doma s posla, radi zadaće s djecom, kuha i tako to?

Čim to Centar čuje, a naročito ovo s kuhanjem i zadaćama, teško njoj.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 18:47   #31
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post

Možda se plaća za dijete, ali žena (bivša) na kraju odlučuje kako će te novce potrošiti. D ali će sve na dijete ili će gotovo sve na sebe, to nitko ne kontrolira. Nemojte mi sada da se to može kontrolirati i da se to radi. Možda se može i možda se to radi, ali koliko često i da li je bilo ikakvih kazni ako novce nije trošila samo naa dijete
Zakonski propisana alimentacija za dijete od 14 godina je 1200 kuna.
Ako je muško samo toliko ode na hranu .

Znam da je offtopic , ali alimentacije se toliko puta spominju kao da je riječ o silnim tisućama kuna koje eto razvedene majke troše na sebe .
Difference is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 00:36   #32
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post


Mislim da nikad nisi imao niti jedno ročište.

Izvoli:
http://www.hok-cba.hr/Default.aspx?sec=41

Podrazumijeva se izlazak na ročište minimalno 4-5 puta, pisanje ovog, onog...uostalom, tuži nekog za bilo što pa vidi kako to ide.

O suživotu o takvim okolnostima nema smisla razgovarati ni sa djecom vrtićke dobi

Nema on što dobiti natrag jer ništa ne posjeduje. O djeci odlučuje sud, u ovom slučaju 99% u korist majke...jedino izgubiti može previše.

Dodala bih...on može pokrenuti postupak, potrošiti cca 15 000 kn minimalno, izgubiti, platiti troškove suda a ona sutradan pozove policiju jer je povisio ton. Leti iz kuće u roku 24 sata .
Nit para, kaznena prijava, opet troškovi, problemi ...usput je na ulici :P
Tarife po HOK-u su jedno, stvarni zivot drugo. Bilo koji normalni advokat + troskovi suda u prvih godinu dana za manje imovinsko-pravne sporove je manje od 10.000 kuna.
Znaci, ako se uskoro bivsa ne zeli nagoditi, preostaje tuzba i ostanak u stanu dok se to ne rijesi. Jeftinije od podstanarstva.

Krajnja je glupost tvrditi da u ovakvom slucaju, ili bilo kojem slicnom, 99% odluka suda je u korist majke. Pogotovo ako se 15 godisnja kcer izjasni da zeli zivjeti sa ocem.

Ove prijetnje sa policijom i izbacivanjem ako povisi glas su isto glupost. I zena i muskarac imaju pravo pozvati policiju u slucaju bilo kakve svadje, ali policija ne smije nikoga izbaciti.

Poanta cijele price je da se ne treba predavati i odustajati, pogotovo ne zbog nekih prica tko zna kojih ljudi o tome kako zeni automatski pripadaju stan i djeca i da on nema tu sto traziti.
__________________
Svijet bez mene ne bi bio isti
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 00:43   #33
Quote:
bokixy kaže: Pogledaj post
hm...ponovno ja....da malo oživim temu....
molim za savjet....
od kad je supruga podnijela tužbu za razvod, u potpunosti je promjenila ponašanje (savjet odvjetnika, vjerojatno), više ne ostaje na poslu poslije radnog vremena, pomaže djeci oko zadaće, inzistira da ona pravi ručak kad dođe s posla (ja i djeca do sada), zaključava se u spavaćoj sobi (našoj, koju je prisvojila dok ja spavam u dnevnom boravku) zajedno sa mlađom kćerkom (10 god), odbija svaki moj pokušaj razgovora, pokušava me isprovocirati ( u pola 9-9 naveče se rola po dnevnom boravku) itd, itd.....
jel mogu ja radi preventive to prijaviti u css, da nebi kasnije iskoristila moju naivnost i dali bi centar to samo zaprimio ili bi odmah i nju kontaktirao (što ja nebih htio)....
unaprijed zahvalan zabrinuti otac....
Supruga je ocito odlucila svim raspolozivim sredstvima "napasti".
Sad krece uloga vrhunske majke koja zeli sve najbolje djeci, a ti se ne smijes usprotiviti jer ces inace ispasti diktator.

Potrazi pod hitno odvjetnika koji ce ti sve detaljno razjasniti.
__________________
Svijet bez mene ne bi bio isti
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 06:32   #34
hm..nisam se dao isprovocirati (barem ja mislim tako), ali supruga je ipak sinoć pozvala policiju lažno me optuživši da je kako je rekla psihički maltretiram i nazivam pogrdnim imenima, kao 'kučko' i tako....
ljudi u plavom došli, uzeli izjave, meni i alkotest (0,0) i otišli.....
a rasprava (ako je tako nazovemo) je počela tako da je ''uzurpirala'' moju prostoriju (dnevni boravak) koju mi je namjenila nakon što me 'izbacila' iz naše spavaće sobe, oko ponoć se ja probudim....ono...upaljen tv, upaljen comp, ona sjedi s slušalicama na ušima i sluša mjuuuzu dok pregledava ovu moju temu na ovom forumu i na još par foruma gdje sam tražio pomoć u vezi ovog mog slučaja.......puši čik za čikom, pregledava, njiše se u ritmu muzike i kopira postove na USB memorijsku da ih vjerojatno pokaže odvijetniku, ljubavniku (ako ga ima ), ili neznam ni ja kome.....s ciljem da bude korak ispred...što joj do sada i uspjeva....bila je već u CSS.....
uh.....
bokixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 11:13   #35
Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
Tarife po HOK-u su jedno, stvarni zivot drugo. Bilo koji normalni advokat + troskovi suda u prvih godinu dana za manje imovinsko-pravne sporove je manje od 10.000 kuna.
Znaci, ako se uskoro bivsa ne zeli nagoditi, preostaje tuzba i ostanak u stanu dok se to ne rijesi. Jeftinije od podstanarstva.
Po mojem iskustvu, nemali broj takvih sporova iznosio je prilično više od 10 000kn, godišnje. U svakom slučaju, imat ćemo autorovo svjedočanstvo. ( za otprilike 2-3 godine, minimalno)


Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
Krajnja je glupost tvrditi da u ovakvom slucaju, ili bilo kojem slicnom, 99% odluka suda je u korist majke. Pogotovo ako se 15 godisnja kcer izjasni da zeli zivjeti sa ocem.
Slažem se, najbolje je pričekati krajnji rezultat pa uvidjeti svoje greške u procjeni.

Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
Ove prijetnje sa policijom i izbacivanjem ako povisi glas su isto glupost. I zena i muskarac imaju pravo pozvati policiju u slucaju bilo kakve svadje, ali policija ne smije nikoga izbaciti.
Povisivanje tona je parfraza.
Ako se žena odluči da "odigra", postoji način. Privođenje...pa se promjena brave najčešće dogodi. Mada se brave mijenjaju i kad ode na posao... Potom ide njegova tužba oko posjeda, pa njezina s vlasništvom, onda prigovori, žalbe, odgode... ( u praksi najčešće)
On nije niti prijavljen na toj adresi, koliko sam shvatila.
U konačnici, nemre ostati tu, a prilični su troškovi..svega.

Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
Poanta cijele price je da se ne treba predavati i odustajati, pogotovo ne zbog nekih prica tko zna kojih ljudi o tome kako zeni automatski pripadaju stan i djeca i da on nema tu sto traziti.
Neće to ići automatski. Definitivno. Ali točno je da on tu nema što tražiti. Samo je pitanje kad će shvatiti i nakon koliko čega potrošenog.

Jedino si može prištedjeti novca i muke. Svima, uostalom.

Da nema oprečnih mišljenja i tvrdnji, procesi ne bi niti postojali. Vidjet ćemo kako je prošlo, ako se autor javi nakon (ne)izvjesnog vremena
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 23:06   #36
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
...
Ako se žena odluči da "odigra", postoji način. Privođenje...pa se promjena brave najčešće dogodi. Mada se brave mijenjaju i kad ode na posao... Potom ide njegova tužba oko posjeda, pa njezina s vlasništvom, onda prigovori, žalbe, odgode... ( u praksi najčešće)
On nije niti prijavljen na toj adresi, koliko sam shvatila.
U konačnici, nemre ostati tu, a prilični su troškovi..svega.
Moze i on "odigrati".
Cilj njegove igre je da ima gdje biti prvih godinu dana dok se ne snadje. S jedne strane je financijski isplativije, s druge strane ce biti sa djecom.
Nakon godinu dana moze odustati od tuzbe, ukupno ce ga doci jeftinije nego podstanarstvo.
Brave se mogu mijenjati i vise puta, npr. kad ona ode na posao.
Moze i on tuzakati za sve i svasta, pozivati policiju, glumatati...
Zena pusi u sobi? Odmah na CZSS prijaviti da truje djecu, pa po potrebi zvati policiju. Zena zove policiju? Tuziti zbog uznemiravanja...

Zena bi nakon 15 godina njega izbacila i ostala sa djecom? Valjda i on ima neka prava, makar pravo na borbu za svoje dostojanstvo.
__________________
Svijet bez mene ne bi bio isti
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 05:43   #37
hm...... juče, sinoć nova igra.....nakon što je supruga došla s posla i ručali zajedno...povlači se u sobu i zove djecu sa sobom....nekih pola sata sam 'bio zamoljen da ne ulazim'....izlaze, onako svi u suzama.....nakon mog pitanja starije ćerke šta se dešava odgovara mi da pitam mamu....supruga izjavljuje da je odlučila ''dok ovo traje otići kod svojih, da ne dolazi do mučnih sitacija''....
na moje pitanje, kako sad to?, a djeca?, ona odgovara kako oni hoće........
sad nemam riječi opisati koliko je to bila mučna situacija...za djecu pogotovu....na takav način ih, na brzinu, staviti u situaciju da biraju s kim će!!....
sad prelazim na kraj (nakon šoka što djeca neće 'potrčati' s njom i duuuuuugog pozdravljanja).....ja i starija ćerka ostali tu, supruga i mlađa otišli (ostala bila i ona, vidio sam da joj je teško i premišlja se pa joj starija rekla da se nitko neće na nju ljutiti, ako hoće da pozove mamu i da dođe po nju, bila bi s njom vikendom i slobodnom danima kad nema škole)...
samo da naglasim.....par dana prije, predlagao sam supruzi da se ja maknem dok ovo traje.....
danas planiram otići u czss i u potragu za odvijetnikom....
bokixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 15:35   #38
Quote:
bokixy kaže: Pogledaj post
hm...... juče, sinoć nova igra.....

....supruga izjavljuje da je odlučila ''dok ovo traje otići kod svojih, da ne dolazi do mučnih sitacija''....
čekaj malo.... ona je otišla iz svoje vlastite kuće?
zato da ne dolazi do mučnih situacija?
djeca su sama mogla birati hoće li ići s njom ili ostati s tobom?

meni se čini da je njoj stvarno teško.
ne vjerujem da bi se netko iz zajebancije iselio iz svoje kuće, tek tako....

zašto misliš da je to "igra"?
što bi ona takvom "igrom" postigla?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 20:06   #39
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
čekaj malo.... ona je otišla iz svoje vlastite kuće?
zato da ne dolazi do mučnih situacija?
djeca su sama mogla birati hoće li ići s njom ili ostati s tobom?

meni se čini da je njoj stvarno teško.
ne vjerujem da bi se netko iz zajebancije iselio iz svoje kuće, tek tako....

zašto misliš da je to "igra"?
što bi ona takvom "igrom" postigla?
hm.....a postigla je to da ispadne žrtvom.....ja odmah u jutro na czss da prijavim novonastalu situaciju, kad ona već tamo!!!!
onda nas prime zajedno i stvarno je trebalo imati želudca slušati nove laži i podmetanja......išla je do toga da je izjavila da se moja rođena djeca mene boje!!!
mene s kojim su ostavala po cijeli dan dok je ona 'bila na poslu i redovno uvijek kasnila zbog puno posla''.....mene s kojim ih je ostavila i tada tu veče!!!!
mene s kojim ih je puštala na put u inozemstvo na nekoliko dana!!!
sve ovo je izvela uz očekivanu reakciju djece da će oni potrčati s njom.....malo je podcijenila djecu......djeca pamte mamu i njeno ponašanje i prije podnošenje tužbe za razvod od kad je uz sugestiju odvijetnika drastično promjenila ponašanje!!!
bokixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 22:21   #40
Quote:
bokixy kaže: Pogledaj post
hm.....a postigla je to da ispadne žrtvom.....ja odmah u jutro na czss da prijavim novonastalu situaciju, kad ona već tamo!!!!
onda nas prime zajedno i stvarno je trebalo imati želudca slušati nove laži i podmetanja......išla je do toga da je izjavila da se moja rođena djeca mene boje!!!
mene s kojim su ostavala po cijeli dan dok je ona 'bila na poslu i redovno uvijek kasnila zbog puno posla''.....mene s kojim ih je ostavila i tada tu veče!!!!
mene s kojim ih je puštala na put u inozemstvo na nekoliko dana!!!
sve ovo je izvela uz očekivanu reakciju djece da će oni potrčati s njom.....malo je podcijenila djecu......djeca pamte mamu i njeno ponašanje i prije podnošenje tužbe za razvod od kad je uz sugestiju odvijetnika drastično promjenila ponašanje!!!
to što je ona "ispala žrtvom" (ako je uopće ispala) je posve nebitno.
izjava da te se djeca boje zvuči prilično besmisleno i neuvjerljivo kada je jedna kćer odlučila živjeti s tobom.

i nemoj sad cendrati kaj su djeca ostajala s tobom dok je žena radila - ako je ona radila, a ti nisi, s kim bi drugim ostala?!

čini se da oboje glumite žrtve, umjesto da se civilizirano rastanete. mislite na djecu.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:52.