Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2012., 11:16   #9741
Jebem mu, taman se zapalim počnem gledaTI..I ONDA ovdje raspašoj... baš nemam sreće.
Kiparica is offline  
Old 23.06.2012., 22:41   #9742
Odgledala sam jos jednom zadnju epizodu druge sezone!U svemu mi je nekoliko zadnjih epizoda drukcije,primjecuje se da je novi scenarist,drukcija perspektiva odvijanja radnje,sve je dinamicnije,brze,odvija se svojevrsno!Tocno se primjecuje da je novi scenarist!Ja neznam sta vi milsite o tome,ne kazem i ne pobijam pokojne Meral scenarij i neznam cak da li je ovaj scenarij zadnjih epizoda od nje ili pak od novog scenarista?
Mislim da nije nitko pisao o tome odkad i dokad je scenarij bio pisan njenom rukom?
Al sve u svemu meni se cini da su zadnje epizode odradjene drukcije,ili pak kako ih gledam dvaput pocinjem svaku drukcije dozivljavavati?!
gejsaa is offline  
Old 24.06.2012., 19:39   #9743
Toprak, a gde si ti čitala o tome kako kostimi nisu verni turskom haremu iz 16. veka i da je to kasnija moda, à la francese? Imaš li još šta o tome da dodaš?

Inače se u Beogradu pojavila nova knjiga o carskom paru, autor je Erhan Afyoncu.
Nymann is offline  
Old 26.06.2012., 05:38   #9744
Quote:
Nymann kaže: Pogledaj post
Toprak, a gde si ti čitala o tome kako kostimi nisu verni turskom haremu iz 16. veka i da je to kasnija moda, à la francese? Imaš li još šta o tome da dodaš?

Inače se u Beogradu pojavila nova knjiga o carskom paru, autor je Erhan Afyoncu.
Јао jako mi je zao ali nemogu da se setim.Toliko mnogo sam citala tako da nemgu da se setim gde je to bilo ali se secam da je pisalo da u 16 veku tamo se nosile dimije i da je ta moda doneta u sulatnatu krajem 18 veka iz francije.
Toprak is offline  
Old 26.06.2012., 18:02   #9745
Sve vas lijepo pozdravljam. Danas sam se prijavila jer sam tek nedavno počela gledati seriju, a pročitala sam ovaj dio foruma. Žao mi je što ste otišle odavde. Mene je serija očarala. Evo, radim, trčim kući i gledam seriju. Hvala svima koji su sudjelovali u prevođenju. Ako sam dobro shvatila i Rusi prevode ovu seriju. Nisam našla ruski prevod, ali, iskreno nisam puno ni tražila otkako ste vi dali svoj na facebooku. Mislila sam pričekati da počne prikazivanje na RTL-u, ali kad sam pročitala vaše oduševljenje serijom, htjela sam vidjeti što je to... i zalijepila se.
Čudno mi je što je nick Hurrem bio slobodan pa sam se lako prijavila.
Stigla sam do druge sezone. Hurrem je moj favorit, bez sumnje. Međutim, ima jako, jako puno dobrih likova. Serija je kvalitetna, dobro scenski i dramaturški napravljena i mislim da ću je odgledati kao i 1001 noć, nekoliko puta.
Bilo bi mi drago da se vratite i da pišemo, nemojte se obazirati na pokoji zlobni komentar, ima svakakvih ljudi. Ja ih preskočim kao da nisu ništa napisali.
Usput čitam i wikipediju i tražim sve što se da naći o tom vremenu u Osmanskom carstvu. Nisam još puno saznala, ali cijelo je ljeto preda mnom.
Lako se snalazim s nekim jezicima pa pročitam i strane stranice.
Nije mi jasno zašto se ovdje nije smjelo pisati o povijesti kad to ide jedno s drugim i kako se zbivanja u seriji odvijaju, raste i moje zanimanje za povijest.
Ovo što spominjete o kostimima sam i ja pročitala da nisu stavili originalne kostime kod žena prije svega zbog toga jer su nosile visoka pokrivala za glavu pa to nebi stalo u kadar. A zašto je promijenjena cijela moda, to još ne znam.
Red Lad, moje poštovanje. Koliko sam shvatila vi ste počeli prevoditi ovu seriju i okupili društvo. Rado bih postala članom vašeg društa. Potrudit ću se, samo recite što mi je činiti.
Znam ruski i engleski, turski, na žalost ne. Možda bih ipak mogla pomoći? Volje imam.

Srdačan pozdrav svima, nadam se da će netko odgovoriti na ovaj moj post.
hurrem is offline  
Old 26.06.2012., 23:12   #9746
Halo Hurrem,i ja sam ko i ti nova ovdje,iako imam malo vise postova,cini mi se ponekad da sama sa sobom pisem!Nekako mi se cini da je momanetalno bas zatisje,jer i kraj sezone je i sad nista do septembre i bas mi je zao sto ce utihnut skroz,jer s vremena na vrijeme se moglo procitati nesto o seriji,glumcu,nekom dogadjaju vezanu za seriju!
Iako je red lad najavila da je vrijeme da neki nove nastave temu i da ce biti jos zaljubljenika,nekako mi se cini da uzaludno cekamo i nadamo se...po tome se da primijetiti izmedju ostalog da je to stvarno bila jedinstvena i neponovljiva ekipa!
I ja sam ko i ti naletila gledajuci seriju i trazeci sve moguce po netu,naletila sam ovdje i citala,citala,citala...cudila se,divila,smijala!
Iako mislim da nas je jos vise ovakvih ko ja i ti samo drugi se ne registruju ili citaju pod gost ili kako vec!
Izgleda da su se cure bas naljutile i stvarno ih nema,iako mi je drago zbog tih epizoda sto su pustili u javnost,i cekam godisnji da na miru sve pogledam!
gejsaa is offline  
Old 26.06.2012., 23:13   #9747
Halo Hurrem,i ja sam ko i ti nova ovdje,iako imam malo vise postova,cini mi se ponekad da sama sa sobom pisem!Nekako mi se cini da je momanetalno bas zatisje,jer i kraj sezone je i sad nista do septembre i bas mi je zao sto ce utihnut skroz,jer s vremena na vrijeme se moglo procitati nesto o seriji,glumcu,nekom dogadjaju vezanu za seriju!
Iako je red lad najavila da je vrijeme da neki nove nastave temu i da ce biti jos zaljubljenika,nekako mi se cini da uzaludno cekamo i nadamo se...po tome se da primijetiti izmedju ostalog da je to stvarno bila jedinstvena i neponovljiva ekipa!
I ja sam ko i ti naletila gledajuci seriju i trazeci sve moguce po netu,naletila sam ovdje i citala,citala,citala...cudila se,divila,smijala!
Iako mislim da nas je jos vise ovakvih ko ja i ti samo drugi se ne registruju ili citaju pod gost ili kako vec!
Izgleda da su se cure bas naljutile i stvarno ih nema,iako mi je drago zbog tih epizoda sto su pustili u javnost,i cekam godisnji da na miru sve pogledam!
gejsaa is offline  
Old 27.06.2012., 14:15   #9748
A, dobro, možda naiđe još ponetko da pišemo, a do tada je ovako, kako je. Možda će od jeseni doći novi ljudi koji budu gledali seriju na RTL-u ili nekoj drugoj TV kući.
Imamo tri Sulejmanove žene u seriji koje su potpuno različite. Gulfem, samozatajna žena koja je prihvatila svoju situaciju bivše i ostavljene supruge. Mahidevran koja se ne miri nikako sa istim tim statusom i Hurrem koja se bori za ono što ima i koliko sam pročitala, izborit će se bez obzira na sve zaplete u seriji koje nam serviraju u epizodama.
Zašto mi se sviđa Hurrem? Zato što je borbena, ima snagu lavice, inteligenciju na kojoj bi joj zavidjelo pola članova onog carskog Vijeća(Divana). Ali, glavi razlog je taj što čezne za slobodom više od svega. Cijelo njeno biće se buni protiv toga da bude robinja. Dojmila se me ona scena kada hvata bijelu golubicu i pušta je da odleti. To isto želi i ona.
Gejša do koje si ti epizode stigla? Ja do 32, a seriju gledam sve slobodno vrijeme, tko će čekati godišnji!
Kao i ti, nekako se osjećam kao da pišem dnevnik a ne post na forumu jer ne znam hoće li itko ovo pročitati i napisati nešto svoje.
Javi se barem ti. Šaljem ti lijepi pozdrav.

Zadnje uređivanje hurrem : 27.06.2012. at 15:11.
hurrem is offline  
Old 28.06.2012., 22:15   #9749
Quote:
hurrem kaže: Pogledaj post
Zašto mi se sviđa Hurrem? Zato što je borbena, ima snagu lavice, inteligenciju na kojoj bi joj zavidjelo pola članova onog carskog Vijeća(Divana).
Ja ne bih bila bas toliko blagonaklona prema Hurrem.Ne sporim da je inteligentna, ali ima mnogo situacija u kojia se pokazala kao potpuna glupaca.
1.Tri godine ne može da izgovori pravilno rec Sulejman.zove ga Suluman.
2.Vise od godinu dana ne može da nauci da pise.
3.Posle jednog halveta sa sultanom, nicim izazvana i potpuno bespotrebno izaziva Ibrahima i otpocinje rat sa njim.On je drugi najmocniji covek u carstvu, a ona je tek na putu da postane ljubimica.Koliko joj je to pametno?Da je pokusala da od njega napravi saveznika, ja bih rekla-Kapa dole.Ovako kažem-Glupo i nepotrebno.
4.Ne razume zasto je niko ne voli u haremu, dok joj Nigar ne otvori oci.Da joj nije bilo Nigar, ostala bi da riba podove po haremu.
5.Izaziva i vredja Hatidže, potpuno bespotrebno.Hatidže joj je od pocetka naklonjena i na njenoj strani.Tako i nju okrece protiv sebe.

Pametan covek stvara saveznistva u neprijateljskom okruženju da bi opstao .Glupa osoba i od potencijalnih saveznika pravi neprijatelje.
pozorištance is offline  
Old 29.06.2012., 09:34   #9750
Quote:
pozorištance kaže: Pogledaj post
Ja ne bih bila bas toliko blagonaklona prema Hurrem.Ne sporim da je inteligentna, ali ima mnogo situacija u kojia se pokazala kao potpuna glupaca.
1.Tri godine ne može da izgovori pravilno rec Sulejman.zove ga Suluman.
2.Vise od godinu dana ne može da nauci da pise.
3.Posle jednog halveta sa sultanom, nicim izazvana i potpuno bespotrebno izaziva Ibrahima i otpocinje rat sa njim.On je drugi najmocniji covek u carstvu, a ona je tek na putu da postane ljubimica.Koliko joj je to pametno?Da je pokusala da od njega napravi saveznika, ja bih rekla-Kapa dole.Ovako kažem-Glupo i nepotrebno.
4.Ne razume zasto je niko ne voli u haremu, dok joj Nigar ne otvori oci.Da joj nije bilo Nigar, ostala bi da riba podove po haremu.
5.Izaziva i vredja Hatidže, potpuno bespotrebno.Hatidže joj je od pocetka naklonjena i na njenoj strani.Tako i nju okrece protiv sebe.

Pametan covek stvara saveznistva u neprijateljskom okruženju da bi opstao .Glupa osoba i od potencijalnih saveznika pravi neprijatelje.
Pozorištance, slažem se sa svime što si navela. Ima, međutim, jedna činjenica koja je kod mene stvorila mišljenje koje sam iznjela. A to nije serija, nego povijesne činjenice. Sulejman nije bio glup čovjek, to nam je svima jasno, jer da je, nebi uvećao Carstvo duplo od onoga što je naslijedio. On je odabrao tu i takvu Hurrem i imali su dugogodišnju vezu i bili i prijatelji. S glupačom sigurno nebi bio zadovoljan. Mislim da je sve ovo što si navela, bilo tako samo u seriji, a ne u stvarnosti, jer da je bilo tako, pojele bi je ribe. Istina je i to da je Mahidevran bila njegova žena u pravom smislu te riječi sve dok nije izazvala onu tučnjavu sa Hurrem, a to je bilo u stvarnosti mnogo kasnije nego je prikazano u seriji, kada je Mustafa već mogao upravljati provincijom(?) i kada su bili tamo i poslani. (Mislim da sam pročitala da je tada Mustafa imao 12 godina i da se više nikada nisu ni Mahidevran ni Mustafa vratili u Topkapi palaču.)
Eto, ja spajam seriju sa onim što sam pročitala iz povijesti i ne držim se striktno radnje.
Pogledala sam dokumentarac o stvaranju serije i tamo sama Meral kaže da je cijelu dramaturgiju izmislila ona, jer zapisa o događajima iz harema nema, osim poslovnih knjiga. I priznala je da je u suradnji s povijesničarima i da se držala osnovnih događaja, a sve ostalo je zapravo izmišljeno.
Sama Hurrem nije postala Sulemanu zanimljiva u 3. epizodi, nego kasnije, nakon povratka iz bitke 1526.
Nakon Ibrahimove smrti, Sulejman se okrenuo Hurrem i u savjetovanju oko političkih odluka, ali to će biti puno kasnije.
Iz toga proizlaze moje simpatije za Hurrem jer je kao rob, ostvarila nešto što je do tada pa i u današnjem svijetu skoro nemoguće, a to je da se uspela do prve žene u Osmanskom carstvu koja je imala utjecaja na zbivanja u svijetu. To mi govori o velikoj sposobnosti, životnoj energiji, optimizmu, ustrajnosti i umješnosti ove žene. Osobno, sve te osobine kod ljudi jako poštujem i odatle moje simpatije za nju.
Pretpostavljam da je i u stvarnosti ona napravila dosta grešaka u početku, jer se ipak, našla u njoj nepoznatom svijetu u kojem nije znala kako se postaviti, kako sve funkcionira, a bila je i mlada i neiskusna.
Sama pak serija je rađena da bude zanimljiva, gledljiva i zabavna, pretpostavljam. Meni je zanimljiva i iako rijetko gledam sapunice(zapravo, ovo nije "sapunjara" jer je kvalitetno napravljena), ova me drži. Najviše zbog povijesnog konteksta i inteligentnih dijaloga i dobro osmišljenih događanja, dobrih glumaca... Ma ima puno razloga, ako idemo racionalizirati, ali emotivno, serija me osvojila.
Nadam se da ćemo i dalje komunicirati, a do tada, lijepo te pozdravljam Pozorištance, kao i sve druge koji ovamo svrate.
hurrem is offline  
Old 30.06.2012., 07:40   #9751
Od jedne osobe sam dobila privatnu poruku u kojoj me se naziva Markom. Poruku neću objaviti, ali, molim vas, nemojte mene zamarati s nečim s čim nemam veze. Ne znam ni tko, ni zašto ni, ni o čemu se radi, a iskreno, ni ne zanima me. I nisam nikakvi Marko, žena sam.
Ako nekome smeta, neka ne čita što pišem, ja se ni s kim ovdje neću svađati.

Zadnje uređivanje hurrem : 30.06.2012. at 08:08.
hurrem is offline  
Old 02.07.2012., 18:34   #9752
Meryem i Kıvanç

Nymann is offline  
Old 09.07.2012., 01:47   #9753
Interesantno za one kojima kirilica nije problem,pa smatram da mogu razumeti o cemu se prica

http://www.tvpaket.com.mk/serii/tele...07-08-13-49-33
Toprak is offline  
Old 09.07.2012., 14:59   #9754
ajme, o tome pisao kurir, vidim da je "vijest" stigla i do MK! nakon što su gej bilo kivo & kenan, sada je na redu i burak. ajme meni, na kraju će i halit ispast gej!
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 09.07.2012., 21:40   #9755
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
ajme, o tome pisao kurir, vidim da je "vijest" stigla i do MK! nakon što su gej bilo kivo & kenan, sada je na redu i burak. ajme meni, na kraju će i halit ispast gej!
Ma ja uposte ne verujem, zuta stampa zabavlaja turke
Toprak is offline  
Old 11.07.2012., 20:50   #9756
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
ajme, o tome pisao kurir, vidim da je "vijest" stigla i do MK! nakon što su gej bilo kivo & kenan, sada je na redu i burak. ajme meni, na kraju će i halit ispast gej!
Halit nije gej, on je preljubnik i kockar
__________________
dok pametniji popuštaju, budale vladaju svijetom...
fanny7 is offline  
Old 12.07.2012., 00:05   #9757
pa jedino za njega nisu pisali da je gej, ali možda i to bude, tko zna. da, zaboravih, halit se švalera sve u 16 i prokockao je enormne sume, razvodi se od berg maltene čim se oženio, ona je ljubomorna bičara koja ga drži za cojones i ne pušta, pravi scene na setu i mislim da se maltene i počupala s nekom (da li meryem ili neka druga, nebitno). znači, stanje u žutom tisku: business as usual.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 12.07.2012., 00:17   #9758
Hurem Sultan

http://www.meleklermekani.com/osmanl...an-kimdir.html















Toprak is offline  
Old 14.07.2012., 14:12   #9759
burak ozcivit (bali beg) na vjenčanju asli enver (sve slike trenutno dostupne, atmosfera mi je baš lijepa). s obzirom da su novinari radili sačekušu ispred lokacije vjenčanja, možemo uskoro očekivati i video clipove.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Old 12.08.2012., 18:42   #9760

Tuncel Kurtiz i Ozan Güven u 3. sezoni: Tuncel Kurtiz Muhteşem Yüzyıl’da.
Bhea is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.