Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2016., 20:30   #2541
Ja koristim magnezij citat dm-ov i dobar mi je.

Inače ne pijem nikakve vitamine a u prvoj sam pila natural wealth.
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 22:18   #2542
Ja sam isto ko Ex. Koristim dm-ov magnezij u tabletama i to je to. Sumece tablete inace ne podnosim.

Poslano sa mog NOA_MOVEse koristeći Tapatalk
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 00:37   #2543
Quote:
Ipomoea kaže: Pogledaj post

U kojem smislu su ti koristili? Koje si ostale marke vitamina probala? Meni je recimo njihov vitamin c dosta pomogao sa urinarnim infekcijama, ali oni za kožu i kosu su mi bili očajni (imala žešče nuspojave). Ove trudničke sam uzimala za bezveze kao multivitamin (da si podignem malo energiju kad sam bila pod stresom i loše jela/spavala) i nisam primjetila da se išta bolje fizički osjećam. Vitamini za kosu i nokte mi nisu pomogli (nokti su i dalje bili slabi, kosa pucala), a od šumećeg magnezija mi je bilo strašno muka i nije imao efekta za razliku od dietpharmovog (problem s probavom).
Koristila sam najvise mg i b complexe i to od svih proizvođaca, od nase plive, preko krke, diethfarma, natural weltha i solgara. Posto su mi bili skupi (jer se minimalno moraju koristiti tri mj da bi se vidjeli rezultati) presla sam na dm. I moram priznati da sam se preporodila. Tako da nije bilo razloga da ne vjerujem a-z mama. :-) Ali eto, valjda svatko drugacije reagira. Stovise, od ovih skupljih sam se redovno samo ispišala i to je to. Kod dm-a mi se sviđa i to sto paze da npr. kombiniraju u tableti mg, ca i d3 skupa, a ne kao drugi skuplji gdje se sve posebno mora kupovati. B complex sam pila i pijem prvenstveno radi kose i noktiju, a mg radi misica jer sam dosta u sportu. :-)
prodajavjencanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 11:20   #2544
Quote:
prodajavjencanj kaže: Pogledaj post
Koristila sam najvise mg i b complexe i to od svih proizvođaca, od nase plive, preko krke, diethfarma, natural weltha i solgara. Posto su mi bili skupi (jer se minimalno moraju koristiti tri mj da bi se vidjeli rezultati) presla sam na dm. I moram priznati da sam se preporodila. Tako da nije bilo razloga da ne vjerujem a-z mama. :-) Ali eto, valjda svatko drugacije reagira. Stovise, od ovih skupljih sam se redovno samo ispišala i to je to. Kod dm-a mi se sviđa i to sto paze da npr. kombiniraju u tableti mg, ca i d3 skupa, a ne kao drugi skuplji gdje se sve posebno mora kupovati. B complex sam pila i pijem prvenstveno radi kose i noktiju, a mg radi misica jer sam dosta u sportu. :-)
Ha vjerujem ti, b kompleks nisam pila, ali isto mi je njihov vit c mi je bolji od drugih.

Osim inače, radi mišića, kod fizičke aktivnosti, zašto se magnezij uzima u trudnoći? Pijem ga, ali zato sto me...khm potakne kad imam sporu probavu.
Nisam znala da imaju u tabletama, mozda bi te bolje podnijela. Ovdje je netko spomenuo da je super dm-ov magnezij (automatski pomislila šumeći), ali sam se ispovraćala nakon njega.
Znate li možda utječe li magnezij na snižavanje tlaka?
Ipomoea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:24   #2545
Quote:
Ipomoea kaže: Pogledaj post
Ha vjerujem ti, b kompleks nisam pila, ali isto mi je njihov vit c mi je bolji od drugih.

Osim inače, radi mišića, kod fizičke aktivnosti, zašto se magnezij uzima u trudnoći? Pijem ga, ali zato sto me...khm potakne kad imam sporu probavu.
Nisam znala da imaju u tabletama, mozda bi te bolje podnijela. Ovdje je netko spomenuo da je super dm-ov magnezij (automatski pomislila šumeći), ali sam se ispovraćala nakon njega.
Znate li možda utječe li magnezij na snižavanje tlaka?
Mg je u trudnoci ok i za sprjecavanje kontrakcija. Nemam pojma za tlak, ali moguce posto djeluje na srce. Imas visok ili nizak tlak? Probaj proguglat. :-) Inace ovaj u tabletama mi je super jer nema okus, samo se proguta fino. :-) Mozda ti taj bude bolji. Taj mi je bas super pogotovo po zimi zbog d3 kad nema sunca previse. :-) Inace, ne volim inace pretjerivati s dodacima jer nista previse nije zdravo.
Btw, inace ne pijem cedevitu i smatram da je to stetno smece. Ali u zadnje vrijeme sam se navukla na nju zbog nedostatka ideje sto osvjezavajuce piti jer pivu sad ne smijem, i zbog okusa. Ono sto me zabrinulo je da mi je zeljezo 27 od 30. Cula sam da cedevita to cini rezultatima zeljeza. Definitivno ne namjeravam vise piti ju, ali me zanima je li tko imao slicnih iskustava?
prodajavjencanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 12:54   #2546
Quote:
prodajavjencanj kaže: Pogledaj post
Mg je u trudnoci ok i za sprjecavanje kontrakcija. Nemam pojma za tlak, ali moguce posto djeluje na srce. Imas visok ili nizak tlak? Probaj proguglat. :-) Inace ovaj u tabletama mi je super jer nema okus, samo se proguta fino. :-) Mozda ti taj bude bolji. Taj mi je bas super pogotovo po zimi zbog d3 kad nema sunca previse. :-) Inace, ne volim inace pretjerivati s dodacima jer nista previse nije zdravo.
Btw, inace ne pijem cedevitu i smatram da je to stetno smece. Ali u zadnje vrijeme sam se navukla na nju zbog nedostatka ideje sto osvjezavajuce piti jer pivu sad ne smijem, i zbog okusa. Ono sto me zabrinulo je da mi je zeljezo 27 od 30. Cula sam da cedevita to cini rezultatima zeljeza. Definitivno ne namjeravam vise piti ju, ali me zanima je li tko imao slicnih iskustava?
Kad počinju uopće te kontrakcije?
Pročitala sam da snižava, ali ne mogu naći ništa službenije o tome.
Pitam, zato što imam problem s preniskim tlakom, a pijem dodatno magnezij.
Ajde testirati ću te iz dm-a pa javim i tako sam pri kraju s ovima
To je istina, uvijek je bolje kroz hranu nadoknaditi eventualni nedostatak nečega, a s dodacima si samo pripomoći kad ne ide...

Nemam ti pojma ovo za cedevitu, ne pijem ju samo zato što mi je prefina pa se ne mogu kontrolirati da popijem samo jednu čašu dnevno, nego ju onda zamjenim s vodom.
Ipomoea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 13:36   #2547
Quote:
Ipomoea kaže: Pogledaj post
Kad počinju uopće te kontrakcije?
Pročitala sam da snižava, ali ne mogu naći ništa službenije o tome.
Pitam, zato što imam problem s preniskim tlakom, a pijem dodatno magnezij.
Ajde testirati ću te iz dm-a pa javim i tako sam pri kraju s ovima
To je istina, uvijek je bolje kroz hranu nadoknaditi eventualni nedostatak nečega, a s dodacima si samo pripomoći kad ne ide...

Nemam ti pojma ovo za cedevitu, ne pijem ju samo zato što mi je prefina pa se ne mogu kontrolirati da popijem samo jednu čašu dnevno, nego ju onda zamjenim s vodom.
I meni je nizak inace, a nisam primjetila da mi smeta. Mozda ga snizi, povisi, iskreno pojma nemam jer ne osjecam promjenu tlaka. :-D za kontrakcije neki pisu da im pocinju ranije, nekome kasnije. Mislim da je moguce vec od 20 tt., iako ne muce me pa ne znam. Mislim da su cure nesto spominjale na forumu.
prodajavjencanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 16:45   #2548
Ajd me podsjetite. Je li dovoljno 400 mcg folne (Solgar) u fazi planiranja trudnoće i prvom tromjesečju?
Vidim da postoje verzije od 600 i 800 mcg pa ne znam koju uzeti.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 18:13   #2549
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
Ajd me podsjetite. Je li dovoljno 400 mcg folne (Solgar) u fazi planiranja trudnoće i prvom tromjesečju?
Vidim da postoje verzije od 600 i 800 mcg pa ne znam koju uzeti.
Ja pijem od 400 i kaze mi ginekologica da je dovoljno sad u prvom tromjesecju s obzirom da sam krenula neka 3 mjeseca prije trudnoce.
Mighty S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:58   #2550
Pozz!
Ima li ovdje kakva burza/oglasi za prodaju trudničkih vitamina?
Imam neotvorenu bocu twinlab-ovih prenatala od 120 kom...uputite me gdje da oglasim

Hvala!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 11:38   #2551
Da li pije tko od Solgara Prenatal nutrients? Koliko tableta na dan pijete?
majicaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 14:18   #2552
Quote:
majicaxx kaže: Pogledaj post
Da li pije tko od Solgara Prenatal nutrients? Koliko tableta na dan pijete?
I ja se pitam
Na američkoj stranici piše 4 tablete a na našoj dvije

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 15:43   #2553
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
I ja se pitam
Na američkoj stranici piše 4 tablete a na našoj dvije

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Meni u ljekarni rekli 2.
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 14:37   #2554
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Pozz!
Ima li ovdje kakva burza/oglasi za prodaju trudničkih vitamina?
Imam neotvorenu bocu twinlab-ovih prenatala od 120 kom...uputite me gdje da oglasim

Hvala!
Ovo i mene zanima
BBW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 22:10   #2555
Ne mogu editirati prijašnji post, ali ako nekoga zanima možda, stavila sam oglas o prodaji vitamina na forum:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=130
BBW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 13:37   #2556
Quote:
Ipomoea kaže: Pogledaj post
Ha vjerujem ti, b kompleks nisam pila, ali isto mi je njihov vit c mi je bolji od drugih.

Osim inače, radi mišića, kod fizičke aktivnosti, zašto se magnezij uzima u trudnoći? Pijem ga, ali zato sto me...khm potakne kad imam sporu probavu.
Nisam znala da imaju u tabletama, mozda bi te bolje podnijela. Ovdje je netko spomenuo da je super dm-ov magnezij (automatski pomislila šumeći), ali sam se ispovraćala nakon njega.
Znate li možda utječe li magnezij na snižavanje tlaka?
Mene se ginica radije prebacila s normabela na 2x300mg magnezija direkt.. normabel sam pila radi smirenja radi visokog tlaka jer mi je potrebno nešto dodatno uz tablete koje pijem... rekla mi je da magnezij radi sličnu funkciju ko normabel u smislu da sprečava kontrakcije, snižuje tlak i sl.
MissKuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 08:44   #2557
Nista ne uzimam, popijem donat Mg, jedem voće sad kakti sezonsko , inače sklona sam herpesima i imam nizak tlak, sad u trudnoći tlak ne može biti bolji
veka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:02   #2558
Ginekologica mi je rekla da nakon Folacina pijem Elevit a ja nisam sigurna dali bi to pila...
jeli vi uzimate kakve dodatke ...?
Tinelas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:03   #2559
Meni u Elevitu smeta željezo. Pijem Solgarov Prenatal i Magnezij u granulama.
__________________
You're a stranger so what do I care?
callac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 22:04   #2560
ja od 4.tt uzimam Elevit i nisam prestala.. u 23.tt sam sad.. nedavno sam uvela magnezij i omegu3
MissKuki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.