Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2007., 13:35   #61
Quote:
miki3 kaže: Pogledaj post
ma nema dalje, glavni ste, interesuje me jel samo tako idete po gradu i uperujete prstom, onako cisto informativno.
Ne.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 13:36   #62
Quote:
miki3 kaže: Pogledaj post
ma nema dalje, glavni ste, interesuje me jel samo tako idete po gradu i uperujete prstom, onako cisto informativno.
Pa fino ti je covjek rekao.
Idemo gradom i upereni su nam prsti jedan u drugoga.
Po tome nas mozes i prepoznati na ulici.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 14:17   #63
Quote:
Barca kaže: Pogledaj post
Pa fino ti je covjek rekao.
Idemo gradom i upereni su nam prsti jedan u drugoga.
Po tome nas mozes i prepoznati na ulici.
Sigurno su samo prsti upereni?
VirtualBaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 15:39   #64
U dm-u imate Afroditino ulje za masažu od nekih oraščića macadamia i I think badema... 40-ak kn. Miriše ok, al nije još isprobano.
Ništa drugo u dm-u pod uljem za masažu nisam pronašla... ako je netko nešto drugo pronašao neka odmah javi

I da, koliko koštaju ulja u Aromatici (netko je spominjao i njihova ulja)?

Treba mi pristojna cijena i savršen miris.
Georgina Odette is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 15:49   #65
Definitivno jedno i jedino - kupi bazno čičkovo ulje i ukapaj unutra ulje ruže makadamije (koliko piše da treb na toliku količinu).
Ovo ti je ako hoćeš dobru ševu.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 18:29   #66
Mislim da fakat ne trebaš u seks shopu kupovati ulje za masazu. Samo ćeš platiti skuplje, a dobiti istu stvar.

Johnsonova ulja su ok, ali se NE upijaju brzo. Super su ako želiš bling-bling oily efekt

U DM-u i Mulleru imaš gotovih ulja za masažu u bočicama. Nije skupo i ima fora mirisa. Ako ti je stalo do toga da se relativno brzo upija, bademovo ulje je zakon. Ima ga za kupiti i u dm-u ovak u bočici, a i imaš i u ljekarnama. Miris je prilično neutralan. Ili, ako baš kupuješ gotovo pakiranje ulja za masazu, pogledaj sastav i uzmi ono koje ima bademovog ulja. Moglo bi se pojaviti na latinskom, pa ako ti je stalo- Oleum Amygdalae.
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 21:01   #67
mi koristimo neki jonson baby gel, super je, lipo miriše, ipak je to za bebine guze. skroz je ok, samo prije masaže stavi nešto ispod nje, jer ostaju mrlje koje je teško oprat, inače sve 5
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 08:39   #68
Sintetska ulja ( tipa Johnson) se upijaju puno sporije od prirodnih ulja (tipa bademovo, maslinovo, kokosovo itd...) Bademovo je možda najbolje jer je najlaganije i nema teški miris.

Ne mogu vjerovati da nitko nije spomenuo eterično ulje Ylang Ylang i Yasmin (mada je Yasmin dosta skup) oba ulja su vrlo jaki afrodizijaci i koriste se stolječima u te svrhe, svakako preporučujem isprobati
__________________
...podsjeti me što to bješe ljubav i bar na tren biti zaljubljen...
linea alba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 08:53   #69
Quote:
linea alba kaže: Pogledaj post
Sintetska ulja ( tipa Johnson) se upijaju puno sporije od prirodnih ulja (tipa bademovo, maslinovo, kokosovo itd...) Bademovo je možda najbolje jer je najlaganije i nema teški miris.

Ne mogu vjerovati da nitko nije spomenuo eterično ulje Ylang Ylang i Yasmin (mada je Yasmin dosta skup) oba ulja su vrlo jaki afrodizijaci i koriste se stolječima u te svrhe, svakako preporučujem isprobati
koliko sam upoznat etericna ulja se ne koriste kocentrovana za masaze
mijesaju se sa ''osnovnim'' uljima
i trebalo bi biti pazljiv kod upotrebe etericnih ulja
neka mogu izazvati iritacije
pa nije preporucljivo da ih upotrebljavaju osobe koje nemaju barem osnovno znanje o njima
edi_bosanceros is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 09:51   #70
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ovo koje imam i koje sam dosad koristio nije mi dovoljno dobro.

Neko ljepljivo, njemačko, mislim da piše "Kiss" ili tako nešto na bočici, jedno od onih "jestivih". Postane relativno brzo dosta ljepljivo. Ne upije se dovoljno.
A i skupo je bilo mamumu njegovu.

Sad bih mogao ubost neko novo, a malo sam izvan tokova, ima li netko neku preporuku?
Može i ovdje i na PM.


-Stipe
Ne znam bas sve izraze hrvatski onih uljeva sto ja koristim i mesam tu u
Madjarskoj.
To je sigurno ako kupis 2 dl ulja Aloe Vera ili Jojoba i u to mesas ispariva
- originalna - ljekovita ulja, takvu mesovinu dobijes sto Ti sigurno pomaze.
Za svaki problem treba drugo isparivo ulje i u ulje za bazu - jojoba itd. -
najvise 5 vrsti slobodno mesati.
Aki imas briga sa kostima i misicima il. zglobovima onda je prvo ulje u bazu
Menta, madjarski se zove Borsmenta SAMO JEDAN KAP!!!!
2. ulje je Ruzmarina 9 kapi
3. Levenda 13 kapi
4. Cajaputi 5 kapi
5. Kamilica 7 kapi

Predlazem da kupis knjigu o isparivim uljevima o pravilima kako ih koristiti
i recepte u sta koliko staviti, za kakve bolesti koji su dobri.

Moz ta ulja i u kremu za kozu staviti, samu da u toj kremi nema nikakvog
vestackog dodatka.
Anica Fujsz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 10:00   #71
Quote:
edi_bosanceros kaže: Pogledaj post
koliko sam upoznat etericna ulja se ne koriste kocentrovana za masaze
mijesaju se sa ''osnovnim'' uljima
i trebalo bi biti pazljiv kod upotrebe etericnih ulja
neka mogu izazvati iritacije
pa nije preporucljivo da ih upotrebljavaju osobe koje nemaju barem osnovno znanje o njima
Oprosti, dobro si primjetio, mislila sam da se to podrazumjeva, zato sam i spomenula bazna i eterična ulja.

Dakle na 1dl baznog ulja (bademovog ili sl.) cca 20 kapi eteričnog (manje uvijek može, više ne bi preporučila). Čisto eterično ulje nikad ne aplicirati na kožu.

Eterična ulja vrlo rijetko izazivaju iritacije, ako su 100% čista, prava eterična ulja, ali ih je dobro isprobati na način da se namaže podlaktica s unutarnje strane (mješavinom baznog i eteričnog ulja) i ostavi bar nekoliko sati.
__________________
...podsjeti me što to bješe ljubav i bar na tren biti zaljubljen...
linea alba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 15:23   #72
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Ali nikako ne uzimat aloa veru...peče
Meni je žuto najbolje.
Potpisujem! Nema do klasika...
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.
Anubisova Robinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 22:08   #73
Quote:
linea alba kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da nitko nije spomenuo eterično ulje Ylang Ylang i
Ylang Ylang je afrodizijak, stoji, ali ga ne bih preporučivala ovako na blef jer se na njega reakcije kreću od mirisa koji je nekome savršen pa sve do izazivanja povraćanja.

Kazu da to govori o seksualnosti osobe, ali to je druga priča...

Tako da... nije miris s kojim bih išla iznenaditi partnera ako ga prethodno nije pošnjofao.
__________________
Uostalom, mislim da Kartagu treba razoriti!
Hella Good is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 22:31   #74
Quote:
Hella Good kaže: Pogledaj post
Ylang Ylang je afrodizijak, stoji, ali ga ne bih preporučivala ovako na blef jer se na njega reakcije kreću od mirisa koji je nekome savršen pa sve do izazivanja povraćanja.

Kazu da to govori o seksualnosti osobe, ali to je druga priča...

Tako da... nije miris s kojim bih išla iznenaditi partnera ako ga prethodno nije pošnjofao.
Meni se od toga uzlupa srce, ali ne stvara mi muku.
Samo me unervozi.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 22:34   #75
Quote:
Ludacha87 kaže: Pogledaj post
Definitivno jedno i jedino - kupi bazno čičkovo ulje i ukapaj unutra ulje ruže makadamije (koliko piše da treb na toliku količinu).
Ovo ti je ako hoćeš dobru ševu.
Aaaaaa, zajebala sam se!
Ne makadamija, nego GERANIJ.
Jaooo, od toga bih se samo seksala.
__________________
Nobody is perfect... I am nobody ;)
Ludacha87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 22:34   #76
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ovo koje imam i koje sam dosad koristio nije mi dovoljno dobro.

Neko ljepljivo, njemačko, mislim da piše "Kiss" ili tako nešto na bočici, jedno od onih "jestivih". Postane relativno brzo dosta ljepljivo. Ne upije se dovoljno.
A i skupo je bilo mamumu njegovu.

Sad bih mogao ubost neko novo, a malo sam izvan tokova, ima li netko neku preporuku?
Može i ovdje i na PM.


-Stipe
Maslinovo ili suncokretovo

-Željko
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 10:03   #77
Quote:
Hella Good kaže: Pogledaj post
Ylang Ylang je afrodizijak, stoji, ali ga ne bih preporučivala ovako na blef jer se na njega reakcije kreću od mirisa koji je nekome savršen pa sve do izazivanja povraćanja.

Kazu da to govori o seksualnosti osobe, ali to je druga priča...

Tako da... nije miris s kojim bih išla iznenaditi partnera ako ga prethodno nije pošnjofao.
Željela sam samo reći da su Ylang Ylang uz Yasmin najpoznatija ulja što se afrodizijaka tiće. Hoćeš li ga netko voljeti ili ne, individualna je stvar.

Ali tako je sa svim eteričnim uljima, nema univerzalnog koji bi se svima sviđao, tako da Ylang Ylang nije nikakva iznimka po tom pitanju. Pogriješiti možeš sa svakim
__________________
...podsjeti me što to bješe ljubav i bar na tren biti zaljubljen...
linea alba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 23:44   #78
Riječ stručnjaka

Hm... čitam i ima svega, neki od vas su dali pametne savjete, neki su predložili totalne nebuloze, al dobro...

Ovak:

Bazno ulje (biljno ulje): ulje dobiveno hladnim prešanjem uglavnom plodova biljaka koje su bogate što zasićenim, što nezasićenim masnim kiselinama.

Primjeri: bademovo, lješnjakovo, suncokretovo, arganovo, avokadovo ulje itd.

Eterično ulje (esencijalno ulje): lakohlapljivo ulje, dobiveno uglavnom destilacijom vodenom parom onih dijelova biljaka koje u sebi sadrže eterična ulja.

Primjeri: lavanda, geranij, ružmarin, čajevac, palmarosa, naranča, limun itd.

Najbolje ulje za masažu napravit ćete sami kombinirajući bazna i eterična ulja već prema željema, potrebama, problematici ili raspoloženju.

Gdje kupiti najkvalitetnija?

Zagreb: Kemig (Bauerova 5)- Pranarom (eterična), bazna u njihovom pakiranju (jako kvalitetna, a iznimno povoljna)

Split i Rijeka: Bio&bio- Primavera life ulja

Obzirom da smo na LJES- u, evo primjera mješavine za masažu koja će Vas bezuvjetno dovesti do traženog raspoloženja, neće previše zamastiti kožu i posteljinu, a kaj je najbolje od svega, koža će biti nevjerojatno mekana i regenerirana nakon primjene.

U 100 ml baznog ulja (npr. badema), ukapati:

20 kapi et. ulja petitgrain gorke naranče- spazmolitik, tj. djeluje na opuštanje glatke muskulature

20 kapi et. ulja ružmarina kemotip cineol ili čempresa- potiču cirkulaciju, što je poželjno kako ne bi došlo do nepoželjnih "padova" raspoloženja

20 kapi et. ulja ylang ylang extra ili pačulija- prekrasan miris i afrodizijačko djelovanje

10 kapi et. ulja muškatnog oraščića- poznat afrodizijak, a ulje stvara osjećaj grijanja (topline) na koži koji je predivan, miris je tak- tak. Ovo je opcionalno, moja izmišljotina

30 kapi et. ulja po želji, ali preporučam citruse koji će dati posebnu slatkastu notu samom mirisu i naglasiti mirisne note u ostalim uljima. Npr. slatka naranča, mandarina, grejp, bergamot. Oprez zbog fototoksičnosti citrusa, 12 h nakon masaže ne bi se smjeli izlagati suncu, tj. dio kože zahvaćen masažom (poseban oprez kad je bergamot u pitanju)!!!

Eto, jedan recept koja vas neće razočarati ni mirisom ni djelovanjem, eventualno cijenom, ali uzmite u obzir da kad kupite sva ulja, imat ćete ih dovoljno da nanovo nekoliko puta napravite istu ili sličnu smjesu i da ih možete korisiti za prostor ili njegu lica i tijela.

Upozorenje!


Obavezno korisiti samo čista i kemotipizirana et. ulja, a to su kod nas isključivo ova: Pranarom, Oshadi, Primavera, Florihana i Ladrome ( nikakva Aromara, Aromateka i sl. drekovi). Također korisiti samo hladno prešana bazna ulja, nipošto rafinirana, a ni pod razno parafinska ulja, kao što je Johnson, osim toga samo će hladno prešana ulja omogućiti kvalitetan prodor eteričnim uljima. Uzmite u obzir da se i preko kože ulja apsorbiraju i odlaze u krvotok, pa korisite kvalitetno!!!

I prije svega, uživajte
__________________
...it should never be forgotten...
Sharon Tate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 19:25   #79
Pročitala cijeli thread.

Kupila sam ulje makadamija (Kemingovo) hladno prešano. Zbunjuju me datumi na bočici. Na jednom piše proizvodnja: 08.2009 onda, datum retesta: 8.2010 i onda ima veliki datum 30.10.2009. bez ikakvog objašnjena. U ljekarni vele da je datum retesta datum do kad je ulje valjano. Ono što je mene zbunilo je što u njihovoj knjižici (od Primavere) piše da kod nerafiniranih ulja kad jednom oksidiraju ono postane štetno za kožu, te da je nakon što se mješavina napravi potrebno potrošiti u roku od dva mjeseca. Da li je ovo točno?
Nisam misla raditi nikakvu mješavinu, već koristiti ovo bazno za masažu.
Da li je ulje makadamije jestivo? I pritom ne mislim onak za polizat, neg staviti u klopu, salatu i tako to.
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 20:22   #80
Quote:
-Iva- kaže: Pogledaj post
Pročitala cijeli thread.

Kupila sam ulje makadamija (Kemingovo) hladno prešano. Zbunjuju me datumi na bočici. Na jednom piše proizvodnja: 08.2009 onda, datum retesta: 8.2010 i onda ima veliki datum 30.10.2009. bez ikakvog objašnjena. U ljekarni vele da je datum retesta datum do kad je ulje valjano. Ono što je mene zbunilo je što u njihovoj knjižici (od Primavere) piše da kod nerafiniranih ulja kad jednom oksidiraju ono postane štetno za kožu, te da je nakon što se mješavina napravi potrebno potrošiti u roku od dva mjeseca. Da li je ovo točno?
Nisam misla raditi nikakvu mješavinu, već koristiti ovo bazno za masažu.
Da li je ulje makadamije jestivo? I pritom ne mislim onak za polizat, neg staviti u klopu, salatu i tako to.
Da jestivo je, čak postoje neke studije koje dokazuju da smanjuje kolesterol u krvi.

Mješavine ( baznog i eteričnog ulja) se moraju potrošiti u roku od 2 mjeseca iz razloga što eterično ulje s vremenom gubi svoje prvobitne vrijednosti, ali to je važno samo ukoliko te mješavine koristiš u svrhu liječenja. No i inaće bi bilo dobro da takve mješavine stoje u frižideru.

Oksidirano ulje ili užeglo je štetno za kožu, kad postane oksidirano osjetit ćeš po promjeni boje, okusa i mirisa. Ako želiš da duže traje i njega drži u frižideru.

Ulje makadamije je izuzetno blagotvorno i nije štetno ni za najosjetljiviju kožu, međutim najbrže se od svih ulja upija, pa možda i nije najpogodnije za masažu.

Uživaj!
__________________
...podsjeti me što to bješe ljubav i bar na tren biti zaljubljen...
linea alba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger