Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2014., 16:37   #5641
Alu-super!
PVC-taktak, ono, niš spešl, korektno, srednja žalost, više da eto i to imaju u ponudi vizavi drugih (dovoljno su veliki i poznati, jaki i moćni da si i to mogu priuštit).


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 13.07.2014., 19:51   #5642
ojoj, a ja pucam na PVC
_Mystical_ is offline  
Old 14.07.2014., 21:26   #5643
hej ekipa malo sam možda zagnjavio neke na pp-ovima malo prije.
Pa da pitam sve.
Na koji način se ugrađuju ugradbene gurtne u prozore? Recimo na profilima od 70 mm, ugradbene gurtne su veće od profila, tj dulje su od njih. I onda ustvari profil se probuši sa svake strane i u njega se umetne profil? Ili ima neki drugi način ugrađivanja profila? Kako to djeluje na sam profil? Ipak to kada je probušeno više nije to, zar ne??

Zadnje uređivanje sharky_cro : 14.07.2014. at 21:43.
sharky_cro is offline  
Old 14.07.2014., 22:06   #5644
I evo da javim svojim dragim forumašima na što sam se odlučio:
Profil Ecosol 70 mm Rehau
Okov roto
Staklo: troslojno low e punjeno argnonom 4 16 4 16 4 ukupno 44 mm 0,7 w/m2
Kutije: comfort rehau
Rolete: ALU lamela bijela
Komarnici integrirani u kutije za rolete ( 5 komada)
Ukupno prozor 1,1 w/m2
Poluolive srebrne
Dostava, demontaža, montaža, odvoz stare stolarije.

28.400 kn

7 prozora (svaki prozor ima ispod sebe jedan fiksni prozorčić), 1 staklena stijena sa 1 prozorom i 1 balkonskim vratima-ispod prozora se ne nalazi sendvič pvc panel već troslojno staklo sa mliječnim staklom izvana; te još jedna balkonska vrata. (8 prozora, 2 balkonska vrata- u duljini 13 m)


nisam se odlučio za profil 86 mm jer će mi već i ovaj profil "viriti" 1 cm od zida. A i zgrada nema fasadu, već beton izvana. Nema smisla za dubljim profilom.

Komentari?
sharky_cro is offline  
Old 14.07.2014., 23:46   #5645
Polubraća smo po prozorima, moji su legli na mjesto.

Koliko su te koštali komarnici po m2?
To sam izbjegla, ako budem htejla uzet ću naknadno one što se skidaju.

---------

Moje gurtne su u okviru prozora u novoj kući, samo viri ona traka. A alumin. roletne kao perce lagane.
Kako su mi lijepi prozori

Sad imam u stanu PVC roletne, ono zapneš nogom u zid i povlačiš.
Roletne strše na van ispred vrata balkonskih i ta kutija za konopac od roletne se vidi vani. Koja razlika
petra00 is offline  
Old 15.07.2014., 01:09   #5646
@šarky_kro
Komentari su da si dobro odabrao.
Zidarija i klupčice neke uključene ili?


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 15.07.2014., 08:08   #5647
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
@šarky_kro
Komentari su da si dobro odabrao.
Zidarija i klupčice neke uključene ili?


ios / tt
Zidarija mi je 50 kn/m a alu klupčice izvana su 90 kn/m. Rečeno mi je da obje stavke zajedno neće prelazit iznos od 2.500 kn.
Pravo stanje stvari vidjet će se i izračunat nakon ugradnje. Budući da je izvana ona betonska fasada, pretpostavljaju da neće trebati ništa obrađivati izvana.
To bi onda značilo cca 22 m zidarske obrade + 10 m klupčica = 1.900 kn.
No ja uvijek uzimam najgoru varijantu.

Ponuda koju sam odabrao nije bila najjeftnija, ali nije bila niti najskuplja.

Bilo mi je bitno da su stakla izo troslojna (zbog buke). Pošto su svi prozori visine 1,6 m, stakla ima dosta.
sharky_cro is offline  
Old 15.07.2014., 08:11   #5648
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Polubraća smo po prozorima, moji su legli na mjesto.

Koliko su te koštali komarnici po m2?
To sam izbjegla, ako budem htejla uzet ću naknadno one što se skidaju.

---------

Moje gurtne su u okviru prozora u novoj kući, samo viri ona traka. A alumin. roletne kao perce lagane.
Kako su mi lijepi prozori

Sad imam u stanu PVC roletne, ono zapneš nogom u zid i povlačiš.
Roletne strše na van ispred vrata balkonskih i ta kutija za konopac od roletne se vidi vani. Koja razlika
Npr ugradbeni komarnik na prozoru veličine 1,6 x 1,4 m /cca 2,24 m2) je 800 kn bez pdv-a.
mene muči bušenje profila i ugradba tih gurtni u profil. Rehau ustvari niti nema originalne ugradbene gurtne već ih svi manje više uzimaju od gealan-a.
sharky_cro is offline  
Old 15.07.2014., 16:35   #5649
Quote:
sharky_cro kaže: Pogledaj post
Npr ugradbeni komarnik na prozoru veličine 1,6 x 1,4 m /cca 2,24 m2) je 800 kn bez pdv-a.
mene muči bušenje profila igurtni u profil. Rehau ustvari niti nema originalne ugradbene gurtne već ih svi manje više uzimaju od gealan-a.
Meni koemmerling na 88+ profilu nije dopustio bušenje profila iz razloga sto se gube svojstva potrebna za nisko energetsku kuću.Postavljeni su oni ruzni vanjski na prozore a na stijene i fiksne sam stavio el.motore.
Josip1978 is offline  
Old 15.07.2014., 17:31   #5650
Koliko poskupljuju el.motori za podizanje roleta cijelu priču. Ako netko zna konkretnu cijenu još bolje.
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 15.07.2014., 18:04   #5651
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Koliko poskupljuju el.motori za podizanje roleta cijelu priču. Ako netko zna konkretnu cijenu još bolje.
480kn mene izašlo po roleti.
Josip1978 is offline  
Old 15.07.2014., 18:44   #5652
Quote:
sharky_cro kaže: Pogledaj post
hej ekipa Pa da pitam sve.
Na koji način se ugrađuju ugradbene gurtne u prozore?
Ja sam dogovorila da se u PVC profile prozora i balkonskih vrata koji će meni biti montirani ugradi takav mehanizam. Ne znam koliko su debeli ti profili, a ne da mi se sada ići tražiti tu ponudu.

Neke stolarije to neće raditi, jer je, navodno, to zahtjevnije i skuplje, vjerojatno ubog više utrošenog vremena, i/ili samog mehanizma, ne znam, pa uvjeravaju kupce kako profil gubi na čvrstoći jer se vadi čelično ojačanje.
Prije nego li sam se odlučila za taj ugradbeni mehanizam nazivala sam različite proizvođače PVC prolila kako bih doznala da li je to istina. I većina mi je kazalo kako to nema utjecaj na stabilnost i čvrstoću prozorskih profila, jer se čelično ojačanje ne vadi, nego se ufreza, što god da to znači.
Jedni su se čak potrudili (svaka im čast) i na moj e-mail upit odgovorili mi. Citiram:
„čelični profil ne ide samo na onom dijelu gdje se ugrađuje ugradbeni automat, znači cca 15-ak cm. Okvir se učvrščuje turbo vijcima kroz zid tako da nema veze što je čelično ojačanje prekinuto u tom dijelu jer je štok nepomičan. Automat se nalazi u svojoj kutiji tako da je zatvoren i nema strujanja zraka prema prostoriji kroz taj otvor namatalice.
Mi ugrađujemo standardno takve namatalice već 4 godine i nemamo reklamacija od kupaca.“

Na jednoj web stranici može se pročitati slijedeće: Ugradbeni automati za podizanje trake za dizanje i spuštanje rolete su isplativija investicija jer ga ne možete oštetiti niti se on može otvoriti prilikom čega bi se mehanizam unutar automata raspao jer je ugrađen u štok prozora, također se vijci kojima je automat pričvršćen ne mogu odvrnuti jer nema nikakvog svakodnevnog otpora pri dizanju i spuštanju roleta. Estetski ostavljaju bolji dojam jer traka je priljubljena uz sami štok.“
Pa, sad, sretno mi bilo i Tebi ako se na to odlučiš.
miramo is offline  
Old 15.07.2014., 19:02   #5653
A što se događa ako dođe do kvara tog mehanizma unutar profila?
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 15.07.2014., 19:34   #5654
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
A što se događa ako dođe do kvara tog mehanizma unutar profila?
A, što se događa kada Tebi dođe do kvara zgloba u koljenu ili kuku?
miramo is offline  
Old 15.07.2014., 21:19   #5655
A je ti odgovor...
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 15.07.2014., 21:36   #5656
Quote:
sharky_cro kaže: Pogledaj post
Zidarija mi je 50 kn/m a alu klupčice izvana su 90 kn/m. Rečeno mi je da obje stavke zajedno neće prelazit iznos od 2.500 kn.
Pravo stanje stvari vidjet će se i izračunat nakon ugradnje. Budući da je izvana ona betonska fasada, pretpostavljaju da neće trebati ništa obrađivati izvana.
To bi onda značilo cca 22 m zidarske obrade + 10 m klupčica = 1.900 kn.
No ja uvijek uzimam najgoru varijantu.

Ponuda koju sam odabrao nije bila najjeftnija, ali nije bila niti najskuplja.

Bilo mi je bitno da su stakla izo troslojna (zbog buke). Pošto su svi prozori visine 1,6 m, stakla ima dosta.
Ako si uzeo troslojna stakla samo da bi smanjio buku, onda si bacio novac u vjetar, da bi se smanjila buka vanjska stakla moraju biti deblja npr. 6 ili 8 mm. i ak se još k tome stavi lamistal može se smanjiti buka i preko 40 dBc i to na dvoslojnim staklima 4-16-6 ili 4-16-8.
maranzano is offline  
Old 15.07.2014., 22:08   #5657
Quote:
Josip1978 kaže: Pogledaj post
480kn mene izašlo po roleti.
350 kn + PDV + prekidač/daljinski
sharky_cro is offline  
Old 15.07.2014., 22:15   #5658
Quote:
maranzano kaže: Pogledaj post
Ako si uzeo troslojna stakla samo da bi smanjio buku, onda si bacio novac u vjetar, da bi se smanjila buka vanjska stakla moraju biti deblja npr. 6 ili 8 mm. i ak se još k tome stavi lamistal može se smanjiti buka i preko 40 dBc i to na dvoslojnim staklima 4-16-6 ili 4-16-8.
naravno da to nije samo zbog buke već zbog uštede energije...mislim zbog svega zajedno sam uzeo troslojna stakla. Uzimati 86 mm profil na staroj zgradi poput moje je stvarno bacanje novca u vjetar. Pogotovo jer zidovi na tim zgradama koje je gradila industrogradnja su dosta uski, moj sadašnji profil je 61 mm. Sada će mi "viriti" u stanu 1 cm profil, što će se morati žbukati i stavljati stiropor itd.(ispod prozora).
Ustvari najskuplji dio bilo kojeg prozora je staklo. Razlika između Ecosol 70 mm i Euro 86 mm je bila 2.900 kn.
Mene muče te namatalice koje su ugrađene u štok. Mislim da to nikako nije dobro iz više razloga. Zamislite da recimo bušite spojler na autu i nešto strano na njega stavljate. To više sigurno nije to. A i to silikoniranje oko tog mehanizma mi je totalno bezveze.
sharky_cro is offline  
Old 15.07.2014., 22:22   #5659
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
A što se događa ako dođe do kvara tog mehanizma unutar profila?
to ti je gurtna koja ti se ugrađuje u profil. Ako se pokvari, onda je odšarafiš i čupaš van. Ali to se kao ne događa.
Miram ajde vidi kakve profile si uzela?
sharky_cro is offline  
Old 15.07.2014., 22:41   #5660
Quote:
sharky_cro kaže: Pogledaj post
350 kn + PDV + prekidač/daljinski
Tu smo negdje
Josip1978 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.