Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2011., 14:30   #201
Čir/prišt/kvržica na mošnjama

Dakle, nekoliko već nekoliko dana primjećujem kao neki veći prišt ili čir na koži mošnje. Dakle ne na testisima. Radi li se o nečemu ozbiljnom i je li moguće da je karcinom?
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 17:32   #202
Quote:
Škugor kaže: Pogledaj post
Dakle, nekoliko već nekoliko dana primjećujem kao neki veći prišt ili čir na koži mošnje. Dakle ne na testisima. Radi li se o nečemu ozbiljnom i je li moguće da je karcinom?
Bez pregleda je sve moguće. Javite se vašem dr.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 02:45   #203
Question Jedan testis, veci od drugog ? !

Ovako to imam vec duze vrijeme, lijevo "jaje" mi je vece od desnog, to sam uocio ima oko 3-4 godine. Imam 17 godina, ja mislim da je varikokela !
Imam nekakve vene na lijevom testisu, i prevelike su neznam kako da to objasnim ! Interesuje me, dali je to sta opasno posto sam nesto sad citao na netu ??? Pa mi malo pojasnite ! Znam da mi je i drug nesto takvo slicno imao, ali on je oprerirao to ima vec duze vrijeme i sad je OK !
Ja te vene mogu napipat to je kao snop nekih vena nemam pojma xD !
Iskreno me nije briga za neplodnost, samo necu da mi to izraste u nesto ozbiljnije ! P.S Netreba DUREX ! :P
Mene to neboli, ali posle nakon malo vece ejkulacije, bole me oba testisa xD !
Zanima me jel to opasno nesto i pomagajte recite sto znate !

http://www.flickr.com/photos/67491936@N07/6145141137/

Mora bas meni jaje bit sjebano ! Sta ce mi ovolike vene xD ! Nisam slon da imam jaje od pola kile :P !

Zadnje uređivanje eXecuteD : 14.09.2011. at 02:52.
eXecuteD is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 12:01   #204
Quote:
eXecuteD kaže: Pogledaj post
Ovako to imam vec duze vrijeme, lijevo "jaje" mi je vece od desnog, to sam uocio ima oko 3-4 godine. Imam 17 godina, ja mislim da je varikokela !
Imam nekakve vene na lijevom testisu, i prevelike su neznam kako da to objasnim ! Interesuje me, dali je to sta opasno posto sam nesto sad citao na netu ??? Pa mi malo pojasnite ! Znam da mi je i drug nesto takvo slicno imao, ali on je oprerirao to ima vec duze vrijeme i sad je OK !
Ja te vene mogu napipat to je kao snop nekih vena nemam pojma xD !
Iskreno me nije briga za neplodnost, samo necu da mi to izraste u nesto ozbiljnije ! P.S Netreba DUREX ! :P
Mene to neboli, ali posle nakon malo vece ejkulacije, bole me oba testisa xD !
Zanima me jel to opasno nesto i pomagajte recite sto znate !

http://www.flickr.com/photos/67491936@N07/6145141137/

Mora bas meni jaje bit sjebano ! Sta ce mi ovolike vene xD ! Nisam slon da imam jaje od pola kile :P !
Trebali bi učiniti UZV testisa i pregled urologa.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 23:14   #205
Angry Bol u testisu...

Ovako znaci imam 15 godina.....od moje 12 godine imam povremene bolove u lijevom testisu koji traju 2-3h.....ponekada nestanu na par mjeseci pa se opet pojave...mnogo sam citao o tome na internetu i uvidjeo sam da je moguce da imam rak testisa?!?! jeli to moguce?! mislim npr meni je lijevi testis veci od densog a citao sam također na internetu da moze biti povremena bol jer testis raste....a i imao sam malu kvržicu iznad peinsa koja je bila crvena jos prije godinu i po,mislim da mi je to bila upola korijena dlake jer sam se brijao ali nisam siguran(nakon par dana mi je nestala)..mozda je cak bila neka akna ili nesto slicno...sada neznam sto da mislim...a roditeljima nisam nista jos reko jer me naprosto sram da s njima pricam o tome....:c onfused:..
nani23454545635 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 23:16   #206
E da i to se pojavljuje u npr 2 mjeseca...ja mislim po 1-2 puta
nani23454545635 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 23:22   #207
Moraš otići na pregled.

Tumori testisa su relativno česti kod mladih muškaraca, a najčešće kad se otkriju prekasno to bude zato jer je dečkima neugodno o tome pričati.
Ne želim reći da ti imaš tumor testisa (postoje i dobroćudne promjene koje se mogu tako manifestirati), ali je bol u testisu preprebitna stvar da bi se zanemarila.

Ako ti je lakše reci ocu ili nekom muškom članu obitelji, ali kod liječnika moraš svakako - on će te vjerojatno uputiti urologu i na ultrazvuk testisa.

Sretno i pozabavi se time čim prije.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 23:25   #208
Quote:
nani23454545635 kaže: Pogledaj post
Ovako znaci imam 15 godina.....od moje 12 godine imam povremene bolove u lijevom testisu koji traju 2-3h.....ponekada nestanu na par mjeseci pa se opet pojave...mnogo sam citao o tome na internetu i uvidjeo sam da je moguce da imam rak testisa?!?! jeli to moguce?! mislim npr meni je lijevi testis veci od densog a citao sam također na internetu da moze biti povremena bol jer testis raste....a i imao sam malu kvržicu iznad peinsa koja je bila crvena jos prije godinu i po,mislim da mi je to bila upola korijena dlake jer sam se brijao ali nisam siguran(nakon par dana mi je nestala)..mozda je cak bila neka akna ili nesto slicno...sada neznam sto da mislim...a roditeljima nisam nista jos reko jer me naprosto sram da s njima pricam o tome....:c onfused:..
Rak ne boli. Nisam dokor, ali mozda je od zivca u kicmi. Imas neki zivac iznad guzice koji zavrsava negdje kod jaja ili u jaju. Mozda je to. Odi kod doktora, ali ja mislim da ti nije nis.
puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 23:29   #209
Quote:
puls kaže: Pogledaj post
Rak ne boli. ....
Daleko od istine.
Ne boli svaki, ali dosta njih boli.
Tumori testisa mogu boljeti.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 23:31   #210
Jeli mogu ja sam kod doktora radi toga?? jer mi je stvarno neugodno pricati sa ocem o tome..
nani23454545635 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 23:33   #211
Naravno da možeš.

Odi, nemoj se s tim zezati.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 23:36   #212
Imam još jedno pitanje..Ako me posalje kod urologa..a najvjerovatnije oce...kakav pregled on vrši?odnosno sta sve radi...krajnje mi je nezamislivo da mi netko gleda spolovilo.
nani23454545635 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 23:41   #213
Quote:
nani23454545635 kaže: Pogledaj post
Imam još jedno pitanje..Ako me posalje kod urologa..a najvjerovatnije oce...kakav pregled on vrši?odnosno sta sve radi...krajnje mi je nezamislivo da mi netko gleda spolovilo.
Pa i tvoj liječnik će ti pogledati spolovilo.
ne možeš očekivati da dođeš liječniku zbog problema s testisom pa da on pogleda u čarobnu kuglu
I tvoj liječnik i urolog će ti i pogledati i popipati testis.

Nemoj da ti bude neugodno, radi se o tvom zdravlju, a oni gledaju (osobito urolozi) svaki dan tuđa spolovila tako da tvog neće doživiti kao nešto posebno.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 23:45   #214
Znam da ali prosli put mi se desilo nesto dosta neugodno..kada smo bili na sistematskom doktorica mi je pregledavala penis a meni se doslovno nadigao.....i to je bio trenutak koji me doslovno pokopao...i sada me strah da se to nebih ponovilo..
nani23454545635 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2011., 23:49   #215
Quote:
nani23454545635 kaže: Pogledaj post
Znam da ali prosli put mi se desilo nesto dosta neugodno..kada smo bili na sistematskom doktorica mi je pregledavala penis a meni se doslovno nadigao.....i to je bio trenutak koji me doslovno pokopao...i sada me strah da se to nebih ponovilo..
Skroz prirodna i očekivana reakcija
Sumnjam da će ti netko dirat penis. Možeš ga i sam pridržavat rukom da ne smeta.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 00:00   #216
Ok,hvala ti puno nastojati cu cim prije ici na pregled..
nani23454545635 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 13:59   #217
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Daleko od istine.
Ne boli svaki, ali dosta njih boli.
Tumori testisa mogu boljeti.
Meni je urolog rekao da tumor testisa ne boli. Dogovorite se.
puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 19:00   #218
To što ti je jedan testis veći je normalno, ako ti se ta bol javlja povremeno već tri godine, nekako sumnjam da je tumor u pitanju jer bi u međuvremenu otegnuo papke
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 11:53   #219
Tumori testisa mogu boljeti.
Može biti tumor.
Treba pregled urologa i to je to.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 12:42   #220
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Tumori testisa mogu boljeti.
Može biti tumor.
Treba pregled urologa i to je to.
nisam stručnjak i ne morm biti ,jer ima onih koji jesu i obavezno potraži pomoć
neki dan mi je sin ispričao što se dogodilo njegovom prijatelju iz srednje škole
igrali su nogomet i lopta ga udarila u međunožje, pojavila se bol koja nije prestala ni nakon nekoliko dana
kad je otišao doktoru, pa specijalisti i sve tako redom , ustanovili mu rak testisa
ima samo 20 godina, inače je zdrav momak(bio dotada), ali operacijom su mu odstranili jedan, nakon terapija je dobro, sad ga očekuju samo kontrole da ne dođe do recidiva
kaže da će dalje "funkcionirati normalno" i zamrzli su mu spermu- za svaki slučaj
zato bolje otići doktoru da on ustanovi da nije ništa opasno, nego ne otići......
rosa967 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.