Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2008., 01:17   #21
Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Ja bih otisao u biljnu apoteku, ili trgovinu zdravom hranom i znao bih i latinski naziv, te pitao da li imaju, ili pak znaju gdje se moze nabaviti. Isto tako, ako oni nemaju i ne znaju, potrazio bih nekog travara (u Sisku znam i prema njihovom letku ga imaju, ako je lat. Glycyrrhiza Glabra u pitanju) koji ga ima.
da,znam..probao sam biljne apoteke i zvao razne poznate travare u nas hrvata,ali za sada neuspjesno..
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 01:38   #22
Evo napisao sam u medjuvremenu gospodinu Greguru mail te tako saznao čime se sve bavi on osobno a i njegova udruga.Jako sam zadovoljan jer nije samo klasičan travar nego putem udruge radi na očuvanju tradicije liječenja biljem bilo preko tv-a,radija,novina ili predavanjima o ljekovitom bilju.Sve u svemu jako zanimljivo.
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 01:45   #23
Gle ja ću otvoriti firmu koja će se pored prirodne kozmetike baviti i fitoterapijom,jerbo sam pohađala tečaj za aromaterapeuta.Daj mi link ako ima sajt?
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 13:55   #24
Korijen sladića sam kupila na Dolcu u zatvorenom dijelu kod stepenica od čovjeka koji ima hrpu čajeva, biljčica i ...a provjeri ima li ga i tvrtka Suban čije proizvode možeš kupiti u svakoj bolje opskrbljenoj apoteci u gradu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 13:55   #25
Lijep pozdrav!

Quote:
Astrice kaže: Pogledaj post
Gle ja ću otvoriti firmu koja će se pored prirodne kozmetike baviti i fitoterapijom,jerbo sam pohađala tečaj za aromaterapeuta.Daj mi link ako ima sajt?
Evo,ja sam pogledao stranicu,koliko vidim da je još u izradi ali ima već i sad dosta toga.www.zraka-sunca.net Sretno!
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 16:13   #26
zvao Suban,hvala na pokusaju
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 18:16   #27
Negdje sam prije imao recept koji se zvao životni eliksir, ono kao neki čaj koji ti produžuje život pa je neka baba navodno doživila 112, a neka 120 godina
hhh

znam da se koristi anđelika i rabarbara i naravno rakija hh al ima tu još mnoštvo biljaka i to sve su bile neke čudne, morat ću malo potražit taj recept
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 19:18   #28
Bok!

Quote:
livmed kaže: Pogledaj post
Negdje sam prije imao recept koji se zvao životni eliksir, ono kao neki čaj koji ti produžuje život pa je neka baba navodno doživila 112, a neka 120 godina
hhh

znam da se koristi anđelika i rabarbara i naravno rakija hh al ima tu još mnoštvo biljaka i to sve su bile neke čudne, morat ću malo potražit taj recept
Ej,ja baš to danas nabavio u Vž kod travara.Zove se lebens eliksir tj. životni eliksir i sastoji se od 12 biljaka koje se stavljaju u rakiju.Jedan paketić je za 1-4 litre ovisno kako tko jako voli.Rekao mi je da postoji još jedan eliksir koji se pije 10 dana po 2,5 dcl svaki dan i onda se napravi pauza od 3 mjeseca pa se može onda opet piti ali to on radi samo po narudžbi.Probat ću zasad ovo napraviti,treba 10 dana stajati pa ćemo vidjeti.Kaže da pomaže i kod parodentoze i bolova u želucu,problema sa žući i još dosta toga.Pozdrav.
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 13:53   #29
Moja iskustva su - ništa bez holističkog pristupa.

Drugo, ništa bez strpljenja - naviknuti danas na brz oporavak preko "instant" tableta, ljudi krenu koristiti biljne pripravke očekujući instant rješenje i ozdravljenje.

Treće - ništa bez otkrivanja uzroka i kompletnog mijenjanja određenih životnih navika te iscjeljenja duha.

Jako puno biljaka djeluje protiv istih simptoma. To će svatko vidjeti kada otvori bilo koju knjigu o biljkama. Stoga je bitno individualno odrediti "prirodu" simptoma i uskladiti ju s određenom biljkom.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 14:53   #30
Quote:
lola7 kaže: Pogledaj post
zvao Suban,hvala na pokusaju
Ima ga kod mene na jarunskom placu u biljnoj apoteci od Subana.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 23:02   #31
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Drugo, ništa bez strpljenja - naviknuti danas na brz oporavak preko "instant" tableta, ljudi krenu koristiti biljne pripravke očekujući instant rješenje i ozdravljenje.

Treće - ništa bez otkrivanja uzroka i kompletnog mijenjanja određenih životnih navika te iscjeljenja duha.

Jako puno biljaka djeluje protiv istih simptoma. To će svatko vidjeti kada otvori bilo koju knjigu o biljkama. Stoga je bitno individualno odrediti "prirodu" simptoma i uskladiti ju s određenom biljkom.
Sto se tice druge stavke, postoje i brze metode, ali se slazem s tockom 1 (holisticki pristup), jer ne vjeruje covjek da je nesto lijek, dok ne sazrije da moze vjerovati. Recimo, MMS je izuzetno brz i efikasan. No, problem je u tome sto covjek ne vjeruje da nesto tako jednostavno (i ljudi vole misliti kako je to jako opasno) pomaze.

Sto se tice trece stavke, mislim da je to i najvaznija. Mi trebamo promijeniti nesto u sebi (ne, nije potrebna cijelokupna promjena, vec nesto, ovisno od slucaja do slucaja), te nam se onda polako otvore vrata koja vode do lijeka. Ja to volim reci Bolest je skola, lijek je diploma.

Sto se tice biljaka, one su odlicne i zato sto neke biljke ulaze u klasu panacea, a jos je vaznije sto su dostupne svugdje oko nas (iako, treba paziti gdje ih brati, nije bas svugdje zdravo). Isto tako, kod biljaka je problem sto djeuluju sporo i za mnoge biljke treba vremena da djeluju... No, ponekad i nevjerojatno brzo djeluju (probajte svjezu aloju veru na neki ubod kukca, opekotinu).
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 04:27   #32
Evo ja namjeravam otvoriti firmu koja će se između ostalog baviti i proizvodima od ljekovitog bilja,ali to tek za nekih pola godine.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 15:04   #33
Quote:
Astrice kaže: Pogledaj post
Evo ja namjeravam otvoriti firmu koja će se između ostalog baviti i proizvodima od ljekovitog bilja,ali to tek za nekih pola godine.
Heh, to je odlicna ideja i ja sam razmisljam mozda se takvim necim baviti, tj. prodavati proizvode i zdravlje (dakle, sto i kako koristiti). Iako sam prije bio potpuno nezainteresiran za zdravlje, Crohn me preodgojio.

A i u Sisku je bila jedna trgovina, no ta je stalno mijenjala lokaciju, nestajala na jednom mjestu, pojavila se kasnije na drugom i tako vec nekoliko puta. I sad sam cuo da je opet nestala, sa zadnjeg mjesta gdje je bila...

Ukratko, trgovina koje imaju stvari koje djeluju ne moze biti previse. Jedini je problem, koliko su zaista Hrvati zainteresirani za svoje zdravlje? To je veliko pitanje, bar ovdje u Sisku...
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 18:40   #34
Pozdrav!

Svima Vama želim puno zdravlja,sreće i dobre pameti u 2009.godini.
Drago mi je što se interisirate o ljekovitom bilju a još više što su se neki odlučili i baviti njime kao i ja,samo ja nisam odlučio ništa samostalno raditi po tom pitanju jer smatram da nisam dovoljno stručan za to tj.tih nekoliko knjiga koje sam pročitao nemogu me pripremiti za samostalno bavljenje ljekovitim biljem te sam se stoga učlanio u udrugu koja se bavi očuvanjem tradicije liječenja biljem.Nadam se da ću tako puno više i bolje naučiti od čovjeka koji to vodi i stvarno se razumije u bilje jer je kemičar,maser i fitoterapeut sa njemačkom praksom za ljekovito bilje i nastavlja tradiciju svojih predaka u kraju gdje je to velika tradicija,a nekada je tamo djelovao i poznati slikar naive Slavko Stolnik za kojega je velika većina vas sigurno čula.
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 18:45   #35
Pozdrav!

Svima Vama želim puno zdravlja,sreće i dobre pameti u 2009.godini.
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 00:03   #36
Quote:
zdravac kaže: Pogledaj post
Drago mi je što se interisirate o ljekovitom bilju a još više što su se neki odlučili i baviti njime kao i ja,samo ja nisam odlučio ništa samostalno raditi po tom pitanju jer smatram da nisam dovoljno stručan za to tj.tih nekoliko knjiga koje sam pročitao nemogu me pripremiti za samostalno bavljenje ljekovitim biljem te sam se stoga učlanio u udrugu koja se bavi očuvanjem tradicije liječenja biljem.Nadam se da ću tako puno više i bolje naučiti od čovjeka koji to vodi i stvarno se razumije u bilje jer je kemičar,maser i fitoterapeut sa njemačkom praksom za ljekovito bilje i nastavlja tradiciju svojih predaka u kraju gdje je to velika tradicija,a nekada je tamo djelovao i poznati slikar naive Slavko Stolnik za kojega je velika većina vas sigurno čula.
Uvijek je dobro od nekog uciti, a i citanje knjiga je isto tako ucenje (tako sam ucio na fakultetu, ne? ).

Sto se tice straha, s ljekovitim biljem ne mozes odvise pogrijesiti, tj. pogledaj sto su kontraindikacije, ako ih ima, te provjeris s covjekom. Neke biljke koje su ljekovite, ali i opasne, jednostavno preskocis.

Na kraju krajeva, covjek se jednom mora nauciti. Ja sam se ucio na sebi, jer sam morao. I jedino sto znam je to da ako covjeku kazes da mu nesto moze pomoci, upoznas ga s eventualnim rizicima i pustis ga da odluci, onda je to njegova informirana odluka. A ne tvoja. Dakle, ja nikad ne bih tjerao nekog da nesto uzima, vec bih samo predlozio.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 22:32   #37
Pozdrav!

Quote:
Alan_SP kaže: Pogledaj post
Uvijek je dobro od nekog uciti, a i citanje knjiga je isto tako ucenje (tako sam ucio na fakultetu, ne? ).

Sto se tice straha, s ljekovitim biljem ne mozes odvise pogrijesiti, tj. pogledaj sto su kontraindikacije, ako ih ima, te provjeris s covjekom. Neke biljke koje su ljekovite, ali i opasne, jednostavno preskocis.

Na kraju krajeva, covjek se jednom mora nauciti. Ja sam se ucio na sebi, jer sam morao. I jedino sto znam je to da ako covjeku kazes da mu nesto moze pomoci, upoznas ga s eventualnim rizicima i pustis ga da odluci, onda je to njegova informirana odluka. A ne tvoja. Dakle, ja nikad ne bih tjerao nekog da nesto uzima, vec bih samo predlozio.
Ništa ja ne kažem na tvoju želju da učiš o ljekovitom bilju,dapače drago mi je.No kažeš da si tako učio i na faxu,ali i tamo si imao predavače,zar ne?Zato sam ja odlučio učiti od čovjeka koji se već 20 godina bavi time i smatram da ću tako prije naučiti nego samostalno.On je posvetio život ne samo liječenju biljem preko svojih pripravaka nego i edukaciji ljudi da mogu sami prepoznati biljku u prirodi i na taj si način pomoći.A ako ljudi nemaju vremena ili nemaju recepte za neke složenije stvari mogu kod njega nabaviti preko 200 vrsta raznih pripravaka,čiji je sastav javan ali naravno ne i omjeri ili način izrade,no on je spreman s vremenom mene i to naučiti i ja sam mu jako zahvalan na tome.Želim ti svu sreću u tvojem učenju,a možda se nekad negdje i upoznamo.Lijep pozdrav.
zdravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 23:32   #38
Quote:
zdravac kaže: Pogledaj post
Ništa ja ne kažem na tvoju želju da učiš o ljekovitom bilju,dapače drago mi je.No kažeš da si tako učio i na faxu,ali i tamo si imao predavače,zar ne?Zato sam ja odlučio učiti od čovjeka koji se već 20 godina bavi time i smatram da ću tako prije naučiti nego samostalno.On je posvetio život ne samo liječenju biljem preko svojih pripravaka nego i edukaciji ljudi da mogu sami prepoznati biljku u prirodi i na taj si način pomoći.A ako ljudi nemaju vremena ili nemaju recepte za neke složenije stvari mogu kod njega nabaviti preko 200 vrsta raznih pripravaka,čiji je sastav javan ali naravno ne i omjeri ili način izrade,no on je spreman s vremenom mene i to naučiti i ja sam mu jako zahvalan na tome.Želim ti svu sreću u tvojem učenju,a možda se nekad negdje i upoznamo.Lijep pozdrav.
Hm, kod mene na faksu su vise dali popis literature i kad su pricali, nije nuzno imalo veze s onim sto ce pitati, tj. nikad se nisu ogranicavali samo na ono sto su ispredavali. No, to nije bitno.

Svakako da je bolje da ti netko biljku pokaze u prirodi, to je uvijek bolje, a svakako koristi i biljku vidjeti u vise razlicitih stanista, jer ovisno o vise faktora biljka moze izgledati dovoljno razlicito da ju netko neiskusan (a i ja sam jos uvijek dovoljno neiskudan da ne prepoznajem mnoge biljke) ne moze prepoznati.

No, biljem se moze baviti i tako sto kupujes bilje od nekog tko zna prepoznati biljku. Dakle, ti sam radis svoje mjesavine od bilja koje si ti djelomicno ubrao, a djelomicno kupio.

I naravno, uvijek je dobro imati od koga uciti, ali ne smatram da je zivi covjek nuzan, za mene je i dobro napisana knjiga (a i imam vise knjiga o temi koja me zanima) odlicna. A danas je tu i internet, gdje se moze dosta naci.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 12:41   #39
Quote:
zdravac kaže: Pogledaj post
Svima Vama želim puno zdravlja,sreće i dobre pameti u 2009.godini.
Drago mi je što se interisirate o ljekovitom bilju a još više što su se neki odlučili i baviti njime kao i ja,samo ja nisam odlučio ništa samostalno raditi po tom pitanju jer smatram da nisam dovoljno stručan za to tj.tih nekoliko knjiga koje sam pročitao nemogu me pripremiti za samostalno bavljenje ljekovitim biljem te sam se stoga učlanio u udrugu koja se bavi očuvanjem tradicije liječenja biljem.Nadam se da ću tako puno više i bolje naučiti od čovjeka koji to vodi i stvarno se razumije u bilje jer je kemičar,maser i fitoterapeut sa njemačkom praksom za ljekovito bilje i nastavlja tradiciju svojih predaka u kraju gdje je to velika tradicija,a nekada je tamo djelovao i poznati slikar naive Slavko Stolnik za kojega je velika većina vas sigurno čula.
Možeš malo više o toj udruzi?
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 12:55   #40
Da li tko zna koji ljekoviti pripravak za jacanje i brzi rast kose i zanima me jos alternativno lijecenje policisticnih jajnika?
Alanna_st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.