Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2014., 16:32   #1761
http://www.sbplus.hr/politika/domovi...x#.UuZtEvs1imw

evo slavonci pričaju svoje doživljaje iz Kašića.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 17:42   #1762
Legiju "išamaralo" u Škabrnji do boli, izulo puk. Tišmu, puk. Bogunovića, glavnog Vuka i još neke bitne-sve u par dana.
Ogadilo im se ratovati u onom paklu 1:1, toliko mrtvih a napredovanje minimamalno ili nikakvo.
Davno sam napisao- Srbima je nakon Maslenice sve bilo jasno.Ostalo je bila agonija. I mi i Srbi smo izvukli pouke.Mi da se moramo mijenjati a oni da moraju čekati svoj kraj.

Tada smo im prvi put bacali letke ,ali ne bespilotnim letjelicama.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 20:35   #1763
Bio sam sudionik 'Maslenice' kao jedan od najmlađih vojnika, i nekih maslenica prije nje i poslije. Ratovao do Bosne; Jajca,Mrkonjića...Koliko vojnika, ratnika,koliko heroja u 'slavnoj' brigadi.No, ne pišu o ratu kao korisnik pp5d6.Ne pišem ni ja, evo prvi moj post.Ne pišem,nekako nemam volje pamtiti sve.Sve puste kuće,zapaljene,pusta sela,izgladnjelu stoku,mokre bunkere,ubijene.Nemaju ni moji suborci pretpostavljam(znam) pisati toliko o svemu.Čak ni kompjutor neki ni ne koriste.Da neki,mnogi od njih,ratnika.I zašto se sad registriram i pišem?Evo natjera me ovaj spomenuti sa 3128 postova, i ovaj do njega hr1u00 sa 2957 postova!?Pitam se gdje ste sve bili,jeste baš sve vidjeli.Gledam ponovo-tri tisuće postova!Pa jeste vi od ovoga svita,s ove planete?Preklinjem vas dajte mi odgovor koliko ste propješačili novigradskog krša.Jeste dobili gljivice na prstima zbog neizuvanja čizama,jeste 36 dana bili u zadarskom zaleđu bez odmora,jeste se tuširali i kako,rezervna odjeća...Ma šta da više pitam,ono.. ne da mi se, barem na ovo da mi odgovorite .
P.S.Čast ženama pripadnicama u ratu.Njihov život bio je još teži i gori nego život muškaraca.
lukapula is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 20:49   #1764
Eto ga iz prve pa na mene.

Zadnje uređivanje pp5d6 : 27.01.2014. at 21:05.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 20:51   #1765
Ako me pitaš, mojih 3 tisuće i nešto postova nije s ove teme niti s podforuma Domovinski rat.Možda stotinjak svega.
Ako te iritira moje pisanje a ovoj temi -stavi na listu nepoželjnih.Forumska ti aplikacija to dopušta. Ovdje svi pišu dobrovoljno i nije prisilno.
Što se novigradskog krša tiče i mene osobno ,oko 70 dana,kako 1993 i nešto pred početak Oluje 1995-baš iz Novigrada.
Što se čizama tiče-zbog njih završio na kirurgiji i kidanju nokata s palaca jer su se u čizmama palčevi ugnojili od udaranja i zapinjanja na novigradskom kršu.
Ne držim sebe nekim opasnim i opakim vojnikom.Naprotiv.
Tebi i sličnima -svaka čast.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 22:29   #1766
Quote:
lukapula kaže: Pogledaj post
Bio sam sudionik 'Maslenice' kao jedan od najmlađih vojnika, i nekih maslenica prije nje i poslije. Ratovao do Bosne; Jajca,Mrkonjića...Koliko vojnika, ratnika,koliko heroja u 'slavnoj' brigadi.No, ne pišu o ratu kao korisnik pp5d6.Ne pišem ni ja, evo prvi moj post.Ne pišem,nekako nemam volje pamtiti sve.Sve puste kuće,zapaljene,pusta sela,izgladnjelu stoku,mokre bunkere,ubijene.Nemaju ni moji suborci pretpostavljam(znam) pisati toliko o svemu.Čak ni kompjutor neki ni ne koriste.Da neki,mnogi od njih,ratnika.I zašto se sad registriram i pišem?Evo natjera me ovaj spomenuti sa 3128 postova, i ovaj do njega hr1u00 sa 2957 postova!?Pitam se gdje ste sve bili,jeste baš sve vidjeli.Gledam ponovo-tri tisuće postova!Pa jeste vi od ovoga svita,s ove planete?Preklinjem vas dajte mi odgovor koliko ste propješačili novigradskog krša.Jeste dobili gljivice na prstima zbog neizuvanja čizama,jeste 36 dana bili u zadarskom zaleđu bez odmora,jeste se tuširali i kako,rezervna odjeća...Ma šta da više pitam,ono.. ne da mi se, barem na ovo da mi odgovorite .
P.S.Čast ženama pripadnicama u ratu.Njihov život bio je još teži i gori nego život muškaraca.
Primijetio sam na sve 3 strane,oni koju su prosli nesto itekako postuju neprijatelja,bilo da su ga pobijedili ili su bili porazeni.I postujemo se izmedju sebe.Ova djeca danasnja i ljudi koji nisu prosli nista su gori nego mi,se*u kad je sve gotovo [ne prozivam nikoga].
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 01:45   #1767
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Primijetio sam na sve 3 strane,oni koju su prosli nesto itekako postuju neprijatelja,bilo da su ga pobijedili ili su bili porazeni.I postujemo se izmedju sebe.Ova djeca danasnja i ljudi koji nisu prosli nista su gori nego mi,se*u kad je sve gotovo [ne prozivam nikoga].
Je,
ova danasnja djeca se poklala
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 14:25   #1768
Svi sve znate o Maslenici a niko ne zna osnovno sto meni treba.Gubici s obe strane???
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 14:34   #1769
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Svi sve znate o Maslenici a niko ne zna osnovno sto meni treba.Gubici s obe strane???
Ti si valjda treći-četvrti s tim pitanjem.
Odgovoreno je već stranicama unatrag...potraži .
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 17:50   #1770
Krajina je tada priznala gubitak 348 ljudi
Hijerastamn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 18:43   #1771
Quote:
Hijerastamn kaže: Pogledaj post
ako ti ovo smatras relevantnim onda stvarno

opet je ginula srpska nejac i paljena vekovna srpska ognjista

srbi pored svih postrojbi i raznih dobrovoljaca najvjerojatnije ni sami neznaju tocan broj mrtvih na Maslenici
Offskroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 20:40   #1772
Čovjek tenkist u 92. brigadi na forumu "krajinaforce" ( mornar) opisuje i borbe i gubitke.Ako zanemarimo njegove procjene gubitaka HV koji su nama poznati, zanimljivo je da on navodi gubitke 92. brigade koja je bila najbolja brigada 7. korpusa.
Po meni su oni šokantni za jednu brigadu.
Quote:
"Postirano 25 September 2010 - 08:54 PM

U toku operacije Maslenica i mjesecima poslije nje na strani SVK bilo je 346 poginulih vojnika (2 do 3 vojnika manje vise)a na HV strani od 400 do 500 vojnika, tesko je naci precizne detalje za HV jer skrivaju podatke ali jedno je sigurno oni su imali vise gubitaka u ovoj operaciji i to ih jako boli ali to je njihov problem, jednog dana ce istina izaci na vidjelo.
Moja 92 brigada je imala 192 poginula i oko 300 ranjenih i vjecna im slava i neka pocivaju u miru!!! "

Zadnje uređivanje rezon@tor : 03.02.2014. at 16:44.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 21:48   #1773
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Čovjek tenkist u 92. brigadi na forumu "krajinaforce" ( mornar) opisuje i borbe i gubitke.Ako zanemarimo njegove procjene gubitaka HV koji su nama poznati, zanimljivo je da on navodi gubitke 92. brigade koja je bila najbolja brigada 7. korpusa.
Po meni su oni šokantni za jednu brigadu.
Dali su u Podgradini,pružali otpor ne računajući Gradinu,gdje se nisu htjeli predat,i zanima me koliko ih je bilo tada bilo prvi dan Maslenice?

Zadnje uređivanje rezon@tor : 03.02.2014. at 16:44. Reason: citat
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 22:45   #1774
Upravo sam pročitao što je napisao "mornar" na njihovoj stranici,piše da je vozio tenk u napadu na Kašić,dali je stvarno tako bilo ,navodno 3 napada ,kažu da smo imali 400-500 poginulih,tip plovi u klasi"optimist".Kaže u 3 napadu su osvojili Kašić i onda se povukli?!
studeni1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 23:08   #1775
Kašić je tri puta pada i vraća se i u jednom od vraćanja poslali su i nas da držimo bok 4 gbr dok kreću iz islama grčkog putom ka kašiću.poslani smo jer je jedan naš povlačija ročnike sa položaja a nije otišla cila brigada kako neki neupućeni navode.inače su ročnici bili super samo pojedini zapovjednici nisu. nas 12 smo popizdili jer smo morali ostat na boku dok nije popunjen a kontali smo ić sa četvrtom pomoć našima inače zona odgovornosti naše brigade je bila suhovare islam grčki na tim položajima minja nas 7gbr na maslenici je113 br bila u jačini jedne bojne dvi satnije ročnika topništvo je tu od prvog dana inžinjerija mineri i moj izvidničko diverzantski vod čejeni su bez veliki problema mogli ulazit kod nas ka šta smo i mi kod njih kakvi je problem zaokružit kašić kad je između njega i islama grčkog prazan prostor mene zanima situacija u kojoj smo imali jedan lipi okršaj negdi početkom drugog miseca datumi mi ne leže kroz polje je dolazila grupa od 6 čejena u crnim kombinezonima ročnici su ih uočili i zvali su nas nismo im dali da ih diraju zbog daljine i pratili smo ih do sridine sela tad su krenuli u pravcu igrališta mislim da su planirali diverziju na tenkovim od 4gbr koji su tu bili zanima me koja je to ekipa bila i koliko ih je točno poginilo jer sam čuja dvi verzije o nađenim leševima nikako mi ne iđe u glavu kako su nonšalantno išli ka da nije njihov posa vjerojatno su mislili da ih magla dobro pokriva ako neko zna sa druge strane nek se javi i ja ću odgovorit na sve što znam mi smo bili tih dana u pogonu non stop ili smo pomagali ročnicima jer su volili da smo blizu kad krenu braća do izviđanja njihovih terena itd.ove priče o skrivanju poginulih sa naše strane nisu normalne ja neznan za niti jedno ratište da se krilo broj poginuli a proša san i poprilično pozdrav braći po oružju

Zadnje uređivanje rezon@tor : 03.02.2014. at 16:46.
pekate is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 13:51   #1776
..malo o Kašiću
http://www.ebrod.net/slavonski-brod/...i__a-4826.html
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 16:27   #1777
Quote:
zdfil kaže: Pogledaj post
Vi koji ste sudjelovali u samo akciji, a i u danima nakon nje, još jednom Vam želim reći neizmjerno HVALA. A naročito braći Slavoncima!
nista prijatelju bilo nam je cast boriti se tamo s vama!
britva63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 16:48   #1778
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Thx na info.
Ljeto je bilo '93 kada sam bio iza Novigrada ugl.selo Narančići su bili negdje ispred nas.Sjećam se zavijanja preko noći u dolazaka dosta blizu na oko 50-tak metara(po mojoj nekoj procjeni).
Sada sam svjestan da su išli pronjuškati gdje su točno naši rovovi,koliko nas ima,ritam smjenjivanja,jačina,vrsta oružja i slično ali su čak,mislim u 4-tom ili 5-om mjesecu ubili neke dečke iz 3.brigade.
Što se točno događalo i koliki broj ljudi ne znam.To je bilo u Kašiću.
Iz kašića je jedan momak pogodio bager koji je kopao rovove sa ''Fagotom''.
nemislis dobro,, nisu iz zasjede ubili niti jednog naseg nego snajperom dvojcu, a ostali su poginuli od granata i to je bilo u ljeto 93 a ne u 4 mjesecu,, govorim o 3gbr , i oni su se prizavali nasim polozajima to je tocno, a jedan je i zavrsio tamo gdje je stigao,,
britva63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 17:25   #1779
Quote:
britva63 kaže: Pogledaj post
nemislis dobro,, nisu iz zasjede ubili niti jednog naseg nego snajperom dvojcu, a ostali su poginuli od granata i to je bilo u ljeto 93 a ne u 4 mjesecu,, govorim o 3gbr , i oni su se prizavali nasim polozajima to je tocno, a jedan je i zavrsio tamo gdje je stigao,,
Ova dvojica vaših jesu li poginuli na groblju u Kašiću ?
__________________
2
vuci i hajduci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 07:07   #1780
I ja se zahvljujem braći Slavoncima koji su ubačeni u pakao bez ikakvih pojašnjenja ali su pružili veliki otpor i zadržali crtu. Poginulima vječna hvala i pokoj vječni daruj im Gospodine. Osobno sam u to vrijeme bio u Islamu Grčkom u 113.brigadi pa ovo što pišem nije prepričavanje nečijih priča. Isto veliko poštovanje i hvala braći ratnicima iz varaždinske brigade koji su nas zamjenili na položjima u Islamu Grčkom prema Dračama. I oni su pokazili herojstvo u napadima na Drače 3.i 5. ožujka. I ovdje je bilo dosta poginulih i ranjenih, njima vječna hvala.
soparnik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:18.