Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2013., 16:16   #1621
Evo ovo je link na moj post u vezi kojeg vam se i ovdje obraćam:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2420

koju biste meni preporučili boju?

edit: npr. ova Subrina Charm 46 koju ste gore curi preporučili meni je pretamna
jagvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 16:25   #1622
Treba ti boja sa zelenkastim pigmentom, tipa Selective. Imaš i nekakve ash korektore koji se dodaju ali to mi je već viša matematika.

Možda je najbolja preporuka Subrina Unique čije boje ispadaju baš kao u katalogu, a njihove pepeljaste smeđe izvlače s minimalno crvenila

Ja sam tamno smeđa prirodno i neko vrijeme bojala sam se u 5-ice, no izvlačile su mi pretamno pa sam sada prešla na svjetlije 6-ice i čak 7-icu.

Subrinina pepeljasta 7-ica izvukla je minimalno crvenog pigmenta i prekrasno prirodno izgleda. (prije nje stavljala sam bež šesticu Framesi koja je izvukla dosta crvenila, jer te boje imaju zlatni pigment u sebi...bila je predivna ali to nije to što sam ja htjela)

Uglavnom,
kosa ti jest dosta crvena i svjesna si da bez nekih agresivnih tretmana ili dekolor šampona (koje ti i ne preporučujem) to neće ići baš tako jednostavno
ali na tvom mjestu išla bih na ovo ili čak 7 - ovo je najsivlje što možeš naći. Trebaš naime pepeljastu nijansu
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 16:29   #1623
+da editiram, ako ti je ova 46 pretamna onda definitivno pepeljasta 7-ica, 6-ica će ti biti pretamna za ono što tražiš
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 23:37   #1624
Quote:
dark_star kaže: Pogledaj post
+da editiram, ako ti je ova 46 pretamna onda definitivno pepeljasta 7-ica, 6-ica će ti biti pretamna za ono što tražiš
Dark Star puno hvala na korisnim savjetima. I mislila sam daje ono što trebam pepeljasti podton,ali nisam znala koju točno boju da uzmem. Ne znam za te selective boje ali Subrinu unique mogu probat potražiti u Mulleru,pretpostavljam. Na neku šesticu/sedmicu sam i ciljala.

Pogledala sam u medjuvremenu na netu pepeljaste boje i našla u Keune nijanserupar kojih bi mogle doći u obzir a radi se o 7.19 i još mislim 7.1 ili 6.19. to sam si nekako zamislila - te nijanse.

Ali sad mislim da ću tu Subrinu tražit jer vidim da ju dosta hvalite
jagvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 02:32   #1625
probala sam i tu keune matt 6.19, to je boja koja nije "bez sjaja" nego ima još više zelenog pigmenta i trebala bi još prirodnije izgledati. uhvatila mi je tamno pa nisam bila zadovoljna, a i keune mi mrse kosu, prekrižila sam ih. subrinu unique nisam baš vidjela u mulleru nego u profi dućanima frizerske opreme. ja ću morati odustati od subrine jer smeta mom osjetljivom tjemenu, ali definitivno sam se na svom i više drugih primjera uvjerila da njihove boje hvataju kao u katalogu, čak i ako podloga nije baš zahvalna, tj. najbliže dođu tome što tražiš, ako imaš neki nezgodan pigment od prijašnjeg bojanja i sl. po ovome što pišeš mislim da je svjetloća koju ti trebaš 7, a dobru pepeljastu nijansu ima spomenuta unique i dikson.
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 11:05   #1626
Quote:
dark_star kaže: Pogledaj post
probala sam i tu keune matt 6.19, to je boja koja nije "bez sjaja" nego ima još više zelenog pigmenta i trebala bi još prirodnije izgledati. uhvatila mi je tamno pa nisam bila zadovoljna, a i keune mi mrse kosu, prekrižila sam ih. subrinu unique nisam baš vidjela u mulleru nego u profi dućanima frizerske opreme. ja ću morati odustati od subrine jer smeta mom osjetljivom tjemenu, ali definitivno sam se na svom i više drugih primjera uvjerila da njihove boje hvataju kao u katalogu, čak i ako podloga nije baš zahvalna, tj. najbliže dođu tome što tražiš, ako imaš neki nezgodan pigment od prijašnjeg bojanja i sl. po ovome što pišeš mislim da je svjetloća koju ti trebaš 7, a dobru pepeljastu nijansu ima spomenuta unique i dikson.
je, 7ica je definitivno, prema većini nijansera. ništa. ako ne nađem nigdje Subrinu Unique, onda ću uzet tu Keune 7.19 pa ću vidjet kako će ispast.

iako ni ja pretjerano ne preferiram Keune, ali ne zbog nijansi već zbog toga što jako isuše kosu i postane mi slamnasta pa uvijek moram koristiti još dodatno par tona regeneratora i maski svakakvih vrsta. pored toga što sama farba još košta 50kn a još i developer.... phuuuu
jagvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 15:39   #1627
Keune ti hvata malo tamnije, nemoj se zeznuti :/ ja bih na tvom mjestu ukoliko nema Subrine (probaj i 17-icu u Trio coloru ako ne nađeš Unique) išla na Dikson, cijene su sve tu negdje. javi što si uzela i rezultat kad bude bojanje
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 23:22   #1628
Quote:
dark_star kaže: Pogledaj post
Keune ti hvata malo tamnije, nemoj se zeznuti :/ ja bih na tvom mjestu ukoliko nema Subrine (probaj i 17-icu u Trio coloru ako ne nađeš Unique) išla na Dikson, cijene su sve tu negdje. javi što si uzela i rezultat kad bude bojanje
Evo me , da se javim. Dakle na kraju nisam našla niti Subrinu, niti one Keune napisane, u Mulleru imali samo neutral boje , nikakve pepeljaste, al sam se snašla pa sam kupila 0.11 mixing color koju sam smiksala s 5.0 (svjetlosmeđa).

Da, znam.petica a rekla sam da neću. Mislila sam da mi sedmica neće ulovit. Ali zadovoljna sam, čak. Zadovoljna, jer kako je kosa blajhana,
ispire se, taman mi je.

Evo ovako je na svjetlu:


A ovako bez svjetla:


Ono što je bitno da sam koliko toliko uspjela prekrit crveno-narančasto s tim 0.11 koju sam dodala.
jagvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 00:36   #1629
pa super ti je ispalo za kućno bojanje
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 00:50   #1630
Ovako, meni bi trebao jedan brzi odgovor. Nekidan sam se isla pofarbat kod frizerke u nekakvu toplu, kestenjastu smedu, na njoj je pisalo maroon havana. E sad, po onom uzorku tamo, to je trebala ispasti smeda sa laganim bakrenim odsjajem jer sam htjela dobiti otprilike moju boju kose koja je inace tamno smeda sa laganim bakrenim odsjajem. Prije tog farbanja imala sam postupan ombre od usiju na dolje koji je napravljen samo sa najsvjetlijom farbom za kosu tako da nema izblajhanog. Problem je sto je ovo ispalo nekako crvenkasto-naracasto-smede, ima uzasno jak takav odsjaj i pri korijenu je dosta svijetla sto mi je cudno jer mi na gornjem dijelu kose bila moja prirodna tamna. Uglavnom, htjela bi se pofarbat natrag u nekakvu moju tamno smedu, eventualnu nijansu tamniju. Malo mi je neugodno sad ponovo ici kod frizerke jer sam ja sama izabrala boju, pa sam mislila kupit onu od L'oreala Sublime Mousse 41. Citala sam da je dosta tamno ispadne tako da bi mi vjerojatno bila okej, ali me svejedno strah ako bi dosla pretamna. Pa ako itko ima nekakvog iskustva s tom bojom, ostecuje li kosu, sve u svemu, kakva je? Jer evo nakon tri dana ja i dalje ludim kad god se pogledam u ogledalo :S e i da, da li ce imati kakvomg efekta na taj crvenkasti odsjaj, da to sve skupa cudno ne reagira pa ukakam ponovo :/ ili da jos pricekam do kraja tjedna da se sve to skupa malo ispere pa mozda dode na svoje? http://1.bp.blogspot.com/-fGt-fx_AIr...0/SDC18078.JPG
cca ovakva je bila odmah nakon farbanja, sad vec vuce malo vise na narancasto
Rainie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 13:21   #1631
Quote:
dark_star kaže: Pogledaj post
pa super ti je ispalo za kućno bojanje
hvala
i hvala na korisnim savjetima
jagvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 15:30   #1632
nnč baš je dobro ispalo, to je najbitnije

rainie, i tebi za povratak u smeđu bez odsjaja bih preporučila subrina saten ili charm boje. mada, ovisi to dosta i o podlozi, ali to je najbolja preporuka za takav tip bojanja koju ti mogu dati
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 15:40   #1633
Quote:
Rainie kaže: Pogledaj post
Ovako, meni bi trebao jedan brzi odgovor. Nekidan sam se isla pofarbat kod frizerke u nekakvu toplu, kestenjastu smedu, na njoj je pisalo maroon havana. E sad, po onom uzorku tamo, to je trebala ispasti smeda sa laganim bakrenim odsjajem jer sam htjela dobiti otprilike moju boju kose koja je inace tamno smeda sa laganim bakrenim odsjajem. Prije tog farbanja imala sam postupan ombre od usiju na dolje koji je napravljen samo sa najsvjetlijom farbom za kosu tako da nema izblajhanog. Problem je sto je ovo ispalo nekako crvenkasto-naracasto-smede, ima uzasno jak takav odsjaj i pri korijenu je dosta svijetla sto mi je cudno jer mi na gornjem dijelu kose bila moja prirodna tamna. Uglavnom, htjela bi se pofarbat natrag u nekakvu moju tamno smedu, eventualnu nijansu tamniju. Malo mi je neugodno sad ponovo ici kod frizerke jer sam ja sama izabrala boju, pa sam mislila kupit onu od L'oreala Sublime Mousse 41. Citala sam da je dosta tamno ispadne tako da bi mi vjerojatno bila okej, ali me svejedno strah ako bi dosla pretamna. Pa ako itko ima nekakvog iskustva s tom bojom, ostecuje li kosu, sve u svemu, kakva je? Jer evo nakon tri dana ja i dalje ludim kad god se pogledam u ogledalo :S e i da, da li ce imati kakvomg efekta na taj crvenkasti odsjaj, da to sve skupa cudno ne reagira pa ukakam ponovo :/ ili da jos pricekam do kraja tjedna da se sve to skupa malo ispere pa mozda dode na svoje? http://1.bp.blogspot.com/-fGt-fx_AIr...0/SDC18078.JPG
cca ovakva je bila odmah nakon farbanja, sad vec vuce malo vise na narancasto
stavi si preljev na to.
uzmi neku smeđu boju u dm-u, ali da je čisti broj, npr. 5, a ne 5.3... eventualno možeš da je nakon točke 1 jer to znači pepeljasti ton.
i stavi samo pola hidrogena i umjesto druge polovice regenerator.
stavi na mokru kosu.
to će ti ubit crvenilo, tj. narančastu.
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 18:11   #1634
Quote:
Lila R. kaže: Pogledaj post
...
Jedino nisi napisala koliko dugo bi to trebalo držat na glavi?
jagvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 18:20   #1635
10-15 min
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 12:57   #1636
Skužila sam da ako koristim hidrogen sa višim postotkom koji puta boja ne uhvati na sijede.

Zanima me što bih dobila sa npr. ovom bojom

Majirel 9.13 Very Light Beige Blonde


i 3% hidrogenom. Na neku tamno plavu farbanu kosu te 50% sijedih.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 14:03   #1637
Cure, molim vas preporucite mi neku boju bez amonijaka, treba mi nijansa 5.1 ili 4.1.
trazim boju koja ne isusuje previse kosu i koja zaista ispane pepeljasta.

I koja bi ovo bila boja 4.1 ili ipak 5.1 ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.

Zadnje uređivanje sijandraffm : 30.10.2013. at 14:22.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 19:22   #1638
ovo je moja prirodna boja http://www.zaslike.com/files/gg59xq58ojky8bd27ajn.jpg

a ovo je problem koji imam https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2438
kao što rekoh, boja je sama za sebe jako lijepa ali mi nažalost nikako ne stoji..
bez svijetla ili sunca nije toliko bakrena ali svejedno, taj odsjaj mi nikako ne stoji..
bila bi jako zahvalna na pomoći i prijedlozima, da znam što tražiti kod frizera, ne usudim se sama farbati..
hvala puno unaprijed na pomoći..

edit: ili neki preljev, pa ga doma nanesem..
čak bi više i voljela preljev, da kosu poštedim kemije..
zamislila sam neku duboku, tamniju smeđu sa tamnijim crvenim odsjajem (?mahagonij, višnja?), tek toliko da se nazire..
paše li to na hladni podton ili sam u zabludi?

Zadnje uređivanje TheProvense : 30.10.2013. at 19:41.
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 16:41   #1639
Quote:
sijandraffm kaže: Pogledaj post
Cure, molim vas preporucite mi neku boju bez amonijaka, treba mi nijansa 5.1 ili 4.1.
trazim boju koja ne isusuje previse kosu i koja zaista ispane pepeljasta.

I koja bi ovo bila boja 4.1 ili ipak 5.1 ???
nitko???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2013., 22:55   #1640
To ti je po meni čista 5-ica, definitivno, ili čak tamnija 6-ica. Ali, nažalost, ne znam za preporuku boje bez amonijaka osim, možda, SO CAP-ovih. Jako su ti povoljne, 28 kn je boja a razvijač od litre isto tu negdje i možeš ga koristiti više puta. Ja i sestra smo koristili njihove boje bez amonijaka i izvrsne su. Možda da probaš ovu 5.0
http://socap.hr/socap/za-frizere/boj...a-za-kosu.html
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:53.