Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2003., 20:23   #1
Question Mrlje / pjege od sunca

Ovako, da li netko ima od vas iskustva s uklanjanjem tamnih mrlja od sunca s lica i leđa?

Naime, preko zime mi nestanu, ali prve sunčane zrake uvijek ih više pigmentiraju nego ostatak kože...
Bijah kod kozmetičara, ali ona je preporučila uklanjanje voćnim kiselinama što je poprilično skup sport.
Ima li kakvih drugih metoda?
Unaprijed hvala.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2003., 22:26   #2
Probaj ići kod dermatologa pa se posavjetovati. Inače, moj prijedlog je da se već sad štitiš od sunca, recimo kremama sa visokim zaštitnim faktorom (iako mislim da je i to šit...zaštitiš se od sunca a mećeš svakakve kemikalije na sebe).. Izbjegavaj direktno sunce, nosi šešire i sl.
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2003., 23:08   #3
Ma sve to štima, ali ja se želim riješiti ovih koje sam do sada skupila. Rekao mi je dermatolog da postoje neke kreme za depigmentaciju, ali su dosta skupe. Je li koristio netko?
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2003., 23:09   #4
pitaj u ljekarni, a probaj i prosurfati. Mislim da Chanel ima neke kreme za depigmentaciju.
Zlatokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2003., 03:07   #5
Nisam strucnjak za kozu ali bih probala sa redovnim otklanjanjem mrtvih stanica, nova zdrava koza bi trebala biti bez pjegica. Nedavno sam gledala neku emisiju o kremama za suncanje gdje kazu da treba paziti da krema koju koristis stiti od oboje, UVA i UVB zrakica (od jednih izgoris od drugih dobijas flekice, bore i rak koze).
__________________
why me???
question mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2003., 22:36   #6
Kupi Nova Derm losion za izbjeljivanje, imaš ga u svakoj ljekarni za 140 kn. Izbijeliće ti mrlje od sunca, ali ako bez zaštite budeš izlazila na sunce, pojaviće se nove. Uzmi nešto s UV zaštitnim faktorom 60, Vichy ili Neostratu i maži lice nekoliko puta dnevno. Tretman s glikolnom kiselinom rade u domu zdravlja Novi Zagreb, dermatološki odjel za 180 kn.
 
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 21:31   #7
Red face pjege!

Da li neko zna za neku valitetnu kremu protiv pjega? Ne starackih, vec stalnih pjega po licu, koje na suncu postanu trostruko brojnije? Pliz??
Ili ako znate neku prirodnu "mucku" koja se smucka, ali pomaze..
Zahvaljujem!
__________________
Oh my God, they killed Kenny!!!
djulbe-secer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2005., 23:00   #8
Re: pjege!

Quote:
djulbe-secer kaže:
Da li neko zna za neku valitetnu kremu protiv pjega? Ne starackih, vec stalnih pjega po licu, koje na suncu postanu trostruko brojnije? Pliz??
Ili ako znate neku prirodnu "mucku" koja se smucka, ali pomaze..
Zahvaljujem!
Pigmentne mrlje kao i pjege predstavljaju manje dijelove kože sa povećanim sadržajem pigmenata u ćelijama. Pigmentne mrlje ne predstavljaju opasnost po zdravlje, ali treba primijetiti da njihova pojava može doprinijeti nastanku psihološke krize.

Osnovni principi korekcije pjega pomoći biljnih dodataka:

Prva faza-čišćenje krvnih sudova, uspostavljanje narušenog metabolizma (antilipidni čaj, kapsule ljan-jan i hitozan).

Druga faza-uspostavljanje narušene razmjene mikroelemenata, vitamina i prehrane ćelija kože (biokalcija, vejkan i biocink).

Treća faza-održavanje normalnog metabolizma nervnog tkiva, povaćanje mentalne aktivnosti, pojačavanje prenosa nervnih impulsa, odbrana organizma od djelovanja stresa i umirujuće djelovanje (Ikan i DIgest).
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 05:39   #9
Quote:
djulbe-secer kaže:
Jaaaaaaaaaaaaao
ovo je sva vasa pomoc?!?!
dajte ljudi razocaravate me polahko
NECU DA BUDEM PJEGAVAAAAAAAAAAAAAAAAA
Ma daj...pjegice mogu biti baš

Inače, pigment našoj koži sadržan je u posebnim stanicama, melanocitama. Kod ljudi koji imaju pjege, melanocite se, umjesto da su ravnomjerno raspoređene po koži, skupljaju u nakupine. Koliko znam, uzrok tome je genetika, i sumnjam da postoji neki lijek koji to može popraviti.

Najbolje ti je da prihvatiš to kao dio sebe i prestaneš se bedirati.
I da, čuvaj sunca, koža ti je vjerojatno vrlo osjetljiva, a i pjege postaju izraženije na suncu.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 21:32   #10
aaa...
i to je sva utjeha koju mogu dobit
pa znam ja da se skupljaju melanociti, al sta s njima raditi...nije moguce da se ne moze ama bas nista uraditi..cula sam za onu kremu celerit plus, negdje se u hrvatskoj proizvodi, a nema je kupit..
mozda mi ona sta pomogne ako je nadjem..?
__________________
Oh my God, they killed Kenny!!!
djulbe-secer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 21:55   #11
Quote:
djulbe-secer kaže:
aaa...
i to je sva utjeha koju mogu dobit
pa znam ja da se skupljaju melanociti, al sta s njima raditi...nije moguce da se ne moze ama bas nista uraditi..cula sam za onu kremu celerit plus, negdje se u hrvatskoj proizvodi, a nema je kupit..
mozda mi ona sta pomogne ako je nadjem..?
Pa... možeš ih lijepo zamoliti da se razmjeste

Zajebavam se... nemoj me držati za rijeć, nisam sto posto siguran, ali mislim da se ne može puno učiniti.

Kako to da ti to toliko smeta?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2005., 22:06   #12
Eh da... upravo sam našao, neki kozmetički saloni nude uslugu nekakvog izbjeljivanja kože, i zaklinju se u dobre rezultate baš kod takvih stvari, ali opet, nisam siguran koliko su sredstva koja se pri tome koriste sigurna.

I da... pjege mogu fakat biti kjut!
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 00:15   #13
pa ono ,uvijek sam zivjela s tim, al mislim da bi bila puno ljepsa da ih se kutarisem, kuzis? A mislim, simpaticne su samo onima sto ih nemaju, al ne svima
a kako mislis da nisu sigurna sredstva koja se koriste? Ne valjaju mozda za kozu
__________________
Oh my God, they killed Kenny!!!
djulbe-secer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 01:00   #14
Quote:
djulbe-secer kaže:
pa ono ,uvijek sam zivjela s tim, al mislim da bi bila puno ljepsa da ih se kutarisem, kuzis? A mislim, simpaticne su samo onima sto ih nemaju, al ne svima
a kako mislis da nisu sigurna sredstva koja se koriste? Ne valjaju mozda za kozu
Pa... navodno neka od tih sredstava mogu izazvati rane koje teško zacjeljuju, kao i trajne mrlje po koži.

Možda taj celerit ima nekakvog učinka, ali ne očekuj čuda.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 17:43   #15
ja imam pjege po faci i po ledima. takoder se vec godinama teram da odem kod kozmeticarke to izbjeliti,ali jos nisam smogla hrabrosti.
mislim da nis ne pomaze osim da uvijek koristis zastitni faktor (na ljeto budem sva pjegava )
inace, u mom slucaju je nasljedno..mama mi je sva pjegava
 
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 22:45   #16
Quote:
djulbe-secer kaže:
aaa...
i to je sva utjeha koju mogu dobit
pa znam ja da se skupljaju melanociti, al sta s njima raditi...nije moguce da se ne moze ama bas nista uraditi..cula sam za onu kremu celerit plus, negdje se u hrvatskoj proizvodi, a nema je kupit..
mozda mi ona sta pomogne ako je nadjem..?
E super ti je Novaderm, ja sam je na nos stavljala i ful su mi izblijedile
annabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2005., 22:47   #17
Quote:
Ego kaže:
Pa... navodno neka od tih sredstava mogu izazvati rane koje teško zacjeljuju, kao i trajne mrlje po koži.

Možda taj celerit ima nekakvog učinka, ali ne očekuj čuda.
Moram reć da je to čista glupost!!Ma ne ostavljaju nikakve rane niti mrlje za Boga miloga...odkud vam takve bedastoće
annabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2005., 00:26   #18
hmm,pa i ja nesto kontam..ne bi trebalo..
mozda neko ima osjetljivu kozu,pa misli da je zato sto krema ne valja
__________________
Oh my God, they killed Kenny!!!
djulbe-secer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2005., 20:14   #19
Quote:
annabe kaže:
Moram reć da je to čista glupost!!Ma ne ostavljaju nikakve rane niti mrlje za Boga miloga...odkud vam takve bedastoće
Ma... naletio sam na netu na više mjesta na takve informacije... možda je totalna glupost, ne znam. Zato sam i naglasio ono "navodno".
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2005., 22:23   #20
ja volim svoje pjegice. i jedva čekam sunce pa da se još više vide
kakvo izbjeljivanje? nema šanse
abba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.