Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 03.01.2008., 00:04   #1
Konačno zadovoljan! Koje kore za savijače, pite i gibanicu + nadjevi

Gdje kupujete kore za savijače, pite ili gibanice i ine kolače te vrste?? Volite li više tanje ili deblje kore??
Koji nadjevi su vaši favoriti??

Eto ga! Najzad sam sretan!!
Već 30 godina (od rođenja ) sam u potrazi za pravim, kvalitetnim korama za savijaču sa sirom (kao i gibanicu), te s jabukom, bučnicu, etc...

Dakle, našao sam ih u Tommy-ju na Žitnjaku... kore su ručno vučene i zovu se Viksi... proizvode se u Vinkovcima (Vinkovčani, čestitam!!)...
Izvanredne su i dižu kvalitetu kolača za 50%. Ne vjerujete?... probajte.
Večeras sam pravio savijaču sa sirom i jednu vrstu gibanice (savijenu roladu napunjenu sirom, umućenim jajima, vrhnjem i mineralnom) sam rezao na šnite, te poredao jednu šnitu do druge i zapekao 25-30 min na 200 stupnjeva (gornji premaz umućenim jajem je extra dobra stvar!)

A kore... tanje su i mekše osjetno od svih do sada (količinu kora za 1 rolanje odredim sam- od 2 do 4)...

Nadjevi---> sa sirom već spomenuh... pa naribane jabuke (malo kiselije, ofc.- cimet po želji), ili višnje (mmmm), ili bučnica (buča+sir), ili bundeva uslatko (s malo šećera- jer je već slatka+malo cimeta po želji)
Napominjem, tako dobre kore rade još samo u Srbiji (gdje su već godinama kore bolje od naših!), i uvijek plačem od tuge, kad dođem do njihovih finih kora... Ali i mi kore za utrku imamo!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:35.