Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2011., 13:57   #161
Otkud ljudima ideja da su se Wehrmacht Francuzi borili za Francusku i hrvatske Wehrmacht sluge borile za Hrvatsku?
__________________
Pas koji laje, ima gazdu.
Alberto69 is offline  
Old 19.12.2011., 16:40   #162
Quote:
Alberto69 kaže: Pogledaj post
Sto su pokrali? Tko je to stvorio?
Zapadni kapital je to stvorio.

Quote:
Alberto69 kaže: Pogledaj post
Domoljubna desnica se pokazala i 1941. i 1990.
Ako ovdje aludiraš na ustaški pokret, tada trebaš znati da su ustaše, kada bi ih tako karakterizirali, bili ljevičari.

Također, HDZ nije desna stranka.

Quote:
Alberto69 kaže: Pogledaj post
Prvi put su komunisti spasili stvar, a sad nam slijedi novih 900 godina ropstva. Cak je vrli Jurcic na kraju priznao da Hrvati nece nista posjedovati u Hrvatskoj. Pa eto, cestitam vam na borbi i njenim uspjesima. Nema Juge, nema komunista, nema Srba. Vrijedilo je dati gace s guzice za tri sitna zadovoljstva.
Nemam komentara.

Quote:
Alberto69 kaže: Pogledaj post
Btw, u svim francuskim pokretima otpora poginulo je oko 20 000 Francuza, dok je na strani Nijemaca Bogu na istinu otislo njih 40-50 tisuca. Za koga su se oni borili?
Ima jedna zanimljiva priča: na kraju rata, francuske postrojbe u američkoj vojsci (tzv. "Snage slobodne Francuske") su zaposjele bolnicu u kojoj se nalazila nekolicina francuskih SS-ovaca ranjenika (mislim da ih je bilo 12).Francuski general je upitao svoje sunarodnjake da što to oni rade u tim uniformama, na što mu je jedan SS-ovac dobacio da pak on izgleda jako pametno u toj svojoj američkoj uniformi.

Ranjeni SS-ovci su kasnije pobijeni.
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Old 19.12.2011., 16:47   #163
Quote:
Alberto69 kaže: Pogledaj post
Otkud ljudima ideja da su se Wehrmacht Francuzi borili za Francusku i hrvatske Wehrmacht sluge borile za Hrvatsku?
A za koga su se onda borili ?
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Old 19.12.2011., 17:06   #164
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Pa ne samo teoretski, nego nasreću i na terenu. Zar im prigovaraš što su se borili protiv NDH?
Ne,pogotovo ne Hrvatima izvan Dalmacije i Istre(koji nisu bili dio NDH nego su se borili za oslobođenje od Italije),jer su pokazali da neće prihvatiti bilo kakvu Hrvatsku i to je pozitivno.
Ali Srbi bi se po mom mišljenu pobunili protiv bilo kakve Hrvatske,a oni su ipak bili brojniji i utjecajniji nego Hrvati u partizanima.
Zato ne mogu nazvati partizane kao cjelinu Hrvatskim domoljubima.

No,bit ću iskren,bilo bi mi draže naravno bilo da je uspio puč onog Lorkovića i da smo imali predaju NDH zapadnim saveznicima, pod uvijetom da se svi zločinci kazne,a ustaše zatvore i maknu iz političkog i javnog života.

S time,da bi teritorij trebao biti Banovinski,a ne ona gdje nema niti jednog Hrvata
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 19.12.2011., 17:12   #165
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ne,pogotovo ne Hrvatima izvan Dalmacije i Istre(koji nisu bili dio NDH nego su se borili za oslobođenje od Italije),jer su pokazali da neće prihvatiti bilo kakvu Hrvatsku i to je pozitivno.
Ali Srbi bi se po mom mišljenu pobunili protiv bilo kakve Hrvatske,a oni su ipak bili brojniji i utjecajniji nego Hrvati u partizanima.
Zato ne mogu nazvati partizane kao cjelinu Hrvatskim domoljubima.

No,bit ću iskren,bilo bi mi draže naravno bilo da je uspio puč onog Lorkovića i da smo imali predaju NDH zapadnim saveznicima, pod uvijetom da se svi zločinci kazne,a ustaše zatvore i maknu iz političkog i javnog života.

S time,da bi teritorij trebao biti Banovinski,a ne ona gdje nema niti jednog Hrvata
Bože dragi, koliko tebi puta treba objasniti da je taj puč Lorković- Vokić izmišljotina.....

Neki ljudi neke stvari jednostavno ne žele prihvatiti niti shvatiti
Nosonja_ is offline  
Old 19.12.2011., 17:16   #166
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Ne,pogotovo ne Hrvatima izvan Dalmacije i Istre(koji nisu bili dio NDH nego su se borili za oslobođenje od Italije),jer su pokazali da neće prihvatiti bilo kakvu Hrvatsku i to je pozitivno.
Ali Srbi bi se po mom mišljenu pobunili protiv bilo kakve Hrvatske,a oni su ipak bili brojniji i utjecajniji nego Hrvati u partizanima.
Zato ne mogu nazvati partizane kao cjelinu Hrvatskim domoljubima.

No,bit ću iskren,bilo bi mi draže naravno bilo da je uspio puč onog Lorkovića i da smo imali predaju NDH zapadnim saveznicima, pod uvijetom da se svi zločinci kazne,a ustaše zatvore i maknu iz političkog i javnog života.

S time,da bi teritorij trebao biti Banovinski,a ne ona gdje nema niti jednog Hrvata
jesi pratio ovh dana je obilježavana godišnjica oslobađanja Dalmacije (trajalo par mjeseci, zaključno sa prosincem 1944 godine). jesi probao malo uguglati neke činjenice, do zaključno gubitaka, detalje oko najteže "kninske bitke", ..
moglo bi ti biti zanimljivo kad to pogledaš, pročitaš i shvatiš koliko činjenice nemaju veze s tvojim nekavim crno bijelim poimanjem stvari
__________________
*
revolution is offline  
Old 19.12.2011., 17:24   #167
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
jesi pratio ovh dana je obilježavana godišnjica oslobađanja Dalmacije (trajalo par mjeseci, zaključno sa prosincem 1944 godine). jesi probao malo uguglati neke činjenice, do zaključno gubitaka, detalje oko najteže "kninske bitke", ..
moglo bi ti biti zanimljivo kad to pogledaš, pročitaš i shvatiš koliko činjenice nemaju veze s tvojim nekavim crno bijelim poimanjem stvari
Jel sam ja sada pričao o Dalmaciji i Istri?

Da je ostala Banovina, Talijani da nisu se eto micali iz Zadra,a vođa Maček nije,a 100% i ne bi da je uzeo vlast ubijao Srbe, ustanak u takvoj državi bi bio minoran,koliko god država podržavala Nijemce.
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 19.12.2011., 17:29   #168
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Jel sam ja sada pričao o Dalmaciji i Istri?
ma poslušaj me, proguglaj

pišeš kao da si zaboravio ili jednostavno izostavio detalje koji su se događali nakon kapitulacije Italije u rujnu 1943 (uzmi kao vremensku točku), gdje su recimo ljudi z Damacije koji su bili prethodno internirani u fašističke logore pokraj Rima ondje čučali još mjesecima dok nisu došli NIjemci. e onda je nastao kaos.
podsjeti se i od kada ustaše mobiliziraju te otkada su pod vojnom komandom wehrmachta.

pa onda piši po netu o tome kako su partizani bili ovakvi ili onakvi
__________________
*
revolution is offline  
Old 19.12.2011., 17:33   #169
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post

pa onda piši po netu o tome kako su partizani bili ovakvi ili onakvi
ovo nije tema o samim operacijama poartizana, nego jesu li automatski bili Hrvatski domoljubi koji su se borili za Hrvatsku.

Budući da je Hrvatska završila u sklopu druge države,ja to ne mogu tvrditi.

Time ne opravdavam neke druge,nego kažem moje mišljenje
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 19.12.2011., 17:37   #170
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
ovo nije tema o samim operacijama poartizana, nego jesu li automatski bili Hrvatski domoljubi koji su se borili za Hrvatsku.

Budući da je Hrvatska završila u sklopu druge države,ja to ne mogu tvrditi.

Time ne opravdavam neke druge,nego kažem moje mišljenje
ma nemoj se zapetljavati, ako su se paraleno morali boriti protiv ustaša, četnika, kojima su gazde bili Nijemci ili prije toga Talijani, ali na početku i na kraju balade: NIjemci i samo Nijemci gazde novog lebensrauma, e a onda su se ti isti partizani borili za šta?
za singapur?



__________________
*
revolution is offline  
Old 19.12.2011., 17:46   #171
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
ma nemoj se zapetljavati, ako su se paraleno morali boriti protiv ustaša, četnika, kojima su gazde bili Nijemci ili prije toga Talijani, ali na početku i na kraju balade: NIjemci i samo Nijemci gazde novog lebensrauma, e a onda su se ti isti partizani borili za šta?
za singapur?
Sada upadamo u onu zamku,je li Crvena Armija oslobodila Poljsku ili je okupirala.

Po mom mišljenju,i ona i partizani mogu proći samo kao manje ZLO, dakle priče o nekakvoj Hrvatskoj Vojsci ili Hrvatskim Domoljubima, ja osobno ne bi koristio te termine, ti možeš ako te to veseli

Rekao sam sve što sam imao na ovoj temi,bar o 1945.
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Old 19.12.2011., 18:19   #172
Partizani, ustaše i sva ta ekipa iz drugog svjetskog rata je za povjest a ne za Politiku.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.