Natrag   Forum.hr > Razno > Poruke, želje i komentari

Poruke, želje i komentari Poželite i desit će se. Laboratorij za forumske pokuse.
Podforumi: Čestitke i pozdravi i Kutak za banirane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2017., 19:39   #1
brisanje posta na temi "Hrvatski i srpski su jedan jezik"

Zasto mi je pobrisan post u kojem sam napisao da je strucna literatura pisana na srpskom jeziku, neupotrebljiva kod nas, ili vrlo malo upotrebljiva uz dodatne jezicne teskoce?
https://www.forum.hr/showthread.php?t=1003649&page=29
Neupotrebljiva je bez prijevoda, a cim se prevodi to nije jedan jezik. Nije kriterij razumjevanja kriterij jednog jezika, nego kriterij (ne)prevođenja.
Ja razumijem slovenca bez da sam ikad ucio slovenski ili on hrvatski, pa to nije isti jezik, međutim strucnu literaturu iz Srbije je tesko i nemoguce koristit bez prijevoda.
I Rus u kaficu kaze pivo, pa ako je kriterij za isti jezik samo razumijevanje...

Sto nije u redu sa ovim da je zasluzilo brisanje?
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 31.03.2017., 20:01   #2
Quote:
Sadokann kaže: Pogledaj post
Možda se ne uklapate u svjetonazor moderatora?
U to ne sumnjam
Ali ne znam u cemu je problem sa postom?
Ako ja ne mogu koristit strucnu literaturu na srpskom bez prevođenja, onda kako se radi o istom jeziku? Od kad se unutar istog jezika prevodi?
Sto se razumijevanja tice, dođe Ceh i kaze prosím studené pivo, jesi razumio sto zeli bez da si ikad ucio ceski jezik?
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 01.04.2017., 01:04   #3
Fino da si sam objasnio problematiku. Nisi dobio karton, ali ti je post obrisan jer je par vas padobranaca onemogućavalo normalnu raspravu s idiotarijama poput "i Česi kažu pivo pa valjda onda razumijemo i češki" - u usporedbi s činjenicom da se Hrvati i Srbi međusobno potpuno razumiju.

To ne znači da je to isti jezik, ali znači da je onaj koji to međusobno razumijevanje negira (ili ga uspoređuje s češkim) običan troler.
KLCCLK is offline  
Old 01.04.2017., 10:11   #4
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Fino da si sam objasnio problematiku. Nisi dobio karton, ali ti je post obrisan jer je par vas padobranaca onemogućavalo normalnu raspravu s idiotarijama poput "i Česi kažu pivo pa valjda onda razumijemo i češki" - u usporedbi s činjenicom da se Hrvati i Srbi međusobno potpuno razumiju.

To ne znači da je to isti jezik, ali znači da je onaj koji to međusobno razumijevanje negira (ili ga uspoređuje s češkim) običan troler.
ćeš da kupiš merdevine boje šargarepe i činiju za pasulj i supu?

baniraj sam sebe zbog trolanja.
odurni_gad is offline  
Old 01.04.2017., 14:20   #5
Po stoti put: brisanje postova je najkorisniji i najcesce koristeni moderatorski alat. Koristi se za sprecavanje trolanja, spamanja, skretanja rasprave i druge slicne pojave.
__________________
vladimir: "onda, idemo?"
estragon: "idemo!"
(ostaju na mjestu)
Dorian.Gray is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.