Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2017., 21:26   #3921
Quote:
bast12 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,ako mo netko može reći koji je minimalan broj bodova bio potreban prošle godine za upis na sestrinstvo.Hvala!
Imas na studij.hr pod opcijom usporedi studije. Odaberi smjer na zvu i klikni na minimalan potreban broj bodova ili tako nekako.
La chupacabra 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 08:59   #3922
Pozdrav.
Jel ima netko tko je sad na prvoj godini fizioterapije ili na višoj godini da mi kaže kako mu se čini smjer, jel teško, jel se može naći slobodnog vremena uz studiranje i koliko je potrebno predznanja?
Hvala.
__________________
...A girl should be two things, classy and fabulous....
nika37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 22:21   #3923
Lijep pozdrav,

Imali tko iskustva sa upisivanjem srodnih studija i s priznavanjem predmeta na istim. Završio sam sestrinstvo i želim upisati fizioterapiju, zanima me koliko bi se toga priznalo od predmeta i dali bi morao ići 3 godine ili bi se to moglo riješiti u kraćem roku? Hvala
jurabj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 08:47   #3924
Usporedjujem sad malo sto se trazi za upis pojedinih studija i tako, i vidim da su kriteriji za upis na zvu medju najnizima generalno. Mislim, jasno mi je da se ne moze usporedjivati s mef-om ili farmacijom, ali mogli su traziti barem jedan predmet na A razini. Cijeli studij se bazira na bio i kem, a ti predmeti su za upis neobavezni i donose samo 5%, sto znaci da se bez problema moze upisati netko tko o bio i kem doslovno nema pojma. Zar nisu mogli traziti barem obavezno jedan od ta dva predmeta, ili povecati postotak za njih.
La chupacabra 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 17:19   #3925
Quote:
La chupacabra 1 kaže: Pogledaj post
Usporedjujem sad malo sto se trazi za upis pojedinih studija i tako, i vidim da su kriteriji za upis na zvu medju najnizima generalno. Mislim, jasno mi je da se ne moze usporedjivati s mef-om ili farmacijom, ali mogli su traziti barem jedan predmet na A razini. Cijeli studij se bazira na bio i kem, a ti predmeti su za upis neobavezni i donose samo 5%, sto znaci da se bez problema moze upisati netko tko o bio i kem doslovno nema pojma. Zar nisu mogli traziti barem obavezno jedan od ta dva predmeta, ili povecati postotak za njih.
Studij je poprilično jednostavan i mogu ga završiti i osobe koje nemaju baš sjajno znanje iz biologije/kemije. Sve se to da naučiti na faksu.

Moraju postojati različite opcije za buduće studente, ne mogu svi fakulteti tražiti puno za upis. Mislim da su uvjeti za upis dobri i realni, a s obzirom da je svake godine dosta velika navala, iskristaliziraju se najbolji koji na kraju upišu ZVU.
Fforumaš1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 12:27   #3926
Quote:
efos kaže: Pogledaj post
Saznao. Mogu samo reci da smo jadna država.
Ne može, ha?
čokolada22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 17:48   #3927
Quote:
La chupacabra 1 kaže: Pogledaj post
Usporedjujem sad malo sto se trazi za upis pojedinih studija i tako, i vidim da su kriteriji za upis na zvu medju najnizima generalno. Mislim, jasno mi je da se ne moze usporedjivati s mef-om ili farmacijom, ali mogli su traziti barem jedan predmet na A razini. Cijeli studij se bazira na bio i kem, a ti predmeti su za upis neobavezni i donose samo 5%, sto znaci da se bez problema moze upisati netko tko o bio i kem doslovno nema pojma. Zar nisu mogli traziti barem obavezno jedan od ta dva predmeta, ili povecati postotak za njih.
ne kuzim, a ti bi da to bude zesce, pa valjda je bolje da se lakse upisat...il si toliko potkovan/na pa si ljubomoran da ostali mogu upisat
djelujes mi totalno streberski
__________________
...A girl should be two things, classy and fabulous....
nika37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 08:22   #3928
Quote:
nika37 kaže: Pogledaj post
ne kuzim, a ti bi da to bude zesce, pa valjda je bolje da se lakse upisat...il si toliko potkovan/na pa si ljubomoran da ostali mogu upisat
djelujes mi totalno streberski
Pa ne radi se o tome da bi ja da to bude "zesce" jer mi je eto dosadno u zivotu pa mi se streba po cijele dane, a na ovo s ljubomorom samo lol, nego mi se samo cini da bi se mrvicu vise trebalo traziti za studij ovakvog tipa.

A ti mi djelujes ko ono totalno linija manjeg otpora... ne kuzim, sto lakse, to bolje? Znaci svi koji idu na teze studije si kompliciraju zivot jer jednostavno postoji laksa varijanta. Pa valjda kriteriji za upis nekog studija govore nesto i o kvaliteti samog studija.
La chupacabra 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 19:18   #3929
drugo su kriteriji upisa, a drugo je tko ce zavrsit upisani fakultet, zato treba dat priliku svakom pa kome opanci kome obojci

i dalje ne kuzim tvoj komentar di govoris da treba pojacat kriterije
prilikom upisa ....zbog...zasto...
__________________
...A girl should be two things, classy and fabulous....
nika37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 17:02   #3930
Pozdrav ljudi imam jedno pitanje za vas.Naime ove godine želio bih upisati studij sestrinstva(vanredno) i posto nemam polozenu maturu zanima me jel postoji koji studij sestrinstva u hrvatskoj a da uvjet nije polozena drzavna matura?
coj fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 17:39   #3931
u prijavi za fizioterapiju pise da treba potvrdnica pripadajućeg školskog dispanzera o zdravstvenim i psihofizičkim sposobnostima za upis na studij pri Zdravstvenom veleučilištu...

gdje to mogu obavit? za nas koji ne upisujemo izravno iz srednje skole..
ajmoplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 22:13   #3932
Quote:
ajmoplavi kaže: Pogledaj post
u prijavi za fizioterapiju pise da treba potvrdnica pripadajućeg školskog dispanzera o zdravstvenim i psihofizičkim sposobnostima za upis na studij pri Zdravstvenom veleučilištu...

gdje to mogu obavit? za nas koji ne upisujemo izravno iz srednje skole..
evo da ponovim pitanje...plus

za one koji vec studiraju ovo..kao netko ko je zavrsio srednjoškolsko obrazovanje potpuno drugog smjera,kakva su iskustva može li se sve"uhvatit" ako do sad nisam imao kontakta s ovom strukom..jako me zanima sve to i mislim da bi se tu pronašao..vrijedi li pokusati
ajmoplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 01:16   #3933
Kod doktora opce prakse.

Faks nije tezak, sve se to da naucit i biologija, kemija, fizika na razini su srednje skole. Profesori su super, atmosfera opcenito na faksu je dobra.
Moj savjet svima ako vec upisujete ovo upisite sestrinstvo il eventualno fizioterapiju, s time jedino ima nade za naci posao i staz (obavezan nakon zavrsenog trogodisnjeg ili petogodisnjeg studija)
tanjanja15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 11:27   #3934
Quote:
tanjanja15 kaže: Pogledaj post
Kod doktora opce prakse.

Faks nije tezak, sve se to da naucit i biologija, kemija, fizika na razini su srednje skole. Profesori su super, atmosfera opcenito na faksu je dobra.
Moj savjet svima ako vec upisujete ovo upisite sestrinstvo il eventualno fizioterapiju, s time jedino ima nade za naci posao i staz (obavezan nakon zavrsenog trogodisnjeg ili petogodisnjeg studija)
Hvala na odgovoru...
Koliko sam gledao i raspitivao se sa fizioterapijom se da naci posao...eto samo me brinulo,ako nemam bas neko predznanje iz toga vrijedi li pocet uopce..Vidim i da je iz godine u godinu potraznja sve veca....
ajmoplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 20:04   #3935
Quote:
coj fan kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi imam jedno pitanje za vas.Naime ove godine želio bih upisati studij sestrinstva(vanredno) i posto nemam polozenu maturu zanima me jel postoji koji studij sestrinstva u hrvatskoj a da uvjet nije polozena drzavna matura?
http://www.zvu.hr/upisi-izvan-spu/

Quote:
La chupacabra 1 kaže: Pogledaj post
Usporedjujem sad malo sto se trazi za upis pojedinih studija i tako, i vidim da su kriteriji za upis na zvu medju najnizima generalno. Mislim, jasno mi je da se ne moze usporedjivati s mef-om ili farmacijom, ali mogli su traziti barem jedan predmet na A razini. Cijeli studij se bazira na bio i kem, a ti predmeti su za upis neobavezni i donose samo 5%, sto znaci da se bez problema moze upisati netko tko o bio i kem doslovno nema pojma. Zar nisu mogli traziti barem obavezno jedan od ta dva predmeta, ili povecati postotak za njih.
ovisi o kojem smjeru je riječ... minimalni uvjeti mogu biti i najniži u državi jer postanu irelevantni s obzirom na broj prijava, ili u prijevodu - velika količina prijava sama po sebi podiže kriterije za upis zbog ograničenog broja upisnih mjesta

Quote:
jurabj kaže: Pogledaj post
Imali tko iskustva sa upisivanjem srodnih studija i s priznavanjem predmeta na istim. Završio sam sestrinstvo i želim upisati fizioterapiju, zanima me koliko bi se toga priznalo od predmeta i dali bi morao ići 3 godine ili bi se to moglo riješiti u kraćem roku? Hvala
provjeri nastavne planove i programe za oba studija (sestrinstvo, fizioterapija). tamo gdje su isti nositelji kolegija i/ili literatura, ispit će vjerojatno biti priznat, obzirom da o tome odlučuje nositelj kolegija na studiju koji želiš upisati.

Quote:
klaic kaže: Pogledaj post
Dakle ove god sam maturant te mi je velika zelja upisati radiologiju pa me zanima sljedece: hocu li uopce naci posla sa tim zanimanjem? Kolike su place? Da li je jako opasno zbog zracenja? Molila bih za pomoc jer volim medicinu i sve vezano uz nju zivotni san mi je raditi u bolnici ali ne mogu upasti na medicinu zbog ocjena. Zato me privlaci radiologija. Imate mozda kakve preporuke sto upisati na podrucju zdravstva i medicine a da ima posla ako s radioloskim intenjerstvom nema? Molim pomoc
sve što pitaš (osim preporuke) lako su dostupne informacije prosječna plaća kreće se oko 6100 kn (http://www.mojaplaca.hr/) a ovisi o različitim faktorima poput mjesta zaposlenja, količine odrađenih sati i dr. "hoću li naći posao?" -> Nacionalna klasifikacija zanimanja NN111/98 gdje saznaš da ing.med.rad. spada u podvrstu 3133.15.6 i saznaš na stranicama HZZ da je prosječna stopa nezaposlenih za 08/2015, za skupinu 31 bila 16.41. ono što znam je da Austrija i susjedne zemlje imaju veliku potrebu za zapošljavanjem naših radiologa, pa ako ti njemački nije stran - go for it.

Zadnje uređivanje h44512 : 19.04.2017. at 20:38.
h44512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 20:31   #3936
Quote:
majoneza88 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zanima me je li vam poznat ijedan slučaj da je netko upisao sestrinstvo sa 27 godina (s pretpostavkomda ga je uspio završiti za 3 godine) i da se nakon toga uspješno zaposlio, a da prije toga nije imao dana radnog staža?
dakle da je osoba već bila dosta stara. .... pliz help!
godine starosti i trajanje studija nemaju neke zajedničke poveznice... ima studenata koji s 19 godina starosti završe studij unutar 6 godina i onih koji s 51 godinom završe u roku. raspon starosti na izvanrednom studiju doista je od 19 - 45 i više. hoće li te netko zaposliti s 30+ godina, ne vidim zašto bi nužno bila otežavajuća okolnost. Nažalost, bez državne mature ne možeš niti upisati izvanredni studij (obzirom da nisi završio srednju medicinsku školu niti imaš licencu), a uz polaganje državne mature konkurencija je dosta velika. zvu je obično drugi ili treći u državi po preferencijama za upis putem državne mature.

Quote:
Lantena kaže: Pogledaj post
Ovaj faks ima redovno, redovno uz plaćanje i izvanredno. Jako puno ljudi se zezne.

Znači redovno je jasno što je to, prijaviš na postani student redovni studij, ne plaćaš i imaš prava.

Redovno uz plaćanje je ono što se na postani studentu zove izvanredan studij. Ali nikako nije izvanredan. Imate SVE obaveze kao i redovni, s njima studirate, nema apsolutno nikakve razlike između redovnog i redovnog uz plaćanje osim plaćanja (9000 i nešto kn godina). I ovi studenti nemaju studentska prava. Ovo je najveća prevara jer ne možete raditi pa tako imati neka prava (npr. pokaz) a ne možete niti preko faksa
Sve obveze kao i redovni, ali i sve prednosti - dakle, polaganje ispita putem kolokvija, više demonstratura, više kontaktne nastave i sl. Cijena godine je 9.240 kn (ili 10 mj x 924 kn). O tome da imaš mogućnost upisa redovnog studija uz plaćanje informiraju te ponovno prilikom upisa, gdje onda pročitaš ponuđeni ugovor i odlučiš odgovara li ti to ili ne. Ukoliko si pri vrhu liste, unutar upisne kvote, troškove tvog obrazovanja snosi država.

Quote:
Lantena kaže: Pogledaj post
Izvanredno (znam samo za sestrinstvo) može upisati samo onaj tko ima položen stručni ispit iz sestrinstva. Nisam sigurna da li traži i radno iskustvo, to treba pitati u tajništvu. Plaća se isto 9000 i nešto. Predavanja su koncipirana otprilike tako da ih slušate 2 tjedna svaki dan, pa onda mjesec dana ništa. I to je predviđeno za rad. I mislim da se ovaj oblik ne prijavljuje preko postani student.
Uvjeti upisa za izvanredni studij - http://www.zvu.hr/upisi-izvan-spu/ i oni imaju nastavu jednom mjesečno po tjedan ili dva. Rasporedi se objavljuju mjesec dana ranije, a na početku godine se definiraju termini u kojima će biti nastava.
h44512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 20:37   #3937
Quote:
matea33333 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,evo mene zanima diplomski studij sestrinstva u Ljubljani i poslije doktorat. Sad mene zanima je li ima itko informacije o diplomskom studiju u Ljubljani tj. koji su uvjeti za upis i koliko su često predavanja jer ne mogu naći na internetu.
Zdravstvena fakulteta, Univerza v Ljubljani:
https://www.uni-lj.si/mma/ZF/2017021313061366/

Doktorat na Medicinskom fakultetu u Ljubljani možeš upisati i sa završenim diplomskim studijem na zvu, uz polaganje manje razlike.
h44512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 19:10   #3938
Bok, imam pitanje vezano uz med - lab dijagnostiku.
Završila sam gimnaziju prije 5 godina, najvjerojatnije ću upasti jer imam dosta dobre ocjene ali zanima me mislite li da to ima smisla upisati ako nisam baš neki talent za kemiju? Nije mi problem učiti, nisam čak ni bila toliko strašno loša, samo nisam bila nešto... dobra. I zaboravila sam dosta od srednje.

Nije mi prvi izbor, u prvih par je, ali pitam vas za mišljenje jer sam još neodlučna. Privlači me to zanimanje, no voljela bi da me netko spusti na zemlju ako smatrate da sam ga olako shvatila.

+ vidim sad da imaju fiziku u prvom semestru, ista pitanja važe i za nju.
fgm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:50   #3939
Pitanje, da li se i prosle godine dobivalo 50/100 bodova za posebna postignuca (50 bodova zavrsena srodna srednja, jos 50 za prosjek min. 4.2)?
La chupacabra 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 13:30   #3940
Pozdrav svima!

Imam 32 godina i završenu cetverogodišnju srednju školu,smjer kemijski tehničar. Ako želim biti viši fizioterapeut moram završiti tri godine studija, mogu li to sa ovom svojom školom ili bi trebala na prekvalifikaciju za fizioterapeutskog tehničara prije? I za vanredno studiranje isto ima prijemni ispit? I što je to sa državnom maturom,u moje vrijeme je nije bilo,da li bi je morala sad polagati?

Hvala
purple85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.