Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2010., 19:36   #81
Quote:
iwoa kaže: Pogledaj post
Zna li netko koliko je to skupa operacija?

Naime, radi se o tome da bih trebala očistiti neke kamene dijelove fasade koji su greškom ofarbani

Ako je radio tko šta sličnoga..
Quote:
davljenik kaže: Pogledaj post


ako se ne varam svi govorimo o kompresorima a onda ti dođeš i dijeliš savijete i prosipaš pamet
Ja sam odgovarao osobi koja je prva započela sa pitanjem o čiščenju kamene fasade od boje.I da odgovoria sam o stroju napravljenim za pjeskarenje i čiščenje kamenih fasada,kamenih podova,betonskih podova itd
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 10:50   #82
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Ja sam odgovarao osobi koja je prva započela sa pitanjem o čiščenju kamene fasade od boje.I da odgovoria sam o stroju napravljenim za pjeskarenje i čiščenje kamenih fasada,kamenih podova,betonskih podova itd
ma daj molim te , ti izgleda ne razlikuješ kopresor od visokotlačne pumpe

ako si joj želio pomoći onda si joj trebao reći da se za vodeno pjeskarenje može iskoristiti i bilo koja visokotlačna pumapa sa tlakom od 150 bara uz dodatak za pjeskarenje , pumpu posudi , dodatak kupi i gotovo

to što ti radiš u brodogradilištu na pjeskarenju i koristiš profi uređaje kojim su amterima nedostupni malo nam može pomoći

pošto se ovdje radi o kamenu onda bi bilo koji pijesak bio preagresiva za skidanje boje, na tržištu postoji preko 50 abraziva od sasvim mekanih do kvrcnog pijeska ,jedan od abraziva može biti i fino tucana ljuska oraha itd itd

Zadnje uređivanje davljenik : 15.09.2010. at 12:04.
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 11:17   #83
Eto doma je pistolj iz Lidlai isprobal sam ga s Jerovskim pjeskom. Nije los i bez problema skine laganiju hrdju i boju s metala, ali ipak mislim da je to za neke sitnice. Mozda zato jer imam slab kompresor (~170 l protoka).
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 13:09   #84
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Eto doma je pistolj iz Lidlai isprobal sam ga s Jerovskim pjeskom. Nije los i bez problema skine laganiju hrdju i boju s metala, ali ipak mislim da je to za neke sitnice. Mozda zato jer imam slab kompresor (~170 l protoka).
Taj pištolj i nije za nešto veće
Tu je bitan pritisak, 6 bara još nekak, 8 bara stani pa gledaj!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 14:27   #85
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Eto doma je pistolj iz Lidlai isprobal sam ga s Jerovskim pjeskom. Nije los i bez problema skine laganiju hrdju i boju s metala, ali ipak mislim da je to za neke sitnice. Mozda zato jer imam slab kompresor (~170 l protoka).
može li se umjesto kompresora iskoristiti kompresor sa traktora? IMT 7/39.
da li je to dovoljan pritisak?
batigol18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 15:08   #86
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Eto doma je pistolj iz Lidlai isprobal sam ga s Jerovskim pjeskom. Nije los i bez problema skine laganiju hrdju i boju s metala, ali ipak mislim da je to za neke sitnice. Mozda zato jer imam slab kompresor (~170 l protoka).
malo je to zraka , da je bar 400 ,
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 15:09   #87
Quote:
batigol18 kaže: Pogledaj post
može li se umjesto kompresora iskoristiti kompresor sa traktora? IMT 7/39.
da li je to dovoljan pritisak?
ima taj tlak ali nema količinu
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 08:39   #88
Naravno da je malo zraka, zato sam i napisal da je za sitnce dobar kod mene s mojim kompresorekom
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 12:05   #89
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Naravno da je malo zraka, zato sam i napisal da je za sitnce dobar kod mene s mojim kompresorekom
možeš si pomoći, spojiti na postojeći rezervoar neki bojler (u dobrom stanju) od 80 litara

ne zna što bim se desilo kad bi smanjio diznu za nekih 10-20 % ??
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 12:10   #90
Quote:
davljenik kaže: Pogledaj post
možeš si pomoći, spojiti na postojeći rezervoar neki bojler (u dobrom stanju) od 80 litara

ne zna što bim se desilo kad bi smanjio diznu za nekih 10-20 % ??
imam stari kamen za očistiti: to je bila stara "vatrenica", staro ognjište gdje je vatra bila na otvorenom, tako da je kamen dobio finu crnu nijansu :-)..
zanima me da li bi se to dalo sa miniwash-em očistiti ili je bolje pjeskariti? pošto nemam niti jedan uređaj zanima me da prođem što jeftinije :-)
batigol18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 13:49   #91
Quote:
davljenik kaže: Pogledaj post
možeš si pomoći, spojiti na postojeći rezervoar neki bojler (u dobrom stanju) od 80 litara
Hm,i ja sam se bavio tom mišlju za svoj kompresor od 25 l "za po doma" . No neće li biti preopterećen motor jer će duži vremenski interval biti pod opterećenjem zbog većeg spremnika ??
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 15:43   #92
Quote:
batigol18 kaže: Pogledaj post
imam stari kamen za očistiti: to je bila stara "vatrenica", staro ognjište gdje je vatra bila na otvorenom, tako da je kamen dobio finu crnu nijansu :-)..
zanima me da li bi se to dalo sa miniwash-em očistiti ili je bolje pjeskariti? pošto nemam niti jedan uređaj zanima me da prođem što jeftinije :-)
hmm teško da ti mogu točno odgovoriti ali probaj uzeti kemijsko sredstvo za odmašćivanje oto motora pod nazivom "feniks", pošprica i sašekaj da malo odradi pa probaj sa običnom vodom, ak ne onda pjeskarenje sa riječnim pijeskom
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 15:47   #93
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Hm,i ja sam se bavio tom mišlju za svoj kompresor od 25 l "za po doma" . No neće li biti preopterećen motor jer će duži vremenski interval biti pod opterećenjem zbog većeg spremnika ??
to ti je volumen rezervoara , bitan je kapacitet samog kompresora , hoće li se pregirjati?? ne bi trebalo ako se radi o iole ozbiljnijem , tko zna dok ne probaš ??
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 17:14   #94
Eh,koliko mogu biti "ozbiljni" kompresori za 150€ i volumena 25 litri ,jest da on mene služi već 13 godina no radi samo sa pop cangama i klamericom ,to može posluživati dovijeka!!
Ja sam mislio da iz iskustva govoriš za tu nadogradnju dodatne posude.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 18:29   #95
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Eh,koliko mogu biti "ozbiljni" kompresori za 150€ i volumena 25 litri ,jest da on mene služi već 13 godina no radi samo sa pop cangama i klamericom ,to može posluživati dovijeka!!
Ja sam mislio da iz iskustva govoriš za tu nadogradnju dodatne posude.
nećeš vjerovati ali čak i ti od 150E mogu služiti godina , jedini uvijet je ekstra kvalitetno ulje
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 11:14   #96
Može konkretna adresa ili naziv firme gdje se u ZG ili okolici može kupiti desetak kg pjeska pogodnog za "Lidl" pištolj i skidanje boje s metala (recimo felge i slično) ?
indoctus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 15:48   #97
Quote:
indoctus kaže: Pogledaj post
Može konkretna adresa ili naziv firme gdje se u ZG ili okolici može kupiti desetak kg pjeska pogodnog za "Lidl" pištolj i skidanje boje s metala (recimo felge i slično) ?
boja na felgama je izuzetno kvalitetna, teško ćeš je skinuti sa ovom spravicom
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 17:47   #98
Quote:
indoctus kaže: Pogledaj post
Može konkretna adresa ili naziv firme gdje se u ZG ili okolici može kupiti desetak kg pjeska pogodnog za "Lidl" pištolj i skidanje boje s metala (recimo felge i slično) ?
bauhaus, kvarcni, granulacije 0,3-0,6... vreca 40kg je 30kn...
okarmmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 19:33   #99
Quote:
indoctus kaže: Pogledaj post
Može konkretna adresa ili naziv firme gdje se u ZG ili okolici može kupiti desetak kg pjeska pogodnog za "Lidl" pištolj i skidanje boje s metala (recimo felge i slično) ?
Odeš na izlet na Savu (kad padne) sa finim sitom .......
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 01:18   #100
Thumbs up

Quote:
okarmmarko kaže: Pogledaj post
bauhaus, kvarcni, granulacije 0,3-0,6... vreca 40kg je 30kn...
Hvala, TO je informacija !
indoctus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.