Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2013., 14:10   #61
Može li mi netko reći na kojem je katu najmirnije za učenje? I kad bi otprilike trebala doći da uopće ugrabim mjesto sad za vrijeme rokova?

Hvala
__________________
Permanentna insuficijencija satisfakcije i perspektive.
Octica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 13:18   #62
Obično za prvi kat tvrde da je najmirniji jer je to "administrativni" kat, štrebetanje i te fore. što ranije to bolje. pošto uz tebe, mene postoji milijun drugih, odi odmah kad se otvori ujutro.
__________________
Ili smo u pravu ili nismo.
KrakenGames is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 16:59   #63
Quote:
KrakenGames kaže: Pogledaj post
Obično za prvi kat tvrde da je najmirniji jer je to "administrativni" kat, štrebetanje i te fore. što ranije to bolje. pošto uz tebe, mene postoji milijun drugih, odi odmah kad se otvori ujutro.
hvala ti puno
__________________
Permanentna insuficijencija satisfakcije i perspektive.
Octica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 14:43   #64
Noćno učenje.... Postoji li ili je samo do ponoći?
Ako si rezerviram mjesto preko telefona, kad najkasnije trebam doći?
badinerie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 17:53   #65
Noćno učenje je samo od 21.00 do ponoći. Kasnije nema.
__________________
.
Lady Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 18:48   #66
Gdje učiti?

Jel ima netko neki savjet gdje učiti(U Zagrebu)? :/
Učim za državnu maturu, tj. trebao bih učiti

Većina gradskih knjižnica rade do 8, a neznam jel mogu ucit u NSK ili kak se vec pise (nac. i sveuč. knjižnica) posto nisam student.
Fighter94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 19:07   #67
Quote:
Fighter94 kaže: Pogledaj post
Jel ima netko neki savjet gdje učiti(U Zagrebu)? :/
Učim za državnu maturu, tj. trebao bih učiti

Većina gradskih knjižnica rade do 8, a neznam jel mogu ucit u NSK ili kak se vec pise (nac. i sveuč. knjižnica) posto nisam student.
http://www.nsk.hr/kako-se-uclaniti/

Pravo na korištenje građe i usluga Knjižnice stječe se učlanjenjem. Podatci o učlanjenom korisniku povjerljive su naravi sukladno odredbama Zakona o zaštiti osobnih podataka. Građu i usluge Knjižnice mogu koristiti fizičke osobe s navršenih 18 godina. U Knjižnicu se može učlaniti i fizička osoba mlađa od 18 godina, ali samo ako je maturant.
OneOfTheFive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 00:15   #68
U prijevodu: samo se ti učlani u NSK ako ti paše tamo učiti (da, NSK se sada službeno zove, Nacionalna i sveučilišna knjižnjica, samo smo mi stariji od još starijih pokupili stari naziv biblioteka pa ju često zovemo NSB )
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 00:34   #69
Hvala na odg. Onda mi preostaje samo učlanit se
Fighter94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 12:08   #70
Sad uskoro bi trebalo biti vracanje knjige bez placanje zakasnine. Svake godine je u mjesecu knjige jedan tjedan, da li zna tko tocno kad?
zovem na tel. ali nakon sto samo jednom odzvoni prekine se veza :/
čaplja89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 23:22   #71
Može li mi netko reći kojim tramvajem mogu doći od studentskog doma stjepan radić do nacionalne i sveučilišne knjižnice? Koliko dugo mi treba?
Mionana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 23:59   #72
Quote:
Mionana kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći kojim tramvajem mogu doći od studentskog doma stjepan radić do nacionalne i sveučilišne knjižnice? Koliko dugo mi treba?
Sa 5 ćeš doći najbliže (siđeš kod Lisinskog). Nisam nikad išla baš tu rutu, ali procijenila bih 10, ne više od 15 min same tramvajske vožnje ako nije posebno gužva, ali imaš još do 10-ak min hoda od tramvaja (ravno prema jugu tj. prema rijeki Savi). Vjerojatno postoji neki bus koji vozi pogodnije, ali to ne znam.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 00:13   #73
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Sa 5 ćeš doći najbliže (siđeš kod Lisinskog). Nisam nikad išla baš tu rutu, ali procijenila bih 10, ne više od 15 min same tramvajske vožnje ako nije posebno gužva, ali imaš još do 10-ak min hoda od tramvaja (ravno prema jugu tj. prema rijeki Savi). Vjerojatno postoji neki bus koji vozi pogodnije, ali to ne znam.
Ok, hvala na odgovoru.

Ako netko zna i kako busom do knjižnice bila bih mu također zahvalna.
Mionana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 18:02   #74
Quote:
Mionana kaže: Pogledaj post
Ok, hvala na odgovoru.

Ako netko zna i kako busom do knjižnice bila bih mu također zahvalna.
Nikako. Nema busa. Peticom dereš i to ti je to.
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 08:32   #75
Evo, iskorištavam priliku da ih malo iskritiziram: Od prošle subote nemaju nigdje u cijeloj zgradi wc papira, dakle skoro dva tjedna. Najrađe bi zvao novinare.


(sorry, istekao edit).
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 12:31   #76
Quote:
čaplja89 kaže: Pogledaj post
Sad uskoro bi trebalo biti vracanje knjige bez placanje zakasnine. Svake godine je u mjesecu knjige jedan tjedan, da li zna tko tocno kad?
zovem na tel. ali nakon sto samo jednom odzvoni prekine se veza :/
ikakvih novosti? sve se nadam da ce bit ali izgleda nista...
čaplja89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 00:24   #77
cuo sam da se u nsb ulazi pomocu neke iskaznice. Mozete li mi predociti gdje se nalaze ta vrata koja se otvaraju iskaznicom? Da li je moguce uci s nekim, tako da on progura svoju iskaznicu, a ti se prosvercas? htio bi otici jednom, ali nemam love da platim cijelu god.
Ser Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 03:42   #78
Ušeš unutra pa samo deres koso lijevo jedno 20 metara. Ne možeš baš, zaštitar bulji u ljude koji ulaze, možeš posudit nečiju pa uđeš ti bez njega, bilo bi dobro da je istog spola jer ovome piše ime i prezime kad provlačiš.
Killer Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 20:16   #79
I tako, došla ja dići ovu temu kako bih makar pružila neke zanimljive informacije glede rada ove institucije ili potakla raspravu ili samo izbacila svoje frustracije jer sam "ogorčeni student koji nema para za knjižnicu a ima za pijančevanje".

Pošto je ovo kutak za školarce i studente, a nsk mjesto obitavališta većinski studentske populacije, krenut ću sa svima nama općepoznatim informacijama.

Svi znamo da je prije 3-4 godine ukinut noćni rad, tj skraćen te traje od 21-00h. Kružile su priče o studentima koji "partijaju" na noćnom radu, okupljalištu beskućnika, neisplativosti rada za nekolicinu osoba te su tako noćne ptice morale pronaći drugo utočište ili se adaptirati novonastaloj situaciji, najsnažnije jedinke preživljavaju.

Sjećate se kada je porezna zatvorila restoran na petom katu, odnosno po pričama studenata sanitarna? Ajde svašta se priča. Sjećate se onog aparata za kavu s odličnom kavom? Ni ja.

Sjećate se kada unazad pola godine nije bilo wc papira i sapuna? Nećete se sjećati ako ne volite javne wce pa ih rijetko i koristite ili ako izdržite 8 sati bez korištenja istog ili kad vam nije bed hodati mokrih gaća jer se niste dobro otresli ili kada niste nešto krivo pojeli pa koristili wc za što on i služi, a planeti se poklopili s odlukom uprave o štednji. Mislim da mi je ovo čak najveći problem, podsjeća me na doba kad je ptičja gripa bila aktualna pa su nam govorili u Španjolskoj da dezinficiramo sve ručke jer je možda zaražena spremačica zakašljala u krpu pa obrisala iste. Mislim da smo svi usred zime sjedili u knjižnici kraj nekog šmrkavca koji nije imao maramice ili je derao grlo kao ribež sir - spoji to sad sa pričom o ptičjoj.

Da dodam onu ljudsku, sjećate se kada su zaposlenici bili ljubazni kada ste ih tražili informacije? Urežu nam se u pamćenje kao zadnje viđenje krijesnica 90-ih.

A znate onu najnoviju da su članarine od onih nekadašnjih 40kn pa 50, skočile na 100kn?

Ne umanjujem značaj ove institucije u smislu arhiva značajnih dokumenata, knjiga, ma građevina mi je jedna od ljepših u gradu. Ja ne koristim građu, ja samo tamo sjedim i učim. Neisplativo mi je postalo s obzirom na alternative. Vama nije? Zar nije postojala nikakva mogućnost umjerenih cijena za osobe koje se ne koriste građom? Ili sam ja škrtica jer ne želim dati 100kn za ovakvu uslugu, a mogu za te novce boravit cijeli dan, cijelu godinu? Biće da sam škrtica. Jebiga, kao što rekoh, skuplja mi je pita nego tepsija.

Sad ako stavim na stranu studentske frustracije jer šta nekog studenta briga koja je pozadina ove priče, "onakkk omggg wtfff zašt je poskupilo?", ipak se možda imamo političku pozadinu svega ili ne? Je li ikoga briga?

Nabacit ću par linkova:

Porezni dug nsk - politikaplus
Porezni dug u komentaru N. Gabrića
Vlada odobrila 900 000kn za podmirenje duga
Cjenik usluga - nsk


Tko nije obrisao prašinu ili to ne zna napraviti?
kukurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 20:20   #80
ovdje možete slati feedback : http://www.nsk.hr/feedback/
Končar Zanussi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.