Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2010., 13:35   #1341
Quote:
karakteran kaže: Pogledaj post
živim u velikom gradu i nikad nisam čuo da je kirurg koji je šivao ujedno i skidao konce.
i mislila sam kod nas (mala sredina,jedna bolnica u cijeloj zupaniji) se, nazalost, tako radi a da i ne spominjem kako "dobri" doktori bjeze u zgb, pa ti preostaje samo jedan-dva doktora.. nemres puno birat
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 13:41   #1342
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
prema tome,izaberi doktora koji ti se najvise svidja, za kojeg mislis da ce te stvarno saslusat i posavjetovat i naruci se za pregled... dalje ces vidjeti sto ti kaze..
Da znam takvoga, ne bih ovdje tražila preporuku
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 13:44   #1343
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Da znam takvoga, ne bih ovdje tražila preporuku
haha,da, ima i tu istine
nazalost nisam iz zgb pa ti ne mogu pomoc..
ali ja sam znala prvo otici porazgovarati s nekoliko doktora pa vidjeti koji mi se vise svidja...
eto,nadam se da ce ti netko znati bolje reci
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 15:01   #1344
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Pročitala sam veći dio topica ali nisam našla odgovor na svoje pitanje: gdje je najbolje napraviti preventivni pregled madeža? Znači, htjela bih savjesnog i pouzdanog dermatologa... Nekako mi je tako koma da mi netko odokativno procijenjuje da li je nešto maligno ili ne Mama mi ima metastazirani melanom pa sam jako paranoična i sumnjičava...
Na klinici za tumore (Zagreb).
Kažu da su tamo svi ok. Za prvi pregled se ne treba naručivati dođe se samo s uputnicom i pričeka.
Ja sam htjela ići tamo, no moja dr opće prakse je pogledala prva i rekla da mi je bolje ići na Šalatu, jer je na licu i ne čini se sumnjiv, a oni su precizniji u šivanju kasnije.
Na Šalati naručuju za par mjeseci, tako da - ili čekaj, ili ako ti je frka odi na kliniku za tumore.

Zadnje uređivanje femmelatin : 13.05.2010. at 15:08.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 15:44   #1345
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Na klinici za tumore (Zagreb).
Kažu da su tamo svi ok. Za prvi pregled se ne treba naručivati dođe se samo s uputnicom i pričeka.
Ja sam htjela ići tamo, no moja dr opće prakse je pogledala prva i rekla da mi je bolje ići na Šalatu, jer je na licu i ne čini se sumnjiv, a oni su precizniji u šivanju kasnije.
Na Šalati naručuju za par mjeseci, tako da - ili čekaj, ili ako ti je frka odi na kliniku za tumore.
Koji odjel da tražim na Šalati? Dermatologiju ili plastičnu kirurgiju? Bila sam prije par godina na pregledu u Vinogradskoj gdje mi se mama liječi i tražila sam pregled na dermatokirurgiji, ali me na kraju pregledala "obična" dermatologinja i to onako kako je netko već negdje napisao - morala sam joj prstom pokazivati i ispitivati "a ovaj?, a ovaj?". Baš bi htjela da me pregleda netko savjestan... I mene i dečka jer on ima puno sumnjivih madeža po leđima.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 17:08   #1346
Ne znam, i ja sam sad prvi put bila i to na kraju u Dubravi (brže su me naručili, nekih 5-6 tjedana). I gledala me kako ti kažeš - obična dermatologinja.
Mislim, kako god okreneš da se ide prvo dermatologu, a tek on piše preporuku za kirurga ako nešto želiš ili moraš odstraniti.

S obzirom da si očito zahtjevna i isprepadana, odi na Kliniku za tumore - kao što samo ime govori, bave se isključivo time.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 17:48   #1347
Quote:
karakteran kaže: Pogledaj post
živim u velikom gradu i nikad nisam čuo da je kirurg koji je šivao ujedno i skidao konce.

Bogme su meni i na Rebru (plastičar) i na Šalati konce skidali doktori koji su skidali i madeže.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 20:27   #1348
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
S obzirom da si očito zahtjevna i isprepadana
Nažalost oboje... Mama je danas primila desetu kemoterapiju...
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 22:20   #1349
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
svaki doktor moze ukloniti madez a da ostane mali ili skoro nikakav oziljak ali to prije svega ovisi o velicini madeza (i ako je potrebno ukloniti dio koze ispod i oko njega) te o samom doktoru... ja uvijek preporucam privatnike jer imaju vise vremena.. evo jednog mog posta pa vidi: https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=768

a imas i posebno temu o odstranjivanju madeza
hvala ti zato sam i razmišljao o privatnicima. ako se odlučim za odlazak u bolnicu, treba mi uputnica ili mogu samo tako doći??
panterac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 22:22   #1350
Quote:
karakteran kaže: Pogledaj post
meni jedan nudio prošle godine, ne pretprošle 300 kn za jedan madež.
to ti se ne isplati čisto bacanje novca. odstranjivanje madeža je najjednostavniji kirurški zahvat. radili su mi ga čak i praktikanti. sve je prošlo dobro.

btw, laže onaj tko kaže da ožiljci ne ostaju. doduše kod mene nije prošlo 20 godina od uklanjanja. ali jedno 5 je. i još se vidi i nema šanse da se ne vidi za još 5. doduše to vidim samo ja ali nije kao što je bilo prije.
300 kn po madežu, to se stvarno ne isplati, jer ja bih uklonio bar desetak
panterac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 23:19   #1351
Pa onda mislim da bi bilo najlogičnije da se obratiš njenim liječnicima i da te pregleda netko od njih. Umjesto da obilaziš po dermatološkim ambulantama.

Oni će sasvim sigurno znati što traže i da nije za zezati se.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 11:40   #1352
Liječi je onkologica koja mi srećom još ne treba. A operirala ju je dr. Šitum u Vinogradskoj, a u Vinogradskoj sad naručuju za 12.mj. S tim da sam k Šitumici pokušala već otići prije par godina pa sam završila kod "obične" dermatologice s kojom nisam baš bila zadovoljna. Imam odgovor na sve Ali hvala ti na savjetima u svakom slučaju.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 17:46   #1353
trebam ic u kliniku za tumore zg na pregled zbog madeža. kaze mi dr da se tamo ne narucuje. jel vec netko bio da mi zna reci kad mi je njebolje doc a da ne cekam satima.
djevojka-broj-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 18:00   #1354
Pozdrav;
Imam jedan madež na leđima, veličine zrna papra. Tu je već par godina,
jednako je velik, ali sam ga ja u par navrata zarezao pri presvlačenju pa
malo visi. E sad, nekako mi čudno izgleda. Ne mogu ga dobro vidjet ali sumnjam
u njega. I čitam da danas svega ima pa i problema s madežima. Nekad me znaju
bolit ramena na mjestu gdje je madež (iako vjerujem da je propuh, ili pak moje istezanje
da vidim kako izgleda madež), a i već par mjeseci me boli stomak i oko (kombinacija mrak).
Bio kod urologa, na UZV-u, vadio krv, oftalmolog. Sve je super. Ostao još
dermatolog. Trebam li se zabrinut? Sve su mi ostale opcije isključili. Nije da se baš
izlažem suncu (dapače, ne izlažem se), ali me svejedno strah svih ovih bolesti i jada koji
čovjeka zateknu. Pozdrav
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 22:38   #1355
Bok ljudi..evo jučer sam skinula 4 madeža i sad ne mogu vježbati....i već šizim a nije prošao niti dan..ima li tko predodžbu o tome koliko dugo ne bih trebala vježbati/trčati itd?
littleG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 13:22   #1356
Pa ovisi di su ti bili madeži. Ja sam imala tri na leđima i trčala sam cijelo vrijeme normalno, a počela sam radit ostale vježbe, odnosno puni trening tek kada su mi skinuli konce (mislim da se radilo o 2 tjedna).
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 14:52   #1357
Skinula sam tri na trbuhu i jedan na vratu..ali ja nemam šavove,već mi je spalila kožu s nečim tako da zapravo imam 4 rupe
littleG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 15:34   #1358
Evo baš sam danas bio kod dermatologa na pregledu i preporučila mi je odstranjivanje jednoga madeža, otišao sam kod svoje doktorice opće prakse i dobio uputnicu za plastičnu kirurgiju. Pošto mi je Klinika za tumore najbliža mislio sam tamo to obaviti, no na netu sam vidio da oni nemaju poseban odsjek za plastičnu kirurgiju pa ako bi netko tko je obavljao taj zahvat kod njih mogao napisati gdje se točno trebam javiti (može i na PM).
__________________
Razbijte mi dobre i pametne
ZeroOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 23:59   #1359
Imam madež ispod pazuha (malo veći),da li je preporučivo odatle ga odstranjitati obzirom na mjesto ?
Mizar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 08:07   #1360
A kako da ti mi to kažemo kad ne vidimo ni kako izgleda?
Odi kod doktora na pregled, ja sam bio kod dr. Ignatovskog na skidanju madeža, srijedom radi u Fijanovoj 4a, Zagreb ( 01 23 63 339 )
Ok je, malo skup. Dva madeža sam skidao i platio 1500 kuna.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:56.