Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2012., 04:14   #261
pa dobro, majstore Ego, što mi dao 'bod' na moj koment da su dečki bezobrazno pertjerali kad se tolko šale na račun Isusa!

bezobraština im beskonačna al vidim još uvijek tu postoje (koma)
znam, prije će se mene banirat (a gadovi će ostati jer bez gadova ovaj forum preživjeti ne može)

jel to poanta foruma?

ako je onda je tuga tuge

a tebi pozdrav i hvala
Pravi Život is offline  
Old 28.08.2012., 04:32   #262
M
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Svaki post za koji smatraš da je neprimjereno odnošenje prema bilo kome iz bilo kojih razloga, ne samo vjerskih - prijavi. Ne spuštaj se na takve razine, prijavi postove. Ja prvo što radim svako jutro dok pijem kavu je pregled prijavljenih postova s Religije. Dakle, netko će sigurno vidjeti i reagirati.

Kolega Ego je dobro rekao, ne možemo zabraniti ljudima da iznose stavove koje imaju, a koji se ne sviđaju drugima. No, zato možemo svi poraditi na tome kako te stavove iznijeti, a da se nitko ne nađe uvrijeđenim. Nije to ponekad lako, ali je moguće. Treba malo vremena, strpljenja, ali i obostrane volje i želje.
E pa tooo, da, to bih ja i htio. Samo da se pripazi malo na nacin na koji se izrazava svoje misjenje. Jer, stvarno, pokraj pojedinaca koji se odnose prema vjernicima kao prema najvecem sljamu i bijednicima, covjek se pocne cudno i osjecati. Spike kojima se proziva mene i pojedince toliko su nisko ispod pojasa da STVARNO nekad jako zaboli jeb ga....
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Old 28.08.2012., 10:25   #263
Quote:
antinomija kaže: Pogledaj post
Ono što ti već drugi puta pokušavam objasniti je to da ako ljudi čine zlo čak i pod zastavom vjere i svetosti (jer su slabi-istočni grijeh) onda od ljudi koji stanu pod zastavu ateizma ne možeš očekivati čak niti trunku ljudskosti jer ljudskost proizlazi od Boga koji je čovjeka stvorio na svoju sliku. Svo zlo je počelo u trenutku kad je čovjek htio postati neovisan o Bogu, a čitava ljudska povijest svjedoči o rezultatima arbitrarnog odlučivanja o tome što je sveto i Bogu ugodno (ljudsko) tj. moralno. Ako ne postoje Objektivne moralne vrijednosti onda mogu samo postojati subjektivne moralne vrijednosti, a to znači da svaki čovjek za sebe određuje što je moralna vrijednost. A kad svaki čovjek za sebe određuje što je moralna vrijednost onda kategorija čovjek biva zamijenjena kategorijom hrvatski ili srpski političar ili odvjetnik-advokat ili korumpirani liječnik ili korumpirani policajac u sprezi sa mafijom koja ga plaća itd...Ko je na šteti? Čovječanstvo! A čovječanstvo su djeca kojoj ostavljamo svijet bez nade. Nadu ne može ponuditi ateizam jer je definicija ateizma identična definiciji Sotone kako ju je Isus dao: "Otac laži i ubojica ljudi od iskona".
Istaktnut cu ovo kao primjer - ovako se necemo razgovarati, ovo je de facto govor mrznje, a da sad ne kartoniram, isticem dakle primjer kako ne razgovarati.

Kako bi izgledalo da netko sad utvrdi da je sve zlo, sva bijeda, svo neznanje i svakovrsni psihicki poremecaj nastao od vjere u Boga?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 28.08.2012., 10:53   #264
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Istaktnut cu ovo kao primjer - ovako se necemo razgovarati, ovo je de facto govor mrznje, a da sad ne kartoniram, isticem dakle primjer kako ne razgovarati.

Kako bi izgledalo da netko sad utvrdi da je sve zlo, sva bijeda, svo neznanje i svakovrsni psihicki poremecaj nastao od vjere u Boga?
Ako je to što si podebljala govor mržnje onda odgovori na post #146 pa onda možemo nastaviti ovaj razgovor, ako je istina da je Bog onaj koji daje čovjeku uputu (10 Božjih zapovjedi) što i kako raditi, na koji način onda može biti govor mržnje ako se ustvrdi da iz nijekanja Boga (ateizam) ne može proizaći istinski moral već samo lažni i prijetvorni moral?

Ako ti želiš dokazati da Bog ne postoji onda svrati u temu "Bog ili Multisvemiri" i to dokaži. Nakon što to dokažeš pobivši argumente koji dokazuju Božje postojanje tvoja teza o govoru mržnje možda poprimi i dozu smisla.

Mislim da je govor mržnje onemogućavati forumaša na ravnopravno sudjelovanje u raspravi na način da mu se prijeti kartonima zato što iznosi tezu da poricanje Boga (ateizam) kao Izvora istinskog morala znači neminovno zastranjivanje u nemoral baš onako kako otkazivanje navigacijskih uređaja u avionu vodi neminovno u skretanje sa rute putovanja.

Nisam rekla da je svaki ateist nužno nemoralan, ali svaki ateizam to jest. Na koji način ateisti odolijevaju tome da ih ateizam odvuče u smjeru nemorala to je jedno drugo i vrlo kompleksno pitanje. Ali mogu dati malu naznaku smjera odgovaranja na to pitanje, a taj je upravo vidljiv i u ovoj temi, ateisti (umjereni) se ne mire s time da su životinje, glas savjesti i glas razuma ih upozorava da u branjenju ovakve teze ne mogu dugo istrajati, pogotovo ne pod lupom ozbiljnije analize. Zato čak i ako jesi deklarirani ateist i dalje imaš od Boga dani glas savjesti i razuma koji te rukovodi. Ako netko želi obraniti tezu da je glas savjesti i razuma proizvod evolucije onda na svjetlo dana s dokazima za takvu tezu.

U svakom slučaju, pozivam na glas razuma i savjesti za susprezanjem od diskriminacije slobode govora na ovom forumu pod krinkom optuživanja nekoga da širi govor mržnje samo zato što ovaj upozorava na činjenicu da je ateizam u suštini nečovječan i nemoralan. Ne ateisti, ATEIZAM!!!
antinomija is offline  
Old 28.08.2012., 11:07   #265
Samo da se kratko nadovežem na zadnju rečenicu iz prethodnog posta.
Ne ateisti, ATEIZAM!
Možda je upravo u toj rečenici razvidna razlika između zastave pod kojom se netko skriva i onoga što neki pojedinac ili čovjek kao biće zaista jest.
Ako sluša od Boga dani glas savjesti manje je važno deklarira li se kao ateist ili vjernik, ako ne sluša isto tako.
Ali naravno da pod zastavom vjere kao Objektivnim autoritetom i izvorom Objektivnih moralnih vrijednosti možemo graditi istinske vrijednosti jer tada nema prijetvornosti.
Ako polazimo od ateizma kako ćemo uvjeriti pojedinca da je ono što piše u zakonu Objektivna vrijednost? Nikako, jer nešto što nije utemeljeno na Objektivnoj moralnoj vrijednosti ne može biti objektivna vrijednost.
Velika je razlika čini li neko dobro iz uvjerenja utemeljenog na vjeru u Objektivnu vrijednost ili to "dobro" čini iz straha od represivnog aparata.
Ako netko može dokazati suprotno, čekamo...
antinomija is offline  
Old 28.08.2012., 11:11   #266
Quote:
antinomija kaže: Pogledaj post
Ako je to što si podebljala govor mržnje onda odgovori na post #146 pa onda možemo nastaviti ovaj razgovor, ako je istina da je Bog onaj koji daje čovjeku uputu (10 Božjih zapovjedi) što i kako raditi, na koji način onda može biti govor mržnje ako se ustvrdi da iz nijekanja Boga (ateizam) ne može proizaći istinski moral već samo lažni i prijetvorni moral?

Ako ti želiš dokazati da Bog ne postoji onda svrati u temu "Bog ili Multisvemiri" i to dokaži. Nakon što to dokažeš pobivši argumente koji dokazuju Božje postojanje tvoja teza o govoru mržnje možda poprimi i dozu smisla.

Mislim da je govor mržnje onemogućavati forumaša na ravnopravno sudjelovanje u raspravi na način da mu se prijeti kartonima zato što iznosi tezu da poricanje Boga (ateizam) kao Izvora istinskog morala znači neminovno zastranjivanje u nemoral baš onako kako otkazivanje navigacijskih uređaja u avionu vodi neminovno u skretanje sa rute putovanja.

Nisam rekla da je svaki ateist nužno nemoralan, ali svaki ateizam to jest. Na koji način ateisti odolijevaju tome da ih ateizam odvuče u smjeru nemorala to je jedno drugo i vrlo kompleksno pitanje. Ali mogu dati malu naznaku smjera odgovaranja na to pitanje, a taj je upravo vidljiv i u ovoj temi, ateisti (umjereni) se ne mire s time da su životinje, glas savjesti i glas razuma ih upozorava da u branjenju ovakve teze ne mogu dugo istrajati, pogotovo ne pod lupom ozbiljnije analize. Zato čak i ako jesi deklarirani ateist i dalje imaš od Boga dani glas savjesti i razuma koji te rukovodi. Ako netko želi obraniti tezu da je glas savjesti i razuma proizvod evolucije onda na svjetlo dana s dokazima za takvu tezu.

U svakom slučaju, pozivam na glas razuma i savjesti za susprezanjem od diskriminacije slobode govora na ovom forumu pod krinkom optuživanja nekoga da širi govor mržnje samo zato što ovaj upozorava na činjenicu da je ateizam u suštini nečovječan i nemoralan. Ne ateisti, ATEIZAM!!!
Ne, to nije nikakav odgovor na post #146, to je jednostavno genrealizacija i demoniziranje skupine ljudi, jer govris o ljudima: “ljudi koji stanu pod zastavu ateizma ne možeš očekivati čak niti trunku ljudskosti jer ljudskost proizlazi od Boga koji je čovjeka stvorio na svoju sliku“.

Quote:
Ako ti želiš dokazati da Bog ne postoji
Ne, ja to ne zelim, niti radim, niti to rade ateisti, jer jednostavno citava hipoteza “boga“ je nefalsifabilna odnosno ne dokazuje se ne-postojanje necega.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 28.08.2012., 14:49   #267
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post

Istaktnut cu ovo kao primjer - ovako se necemo razgovarati, ovo je de facto govor mrznje, a da sad ne kartoniram, isticem dakle primjer kako ne razgovarati.

Kako bi izgledalo da netko sad utvrdi da je sve zlo, sva bijeda, svo neznanje i svakovrsni psihicki poremecaj nastao od vjere u Boga?
Ovako bi izgledalo:

Primjer prvi
Primjer drugi
Primjer treći
Primjer četvrti
Primjer peti
Primjer šesti
A ovaj je šećer za kraj.

Svuda im je vjera u Boga kriva za ovo-ono..

Zašto na njima nije trenirana strogoća kao na Pravom Životu??

A ono je samo dio postova, sve mahom novih postova. Zar sada ne vidite kako imate dvostruka mjerila kada onakvi postovi prolaze ispred vaših očiju?
Remington is offline  
Old 28.08.2012., 15:01   #268
Quote:
Remington kaže: Pogledaj post
A ovaj je šećer za kraj.

Svuda im je vjera u Boga kriva za ovo-ono..

Zašto na njima nije trenirana strogoća kao na Pravom Životu??

A ono je samo dio postova, sve mahom novih postova. Zar sada ne vidite kako imate dvostruka mjerila kada onakvi postovi prolaze ispred vaših očiju?
“Secer na kraju“!?
Quote:
da napomenem ''boga'' se navodi kao stvoritelja svega...po tome on je najokrutnija osoba koja se može zamislit jer je onda on kriv za sva ubojstva,silovanja,ratove i sl.
je poprilicno drugacije od:

Quote:
onda od ljudi koji stanu pod zastavu ateizma ne možeš očekivati čak niti trunku ljudskosti
Inace, trokut, klik (da sad ne trazim postove o smecu, sljamu, sotonistickom ateizmu, ubojicama djece etc.)
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 28.08.2012., 15:10   #269
Mašala! Jedan sam pogriješio svaka ti čast.

A što je sa šest prethodnih postova koje sam ti uručio?? Njih ne komentiraš??

Samo od danas ti mogu naći još najmanje dva posta u kojima se ide đonom na vjernike, Boga, Hrvate, Crkvu i sl. prozivajući ih lopovima, stokom (točnije ovcama), glupacima te budalama. Ali ko to šljivi, bitno je da je Pravom Životu dat karton za govor mržnje a ono drugo je valjda sarkazam, šala i nisu misili ozbiljno..
Remington is offline  
Old 28.08.2012., 15:14   #270
Quote:
Remington kaže: Pogledaj post
Ali ko to šljivi, bitno je da je Pravom Životu dat karton za govor mržnje a ono drugo je valjda sarkazam, šala i nisu misili ozbiljno..
Cek, tko je Pravom Zivotu dao karton za govor mrznje, u mom linkanom postu o ateistima kao ljudima bez trunka covjecnosti. Kao i kada je uopce Pravi Zivot dobila karton za govor mrznje? Nije dozvoljeno svjesno prenositi neistine po forumu, znas, niti je intelektualno posteno a bogami nit pristojno.

...pa da zavrsimo s ovim na KZ, a ako tvrdis da se vrijeda Hrvatska, Hrvati, ljudi vjernici (a ne Bog, Crkva ili neki koncept ili institucija) molim link.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick

Zadnje uređivanje blue bird : 28.08.2012. at 15:24.
blue bird is offline  
Old 28.08.2012., 15:20   #271
....ja osobno vidim mnoge " Krščane " koji svašta govore licemjerno i dvosmisleno i podmuklo izazivaju i oni dobro prođu tzv. "vuci u janječem runu" i nikom ništa. A kad se netko nakon tolikog vremena izbaci iz takta tada odmah nastrada.
Ali kao što je Pravi život i rekla bez takvih pojedinaca forum bi bio mrtav ...nebi bilo zanimljivo...neko mora pobrati vehnje
...sam se iznenadiš kad dobiš opomenu,pa se ti brani..... kako !?
.......................strašno!

ps.Regmintone , dobro primječuješ!!!!
__________________
יהוה אדנינו, איך מלכותי שמך בכל הארץ
Meggy ! is offline  
Old 28.08.2012., 15:52   #272
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Cek, tko je Pravom Zivotu dao karton za govor mrznje, u mom linkanom postu o ateistima kao ljudima bez trunka covjecnosti. Kao i kada je uopce Pravi Zivot dobila karton za govor mrznje? Nije dozvoljeno svjesno prenositi neistine po forumu, znas, niti je intelektualno posteno a bogami nit pristojno.

...pa da zavrsimo s ovim na KZ, a ako tvrdis da se vrijeda Hrvatska, Hrvati, ljudi vjernici (a ne Bog, Crkva ili neki koncept ili institucija) molim link.
Moze li se vrijedjati Crkva a da se ne vrijedjaju ljudi?
To je nemoguće..osim ako zelite osmisliti novu definiciju Crkve. Crkva je zajednica vjernika. Ako netko kaze ''Crkva je zločinačka organizacija'' onda automatski vrijedja mene..ako kaze da unutar Crkve postoje ljudi koji su zločinačka organizacija onda me se ne tiče..samo ne kaze se tako nego ono prvo stoga je to uvreda za čovjeka, osobu, grupu ljudi- kak hoš.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Old 28.08.2012., 15:58   #273
Quote:
antinomija kaže: Pogledaj post
Nisam rekla da je svaki ateist nužno nemoralan, ali svaki ateizam to jest.
Ako je svaki ateizam nužno nemoralan, onda je i svaki ateist koji stane bilo pod koji ateizam nužno nemoralan. Tvoja rečenica koju je blue bird podcrtala govori upravo to - od njih ne možeš očekivati niti trunku morala i ljudskosti jer je to praktički nemoguće. Time si vrlo otvoreno rekla da je ateizam loš sam po sebi i da ne može netko biti ateist, ali u isto vrijeme moralan.

Plus, definicija kojom uspoređuješ ateizam sa Sotonom ti je također govor mržnje, jer, na način na koji si objasnila ateizam, ateiste svrstavaš u sljedbenike Sotone. To što ti ovdje tvrdiš da si rekla da to vrijedi za ateizam, a ne ateiste bi ti eventualno prošlo da nisi navela da svatko onaj koji stane pod zastavu ateizma nema ni trunke morala.

Btw, na tvoju izjavu bi netko mogao sasvim lijepo reći kako su se u prošlosti ratovi i neki od najgorih zločina vodili zbog vjere i/ili nadahnuti vjerom.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Old 28.08.2012., 16:15   #274
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Moze li se vrijedjati Crkva a da se ne vrijedjaju ljudi?
To je nemoguće..osim ako zelite osmisliti novu definiciju Crkve. Crkva je zajednica vjernika. Ako netko kaze ''Crkva je zločinačka organizacija'' onda automatski vrijedja mene..ako kaze da unutar Crkve postoje ljudi koji su zločinačka organizacija onda me se ne tiče..samo ne kaze se tako nego ono prvo stoga je to uvreda za čovjeka, osobu, grupu ljudi- kak hoš.
Eto je podignuta optužnica protiv HDZ-a, pa to ne znači da je baš svaki član HDZ-a optužen.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 28.08.2012., 17:07   #275
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
a ako tvrdis da se vrijeda (cut) Hrvati, ljudi vjernici (a ne Bog, Crkva ili neki koncept ili institucija) molim link.
Evo ti dva svježa primjera:

Ovaj post gdje autor proglašava nas vjernike ovcama i glupacima na osnovu svoje frustracije, dok u ovom postu autor, inače srbin, stavlja znak jednakosti između značenja riječi Hrvat i riječi budala.
Remington is offline  
Old 28.08.2012., 18:06   #276
Quote:
Remington kaže: Pogledaj post
Evo ti dva svježa primjera:

Ovaj post gdje autor proglašava nas vjernike ovcama i glupacima na osnovu svoje frustracije, dok u ovom postu autor, inače srbin, stavlja znak jednakosti između značenja riječi Hrvat i riječi budala.
1. amo onda citirati post, tako da se vidi sto je receno:

Quote:
Odakle? Pa svećenike, biskupe i papu ne odabire vjeni puk, nas se ništa ne pita (osim pro forma) kada se pišu okružnice o ljudskoj spolnosti (Humanae vitae), ljudima se po selima naplaćuju sakramenti koji su besplatni (ne platiš godišnji harač, iako ih vjernici i nevjernici obilato financiraju kao porezni obveznici, pa ti ne žele krstiti, krizmati dijete ili tebe i ne žele ti dati otpusno pismo da to možeš učiniti gdje drugdje, ...); druže se i bratime isključivo s onima koji ih financiraju i daju im povlastice; mi smo za njih stado glupih ovaca, jer njih, osim rijetkih iznimaka, zanima samo novac i moć. Hoćeš još?
Što su ti odgovorili? Otkantali te u svilenim rukavicama?
Ne vidim apsolutno nista upitno ovdje, osobito ne u kategoriji “ljudi ateisti nemaju ni mrvu covjecnosti“.


2. da pogledamo:

Quote:
Isuse kak' si pametan , izmislio si sve za 5 minuta i pripisao sebi , čak si jadnog pisca Uskufiju proglasio budalom tj.da je Hrvat i da je pisao hrvatskim jezikom , ali eto Uskufija nijednom Hrvate nije pomenuo.
Je, od fundamentalne je vaznosti da si naveo da je pisac posta “srbin“ (naravno malim slovom, sto dosta kazuje o tvom postovanju drugoga, jer eto ti cak i umjesto “hrvatski jezik“ pises “Hrvatski jezik“, kako sam kazes radi ponosa i postovanja roda svoga, a vamo ko sljivi tud' rod, jel tako) a sta se pak posta tice, men' to izgleda da je Uskufija bice bio budalast jer eto nije znao kojeg je roda tojes nije znao da je Hrvat.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 28.08.2012., 23:50   #277
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post

1. amo onda citirati post, tako da se vidi sto je receno:

Ne vidim apsolutno nista upitno ovdje, osobito ne u kategoriji “ljudi ateisti nemaju ni mrvu covjecnosti“.
Meni je recimo dio gdje kaže "mi smo za njih stado glupih ovaca" degutantno jer imam ovce i znam što znači to stado životinja, stoga kada netko vjernika uspoređuje sa životinjama, malo je bolesno, ča ne?

Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
2. da pogledamo:

Je, od fundamentalne je vaznosti da si naveo da je pisac posta “srbin“ (naravno malim slovom, sto dosta kazuje o tvom postovanju drugoga, jer eto ti cak i umjesto “hrvatski jezik“ pises “Hrvatski jezik“, kako sam kazes radi ponosa i postovanja roda svoga, a vamo ko sljivi tud' rod, jel tako)
Pa i nije tako, s obzirom da moj i tvoj administrator Ego katoličanstvo piše sa ć (katolićanstvo), dok svi anti-katolički nastrojeni članovi ovog pdfa pišu Isus ili Bog sa malim početnim (isus, bog) ili kršćanstvo sa č (krščanstvo) ili Hrvat bez slova H (rvat) ili malim početnim (hrvat) - što je također provokacija i nepoštivanje - opet nikome ništa, stoga ni ne vidim zašto bi nepoznavanje gramatike, kulture ili tipfeler bili kažnjivi, kada sam na isto jedini upozoravao već prije pola godine, a svi junaci mukom zamuknuše i sada se sjetiste da je u *urcu kada netko napiše naziv susjedne nacije sa malim početnim? Uostalom ako ponovno pročitaš taj post, autor je u zadnjoj rečenici napisao Alah sa malim početnim a, i to ti je valjda ok?

I ča je sa onih šest postova koje si tražila, blue bird? Ne nalaziš u njima baš ništa?

Zadnje uređivanje Remington : 29.08.2012. at 00:09. Reason: tipfeler i gramatika
Remington is offline  
Old 28.08.2012., 23:54   #278
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Eto je podignuta optužnica protiv HDZ-a, pa to ne znači da je baš svaki član HDZ-a optužen.
A kad se tuži ateizam onda su odmah prozvani svi ateisti. Hmmmmm.
Jack Frost is offline  
Old 29.08.2012., 00:03   #279
Dragon007:
"Evolucija s Bogom... Osoba sam koja drži do znanosti jako puno, evolucionist, sto god taj naslov značio, vjerujem u Boga po nijednoj relgiji, moj izbor, moje čvrsto uvjerenje, moj put, ne tražim od nikoga da me razumi niti koga nagovaram na moj put, svi mi imamo neki svoj put, moj je ovaj.

Ne mogu biti Ateist čak i da se trudim da budem ne mogu, nemam ništa protiv Ateista mada se u dosta toga ne slažem s njima... ali imam nešto protiv nekoga drugoga... znate protiv koga? Protiv vjernika po religijama, "religionista", ne protiv njih osobno, nego protiv onoga što predstavljaju, zanima vas razlog zašto? Pa evo onako u šturo da se izjasnim zašto:

Vaše "drage" religije (Islam, Kršćanstvo itd...) su pobili skupa više ljudi nego AIDS, KUGA, VELIKE BOGINJE, i sve bolesti skupa koje su se ikad pojavile na ovom licu Zemlje, kakvog vi kredita mislite da imate više? Odakle vam obraz i lice da ikoga uvjeravate u to što vjerujete?

Ne zanima me uopće vaš izgovor da to sto su ubijali u ime vaših religija zadnjih 2000 godina, da to nisu bili ti vaši pravi vjernici, nisu bili istinski vođe i predstavnici vaše religije, ma koji su to onda istinski predstavnici vaših religija? Koji su to onda vaši istinski vođe i koji su to pravi vjernici?

NE ZANIMA ME KOJI SU jer oni nikad nisu imali utjecaja na vašu religiju, jedina konstanta vaših religija je razjedinjavanje i uništavanje LJUDSKE RASE, vi ste kuga ovoga planeta, rak ljudske vrste koja ga izjeda i veze nemate s duhovnosti, istinom ni Bogom u kojeg se kunete, barem nemaju oni sto predstavljaju tu vašu religiju, kad bi vjerovao u VRAGA onako kako vi vjerujete (u sto ne vjerujem), onda bi rekao da su vaše religije SOTONSKE po svim parametrima kako su djelovale po svijetu otkad su nastale.

Kakvog vi više imate alibija tražiti od ljudi da vam daju još jednu šansu? Koliko ste vi to šansi imali do sada pa vam nije dosta želite još jednu? Što je to ta vaša religija kad nikako ne može se predstaviti svijetu "u pravom svijetlu" u kojem vi tvrdite da može? 2000 godina već izrabljujete ovu napaćenu vrstu zvanu Homo Sapiens sa svojim zločinima potkrijepljenima u tobože neku "istinu o svemiru", silujete ljudski duh i radite ovce od ljudi, robovi ste nečega što tako slijepo slijedite da ne razumjete ni kad ste nasilni radi toga u što vjerujete.

Evo niti prije 17 godina je zavrsio rat na prostoru bivse jugoslavije, vaše drage religije su odigrale presudnu ulogu, kako na tome lokalnom planu tako i na globalnom, ja ponavljam ponovno, KOJE VI MISLITE da imate kredite više kod ljudi? Odakle vam obraz tvrditi da vam religija jos nije uspjela globalno a već 2000 godina pokušavate?

Evo da vam ja otkrijem istinu, to sto vaša religija radi zadnjih 2000 godina, ubija, siluje, otima i rasipa TO JEST VAŠA RELIGIJA, to... ništa drugo, više nikakvog alibija nemate osim priznati da ste LAŽ i Zločin protiv čovječanstva.

2000 godina vi "preodgojavate"/ubijate čovječanstvo, da vam je samo 45 godina komunizma bilo veliki suparnik, 45 godina komunizma naspram 2000 godina koliko ste imali? Ja nisam Komunist niti zastupnik te ideologije, ali vi ste nešto 15 puta gore sto je zadesilo ovaj svijet nego što je to bio komunizam, i nema ovome svijetu napretka na duhovnoj, intelektualnoj ili bilo kojoj drugoj razini dok vi vodite kolo po svijetu.

HVALA."

Ako ovo ne krši neka pravila foruma, ne znam što krši.
Jack Frost is offline  
Old 29.08.2012., 00:29   #280
Quote:
Remington kaže: Pogledaj post
Slažem se.
Upravo upozoravam na slične stvari i pitam se kada će se utvrditi granica civilizirane rasprave bez npr. vrijeđanja svećenika ili spominjanja tuđih majki
moj dojam je da ovdje niko ne vrijeđa svećenike kao takve, pojedince
stvar je usmjerena prema više gore... prema kleru... da, tu je caka
Pravi Život is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:59.