Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Europska Unija, DA ili NE?
DA 168 33.40%
NE 297 59.05%
Ne znam 38 7.55%
Glasovatelji: 503. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2011., 23:22   #41
Quote:
Chronos kaže: Pogledaj post
Razlika je u tome što Berlusconi još nije u zatvoru a i pitanje je hoće li tamo završiti.
Sanader je završio iza rešetaka, a Berlusconi još nije. Po tome ispada da je Hrvatska više pravna država nego Italija.

Quote:
Chronos kaže: Pogledaj post
Sanader nije imao čunga-lunga zabave, i ne ponaša se infantilno na javnom mjestu nego bahato, bar se tako ponašao prije dok nije završio iza rešetaka. S obzirom na to što se prića o sanaderovim sklonostima rađe bih bio na berlusconijevoj zabavi nego na sanaderovoj.
Izbjegavaš poantu cijele priče, a ona je da i EU zemlje imaju svoje Sanadere i Bandiće.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Old 12.06.2011., 23:24   #42
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
Još nešto Laura, hrvati poput tebe me podsjecaju na recimo IRCE iz 1930-ih godina 20-og stoljeća, da je njih netko tada pitao hoće li u bilo sto slicno Europskoj Uniji, reagirali bi poput tebe, kao sto ti sada reagiras zbog loše prošlosti sa istocnim narodima, al stavi ovaj naglasak na: ISTOCNI narodi.

Irska je danas jedna od najperspektivnijih država svijeta sa jednim od najbolji standarda života na svijetu, a samo do "jučer" je bila nitko i ništa zahvaljujuci Britanskom izrabljivanju... Hrvatska sebi može stvoriti buducnost u EU kao sto je i Irska sebi, ako budemo pametni, a bez EU-A HRVATSKA NEMA NIKAKVE ŠANSE za takav napredak, NIKAKVE...

Ne sa ovakvim mentalnim sklopom ljudi kakve imamo u državi, da nije bilo pregovora sa EU, Sanader bi ti i dan danas vodio državu i krao te.
Meni se čini da ti nisi Hrvat.Da,Hrvatska može bez EU.Imamo li sve uvjete za prehrambenu,tehnološku,energetsku i vojnu neovisnost?Imamo.Nastavimo li sa ovom pogubnom monetarnom politikom neće biti važno jesmo li u EU ili van nje.Propast ćemo sigurno.Kad promjenimo monetarnu politiku,jednostavno izbrisat 90% birokracije,60 000 ww2 umirovljenika,vratiti radno sposobne iz mirovine,prekinit uvoz svih prehrambenih namirnica.Znaš li kolika je sveukupna ušteda samo od ovog nabrojanog?Preko 30 milijardi kuna.I ti i dalje pričaš o nekoj EU i kako je tamo spas.Spas je u tome da državu postavimo na zdrave temelje i da se riješimo političara.
hvo is offline  
Old 12.06.2011., 23:27   #43
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
Standard života u Irskoj naspram Portugala a da ne spominjem Grčke se ne može usporediti, svaka država pa tako i Irska doživi ekonomski klimaks koji traje godinu ili nekoliko god. ali se oporavi, Irska je generalno gledano u zadnjih 20 - 30 godina napravila bila neviđeni gospodarski bum zasnovan na informatickoj i drugoj tehnologiji, vjerujem da će Irska se oporaviti i nije ni u priblizno slicnoj situaciji sa Grčkom.
Irski standard je doživio umjetan uzlet baziran na financijskoj spekulaciji i kreditima, kao i Jugoslavija sedamdesetih. Taj nasilno napuhan balon je morao kad-tad puknuti.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Old 12.06.2011., 23:31   #44
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Sanader je završio iza rešetaka, a Berlusconi još nije. Po tome ispada da je Hrvatska više pravna država nego Italija.



Izbjegavaš poantu cijele priče, a ona je da i EU zemlje imaju svoje Sanadere i Bandiće.
Rekao sam da njihovi " Sanaderi i Bandići " manje uzimaju radnicima. Ostavljaju im prostora da žive, za razliku od naših koji daju dovoljno samo za plaćanje hrane i režija a sebi kupuju vile i maybache. To je poanta cijele priče.
Chronos is offline  
Old 12.06.2011., 23:43   #45
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
idemo u EU i ima da se tamo sredimo
Kao što su se Grci sredili?
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Old 12.06.2011., 23:46   #46
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Kao što su se Grci sredili?
Ajde molim te više ste mi na vrh glave sa tom Grčkom... Grci su lijenčine na kvadrat (čast iznimkama kojih ima kao i svugdje), ne možeš ti od ničega stvoriti nešto, oni su takvi uvijek bili i takvi ce i ostati i nije im kriva EU niti itko za to... Drugo je Njemački mentalni sklop a drugo je Grčki, mogu oni biti na papiru oboje EU ali su u glavi svijetlosnim godinama daleko.

To ti je kao kad dvoje osoba upišu fakultet i jedna propadne a druga završi i onda recimo dođeš ti i kažeš da nije dobro ici na taj fakultet jer je ova prva osoba propala, kakav ti je to onda razlog?
Caesar_Augustus is offline  
Old 12.06.2011., 23:54   #47
Quote:
Caesar_Augustus kaže: Pogledaj post
Drugo je Njemački mentalni sklop a drugo je Grčki, mogu oni biti na papiru oboje EU ali su u glavi svijetlosnim godinama daleko.

To ti je kao kad dvoje osoba upišu fakultet i jedna propadne a druga završi i onda recimo dođeš ti i kažeš da nije dobro ici na taj fakultet jer je ova prva osoba propala, kakav ti je to onda razlog?
Svi eurofili tvrde da "ne možemo sami" jer smo glupi, zli, zaostali i pokvareni pa zato moramo u EU.

Zanimljivo je kako ti isti koji imaju takvo mišljenje o svom narodu vjeruju kako ćemo po ulasku u EU mi postati kao Nijemci a ne kao Grci.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Old 13.06.2011., 00:08   #48
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Hvala na novoj anketi.

Evo moj argument.
MOŽE VAM SE ČINITI PATETIČAN,ALI PISAN JE IZ SRCA.

Do 1918. Hrvatska je bila dio SREDNJE EUROPE i ZAPADNOG CIVILIZACIJSKOG KRUGA.
Nesretnim sletom okolnosti 1990., kada su se zemlje srednje Europe tek počele oporavljati od pošasti komunizma i prihvaćati ideje zapadne demokraicje, Hrvatska se našla usred krvavog rata.
Istodobno je došla pretvorba,privatizacija i totoalni košmar Hrvatskog društva koji traje i danas.

2000. smo dobili vladu labavog saveza umjerenih nacionalista,liberala i ljevičara.
Takav savez je mogao transformirati Hrvatsku u modernu Europsku zemlju i držati je izvan većih saveza,ali kao kulturni dio srednje i zapadne Europe.

Nažalost i ta vlada,i kasnija vlada HDZ-a su svu nacionalnu energiju usmjerili u san o ulasku u EU koji sam po sebi nije bio loš,ali je bio popraćen brojnim ucijenama i pritiscima.
Također strancima se još od kraja 1990.-tih,kao i kroz 2000. dijelilo nacionalno blago šakom i kapom.

Tako ulazimo u 2011.

Ono što je ostalo od Hrvatske, ne može preživjeti bez dramatičnih promjena duže od nekih 12 mjeseci, sveopća deindustrijalizacija, sramotna ovisnost o turizmu, uvoznička ekonomija, zaduženost i sveopća pretpanost u birokratskom sektoru čini nas zemljom koja nije ni po čemu u bolje stanju od Grčke.

Ali opet, nit će nas ulazak u EU spasti sma po sebi,niti će promjeniti naše loše navike.

Ali ja smatram da plemeniti cilj Europskog zajedništva, i okvirni pomak sa Balkana u Srednju Europu, može biti ta prekretnica, daj dašak sunca na našem tmurnom nebu, koji će Hrvatski narod povesti u novo doba,doba prosvjetljenja, doba nade i na kraju svega doba stabilizacije.

To novo sutra će Hrvati dočekati slobodni od stranih ucijena, slobodnih od Balkanske magle i mračne prošlosti.
Sloboda kretanja radnika,otvaranje države tržištu od pola milijarde ljudi kao i mogućnosti kulturne i prosvjetne razmjene.

Možda sam zanaseni idealist, ali ja osobno mislim da će 1.7.2013. se Hrvatski narod vratiti kući,u svoju srednju Europu, i da će konačno i za nas ovo značiti KRAJ POVIJESTI
dobra ti je zadnja rečenica KRAJ HRVATSKE POVIJESTI Hrvatska će konačno nestati , utopiti se u masi od 550 miliona stanovnika , koji imaju para i kupiti će sve što valja , više se neče samo u INI i T comu govoriti strani jezik nego svugdje , adio Hrvatska
franjo thahi is offline  
Old 13.06.2011., 00:12   #49
Moderator je već u EU , sve isključuje koji ne daju pljuvanje po Hrvatskoj , sram te bilo , jadniče jedan
franjo thahi is offline  
Old 13.06.2011., 00:13   #50
ne znam zašto ljudi misle da će se dolaskom eu riješiti balkana
tambura_man is offline  
Old 13.06.2011., 00:16   #51
Pusićka bu imala 16.000 eura u EU parlamentu a ne ti , ti buš kao moderator i dalje tipkao za siću , onako uz put jer ti osnovna plaća nebu dostatna za život , , kako naivni , svi bi bili veći Papa od Pape
franjo thahi is offline  
Old 13.06.2011., 00:16   #52
Zbog čega mi je izbrisan video koji ruši sve mitove o EU?Evo ga još jednom,naš prijateljski narod Slovenci.http://www.google.hr/url?sa=t&source...vhUo_oGvKvzK2Q
hvo is offline  
Old 13.06.2011., 00:19   #53
Quote:
tambura_man kaže: Pogledaj post
ne znam zašto ljudi misle da će se dolaskom eu riješiti balkana
Upravo suprotno, ulaskom u EU, Balkan ulazi u Hrvatsku i Krajinu!!
 
Old 13.06.2011., 00:21   #54
Quote:
hvo kaže: Pogledaj post
Zbog čega mi je izbrisan video koji ruši sve mitove o EU?Evo ga još jednom,naš prijateljski narod Slovenci.http://www.google.hr/url?sa=t&source...vhUo_oGvKvzK2Q
hvala ti na ovom. cijelo vrijeme to ponavljam po forumu.
tambura_man is offline  
Old 13.06.2011., 00:25   #55
Quote:
tambura_man kaže: Pogledaj post
hvala ti na ovom. cijelo vrijeme to ponavljam po forumu.
Imam rešenje, evro-balkanske integracije!!
 
Old 13.06.2011., 00:28   #56
Quote:
Sokol_Krajina kaže: Pogledaj post
Upravo suprotno, ulaskom u EU, Balkan ulazi u Hrvatsku i Krajinu!!
Jebala te krajna , jadniče , vrati se u svoju mišju rupu i čekaj da ukradeš komadić sira
franjo thahi is offline  
Old 13.06.2011., 00:30   #57
Quote:
Sokol_Krajina kaže: Pogledaj post
Imam rešenje, evro-balkanske integracije!!
RS_Krajina, već si se reinkarnirao?
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Old 13.06.2011., 00:32   #58
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
RS_Krajina, već si se reinkarnirao?
imam za tog miša Ementhaler made in EU
franjo thahi is offline  
Old 13.06.2011., 00:37   #59
Quote:
franjo thahi kaže: Pogledaj post
Jebala te krajna , jadniče , vrati se u svoju mišju rupu i čekaj da ukradeš komadić sira
Krajna je java, ne san decak.
 
Old 13.06.2011., 00:40   #60
Zašto svakog pobjegulju unaprid tirate? Pustite ga da se zabavljamo
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.