Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Blog.hr

Blog.hr Mjesto za diskusije, Q&A, help vezane za Blog.hr

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2004., 17:59   #21
za cool listu :
Lucy Fair
tofu

za almost cool :
ljevica
alias
knjiški moljac
blogoslužje
tinčica u tramvaju

__________________
"After all, I am not an American who expects to be happy as a constitutional right", Adrian Mole and the Weapons of Mass Destruction
kupus(ica) is offline  
Old 01.10.2004., 19:03   #22
Quote:
kupus(ica) kaže:
za cool listu :
Lucy Fair
blogoslužje
tinčica u tramvaju

Aye, aye!

(ovo bi trebalo značiti da podržavam prijedloge tol'ko da bi' i na demonstracije za njih išla , al' mi krivo što ih se sâma nisam sjetila predložit')
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Old 01.10.2004., 19:38   #23
ja predlazem yetu i dominu
plavva is offline  
Old 02.10.2004., 00:17   #24
Thumbs up Redakcijski feedback

Dobri prijedlozi. Nastavite, please. Ovi su ušli u Almost cool listu, mada ima ih za Cool listu, o da! Samo idemo korak po korak. Čak su i dva pjesnička ušla što je inače zabranjeno.

supermiki.blog.hr
lawoman.blog.hr
rubber.blog.hr
labia.blog.hr
ruza.blog.hr
rocinante.blog.hr
161.blog.hr
sonjecka.blog.hr
anamarija.blog.hr
jednorog.blog.hr
pomahnitalost.blog.hr
morgana.blog.hr
tofu.blog.hr
knjigoljub.blog.hr
digitaldomina.blog.hr

Oni koji nisu ušli sad nisu otpisani zauvijek.
S yeta.blog.hr nešto ne štima kod učitavanja zato je ispala.
Anderlon is offline  
Old 02.10.2004., 10:12   #25
blogovi koji su definitivno zaslužili cool listu:

tofu.blog.hr (tofu je zapostavljen)
olifant.blog.hr (lucy fair)
humoon.blog.hr (carica)
skroz.blog.hr (škovacera)
Porto is offline  
Old 02.10.2004., 10:13   #26
yeta se učitava ok.

meni je problem hal jer se ne da normalno gledati iz firefoxa a smaranje mi je startati ie samo zbog toga. to mi je sramota jer je tehnički orijentisan i još je cool. ima još blogova koji škripe s preglednošću, ali dizajn je do autora bloga pa teško da se to da ovde srediti na forumu.
__________________
ex Life Theater | zakaj ja ne volim ponedelek
noviKorisnik is offline  
Old 02.10.2004., 11:51   #27
Re: Redakcijski feedback

Quote:
Anderlon kaže:
tofu.blog.hr
Samo kratak komentar: tofu je već odavno na almost cool listi. Prijedlog je da se on prebaci na COOL listu. Meni je njegov blog, bez dileme, jedan od pet najjačih blogova na cijelom bloghaeru. I ne kužim zašto su zabranjeni pjesnički blogovi? Uostalom, tofu je filozof.
 
Old 02.10.2004., 14:31   #28
Da, yeta je u Almost listi, a tofu je, aklamacijom, na Cool.

Zašto su pjesnički "zabranjeni", pa zato jer pisanje pjesama nije prirodni sadržaj za formu bloga. Kao ni pisanje romana, ni objavljivanje priča iz ladica. Ali eto, kad vidiš dobar takav blog, koji izvrsno osjeća medij, poput tofu bloga, stavovi se mogu promijeniti.
Anderlon is offline  
Old 02.10.2004., 14:50   #29
Eto, baš lijepo za tofua. Hvala! Ajmo sad dalje.

Nego, što se tiče tih pjesničkih blogova, nije da ih zagovaram ja nisam umjetnička duša, ali.. oni meni vrlo često baš i pišu web-dnevnike, samo ne na standardni način već kroz stihove, ono.. što im se događa tog nekog dana u životu, kako se osjećaju, itd. Da na blogu ostanu samo klasični web-dnevnici mislim da bi sve tri liste opustošile. Treba bit fleksibilan.. Da li blog znači da se od mene traži da prepričam što sam danas radila, s kim sam razgovarala, o čemu, što sam sanjala, gdje sam bila, što sam jela? Pa, mislim, kog to zanima? Ili, ajmo ovako, ajde mi navedi koji blog ti smatraš da je pravi blog, ono po pravilima blog-struke. Prototip bloga. Ali na bloghaeru.
 
Old 02.10.2004., 15:24   #30
Quote:
Annie De Meni kaže:
Ili, ajmo ovako, ajde mi navedi koji blog ti smatraš da je pravi blog, ono po pravilima blog-struke. Prototip bloga. Ali na bloghaeru.
Trudimo se bit fleksibilni, evo mislio sam da nikad nećemo imat pjesnički blog na listi, i to zato jer su oni često hermetični, jer ljudi ne čitaju poeziju ili, što je najgore, zato jer prepisuju tuđe pjesme. No, ko što vidiš nema pravila. Sve ovo je još uvijek prefriško da bismo se već sad ograničavali kriterijima i pravilima. Ovu formu tek treba do kraja istražiti, a jedini kriterij u izboru je kvaliteta, što je opet teško definirati, ali uključuje originalnost, osobnost, misaonost, stil, moral, talent, trud, otkrivanjne informacija koje mijenjaju život... I svakako kvalitetni LINKOVI.

Inače, Blog.hr je prilično odstupio od tipičnih "pravila blog-struke", koji forsiraju dnevničke zapise s pogledom usmjerenim uglavnom na vanjski svijet, sa puno linkova i zapravo bez slika. Stoga mislim da je baš dobro da se ovdje krenulo bez opterećenja nekim predznanjem i uzorima, već se sasvim slobodno istražuju mogućnosti ove forme.

Nema prototipa. Živjela različitost.
Anderlon is offline  
Old 02.10.2004., 15:51   #31
OK, naravno da mi se sviđa odgovor, a i činjenica da ste odstupili od nekih svojih početnih stavova. Učimo svi skupa, sve je ovo još uvijek novo, očito, za sve nas.

Grubo je zazvučalo ono "pjesničke blogove ne tepemo". Pa, meni su više *klasični blogovi* oni blogovi u kojima se pišu *svoje* pjesme, nego recimo oni koji navode najnovije automobile ili reklamiraju neke besplatne kompjutorske programe. Više onda pjesnički blogovi ispunjavaju ove kriterije koje si naveo, bar mi se tako čini. Da se razumijemo nemam ništa protiv ova druga dva, čisto teoretski pričamo o tematici bloga. I ova druga dva bloga strogo tematska imaju svoju kvalitetu i za njima se bez sumje osjeća potreba.

Kako god, čini mi se da je ovaj tvoj post gore prvi u kojem se jasnije navode kriteriji za dobar blog. Ovo mi se najviše sviđa "već se sasvim slobodno istražuju mogućnosti ove forme.". I ja sam zato da se pusti ljudima na maštu.
 
Old 02.10.2004., 16:06   #32
Top Lista Blogova

Zamisli sad napravite top-listu blogova! Kako na to uopće da gledaju tvorci blogova!?
Razumijem da hoćete napraviti kategorije, npr: o igricama, o sexu, o glazbi, filmovima. Bilo bi dobro da postoji opcija da ljudi glasaju za blog, npr: + i -, i na kraju svakog mjeseca se napravi lista.

Evo ja dajem 100 glasova za PLJUGARA !

http://pljugaroni.blog.hr
 
Old 02.10.2004., 21:05   #33
Quote:
Zašto su pjesnički "zabranjeni", pa zato jer pisanje pjesama nije prirodni sadržaj za formu bloga. Kao ni pisanje romana, ni objavljivanje priča iz ladica.
Glupost! Predrasuda! Prirodni sadržaj bloga... ajme anderlone...
priča koju pročitaš na mom blogu nije starija od pola sata! Sirova kao od majke rođena i još krvava! Otvorena tebi i svijetu na komentar, svježa kao rosa u rano jutro! Jedva da su joj i pupčanu vrpcu prerezali!

Nemam se šta žalit, javno sam se odrekao editor's pick-a! Ali upravo sam se i odrekao toga, jer sam znao da ću čitati ovakve stvari! BLOG JE SLOBODA! Pišeš što te volja! Pa makar to i bile kratke priče ili roman u nastavcima!

Ponavljam nominaciju:
http://celeste.blog.hr
I dodajem:
http://reptilia.blog.hr

P.S. Tek sam poslije pročitao da si u roku keks odstupio od prirodnog sadržaja bloga... pa ovim putem... povlačim napad pred demagogijom...
Sentimental is offline  
Old 02.10.2004., 22:13   #34
Bravo Anderlone, odličan izbor !!!!

Bolje da si izabrao njih nego Cepter lonce ili Kirby usisavaće za svoju bolju polovicu.... bemu miša, svi na koje sam tipovao skulirani Mislim da bi trebao češće zalaziti u sportsku kladionicu....
Porto is offline  
Old 02.10.2004., 22:27   #35
Quote:
NoWa kaže:
glupost.
ocjenjivanje je bezvezarija stoljeća. Uostalom, netko ti može prikeljit jednu zvjezdicu iz zavisti ili s 5 različitih kompova u firmi nabit 5 puta po 5 zvjezdica..

ocjenjivanje:flop
Može se to srediti da jedan nick = jedan glas. Ako se hoće a i nudi mogućnost posjetiteljima da izraze i loše ocjene, ne samo dobre (što sad mogu linkanjem na tvoj blog npr)
Tko se to boji loših ocjena? Pa i to je dio igre
Da li se gleda koliko ti je puta linkan blog? Da li se gleda koliko ti je raznihnickova dalo komentare? Po meni su to kriteriji za neko grupiranje u kvalitativne kategorije. To ili ocjena stručnog žirija nekog. Ja bih radije glas javnosti. Ali onda uz mogućnost glasanj ZA bio bi red dati i mogućnost glasanja PROTIV. Samo toliko od mene, više ne komentiram jer temu sam iscrpio
Vorkosigan is offline  
Old 03.10.2004., 01:53   #36
Uzimajući u obzir kakvo je izdavaštvo u RH, blog je izvrsna mogućnost svim umjetnicima riječi, i pjesnicima i prozaicima, da se izraze i da netko vidi što rade. Tko zna što se iz toga može izroditi.

A ta podjela na ovakve i onakve blogove izrazito je glupa. Znači, kada bi (hipotetički) netko poput Mihalića ili Tadijanovića otvorio blog i na njega stavio svoje nove radove - da ih, recimo, i na taj način pokaže javnosti - njihovi stihovi ne bi bili dobri za cool listu? Jest, mala je mogućnost da se naši akademici i tako predstavljaju publici, ali ipak...

Što se mene tiče, postoji samo dobra i loša književnost, pa tako dobre i loše priče ili pjesme. Ne određuje forma vrijednost nečega, nego sadržaj.

Samo usput, blog mi je poetsko-prozni. A do 12.000 klikova, što je brojka kojom se neki razbacuju ovdje kao argumentom, došao sam za devet tjedana. I to je provjerljivo, tko želi, dobit će link.

Drugi su argument bili komentari. I to je, smatram, irelevantno. Iako ih samo četvero blogera ima više od 2000. Među njima sam i ja.

Dakle, jedino je kvaliteta bitna. A kako je izmjeriti? Pa, ova je tema dobar način. Barem raspravljamo o njoj. Što je na blogu nemoguće.
stitch is offline  
Old 03.10.2004., 12:34   #37
http://mission.blog.hr

Cura je tek relativno kratko tu, ali jako dobro piše, iz srca i duše što bi se reklo. Ima definitivno dara i mislim da će to postati jedan rado čitan i često posječivan blog.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Old 03.10.2004., 13:52   #38
Quote:
stitch kaže:

Samo usput, blog mi je poetsko-prozni.
to si ti

Eh, ja stvarno ne znam prepoznat ljudove (sad stitch pizdi i misli se 'ljude', ne 'ljudove' hihi).

a sto se zanimljivih blogova tice..i pjesama..blog nije zbirka pjesama: pjesme su rijetko kad cool..vecina pjesama blogera suck big time...ali ako netko zeli pisati pjesme, zasto ne?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Old 03.10.2004., 14:48   #39
poezija na blogu

Anderlon:"Trudimo se bit fleksibilni, evo mislio sam da nikad nećemo imat pjesnički blog na listi, i to zato jer su oni često hermetični, jer ljudi ne čitaju poeziju ili, što je najgore, zato jer prepisuju tuđe pjesme. No, ko što vidiš nema pravila. Sve ovo je još uvijek prefriško da bismo se već sad ograničavali kriterijima i pravilima. Ovu formu tek treba do kraja istražiti, a jedini kriterij u izboru je kvaliteta, što je opet teško definirati, ali uključuje originalnost, osobnost, misaonost, stil, moral, talent, trud, otkrivanjne informacija koje mijenjaju život... I svakako kvalitetni LINKOVI. "


Uključujem se u ovu raspravu samo zato što sam slučajno zalutala ovdje i vidjela neke za i protiv stavove. Inače sam protiv klasičnih svrstavanja u bilo kakve liste, uvijek su tu upitni kriteriji i stavovi onih koji rade liste, ali nije važno, kužim da to treba postojati. Ono što me najviše iznenadilo u tvojim rečenicama Anderlone je to da kažeš kako nikad nisi mislio da će te imati pjesnički blog nal listi.??? Sama ta izjava dovodi u sumnju moje pojavljivanje na blogu.hr kao mediju slobodnog izričaja. Zbog čega onda pri registraciji bloga ne stoji upozorenje: PJESNIČKE BLOGOVE NE PRIMAMO NA LISTE, OTVARATE BLOG NA VLASTITU ODGOVORNOST. Razlog kojeg navodiš je hermetičnost pjesničkih blogova ( dalo bi se raspravljati o tome, ali ne sad), jer ljudi ne čitaju poeziju ( !!!!?????) - koji ljudi to ne čitaju poeziju, ja čitam sve na što naiđem na blogu i ne dijelim ljude na taj način. I što je najgore, kažeš, jer prepisuju tuđe pjesme. Dakle, bez uvrede, ali moram priznati da su mi tvoji navodi smiješni. Prepisivati se mogu i rečnice u prozi, tekstovi o vremenu ili najnovijim događajima, misli, kritike...SVE se može prepisivati.
Mislim da bi kriteriji izbora onoga što je za cool ili almost cool trebali biti čitanost i posjećenost određenih blogova, što se vidi po komentarima. Ili se ograničenja ulaska na listu trebaju jasno naznačiti, pa onda ljudi ne bi dolazili u zabludu. Meni osobno ne znači ništa na kojoj sam i da li sam na listi. Ovdje sam samo zbog toga što mi ovaj prostor daje neograničene mogućnosti izražavanja i komunikacije, i zbog toga sam zahvalna. Sve ostalo je manje važno, ali uz još jednu ispriku ako sam nekoga ovim riječima povrijedila, jednostavno nisam mogla preskočiti ono što me je ubolo u oko.
Ovakav nastup administratora čini mi se kao ona poanta iz priče Životinjska farma, a glasi: Svi smo jednaki, samo su neki Jednakiji.
I molim za odgovor po kojim su onda kriterijima neki blogovi na kojima je samo poezija ušli u almost cool ili cool? Kvaliteta?? Kvaliteta čega? Drago mi je zbog ljudi koje redovano čitam, a tu spadaju tofu i ruža, što su tu gdje jesu, samo mi se čini da se rade neke greške i krive postavke koje ostalim blogerima sa predznakom "Pjesnički" uskraćuju mogućnost priznanja njihove vrijednosti koje donosi izbor u liste. Ima ih dosta, ali neću nikoga navoditi, svoje prijedloge stavit ću izvan ovog komentara.
Smatram blog mjestom dovoljno otvorenim i kvalitetnim a da bi se ovakve podjele uopće radile. Možda bi se mogli dijeliti i po godinama, boji kose, kompjutorskoj opremi ili ne znam čemu.
Ljudi moji, pa svatko se izražava na način koji najbolje poznaje.
Moj izričaj netko smatra poetskim, a možda je i prozni. Ako izbacim poeziju i počnem pisati samo angažirane tekstove, imam li šanse ući u koju listu? Molim odgovor, ne samo zbog mene, već zbog svih onih na koje se ova zavrzlama odnosi.
celeste is offline  
Old 03.10.2004., 15:05   #40
Ja bih volio i podjelu na tematske i ostale, kako ne bih gubio vrijeme klikajući razne hramove jastva, u kakve god lijepe boje i slike to bilo zamotano. Tražim samo one koji pišu o nečemu, ne osobne dnevnike. Može li se to nekako naznačiti, jer nemaju svi baš transparentne naslove?
Vorkosigan is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:40.