Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Blog.hr

Blog.hr Mjesto za diskusije, Q&A, help vezane za Blog.hr

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2012., 21:24   #1
Najbolji bloger/ka

i zasto
Neofit is offline  
Old 24.08.2012., 15:42   #2
Ne postoje više blogeri.
Vezica is offline  
Old 26.08.2012., 01:10   #3
Quote:
Vezica kaže: Pogledaj post
Ne postoje više blogeri.
Wrong.
strange quark is offline  
Old 26.08.2012., 02:57   #4
Na Blog.hr-u? Baš aktivna zajednica koja međusobno komunicira? Sumnjam.
Vezica is offline  
Old 26.08.2012., 10:19   #5
Quote:
Vezica kaže: Pogledaj post
Na Blog.hr-u? Baš aktivna zajednica koja međusobno komunicira? Sumnjam.
OK, iako je tema u startu otišla u OT sa "najbolji" u "aktivni" i "komuniciraju" vidim da su potrebna dodatna objašnjenja na post koji citiram.

Na blog.hr servisu postoji dosta aktivnih blogera koji međusobno komuniciraju. Kako to znam? Jednostavno, jer sam jedan od njih.

Pod "dosta" podrazumijevam desetke ljudi koji aktivno i redovito pišu, pod "međusobno komuniciraju" ne mislim samo na tupaste oblike komunikacije u vidu komentiranja "E, super ti je blogach, navrati i ti na moj i komentiraj plizzz" nego na realne (susreti i telefon) i virtualne (društvene mreže, forumi).

Osobno komuniciram s desetak blogera, što uživo, što preko telefona, što preko društvenih mreža tako da smatram tvoje sumnje neosnovanima.

E sad, da se vratimo na temu "Najbolji bloger-ka" i zašto.

Nije lako odgovoriti na ovo pitanje, pogotovo ako si insider. Po mom skromnom mišljenju najbolji bloger je Krule.

Zašto? Zato što je čovjek jak, intelektulno jak da jači ne može biti, zato što je njegovo četverogodišnje pisanje bloga rezultiralo knjigom koja je doslovno razgrabljena. Zato jer je zanimljiv, bolno realan i nevjerojatno duhovit. I, naravno, zato jer je posjećen.

Namjerno nisam stavio link da ne ispadne da reklamiram dotičnog. Tko je je zainteresiran lako će u google upisati "Krule". I ne, ja nisam Krule, ja sam Quark.

Eto

Zadnje uređivanje strange quark : 26.08.2012. at 10:25.
strange quark is offline  
Old 08.09.2012., 12:06   #6
Slažem se sa Quarkovim odabirom. Meni je također Krule jedan od boljih blogera sa blog.hr-a, uz njega tu bih dodao još Nepoznati Zagreb i GP-Zagrebanciju, iako rijetko kad pišem po blogu, volim pročitati/pogledati što su navedena trojica objavila.
Prometnik is offline  
Old 08.09.2012., 14:22   #7
Cool

Ma ne čitam blogove, osim kad tražim neku informaciju.
I sad sam slučajno naletjela na ovaj topik i pročitam da je Krule zanimljiv.
I idem ja vidjeti.
Mili moj Bože, čitam ja što čovjek piše i crknem od smijeha, skoro sam kavu koju sam pila pljunula u novi monitor.
Odličan je!
Pikova dama is offline  
Old 09.09.2012., 09:02   #8
Od kud pomisao da blogeri ne postoje i ne komuniciraju?

Najbolji/najbolja? Izbor?

Dobro, ali po kojim kriterijima?

Quark, znaš i sam da intelektualna jakost ne može bit kriterij kompatibilan posjećenosti (na žalost).
Ergo is offline  
Old 09.09.2012., 14:52   #9
Vi što bolje znate od mene, preporučite neke.

Volim pročitati zanimljive retke i Krule mi se jako svidio.
Ima još osoba koje vole čitati smislene priče i ne vole čat previše.
Zato i volim forum, jer ljudi imaju određenu temu o kojoj se piše i ponekad zna biti zanimljivo.

Mi no LIKE fejspuk.
Pikova dama is offline  
Old 10.09.2012., 04:46   #10
E sad sam ja, pametno čeljade kakvo jesam, otkrila što je to blog.
Amen.
Nikad nije kasno.

I čitala i čitala i smijala se i klimala glavom i pričala sa monitorom, kao da me bloger čuje i sva se pogubila, al' mi je bilo lijepo, iako sam previše naprezala svoju lijepu glavu i malo spržila mozak..
Eto.
Sad čitam i tebe Quark.
Ma milina, samo uopće ne znam kako ću se ujutro dignuti na vrijeme.
A uopće nisam plavuša.
Pikova dama is offline  
Old 11.09.2012., 23:38   #11
volin bacit oko na krulu i na marčelinu (matejuška blog iltiga boba đuderija u RL).

jesu li najbolji - neznam, ali tu i tamo njih pročitam jer me nasmiju
croma is offline  
Old 12.09.2012., 00:19   #12
stvarno,Krule i jedini je kojeg citam,tesko ce ga itko nadmašiti,mogu li se uopce ikome ti tekstovi ne svidjeti??!!

Zadnje uređivanje eura : 12.09.2012. at 00:32.
eura is offline  
Old 13.09.2012., 11:25   #13
neučitava mi se blog

može li mi tko pomoć oko bloga? neučitava se već neko vrijeme,a ja neznam i nemogu naći nikog tko bi to trebao riješiti,znate li neku adresu gdje bi se mogao javiti za pomoć.hvala
radi se o blogu.hr
piturf is offline  
Old 13.09.2012., 17:13   #14
Quote:
piturf kaže: Pogledaj post
može li mi tko pomoć oko bloga? neučitava se već neko vrijeme,a ja neznam i nemogu naći nikog tko bi to trebao riješiti,znate li neku adresu gdje bi se mogao javiti za pomoć.hvala
radi se o blogu.hr
[email protected]
[email protected]
[email protected]

Blog je imao problema ova dva dana,sada je večina blogova vračena
Neki kažu da su ga uspjeli vratiti mjenjajući dizajn

Od blogova dragi mi Krule,ToxFox,Marchelina (iako nije više toliko aktivna),Dnevnik nadrkane domaćice,Modesti blejz,Brod u boci,Fra gavun...
__________________
Nije lako naći ljude s kojima ćeš voditi donekle zanimljiv razgovor.Vrijeđaju me svijet i njegove gluposti
Mirabai is offline  
Old 19.09.2012., 20:32   #15
Quote:
Ergo kaže: Pogledaj post
Quark, znaš i sam da intelektualna jakost ne može bit kriterij kompatibilan posjećenosti (na žalost).
Evo sad kad razgovaramo otvoreno i kad se zna koji sam ja bloger (budala ), da ti odgovorim.

Kriterij posjećenosti ne da ne ovisi o intelektualnoj snazi nego si tu u pravu 1000%. Budući da već pune 2 godine pišem blog (na blog.hr) eto više nisam gušter, ali ni neka džomba, pa mogu dati neki presjek, nadam se realan.

Dakle ovako.

Servis blog.hr ti je kao nečiji dnevni boravak. Ako gazda kaže nema fudbala - nema fudbala, ako gazda kaže nema pušenja - nema pušenja. Drugim riječima blog.hr je subjektivan do boli. Blog mi je bio dosta puta na naslovnici, ali na moje izričito traženje uklonjen je sa te liste, tako da mi sad služi isključivo kao servis za upload tekstova/postova.

Posjećenost nekog bloga ovisi o tri stvari:

1 - lista, cool lista, naslovnica - dakle tu dospiješ subjektivnim putem, drugim riječima to odluči živa osoba a ne softver, drugim riječima tu si na milost i nemilost

2 - komentiranje po tuđim blogovima - komentiranjem ostavljaš link na svoj blog pa ako ti je komentar zanimljiv možda te neko posjeti i ostavi u favoritima

3 - sadržaj - najteži, ali najkvalitetniji put. Evo neću sebe uzeti za primjer nego Krulu: bio on na cool listi, na naslovnici ili ne bio - on ima u 4 godine pola miljuna posjeta.

Šta se tiče mog bloga, ne mogu reći da nema posjećenosti. Doduše, blog postam uduplo (na quark adresi i donacijom Plus hostinga na informaticar.eu adresi) i koristim analytics pa vidim.

I na kraju, ne kažem da sam intelektualno jak, možda samo malo zanimljiv i definitivno drukčiji.



Quote:
Pikova dama kaže: Pogledaj post
Sad čitam i tebe Quark.
Čitaj, čitaj samo se nemoj pokvarit
strange quark is offline  
Old 20.09.2012., 01:06   #16
ew javljam se kao aktivna blogerka

najboljeg nemam... čitam tek nekolicinu naših... stranih duplo više rekla bih na žalost jer ova šačica naših koje redovito pratim rasturaju
__________________
My greatest fear is that PMS doesn't exist and this is my real personality o.O'
a7x is offline  
Old 20.09.2012., 12:46   #17
Quote:
a7x kaže: Pogledaj post
javljam se kao aktivna blogerka
Koja ti je adresa bloga? Možeš i na PM, ako se ne želiš reklamirati ovdje
strange quark is offline  
Old 23.09.2012., 21:05   #18
Quark

Kao aktivni dugogodišnji bloger potvrđujem kako naslovnica najviše doprinosi posječenosti nekog bloga.
Ako uzvračaš komentare,a uz to još i zanimljivo i često pišeš posječenost je zagarantirana.
Kada te jednom proguraju na naslovnicu onda si skoro pa stalno na naslovnici toliko da znaš dosaditi ljudima

Krule je jako brzo došao na tadašnju Cool listu,ali u početku je imao jako malo komentatora i posjetitelja svega par ljudi.Najviše se probio kada je povezao blog i fejs.Mislim čovjek je i zaslužio jer je legenda
Na Blog.hr je ostala šačica ljudi koja aktivno piše i ima ih par stvarno odličnih,ali sve manje i manje su tu što zbog agresivnih reklama,nereagiranja uredništva na neke probleme i poteškoće,a i same nepreglednosti i slabog zadržavanja na naslovnici,a i zbog jednog (ne)blogera koji dnevno otvori 10-ak blogova i konstantno,sustavno,godinama vrijeđa i maltretira ljude,a da nitko ne radi ništa da ga zaustavi
__________________
Nije lako naći ljude s kojima ćeš voditi donekle zanimljiv razgovor.Vrijeđaju me svijet i njegove gluposti
Mirabai is offline  
Old 24.09.2012., 17:25   #19
KONAČNI POREDAK

1.http://nikefuriosa.blog.hr/

2.http://modestiblejz.blog.hr/

3.http://blog.dnevnik.hr/hybrid/

4.http://blog.dnevnik.hr/zvoneradikal/

5.http://panonija.blog.hr/
babunovich is offline  
Old 27.09.2012., 11:55   #20
da se nadovežem na priču o posjećenosti-recimo ja imam relativno posjećen blog, nisam ga povezala sa fejsom ali sam ostavila link na contact info, nakon nekog vremena ljudi oko mene su počeli dolazit i pričat mi nešto vezano za aktualne ili neke prijašnje postove, imam nekoliko frendova van granice lijepe naše (živio youtube channel) i iako nemaju pojma o čem se radi u postu prevedu si na google i onda me zafrkavaju i oni komentiraju, nekada mi to i digne tlak al ajd navikneš se sa vremenom na sve te padobrance...

Quote:
Mirabai kaže: Pogledaj post
Na Blog.hr je ostala šačica ljudi koja aktivno piše i ima ih par stvarno odličnih,ali sve manje i manje su tu što zbog agresivnih reklama,nereagiranja uredništva na neke probleme i poteškoće,a i same nepreglednosti i slabog zadržavanja na naslovnici,a i zbog jednog (ne)blogera koji dnevno otvori 10-ak blogova i konstantno,sustavno,godinama vrijeđa i maltretira ljude,a da nitko ne radi ništa da ga zaustavi
ovo je apsolutno točno, imam neaktivni blog od 2006. eno ga tam i dalje nakon bezbroj mailova i upita na koje se nisu udostojili niti odgovoriti, reklame, natrpanost naslovnice i dječije liste, između ostaloga dok ljudi vani zarađuju na blogovima nama je čast bit tjedan dana bloger tjedna jer jedino tko vrti nekakvu lovu su kozmetičarke koje opet rade više-manje reklame
__________________
My greatest fear is that PMS doesn't exist and this is my real personality o.O'
a7x is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.