Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2014., 18:27   #1
Nema više obveze prijava na HZZO

Dragi forumaši,

od 17.07.2014. poslodavci više ne moraju predavati prijave radnika u sustav HZZO već samo na HZMO.

Više o tome pročitati ovdje

http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=4250

konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 20:32   #2
Smile

Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši,

od 17.07.2014. poslodavci više ne moraju predavati prijave radnika u sustav HZZO već samo na HZMO.

Više o tome pročitati ovdje

http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=4250

Alleluja!
chestnut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 21:41   #3
Odlično!!!
Kome idu promjene podataka?
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 23:53   #4
Da li se ovo odnosi i na odjave? Piše prijave, ne prijave/odjave.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 09:01   #5
Isto tako na mirovinskim stranicama za prijavu još ne piše da je obavezna dokumentacija za prijavu, Osobna iskaznica i ugovor. Da li se prijava šalje bez tih priloga?
Kruno M is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 14:40   #6
Samo jedan od komentara

Quote:
bo ja tamo danas ... taman.. i svi se sam smjeskaju i vele... " odite vi ipak na zdravstveno i to prijavite... "
ziher je ziher, potrajat ce to dok se ne ustabili a ministar svasta prica :-)))
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 16:59   #7
Thumbs up

Quote:
Kruno M kaže: Pogledaj post
Isto tako na mirovinskim stranicama za prijavu još ne piše da je obavezna dokumentacija za prijavu, Osobna iskaznica i ugovor. Da li se prijava šalje bez tih priloga?
a to je odlicna vijest , ko grom iz vedra neba ali dodatnih objasnjenja nigdje, što s osobnom ili ugovor, treba li potvrda s zdravstvenog i slično ...
Nasla se dva ministra na kavi i ajd da se dogovorimo na brzinu, ma vec za sutra...
boky--- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 19:16   #8
Još samo da se HZMO poveže s Poreznom i da redovito proknjiži plaćene doprinose i onda smo na konju.
Gledam nešto ovih dana i HZMO još uvijek nema proknjižene uplate iz 2013 godine.

Pogubit će se oni u svemu tome samo tako. Bit će tu još svega i svačega.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 09:48   #9
Ja prijavljivala dvojicu radnika još u 6.mj. i kako nemamo e-zdrav., dođem ja u naše zdravstveno, kaže meni tamo teta na šalteru da je jedan radnik već prijavljen na zdrav., HZMO ga je automatski prijavio, a drugi nije bio
dakle, bilo je moguće već onda nešto takvo.
E sad, ovo mi još uvijek malo nejasno: - ako prijavljujem čovjeka koji je prije radnog odnosa imao zdrav. na teret ministarstva (nezaposlena osoba), da li se ta osoba svejedno mora pješke otići odjaviti, da bi ja mogla nju prijaviti ili će i to ići automatizmom, sve skupa samo mojom prijavom na mirovinsko
- Što s uzdržavanim članovima? Kako će se oni prijavljivati?

Danas trebam prijaviti dvojicu, svejedno ću ja malo protegnuti nogice do zdravstvenog, za svaki slučaj.
bensa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 09:52   #10
Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
Da li se ovo odnosi i na odjave? Piše prijave, ne prijave/odjave.
Idu, jer se oni izražavaju ovako: PRIJAVA o prestanku osiguranja, PRIJAVA o početku osiguranja, PRIJAVA o promjeni u tijeku osiguranja.

To je moj zaključak.
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 09:53   #11
Quote:
Kruno M kaže: Pogledaj post
Isto tako na mirovinskim stranicama za prijavu još ne piše da je obavezna dokumentacija za prijavu, Osobna iskaznica i ugovor. Da li se prijava šalje bez tih priloga?
Od ove godine čini mi se, ova najnovija promjena je da ide na mirovinsko prijava bez priloga, ova klasična, znači svakako ne mora.

Ako na isto mislimo.
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 09:56   #12
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Samo jedan od komentara
bo ja tamo danas ... taman.. i svi se sam smjeskaju i vele... " odite vi ipak na zdravstveno i to prijavite... "
ziher je ziher, potrajat ce to dok se ne ustabili a ministar svasta prica :-)))

Primjena je od 17.07.2014., možda je dotični bio prije primjene, aoni fala Bogu ko oni, svako logično pojednostavljenje im atomska fizika....
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 09:57   #13
Quote:
boky--- kaže: Pogledaj post
a to je odlicna vijest , ko grom iz vedra neba ali dodatnih objasnjenja nigdje, što s osobnom ili ugovor, treba li potvrda s zdravstvenog i slično ...
Nasla se dva ministra na kavi i ajd da se dogovorimo na brzinu, ma vec za sutra...
Moj komentar je da je ta kava mogla biti ispijena i prije ohoho godina ! Aleluja !
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 10:19   #14
Odmah prvo jutro sam zvala svoju područnu službu HZZO i rekli su mi da im već nekoliko dana stižu prijave iz HZMO, da to već funkcionira. Vjerujem da sustav još uvijek nije savršeno povezan pa ću uvijek dan nakon prijave nazvati HZZO i putem OIB-a provjeriti status prijavljenog ili odjavljenog radnika. Ne šetam na zdravstveno već dugo, e-HZZO mi je bio veliko olakšanje a ova nova promjena me je iskreno oduševila.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 14:31   #15
Jučer smo imali prijavu radnika za klijenta, na telefonske upite u mirovinskom ne znaju kako to funkcionira, u HZZO se nitko ne javlja, poslala im i mail sa upitom, nema odgovora. Probala danas na e-Zdravstveno napraviti prijavu za svaki slučaj, ne može jer je osoba već prijavljena. Ono što mene zanima je kako se može dobiti potvrda o statusu prijave na HZZO? Nikakve tiskanice nema? Ili to više ne treba? Punomoći za e-Zdravstveno više ne trebam uzimati? To sam sve pitala u e-mailu, ali nitko ne odgovara
Bajadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 14:55   #16
Boze kakva drzava
__________________
FORZA MILAN FINO ALLA MORTE!!! - Gennaro Ivan Gattuso
rossonero_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 01:19   #17
Quote:
Stela27 kaže: Pogledaj post

Primjena je od 17.07.2014., možda je dotični bio prije primjene, aoni fala Bogu ko oni, svako logično pojednostavljenje im atomska fizika....
Ne, bio je 18.07., dan nakon navodnog početka primjene, i to u ZG, )
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 21:47   #18
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ne, bio je 18.07., dan nakon navodnog početka primjene, i to u ZG, )
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 16:29   #19
HZZO

Pozdrav svima.. zanima me ako znate kada nosite na hzzo rucno tiskanice, koja se upotrebljava za prijavu obicnog radnika? s obzirom da tiskanica 3 ne postoji vise, clanovi se osiguravaju preko tiskanice 2, pa me zanima da li se radnik prijavljuje preko T1 ili T2 ?

Unaprijed se zahvaljujem.
pahuljicalt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 08:45   #20
Quote:
pahuljicalt kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.. zanima me ako znate kada nosite na hzzo rucno tiskanice, koja se upotrebljava za prijavu obicnog radnika? s obzirom da tiskanica 3 ne postoji vise, clanovi se osiguravaju preko tiskanice 2, pa me zanima da li se radnik prijavljuje preko T1 ili T2 ?

Unaprijed se zahvaljujem.
Logično je da radnika više ne prijavljuješ nego će ga prijaviti HZMO....
Djeca se prijavljuju sama za sebe sa T-2 (ne preko roditelja), ostaje još samo pitanje kako prijaviti npr supružnika ili roditelja, no to su već rijetke i specifične situacije, to ne znam kako ide...
monito is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.