Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2016., 11:49   #21
Quote:
ZEDXL kaže: Pogledaj post
To ti se pojavi u modulu PDV, besplatno
Samo skini zadnju verziju
ja nemam novi pdv - modul mi se zove "PDV (do 31.12.2015.)", i u njemu ne nalazim opz stat... sigurno ima i u starom modulu? imam najnoviju verziju, btw.
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 12:25   #22
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
ja nemam novi pdv - modul mi se zove "PDV (do 31.12.2015.)", i u njemu ne nalazim opz stat... sigurno ima i u starom modulu? imam najnoviju verziju, btw.
Otvori modul PDV koji nema nikakvih zvjezdica, nastavaka i sl.
Tamo ti je
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 12:33   #23
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Otvori modul PDV koji nema nikakvih zvjezdica, nastavaka i sl.
Tamo ti je
ja mislim da treba nadoplatit za taj novi, ni ja ga još nemam
a snimio sam zadnju verziju jutros
gtrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 12:35   #24
Quote:
gtrap kaže: Pogledaj post
ja mislim da treba nadoplatit za taj novi, ni ja ga još nemam
a snimio sam zadnju verziju jutros
Istina, treba kupiti novi PDV. Sori zaboravila sam. U zadnje vrijeme samo nešto kupujem i nadograđujem. Još malo ću u građevinare
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 12:50   #25
[QUOTE=misty marie;57213568]ja nemam novi pdv - modul mi se zove "PDV (do 31.12.2015.)", i u njemu ne nalazim opz stat... sigurno ima i u starom modulu? imam najnoviju verziju, btw.[/Q

Mislim da moraš kupiti novu verziju pdv, u njoj dobiješ odz stat
ZEDXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 12:59   #26
Ubite me... Se šalje OPZ-STAT i na 0,00?
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 13:46   #27
Imam broj računa u formi 26/P01/1.. ne želi mi primiti pod br računa slovo P ni nikakve crtice između.. kaj da radim?
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 13:59   #28
Jel se još nekom događa isto? ne mogu ni upisati u ovoj formi 26-01-1... nikako..prima samo brojeve
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 15:02   #29
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Ubite me... Se šalje OPZ-STAT i na 0,00?
ne trebaš
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 15:07   #30
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
Jel se još nekom događa isto? ne mogu ni upisati u ovoj formi 26-01-1... nikako..prima samo brojeve
Ja sam išla preko xml i uopće mi ne učitava brojeve računa iako su u programu navedeni. Svi brojevi računa su mi 0

Poslala sam na provjeru i kaže da je ispravan. I šta sad?

OK

Kad se otvori poslani obrazac ima i broj računa i sve šta mu treba
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 15:29   #31
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Ja sam išla preko xml i uopće mi ne učitava brojeve računa iako su u programu navedeni. Svi brojevi računa su mi 0

Poslala sam na provjeru i kaže da je ispravan. I šta sad?

OK

Kad se otvori poslani obrazac ima i broj računa i sve šta mu treba
jel upisuješ ručno podatke ili ih povlačiš iz nekog programa tipa synesis? ja ih piišem ručno... i uopće br računa ne mogu upisati u formi 26/P01/1 ili 26-1-1... kaaajjjj da radimm... probala sam preko explorera, pa preko chromea, ista stvar svuda...
iva0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 15:31   #32
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
jel upisuješ ručno podatke ili ih povlačiš iz nekog programa tipa synesis? ja ih piišem ručno... i uopće br računa ne mogu upisati u formi 26/P01/1 ili 26-1-1... kaaajjjj da radimm... probala sam preko explorera, pa preko chromea, ista stvar svuda...
Iz programa sam povukla podatke.

Sori ne mogu pomoći.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 16:00   #33
Quote:
iva0404 kaže: Pogledaj post
jel upisuješ ručno podatke ili ih povlačiš iz nekog programa tipa synesis? ja ih piišem ručno... i uopće br računa ne mogu upisati u formi 26/P01/1 ili 26-1-1... kaaajjjj da radimm... probala sam preko explorera, pa preko chromea, ista stvar svuda...
Ja sam upisivala samo brojeve računa bez tih crtica jer nisam mogla drugačije i tako poslala. Pa što bude,bude..
pustinjskaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 16:39   #34
Talking

Nego mene zanima, s obzirom da su nam nametnuli još jedan suvišni obrazac OPZ, i da moramo podnositi joppdove i za vlasnike obrta, da moramo podnositi SNU (debilana totalna), da su nam u protekle četiri godine 47 puta mijenjali propise, da su nam ostavili debilne rokove za podnošenje financijskih izvještaja i debilnu javnu objavu, hoće li nam to netko platiti?!
hugh grant is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 17:17   #35
Pa ne radis valjda da zaradis. Radis jer rad...

Koliko znam jedan od ciljeva novih zakona je bio rasterecenje mikro poduzetnika.
Fantasticno su to odigrali
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 19:03   #36
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Pa ne radis valjda da zaradis. Radis jer rad...

Koliko znam jedan od ciljeva novih zakona je bio rasterecenje mikro poduzetnika.
Fantasticno su to odigrali



lili p. rocks :-)
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 20:59   #37
Zaboravili ste navesti likvidaturu dokumenata, najmoderniju reformu dosad, posebno u mikropoduzetništvu s jednim radniko-direktoro-vlasnikom
Šteta kaj je TOZ već propao, jer će porasti prodaja penkala.

Nego, OPZ-STAT u Synesisu isproban danas za obrtnike i sve povlači super, pod pretpostavkom da su pripremne radnje dobro odrađene (plaćanje IRE i datum dospijeća). Povlači stare račune, ma sve po pe-esu. Još nisam dizala na e-poreznu, al očekujem da bude ok.

Sutra isprobavam za firme. Tu ću vjerojatno morati ručno upisivati iz prethodnih godina.
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 08:44   #38
Koje ste datume stavljali u opz-stat u synesis? meni kad stavim dospijeće do 31.12.2015. nije mi dane dobro računao, pa sam morala staviti 31.01.2016.
Babuška11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 09:04   #39
Quote:
Ljubicica kaže: Pogledaj post
Zaboravili ste navesti likvidaturu dokumenata, najmoderniju reformu dosad, posebno u mikropoduzetništvu s jednim radniko-direktoro-vlasnikom
Šteta kaj je TOZ već propao, jer će porasti prodaja penkala.

Nego, OPZ-STAT u Synesisu isproban danas za obrtnike i sve povlači super, pod pretpostavkom da su pripremne radnje dobro odrađene (plaćanje IRE i datum dospijeća). Povlači stare račune, ma sve po pe-esu. Još nisam dizala na e-poreznu, al očekujem da bude ok.

Sutra isprobavam za firme. Tu ću vjerojatno morati ručno upisivati iz prethodnih godina.
Brojeve računa ti je povukao sa famoznim crticama /, -.....???
Prihvaća li ih e-porezna u tom obliku?
Ako imaš kakvu novu informaciju javi nam
ZEDXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 09:54   #40
Quote:
Babuška11 kaže: Pogledaj post
još jedan debilizam u synesisu...ručno sam unosila račune...nisam sve dovršila,spremila sam dokument,pa nastavila kasnije opet...i sad mi više ne računa dane..znači za prve račune mi je računao dane, a otkad sam izašla i vratila se nazad u dokument dani su mi 0 i ne da mi više niti ručno unijeti!
to i meni radi! danas sam preuzela novu verziju i sad kad nastavljam s ukucavanjem računa ne računa mi dane kašnjenja???
lea30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.