Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2008., 18:16   #1
Stomatološki problemi

Hocu da radim most na prednjim zubima. Jedinice dvojke i trojke. Jedinice su izvadili. Iznad dvojke ima gangrena a druga je dvojka davno plombirana i ok je ali ima neki proces. Doktorica mi je rekla sljedece:

Prvi dolazak radit ce mi ciscenje kanala korijena zuba koji ce se operisati i uzimanje otisaka za kocic nadogradnje. Drugi put radi apikotomiju i cementiranje kocica i za 7 dana skidanje konaca i cementiranje mosta.

E sada sta je ovdje najvise bolno? Imam fakat veliku fobiju od zubara. Sto se tice apikotomije kako to ide i naravno to ciscenje kanala.
jale24 is offline  
Old 06.07.2008., 18:22   #2
Sve navedeno nije prestrasno i prezivi se za zdrav i lijep osmijeh.

Recimo da je apikotomija onako najneugodnija jer je mali operativni zahvat.

Ali kad sve zavrsi bices zadovoljan.

Apikotomija, dobijes anesteziju i dalje nista ne osjetis, dr napravi mali rez kod korijena , odstrani vrh korijena, odsijece ga i sve zatvori i zasije.

Ciscenje kanala je struganje zid kanala zuba sa malom iglicom. Ne boli jer nema unutra pulpe tj. zivca
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Old 06.07.2008., 18:23   #3
Quote:
jale24 kaže: Pogledaj post
E sada sta je ovdje najvise bolno? Imam fakat veliku fobiju od zubara
taj tvoj strah.Kad su pacijenti opušteni i kad nisu u grču znatno manje problema i boli ima nego kad uđu sa uvjerenjem da će bolit i da je posjet stomatologu nešto grozno.

Kod svakog bolnog zahvata dobiješ anesteziju a kod apikotomije i antibiotik koji će znatno ublažit moguću upalu a time i bol.Uz to postoje i analgetici
Gutaperka is offline  
Old 06.07.2008., 18:25   #4
e ovako....hvala na brzom odgovoru....interesira me to ciscenje kanala jer se radi pod anestezijom? isto tako me zanima zasto mi mora otvarati dvojku drugu koja jr davno plombirana i ok ...nikada nisam imao problema sa njom ali oni vide neki proces...i by the way to ce me kostati oko 10000 KUNa sve...jel ovo realno?
jale24 is offline  
Old 06.07.2008., 18:35   #5
Quote:
jale24 kaže: Pogledaj post
e ovako....hvala na brzom odgovoru....interesira me to ciscenje kanala jer se radi pod anestezijom? isto tako me zanima zasto mi mora otvarati dvojku drugu koja jr davno plombirana i ok ...nikada nisam imao problema sa njom ali oni vide neki proces...i by the way to ce me kostati oko 10000 KUNa sve...jel ovo realno?
prije postavljanja mosta ili krunice obavezno se pogleda ima li koji proces na zubu nosaču.Upalni proces može godinama bit bez simptoma ali ako se otkrije obavezno se liječi(naravno ako je moguće).Pošto je zub mrtav ne radi se pod anestezijom.

Cijena je ok za ono što si naveo
Gutaperka is offline  
Old 06.07.2008., 18:49   #6
Eto dobio si odgovor.

Dvojka se mora otvoriti i lijeciti, nema veze sto je plombirana i sto se tebi cini da je zdrava, na RTG se vidi proces i mora se taj proces izlijeciti ili odstraniti prije bilo kakavog cementiranja mosta.
U suprotnom, kroz izvjesno vrijeme taj proces se aktivira, a most cementiran pa onda milion novih tretmana i zavrzlama.
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Old 06.07.2008., 19:06   #7
nema sta supper ste....sada jos parr pitanja...ciscenje kanala korijena zuba koliko traje ( vjerovatno 2 dvojke ). i koliko otprilike vremena treba da se izbruse trojke nosaci i to..i jel to bolno...odnosno sta je tu najgore...toliko me je trah da ne spavam vec danima normalno....ne znam fakat zbog cega....a ako se bude radilo umrtvljivanje zivca da trazim anesteziju?
jale24 is offline  
Old 07.07.2008., 03:54   #8
samo jedno upozorenje (po 100.put): nemojte pisati nejasne naslove tema,kao što ovdje piše upomoć, hitno, pitanje....napiši najbolje što znaš neki suvisli naslov koji govori otprilike o čemu se radi
nadam se da ćete poslušat, mislim svi forumaši, nije ovo specificirano za dotičnu temu i njenog autora
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Old 08.07.2008., 09:07   #9
ej stari moj sorry....ali za mene je to ono fakat bitno-....sada i sluzbeno objavljujem da sam odgodio sve za 10 - ak dana....ono i sluzbeno mogu objaviti da sam najveca p.... na svijetu....nemam pojma cega me je strah toliko ali je...ali sada me sramota imam prelijepu djevojku koja me isto motivira da to uradim ali ne znam....ja kao da se oduzmem...a nemam pojma zbog cega....eto ako mi moze na bilo koji nacin pomoci bilo bi ok....
jale24 is offline  
Old 08.07.2008., 10:57   #10
Ja sam prije imala mesarku od zubara, žena mi je stvorila takvu fobiju da nisam mogla ni zamisliti da mi netko radi nešto po zubima.

I onda kad je vrag odnio šalu i zubi počeli boliti ko sam vrag, prebacila sam se kod druge zubarke. Prvih par puta kad sam bila nisam čak htjela ni usta otvoriti samo sam ju gledala, žena je mislila da sam luda. Ali malo po malo, sredila mi je sve zube Da je bar više takvih strpljivih zubara....

Tako da ne brini, nisi najveća p... na svijetu, samo hrabro i bit će sve pet
nana_22 is offline  
Old 08.07.2008., 11:06   #11
Quote:
jale24 kaže: Pogledaj post
ej stari moj sorry....ali za mene je to ono fakat bitno-....sada i sluzbeno objavljujem da sam odgodio sve za 10 - ak dana....ono i sluzbeno mogu objaviti da sam najveca p.... na svijetu....nemam pojma cega me je strah toliko ali je...ali sada me sramota imam prelijepu djevojku koja me isto motivira da to uradim ali ne znam....ja kao da se oduzmem...a nemam pojma zbog cega....eto ako mi moze na bilo koji nacin pomoci bilo bi ok....
trebaš nać stomatologa kod kojeg te neće bit strah.Velika većina ljudi koji se boje stomatologa su nešto vrlo neugodno doživjeli u djetinjstvu i taj strah im se ukorijenio.

Sjećam se priče jednog mog pacijenta kako su mu naživo vadili zube kad je imao 6 godina.Postojao je neki autobus koji je kružio gradom a unutra je bila stomatološka ordinacija.Izgleda da su dosta toga naživo radili.Njega je mama poslala tamo da ode sredit zube.Od onda se sav trese kad uđe u ordinaciju(sad ima 46 godina)
Gutaperka is offline  
Old 08.07.2008., 11:13   #12
ej pazite....ja fakat nemam pojma cega me je strah...onaj miris kada udjem u ordinaciju me osamuti...i covjek mi krene pregladati zube ja se refleksno trznem...znam da je bol minorna ali ne mogu si pomoci.-...s druge strane znam da svako odugovlacanje vodi ka novom problemu....e jos jedno pitanje za stomatologe: ja se bavim takvom vrstom posla da zivim od price znaci ne mogu kupiti ivise od 10 dana slobodnih...moj zubar mi je rekao da za 10 dana moze zavrsiti ciscenje kanala , apikotomiju te cementiranje mosta. Jel to sve izvodljivo*?
jale24 is offline  
Old 08.07.2008., 11:15   #13
Quote:
jale24 kaže: Pogledaj post
ej pazite....ja fakat nemam pojma cega me je strah...onaj miris kada udjem u ordinaciju me osamuti...i covjek mi krene pregladati zube ja se refleksno trznem...znam da je bol minorna ali ne mogu si pomoci.-...s druge strane znam da svako odugovlacanje vodi ka novom problemu....e jos jedno pitanje za stomatologe: ja se bavim takvom vrstom posla da zivim od price znaci ne mogu kupiti ivise od 10 dana slobodnih...moj zubar mi je rekao da za 10 dana moze zavrsiti ciscenje kanala , apikotomiju te cementiranje mosta. Jel to sve izvodljivo*?
sve je izvedivo u tih 10 dana
Gutaperka is offline  
Old 08.07.2008., 11:18   #14
ej gutaperka jel koristis msn ako nije problem. Ono cisto da te pitam par detalja?
jale24 is offline  
Old 08.07.2008., 11:22   #15
Quote:
jale24 kaže: Pogledaj post
ej gutaperka jel koristis msn ako nije problem. Ono cisto da te pitam par detalja?
ne koristim,možeš mi poslat šta te zanima na PM pa ću ti odgovorit kad se vratim
Gutaperka is offline  
Old 08.07.2008., 11:21   #16
Jale,misli malo vise o svom motivu i o onome sto ces dobiti i uporedi sa sadasnjim stanjem, izmamice ti osmijeh i nekako ces lakse sve to pregrmiti.
Osim toga reci sebi da ce ti tvoj stomatolog uraditi za tih deset dana, hajde samo zamisli sto je deset dana naspram lijepog osmijeha.
Ipak za lijep osmijeh i ljepotu mora se malo i pretrpiti, a stomatologija je danas bezbolna jer nitko za svoj novac ne zeli bolove.
Zato hrabro!
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Old 08.07.2008., 11:26   #17
ej ljudi hvala vam mnogo....sada me je druga zubarka istravila rekla mi je da ciscenje kanala zuba koji ce se operisati i uzimanje otisak za kocic nadogradnje traje 2.5 do 3 sata aaaaaaaa? pa sta ce toliko da radi??? ne kuzim...zubar mi kaze moj da ce apikotomija trajati 15-ak minuta...nma jednoj dvojci imam mali proces na drugoj malo veci....e sada moram nekako da skupim snage za sve ovo...on me pozuruje da otvori kanale...nemam pojma kompletni sam kreten zbog straha
jale24 is offline  
Old 20.05.2009., 02:17   #18
pozdrav
imam jedno jako ružno iskustvo , ugl.
stomatološka ordinacija- NATAŠA KURTOVIĆ, Jeronima Miše 4, Sesvete -loše!!!!
zovem doktoricu od 2 mj, napokon sam je dobila i dala mi termin za koji sam čekala mj dana, došla , nje nema. zaključana vrata, zovem na mob , ništa. ljudi kažu da ona tako redovito napravi...dođem dr put, dere se na mene , strašno agresivna osoba i puna sebe. razgovor je nemoguć, a sve se bojim kako bi bilo da mi ođe do zubi, naime od silne priče još nije ni počela.
žao mi je, ja prošli tjedan bila na hzzu, i uzela nju. sad ću tražit da se prebacim.
užasan feling, ja se tako nerazgovaram sa nikim , a kamoli da sam zubar pa tako sa pacjentima. strašno
marelollollollo is offline  
Old 22.05.2009., 13:24   #19
zubar Gikić

Želite otići zubaru, a ne znate za kojeg se odlučiti? Moja preporuka za bilo kojeg ali nikako ne za zubara Gikić Danka, Ozaljska 128. Jer je zubar Gikić arogantna i bahata osoba, pun sebe. Čovjek koje leži na lovorikama. Uz osobne karakteristike za svoj posao će papreno naplatiti svoje usluge. Moje osobno iskustvo govori da zubara Gikića treba zaobilaziti u velikom krugu.
bljuvotina is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.