Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2011., 13:21   #1
Naručivanje u bolnicu na pregled

malo sam sad podivljala, pa imam to potrebu podijeliti sa vama....zanimaju me vaša iskustva..
naime, M bi trebao na pregled treće mandule i na operaciju i sve 5....po novome postoji centralno naručivanje na pregled koje možeš obaviti mailom, faxom ili osobno..i to je sve super..na žalost osobno vrlo teško, jer uglavnom rade do 16h, kao i većina ljudi..no dobro, zato je tu mail....
i sve bi to bilo u redu da se gospoda udostoje javiti..na Šalati mi je sestra Anita odgovorila odmah i to tako lijepim i srdačnim mailom (dermatologija), a sa Rabra (na kraju je muž otišao osobno,jer isto nikada do dana današnjeg nisam dobila odgovor na mail,ali prvi termin za pregled je u 11. mjesecu) i Merkura niti a niti b.....i na to sam sad fakat POPI******.....
lijepo im napišeš kad skeniraš uputnicu gdje da ti se jave i ako nešto od podataka fali, nema problema samo neka ti kažu...ali gospoda se ne udostoje niti na mail odgovoriti..pa zašto ste onda uveli to???
mislim da je ne javljanje u najmanju ruku ne profesionalano...a kao roditelj naravno da sam još više ljuta, jer čekam više da naručim dijete negdje na pregled..ok, nije hvala Bogu ne znam šta bolestan i da mi treba od danas do sutra,ali ako ste uveli ovakav vid naručivanja onda lijepo i funkcionirajte tako....
možda pretjerujem, vjerovatno da,ali su me sad iznervirali....
imate li vi iskustva s tim naručivanjem? možda sam ja nešto krivo napravila...ali opet, znam da nisam, jer mi se onda niti sa šalate ne bi javili
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 13:55   #2
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
malo sam sad podivljala, pa imam to potrebu podijeliti sa vama....zanimaju me vaša iskustva..
naime, M bi trebao na pregled treće mandule i na operaciju i sve 5....po novome postoji centralno naručivanje na pregled koje možeš obaviti mailom, faxom ili osobno..i to je sve super..na žalost osobno vrlo teško, jer uglavnom rade do 16h, kao i većina ljudi..no dobro, zato je tu mail....
i sve bi to bilo u redu da se gospoda udostoje javiti..na Šalati mi je sestra Anita odgovorila odmah i to tako lijepim i srdačnim mailom (dermatologija), a sa Rabra (na kraju je muž otišao osobno,jer isto nikada do dana današnjeg nisam dobila odgovor na mail,ali prvi termin za pregled je u 11. mjesecu) i Merkura niti a niti b.....i na to sam sad fakat POPI******.....
lijepo im napišeš kad skeniraš uputnicu gdje da ti se jave i ako nešto od podataka fali, nema problema samo neka ti kažu...ali gospoda se ne udostoje niti na mail odgovoriti..pa zašto ste onda uveli to???
mislim da je ne javljanje u najmanju ruku ne profesionalano...a kao roditelj naravno da sam još više ljuta, jer čekam više da naručim dijete negdje na pregled..ok, nije hvala Bogu ne znam šta bolestan i da mi treba od danas do sutra,ali ako ste uveli ovakav vid naručivanja onda lijepo i funkcionirajte tako....
možda pretjerujem, vjerovatno da,ali su me sad iznervirali....
imate li vi iskustva s tim naručivanjem? možda sam ja nešto krivo napravila...ali opet, znam da nisam, jer mi se onda niti sa šalate ne bi javili

maloga bez problema naručila na pregled na Srebrnjak.
skenirala uputnicu mailom i drugi dan su mi odgovorili s datumom termina

ali je zato sestra poludila jer je jedva dobila doktoricu da malu naruči na operaciju u klaićevoj, tako da očito ovisi o bolnici.
treba pisati MILINOVIĆU
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 14:09   #3
ja sam se preko centralnog narucila prvi put u trudnicku amb. proslog proljeca, fotkala sam uputnicu i poslala mailom, javili su mi se nakon par dana s terminom.
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 14:33   #4
hehe..ovi kao da su znali da sam ih stavila na forum..odmah su mi se javili..doduše, poslala im ja opet mail....
i zamisli, kod njih može samo telefonom????wtf..pa daj budi pametan..kažu, naručivanje telefonom više ne postoji, samo mail, fax ili osobno,a kod njih sad samo telefon..ovdje lud zbunjenog khm....
no dobro, valjda ćemo se naručiti
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 15:04   #5
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
naravno da sam još više ljuta, jer čekam više da naručim dijete negdje na pregled..ok, nije hvala Bogu ne znam šta bolestan i da mi treba od danas do sutra,ali ako ste uveli ovakav vid naručivanja onda lijepo i funkcionirajte tako....
možda pretjerujem, vjerovatno da,ali su me sad iznervirali....
imate li vi iskustva s tim naručivanjem? možda sam ja nešto krivo napravila...ali opet, znam da nisam, jer mi se onda niti sa šalate ne bi javili

Ja mislim da pretjerujes. Narucivala sam dijete na pedijatriju za specijalisticke preglede na Rebru i u Klaićevoj i vrlo brzo su mi mailom javili termine. Mozda ne isti dan, ali kroz dan ili dva.

Kao sto si i sama lijepo primijetila - ne radi se o hitnim dijagnostickim postupcima tako da je sluludo ocekivati odgovor odmah.
Cinjenica je da to uglavnom rade medicinske sestre, koje osim odgovaranja na nase mailove imaju i druge, ponekad prece poslove...
Strpljenja...
Sincerely Yours is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 15:32   #6
ja sa Vinogradskom ima ok iskustva..

za trudničku ambuilantu sam dobila odgovor drugi dan...za mamu kod neurologa za neih 4-5 dana je stigao odgovor (al tu je bio uvjet određeni doktor)...po meni i bolje pričekati koji dan nego otići osobno do bolnice..

Kada si slala mail na Rebro i u Merkur?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 15:45   #7
ma sve 5..imam ja strpljenja..ali evo odgovorili su mi sad nakon tjedan dana, jer sam ja opet poslal mail..no dobro..samo sam vas htjela pitati kakav su vaša iskustva...evo, posut ću se pepelom
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 16:00   #8
Evo, mi se upravo danas naručili na pregled dermatologu na Šalatu.

Prvo su mužu telefonski rekli da mora faksirati uputnicu i onda drugi dan nazvati i dogovoriti termin.
Ja danas zvala da dogovorim termin (jer je muž prošli tjedan faksirao uputnicu) i žena se čudi da tko nam je to rekao... Nema zvanja već se treba na uputnicu napisati tel. ili mail da oni nas kontaktiraju.
O.k. - sada znamo Ali dvije različite informacije od ljudi koji se gore javljaju na telefon

Ugl., sada smo ponovno faksirali uputnicu sa brojem tel., da nas kontaktiraju i obavijeste o terminu
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 19:16   #9
Mi smo se u Klaićevu naručili mailom, čak nismo ni uputnicu skenirali, već muž poslao mail, napisao kakav pregled nam treba i u roku 15ak min sve je bilo dogovoreno! Je da se na pregled čeka 2,5mjeseca, al to je već druga stvar...
LadyMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 20:55   #10
ja sam baš i Emu naručivala za pregled na sv.duhu za mandule i ona treba na operaciju..poslala sam mail , dobila sam odgovor u 2minute i jako sam se iznendila na brzom odgovoru..

kad sam Petru naručivala na Šalatu i Vinogradsku za kukove isto sam jako brzo dobila odgovor

možda su na Rebru sporiji....



držm fige da Marin što bezbolnije prođe operaciju
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 23:05   #11
Na rebru??
Ne znam jel bi se smijala ili plakala.
Dođem zbog sebe vaditi krv i odmah se trebam naručiti na pregled - dođem do šaltera, tip tamo sjedi 10.00 je i molim ga da me naruči.
On me blijedo pogleda i kaže: tek od 11
Pa nevjerojatno i još mi kaže ako vam ne paše piše vam tu mail ili faksom.
Znači da sam taj tren imala mob. s internetom pred njim bih poslala narudžbu i dobila odgovor.
Debilizam
Naravno da sam svojim tvrdoglavim temperamentom išla glavom kroz zid i poslala mu mail - gdje mi je napisao da mu pošaljem zadnje nalaze.
Pitala sam ga čime??
Golubom pismonošom??
Na to se tako potrudio i zvao informacije te dobio moj broj od doma - nazvao i drsko me naručio za 9 mjesec
Eto mi ga na.
Stvar je u tome da se ja ne naručujem zbog neke gluposti - naručujem se doktoru s friškim nalazima tumorskih markera..i sada vi meni recite da su oni normalni!!!!!!!

Zadnje uređivanje Ribež : 06.06.2011. at 23:06. Reason: uređivanej
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 23:47   #12
Meni je cijela ta ideja da se ne možeš naručiti telefonom besmislena...ok, neke bolnice imaju tel na koji možeš nazvati samo u određeno doba dana, najčešće u roku od sat vremena i najčešće je tel zauzet pa je isto kao i da ga nemaju. Ok, naša generacija još i može poslati sve što traže mailom, ali sad si zamišljam mamu i njenu generaciju, ili baku i njenu generaciju....realno, koliko kućanstava danas ima fax? Dakle, ta opcija otpada. Koliko nas radi od 8-16 pa si baš i ne možemo dopustiti taj luksuz odlaska s posla ranije samo kako bi se naručili na pregled? A što ako dođemo u vrijeme kad je njima pauza? Ili još nisu počeli raditi/već su završili iako im radno vrijeme još traje? (a to se događa po našim institucijama, mislim da nam je svima to poznato). Ili jednostavno ne možeš samo tako otšetati do njih jer ti to tvoje zdravstveno stanje / godine ne dopuštaju. I ostane ti mail...skenirat uputnicu i nalaze? Ma daj me nemoj...ok, kao što rekoh, ja ću se već i snaći, al kaj bu moja mama ili baka? Baka i ne zna kaj je to skener, mail i sve ostalo, a ruku na srce ni mame nam nisu svima toliko tehnološki obrazovane...
LadyMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 23:55   #13
Odeš na poštu i za 5 kn ti oni faxiraju bez problema
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 00:06   #14
Imala sam iskustva s ženskicama iz Klaićeve i bile su jako ljubazne, ali brate mili za UZV vrata trebam čekati 6 mjeseci Na svu sreću kod nas se radi o rutinskoj kontroli ali da mi je dijete bolesno i da trebam tako čekati pa ja bi Ovaj način naručivanja odnosno čekanja samo ide u prilog privatnicima
srecanajveca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 00:09   #15
Quote:
Sincerely Yours kaže: Pogledaj post
Ja mislim da pretjerujes. Narucivala sam dijete na pedijatriju za specijalisticke preglede na Rebru i u Klaićevoj i vrlo brzo su mi mailom javili termine. Mozda ne isti dan, ali kroz dan ili dva.

Kao sto si i sama lijepo primijetila - ne radi se o hitnim dijagnostickim postupcima tako da je sluludo ocekivati odgovor odmah.
Cinjenica je da to uglavnom rade medicinske sestre, koje osim odgovaranja na nase mailove imaju i druge, ponekad prece poslove...
Strpljenja...
Uopce ne prerjeruje jer sam ja imala puno gora iskustva
1. Narucujem djete mailom i ne odgovore mu 10 dana, zatim poludim i idem gore i naravno poljubim vrata jer jer djecja spec. ambulanta odredjeni dan u tjednu, zatim ih zovem par dana uzaludni i polzdim pa opet odem gore i napokon dobijem termin tj ode muz. E to nije sve, jet dodjemo na taj dan D na pregled i ne priznaju mi uputnicu jer mojoj dr ne valja program od HZZOa i krivo joj ispisuje uputnice ( zalila se vec nemali broj puta al uzalud), i vec luda popizdim do kraja jer se radi o djetetu i sestra mi kaze pa da kaj ja hocu jer ionako nismo uopce upisani u kompjuter tj da mi uopce nemamo termin taj dan za pregled - eto pa ti sad reci i djete koje se redovno prati kod nefrologa zbog nekih komplikacija ostalo je bez pregleda koji smo cekali 2 mjeseca i naravno nismo nista obavili

2. Posaljem mail za narucivanje na CT sinusa za sebe i jave mi se tek nakon punih 13 dana sa izlikom da nista ubrzo od pregleda jer im uređaj ne radi i nece radit najmanje 2 tjedna a da bude slađe taj dan mi muž narucen na CT i nista ja mu kazem neidi nikud jer im aparat ne radi al sva sreca da je otisao u bolnicu i da me nije poslusaojet je aparat radio i napravio je pregled

Pa ti sad meni reci sta je pretjerano a sta nije

I da naravno u oba slucaja u pitanju je Rebro
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 00:24   #16
rebro, orl. šaljem im 14.4 mail da me naruče, 20.4 još nema odgovora. zovem i žalim se. odgovora nema ni nakon 3 dana. šaljem mail nekome tko ima informatički sustav i prijetim im da ću poslati mail do ravnatelja jer je sramota da mi nakon skoro 3 tjedna nitko ništa ne odgovara. napokon kad sam dobila odgovor došlo mi je da nekoga zadavim. mali mi je prije 3 godine u drugoj bolnici operirao 3 mandulu a oni su mi poslali odgovor neka se javim liječniku koji ga je operirao. onda sam zaboravila na kulturu, izvrijeđala ih na pasija kola da bi 26.4 dobila odgovor da dođemo 27.4 ili 28.4 oko pola 10??????????? a 27.4 dobivam mail da smo naručeni 17.5 u 12.30. katastrofa.

zato kad sam slala u vinogradsku ili šalatu odgovor ili drugi dan mailom a par puta su me iz vinogradske osobno zvali na telefon da me pitaju kad mi paše.

meni to nije normalno. imam tatu koji je invalid tj ne može hodati, nema komp ni fax a bogme mu nije ni pošta blizu. i kaj da radi?? a da ne kažem za baku. ona sirota ni dan danas ne zna kako funkcionira mobitel
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 12:13   #17
mi smo do sad naručivali mailom i nikad nije bilo problema, ni za mog starijeg, ni za mamu. uvijek smo dobili odgovor maltene drugi dan, sa ponuđenim terminom..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 12:48   #18
Smještaj blizu Klaičeve

Dali zna netko za nekakav smještaj blizu Klaičeve bolnice?
tina666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 13:05   #19
Ma koji ce im klinac mail na rebru i zasto su uopce napisali da se moze tako narucit.Muz je odlucio otici iz Pule do Zg da se naruci jer smo poludili .
fata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 16:02   #20
Evo jedne zanimljive situacije: zovem u petak od 12-14h Klaićevu, onaj njihov broj za naručivanje... ne javljaju se. zovem sad od 12-14h opet cijelo vrijeme (tvrdoglava sam ko magarac)... zauzeto nonstop. Pošaljem im mail i sestra me u roku 20 sekundi od slanja nazove i dogovorimo pregled. I to za prekosutra.
graag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.