Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2003., 11:40   #1
Zubi

Uvod: Mene od srijede boli zub...u petak sam isao slikati zub i isao sam kod zubarice koja nije znala sta mi je...ali mi je nesto malo prckala po lijevoj gornjoj dvojci....

Zaplet: Nakon toga me idalje bolio zub... a to je znacilo da moram ponovo otici do nje i da ce mi skinuti jednu staru plombu i ispod nje jos malo ocistiti jer je valjda ispod nje nesto ostalo.

Vrhunac: Jucer mi je samo kao grom prosao kroz jedinicu (koja se nalazi pokraj te dvojke)...i od togtrenutka me ta jedinica toliko bolila da nisam mogao izdrzati tu bol...popio sam voltaren. Ali nije pomoglo pa sam popio jos neku glupost pa niti to nije pomoglo...bolilo me STRASNO!!! nikada me nista nije bolilo tako jako....
nisam mogao niti misliti...

Buduci da se blizilo vrijeme spavanja, a nije bilo sanse da ja sa takvim bolovima zaspim, stari me odvatao na hitnu.

Vrhunac vrhunca: Tamo u nas je docekao jedna sestra i iz neke sobice je izasao i doktor (zubar)...
Moj stari mu je rekao da me zub boli a ona je rekao: "samo ti sjedni"
sjeo sam! onda mi je kuckao po desnoj jedinici, pa po lijevoj jedinici i pitao me jel me to boli. Ja sam rekao "aha"
Onda mi je kucnuo po lijevoj dvojci koja me nije bolila pa opet (valjda iz pakosti) po bolnoj jedinici i onda sam rekao "mmmmm".

Tada je jednom meni nepoznatom gestom mahnuo sestri koja mu je dodala onu pumpicu za slinu...uzeo je busilicu i poceo mi busiti zub...

Nije me boljelo ali kada sam si mislio "e pa sad si dosta busio" on je nastavio i kako se priblizio zivcu bol je lagano rasla a kada je probio zub i sa busilicom dotaknuo zivac ja sam se od boli trznuo. To mu je bio znak da je dosao do zivca!

NAPOMINJEM DA NISAM IMAO POJMA STO ON RADI!!!!
spominjao je samo da ce mi itvoriti zub.....

Tada je uzeo neki saraf i zasarafio mi ga u zub i ...
POTEGNUO! imao sam osjecaj kao da mi je cijeli zub iscupao, ali nije.
On je taj postupak ponovio i onda jos jednom!
Tada je uzeo jednu dugu dugu iglu i gurnuo mi ju je do oka kroz tu rupu u zubu izvadio i pomirisao...

Onda mi je pospricao zub s necim slanim, rekao mi da ispljunem i rekao da je to to!!!

Ja sam drhtio od boli i od soka! Naime kada sam ga pitao: "pa dobro, zasto mi niste zakrpali zub....mislim sta ce sad biti sa zivcem??" on mi je onako usput samo rekao "pa ti vise nemas zivca" onda mi je bilo jasno od kuad ona krvnicka bol... pa je rekao "jos ce te malo boliti jer sam ti zivac vadio na zivo, ali ce prestati".

ja sam mu se zahvalio i otisao do auta...
starom sam rekao samo jednu recenicu : "kakav jebeni porod...nema tog poroda do vadenja zivca na zivo"

ne znam zasto mi nije dao nikakvu inekciju...nikakav otrov ili neki ***** koji se inace daje....ali znam da je tako bolilo da nisam mogao izdrzati!!!

sada me nista ne boli, ali imam rupu u zubu za koju mi je rekao neka mi ju zakrpa moja zubarica!!
i rekao mi je da pazim kako jedem jer ako mi se sad napuni hrana kroz taj zub unutra nitko je vise nece moc izvadit...

ovo sam vam napisao samo daznate s kakvim vi mesarima (koji se prodaju kao zubari) zivite u istom gradu!!!!

pozdrv, wuk
__________________
POTPIS
wuk is offline  
Old 24.03.2003., 11:45   #2
Ajme
I ja bi trebala kod zub(mes)ara, al mislim da ću nakon ovoga pričekati

Drži se

P.S. ....nadam se da ti je bar pomoglo sve to....
Pezy is offline  
Old 24.03.2003., 11:48   #3
JE!
VIse me ne boli zub niti malo!!

Ali sada imam tu rupetinu i bojim se jesti jer sta ako mi se hrana natrpa u tu rupu koja je duboka preko 3cm......a gladan sam ko wuk()....

Sutra idem kos svoje zubarice da mi ju zakrpa! Rekla mi je da me to nece boliti, ali da ima puno posla s tim ciscenjem....

Hvala na podrsci
__________________
POTPIS
wuk is offline  
Old 24.03.2003., 11:54   #4
Ja se pred 40 min. vratila od zubara. Desna šestica me jebe već 3 mjeseca i to zbog plombe. Mala pišljiva, al duboka plomba i smeta mi! Stavila mi je danas otrov i rekla da se pojavim za 2 tjedna. Još je dodala kak će boliti i da popim neš protiv bolova (aspirin, voltaren etc). No krasno. I rekla je da je blizu žifca. Sad kad i meni ode žifac..aaaaaaaa
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Old 24.03.2003., 12:35   #5
aaaa
stop it, please
i ovako mrzim posjete zubaru, samo kad se sjetim koliko me jedna šestica namučila prije dvije godine --
odem rutinski na godišnji pregled, teta kaže - promjenit ćemo ovu plombu koja je tu od djetinjstva, čisto da vidimo kaj je ispod
i otvori, i prčka malo-vako-nako i kaže sve OK, i zatvori novom plombom i naplati 150kn, fkors,
i odem ja doma, kadli - Jesus, koja bol, aaaaaaaaaaaaaaaaaaa
limfne žlijezde na vratu se uduplale, obraz začudo nije natekao, ali boli na dodir, plakala sam, i uopće se ne sramim priznat -- neljudska bol, voltaren niš ne pomaže, bol lupa u mozak --
odem opet kod tete, ona otvori, nekaj čisti, kaže sačekat ćemo 2 tjedna, pa ćemo zatvarat
olakšanje, guba
prođu 2 tjedna, i teta zatvori zub al' otvori vrata pakal (2nd time); ovaj put dobijem temperaturu 40,5
odem kod drugog zubara, stave me na antibiotike, i kažu da imam nešto shebano na nekoj kosti vilice, neke anaerobne bube

uglavnom, zub je još tu, al ne vjerujem da je vrijedilo muke
NikaZg is offline  
Old 24.03.2003., 13:49   #6
Vučiću, promijeni tetu zubaricu, jer ćeš ostati bez zuba. Morala je sama primijetiti da je zubek bubani na vrijeme.
A taj zub bez živca daj što prije zakrpati. I pazi kako jedeš, jer zubi bez živca postaju krhki pa se lako lome. I zubi bez živca mijenjeju boju, s vremenom požute, posive.
A kaj se tiče boli, ima i veće.
polly is offline  
Old 24.03.2003., 14:39   #7
wuce jel moguce da ti je vadio na zivo zivac

pa to je suludo skroz.

i ostavit ti rupu u zubu

i savjet pazi kako jedes da ne udje hrana u rupu....pa zar postoji vise nacina kako zagristi hranu i sazvakati....pored ne znam kakve paznje,mora barem malo dospjet u rupu.
Samantha is offline  
Old 24.03.2003., 15:40   #8
Re: Zubi

i zub poslikati!

wuče, wuče..

misery- is offline  
Old 24.03.2003., 15:55   #9
morao sam ga slikati da vidite kakvih ludaka ima u zagrebu!!!
da, na zivo mi je vadio zivac!! tri puta je nsto zadarafio i potegnuo....

eto...i ostavio je rupu....
ma lud covjek, lud!!!


e a da znate smao koliko je duboka.....
preko 3 cm!!! doseze skroz gore u kost...

ja sam gladan ko wuk a bojim se jest jer ako ju napunim s glupostima bit ce jos vecih sranja

a sada mi je luda napisala da radi pizzu...
i meni se jede pizza a ne smijem!!!

ajde luda, fino se napapaj za mene!!
__________________
POTPIS
wuk is offline  
Old 24.03.2003., 15:58   #10
Hehe...

Ja sam preko zdrastvenog kod jednog zubara što ordinira u privatnom stanu.Kad pozvonim,vrata mi otvori vrlo sexy sestra,lijepo se zavalim u kožnu fotelju i čitam Playboy dok zubar ne završi posao sa pacijentom prije mene.Onda, kad pocne sa radom samo ako malo namrštim facu odma ide injekcija da se ne patim previše.
I tako,nedavno me zubar blagoslovio rekavši da trebam dolaziti jednom u 6 mjeseci na kontrolu jer su mi zubi od tog dana službeno zdravi

Eh,kad se samo sjetim kako su me masakrirali zubari kao klinca.
Wuk me upravo prisjetio na ta grozna vremena
__________________
_____\o/_____/|_______________
takozvani is offline  
Old 24.03.2003., 16:09   #11
ma ne mogu vjerovati da ti nije dao injekciji!! Strasno!
Sad bu valjda ok.
Btw, zub bez zivca moze ali ne mora pocrniti, ovisi kako je obradjen (oops).
Meni jedan je (dvojka ), a drugi (petica) nije promijenio boju.
Billi is offline  
Old 24.03.2003., 16:18   #12
Quote:
Billi kaže:

Btw, zub bez zivca moze ali ne mora pocrniti, ovisi kako je obradjen (oops).
Meni jedan je (dvojka ), a drugi (petica) nije promijenio boju.
S vremenom. Kako kod koga, nekome nakon par mjeseci, nekome nakon 5, 10 godina.
A mislim da ako se uspio zubek i meso upaliti da se onda ne daju inekcije. Ne znam točno, ja sam alergična na te inekcije pa kod mane ide sve na živo.
polly is offline  
Old 24.03.2003., 16:27   #13
Quote:
wuk kaže:
a sada mi je luda napisala da radi pizzu...
i meni se jede pizza a ne smijem!!!
ako ti je to nekakva utjeha - stavila sam previše sira pa nije ispala baš savršena

joj kak sam se nažderala

ma jedi ti, kaj te briga za zub
misery- is offline  
Old 24.03.2003., 20:20   #14
Dragi vuče,
razumijem te u potpunosti jer sam i ja pretrpila hordu idiota koji sebe zovu zubarom.

Kad ti ludjaci dosade javi se dr. Gospodinovicu na Tresnjevku.
Private, povoljno, a tretman bogovski. Ja necu ni zinuti ako mi ne sprasi injekciju, nema. Tip je ziva guba, zaprica me pa ne stignem ni misliti sto radi.

Broj telefona je 3636 431

Spasio mi je zube koje nitko drugi ne bi!
 
Old 24.03.2003., 21:05   #15
Quote:
asa kaže:
Dragi vuče,

Private, povoljno, a tretman bogovski.
Kod mog je private,besplatno,a tretman bogovski.
Daaa,ima i toga
__________________
_____\o/_____/|_______________
takozvani is offline  
Old 24.03.2003., 21:34   #16
Quote:
asa kaže:
dr. Gospodinovicu
ako mislis na gospodina bernarda gospodinovica...
kod njega sam bio do prije par godina....
ne znam tocno zasto lai vise ne idem kod njega...

on i moj stari su bili (ne znam jesu li idalje) dobri frendovi!!
pozdrav
__________________
POTPIS
wuk is offline  
Old 25.03.2003., 05:14   #17
aaaaaaaaa jos uvijek nevjerujem sto sam procitala pa zasto te nije uspavao?a jos kad kazem to svojoj friendici koja na ljetp planira u hrvatsku da popravlja zube btw ima netko da joj preporuci dobrog zubara ona ce platiti$$$$ ovje je skupo pa ionak ide za zg ako netko ima dobrog zubara neka mi javi ali sad kad bi vidila ovaj post neznam sreca moji su zdravi
mala_slatka is offline  
Old 25.03.2003., 13:53   #18
Gospodinovic je legenda. Ja ne idem kod nikog osim kod njega. Uhvatila sam se jedan dan kako se zalim frendu da ne znam kaj cu ako me ne bude htio primiti, jer ja kod nikog drugog necu ici. Naime, ja se povremeno ne pojavim pa si mislim kaj ak me frajer otkanta.....ja bi se ubila da mi on kaze da mi nece vise popravljat zube....tip je super.....velim ti...nema tog zuba kojeg ti on nece popravit.....
 
Old 25.03.2003., 14:56   #19
Ok, ostavimo na stranu jel ta tvoja zubarica dobra ili ne.

Dakle, sta se tiche ovog - stvar je u tome da ce malo koji zubar dati injekciju ako treba vadit zubni zhivac. Zasto? Zato sto dok on frche i izvlachi s onim iglicama, vrlo je bitno da prati tvoje reakcije (dakle, urlikanje ) jer tako jedino i najbolje moze znati do kud moze ici. Jer ako mu ti ne signaliziras (a to ni ne mozes ako ti je sve umrtvljeno od injekcije, zar ne?), onda bi on mogao otic s frkanjem predaleko/preduboko ili pak premalo pa bi ti ostatak neizvadjenog zhivca zadao puno vishe problema nego tih nekoliko jauka dok to traje. Zato se ti zhivci najcesce vade na zhivo.
Bez brige, ima i gorih stvari za pretrpjet.
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Old 25.03.2003., 15:37   #20
jesi siguran (nadam se da sam pogodio spol, a ako nisam --> sorry)??!!

ja jos nisam osjetio nista gore!!

a moja zubarica je super!!

a kod gospodinovica sam bio od kad nam za sebe (preko 10 godina...dok jos nije bio na tresnjefci) do prije 2 godine kada sam presao kod te zubarice (ne znam zasto)!!
__________________
POTPIS
wuk is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.