Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2012., 16:55   #201
Quote:
jednokratni nik kaže: Pogledaj post
pa zar nemaju djecje knjige otraga popis imena i napisan izgovor?
Neke da, neke ne.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 18:45   #202
harry potter ima, navuci ju na harry pottera
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 19:15   #203
Quote:
jednokratni nik kaže: Pogledaj post
harry potter ima, navuci ju na harry pottera

Prije nekoliko dana sam napisala da ne voli takve romane pa tako ništa od toga.

Usput Kalimah je rekao: Debela knjiga je veliko zlo.

Radije ću joj reći da me pita kako se što čita.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 20:45   #204
Koje knjige se ne sviđaju vašoj djeci?

Dakle, koje se knjige nisu svidjele vašoj djeci? Ono, baš ih mrze. Došla im je muka od njih i skoro su povratili .
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 20:54   #205
Moja mrzi "Petra Pana", zaspala je (od dosade) čitajući je. "Emil i 3 blizanca" su je teško razočarali iako je tu knjigu je napisao njen najdraži pisac. "Emil i detektivi" su joj se svidjeli pa je bila razočarana nastavkom.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 23:11   #206
Quote:
HacijendaST kaže: Pogledaj post
Koliko godina ima i kakva si ti bila u njegovim godinama?
10 godina. I ne voli knjige. Mislim da ima averziju prema bilo čemu što dolazi u papirnatom obliku.
Što se mene tiče u tim godinama, mislim da se ne možemo uspoređivati. Da sam ja imala kompjutere i sve što klinci danas imaju, možda niti ja ne bi čitala. Nije glup, ali ne voli čitati. Vizualni je tip. Radije će gledati history ch. nego nešto pročitati.
Ali, ponavljam , posjećuje školsku knjižnicu jednom tjedno i donosi knjige doma koje uopće ne pogleda.
Eto, mogu si ja čupati kosu i vikati do mile volje.
drako is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 13:53   #207
Šta ste se raspisali danas
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 19:04   #208
Quote:
HacijendaST kaže: Pogledaj post
Šta ste se raspisali danas
...i danas .
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 21:32   #209
Ja sam s 11 gutala Agathu Christie.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 14:20   #210
Htio bi svom klincu ispricati pricu koju sam cuo/citao kao klinac, no problem je sto se ne mogu sjetiti kako se zove a ni kako ide , pa eto mozda vi mozete uskociti u pomoc, Curica je bila gladna i dobila je loncic koji kuha neku kašu, ona je samo trebala izgovoriti carobne rijeci i kaša bi bila gotova, no jednom je zaboravila izgovoriti rijeci i loncic je skuhao toliko kaše da ju je bila cijela kuća ili grad...
To je sve sto se sjecam, mozda netko zna kako ide ili kako se zove?
Zeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 15:46   #211
Quote:
Zeek kaže: Pogledaj post
Htio bi svom klincu ispricati pricu koju sam cuo/citao kao klinac, no problem je sto se ne mogu sjetiti kako se zove a ni kako ide , pa eto mozda vi mozete uskociti u pomoc, Curica je bila gladna i dobila je loncic koji kuha neku kašu, ona je samo trebala izgovoriti carobne rijeci i kaša bi bila gotova, no jednom je zaboravila izgovoriti rijeci i loncic je skuhao toliko kaše da ju je bila cijela kuća ili grad...
To je sve sto se sjecam, mozda netko zna kako ide ili kako se zove?

Lončiću, kuhaj!

Bila jednom jedna dobra djevojčica koja je živjela sama sa svojom majkom. Bile su tako siromašne da nisu imale ništa, čak ni komadi} kruha da utaže glad.

Jednom djevojčica ode u šumu i tamo sretne staru ženu koja je znala za njezino siromaštvo. Starici je bilo žao da djevojčica i njezina majka gladuju pa joj pokloni lončić. No to nije bio običan lončić. Bilo je dovoljno reći “Lončiću, kuhaj!” i on je odmah počeo kuhati dobru slatku kašu. Zatim je valjalo reći “Lončiću, stoj!” i lončić bi prestao kuhati.

Djevojčica se zahvali starici i odnese lončić kući. Tako su se ona i njezina majka oslobodile gladi. Najele bi se slatke kaše kad god su to zaželjele.

Jednom, kada djevojčica nije bila kod kuće, mama reče “Lončiću, kuhaj!” i lončić je počeo kuhati tako da se do sita najela. No kad je htjela da lončić prestane kuhati, nikako se nije mogla sjetiti pravih riječi koje bi zaustavile kuhanje.

I tako je lončić kuhao i kuhao. Kaša je već prešla preko ruba lončića i dalje kuhala i kuhala. Napunila se cijela kuhinja, a zatim i cijela kuća. Zatim još i druga kuća, pa ulica, kao da lončić hoće nahraniti cijeli svijet. I nijedan čovjek nije znao kako da pomogne u tom čudu prečudnom koje ih je snašlo.

Tek poslije, kada je ostala samo još jedna kuća prazna, došla je djevojčica i rekla samo “Lončiću, stoj!” I dok bi okom trepnuo, on je prestao kuhati.

No lončić je već nakuhao toliko kaše, da su svi koji su željeli doći u taj grad, morali sebi napraviti put jedući slatku kašu.

Narodna
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 20:41   #212
imam sina od skoro 2.5g i dosad mu niti jednom nisam pročitala priču.
razlog je taj što mi ne da da mu je pročitam, to mu je dosadno.
probala sam ne direktno čitati nego prepričavati, usput mu pokazujući ilustracije, povremeno upali, ali nikad do kraja priče.
sve priče koje smo pokušali čitati su jako kratke.
uglavnom sve završi s tim da mi uzme knjigu (on će sam čitati) i siđe mi iz krila.
kad ću ja svom djetetu moći pročitati priču?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 23:23   #213
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
imam sina od skoro 2.5g i dosad mu niti jednom nisam pročitala priču.
razlog je taj što mi ne da da mu je pročitam, to mu je dosadno.
probala sam ne direktno čitati nego prepričavati, usput mu pokazujući ilustracije, povremeno upali, ali nikad do kraja priče.
sve priče koje smo pokušali čitati su jako kratke.
uglavnom sve završi s tim da mi uzme knjigu (on će sam čitati) i siđe mi iz krila.
kad ću ja svom djetetu moći pročitati priču?
Nama je upalilo kad smo kupili ovu knjigu u kojoj su ilustracije stvarno prekrasne To ga je zainteresiralo i sad mu po 45 minuta znamo čitati, kad ja tražim pauzu onda moli tatu da mu čita
Imamo i Najljepše basne svijeta iz knjižnice pa sad kombiniramo.
Ali mislim da prije svega ovisi o djetetu, ako nema sklonosti tome, ako npr. više voli crtati ili nešto izrađivati, nema tu nekog recepta da zavoli knjige.
I nama npr. nikako ne paše priča pred spavanje jer je to njemu silno zanimljivo (po 100-ti put) i nema šanse da zaspi ,on još prepričava
spuzva bob is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 00:32   #214
Quote:
spuzva bob kaže: Pogledaj post
nema tu nekog recepta da zavoli knjige.
Ako hoće sam, ne mora značiti da ne voli knjige, možda samo hoće sam. Meni nikad nisu uspjeli pročitat priču.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 08:31   #215
Quote:
spuzva bob kaže: Pogledaj post
Nama je upalilo kad smo kupili ovu knjigu u kojoj su ilustracije stvarno prekrasne To ga je zainteresiralo i sad mu po 45 minuta znamo čitati, kad ja tražim pauzu onda moli tatu da mu čita
Imamo i Najljepše basne svijeta iz knjižnice pa sad kombiniramo.
Ali mislim da prije svega ovisi o djetetu, ako nema sklonosti tome, ako npr. više voli crtati ili nešto izrađivati, nema tu nekog recepta da zavoli knjige.
I nama npr. nikako ne paše priča pred spavanje jer je to njemu silno zanimljivo (po 100-ti put) i nema šanse da zaspi ,on još prepričava
Mi (gremlini od 4god i 2,5) imamo i ovu 'naljepše bajke svijeta 1' imamo i dvojku i 'najljepše basne svijeta'.. čitamo ih ali nisu nešto jako oduševljeni, kao sa ovim ostalima. sada mi je malo žao što smo dali toliko novce na te sve knjige, a pola njih nisu toliko interesantne.
Zato bi preporučila knjižnicu!

Ovo je naših top 5-10.. : Djed i repa, juha od bundeve, zmaj gordan, najotmjeniji div u gradu, pužica kitova družica, šuma striborova (prilagodila f.puškarić)..ova je više za većeg, krokodil krezubica,.. ovo je što mi je sada prvo palo na pamet. SIgurno sam još koju zaboravila.
Ugl, golden marketing i tintilinic imaju famozne priče.

Čitamo najčešće prije spavanja. Obavezno. To je rutina, prvo večera, pranje zubića i onda biraju koju žele knjigu za laku noć.
Kada ih čitamo (mm jednu stranu, ja drugu.. oni leže izmedju nas), obavezano radimo grimase, pjevamo, glumimo, mjenjamo glasove. Ma to je pravi igrokaz. Obožavaju to čitanje. A bogami i mi.
__________________
U izradi

Zadnje uređivanje Leonee : 21.02.2012. at 08:38.
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 13:18   #216
Quote:
spuzva bob kaže: Pogledaj post
Nama je upalilo kad smo kupili ovu knjigu u kojoj su ilustracije stvarno prekrasne To ga je zainteresiralo i sad mu po 45 minuta znamo čitati, kad ja tražim pauzu onda moli tatu da mu čita
mi imamo ove bajke, i 1 i 2, i meni su grozne
d. isto često traži da joj ih čitam, jer ima poznatih joj priča tipa pepeljuga i snjeguljica i ružno pače
al priče su koma, div koji pojede vlastite kćeri, palčića i braću mama i tata ostavljaju u šumi, ženski likovi su krotke i lijepe djeve koje samo pospremaju

dobili smo kratke priče od Kestutisa Kasparavičiusa (ovo sam c/p, naravno ), koje su prepreprefenomenalne
apsolutna preporuka za 3+
evo jedne priče, našla sam guglajući
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 20:51   #217
e i fora su nam medvjedici iz algoritma.. 'medvjedici gledaju previse televizije', 'medvjedici i nezdrava hrana', 'medvjedici i tjedan kod bake'...itd.
Steta sto ih vise nema mozda je ostalo jos par primjereka po algoritmu, jako su se brzo prodale. Mis mo kupili par, a ostalo posudjujemo u knjiznici.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 00:08   #218
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ako hoće sam, ne mora značiti da ne voli knjige, možda samo hoće sam. Meni nikad nisu uspjeli pročitat priču.
da, on voli knjige, ali on ih mora imati u rukama i listati i "čitati"
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Kada ih čitamo (mm jednu stranu, ja drugu.. oni leže izmedju nas), obavezano radimo grimase, pjevamo, glumimo, mjenjamo glasove. Ma to je pravi igrokaz. Obožavaju to čitanje. A bogami i mi.
joj, blago vama, baš vam zavidim nadam se da ćemo i mi tako jednog dana...
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
al priče su koma, div koji pojede vlastite kćeri, palčića i braću mama i tata ostavljaju u šumi, ženski likovi su krotke i lijepe djeve koje samo pospremaju
da, te poznate bajke su malo previše horor za moj ukus, a i za malca isto. znali smo mu pričati crvenkapicu, to je valjda jedina priča koju znamo napamet, i prestravio se i na vuka koji jede baku i na lovca koji raspara vuku trbuh... uglavnom, morali smo mijenjati scenarij...
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
e i fora su nam medvjedici iz algoritma.. 'medvjedici gledaju previse televizije', 'medvjedici i nezdrava hrana', 'medvjedici i tjedan kod bake'...itd.
uf, za nas bi definitivno bila 'medvjedici gledaju previse televizije'


hvala puno svima na preporukama, budemo probali nabaviti nešto od toga
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 06:05   #219
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
da, on voli knjige, ali on ih mora imati u rukama i listati i "čitati"

da, te poznate bajke su malo previše horor za moj ukus, a i za malca isto. znali smo mu pričati crvenkapicu, to je valjda jedina priča koju znamo napamet, i prestravio se i na vuka koji jede baku i na lovca koji raspara vuku trbuh...:horor: uglavnom, morali smo mijenjati scenarij...
Mi smo rekli da je vuk progutao baku i Crvenkapicu (pojesti njega asocira na žvakanje pa sam zato preskočila, to bi bilo teško objasniti ) a lovac je izvadio iz trbuha obje dok vuk spavao. U biti je točno, mislim da nema potrebe za jako slikovitim slikama tipa rasporio i sl.
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 08:02   #220
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post

dobili smo kratke priče od Kestutisa Kasparavičiusa (ovo sam c/p, naravno ), koje su prepreprefenomenalne
apsolutna preporuka za 3+
evo jedne priče, našla sam guglajući
jesu to budalaste priče? treba mi za poklon djetetu od 3 godine.

a i za mene, raspametila sam se od sreće kad sam vidjela ilustracije.

moj ima tek godinu i pol i u fazi je prepoznavanja i imenovanja onog što vidi. obožava miffy i ove knjge:

http://www.skolska.com.hr/hrv/page.a...=59&act=browse

neka vas ne zbuni preporučena dob, super su i za male klince (veliki i jasni prikazi ). moj domaće životinje zna napamet - koja je koja, kako se glasaju i sve što ide uz to.

u knjižnici smo posudili ovo: http://www.profil.hr/autor/philip-waechter/7576/ - divna priča, lijepe ilustracije.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:21.