Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2003., 16:21   #1
Arrow TAROT - Opća tema (pročitati drugi post :) )

...

Zadnje uređivanje Baphomet : 20.09.2013. at 15:02.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 16:48   #2
Ovo je opća tema o tarotu gdje će se raspravljati o tome kako, zašto i zbog čega se primjenjuje, gdje je nastao, sa kakvim špilovima radite....

Možete tražiti objašnjenje karata koju su vam izašle kod savjetovanja sa Tarotom ili općenito objašnjenje karte koja vas zanima.

Osobna pitanja tarot majstorima su dozvoljena ali u odgovoru mora biti način na koji su se bacile karte, koje su karte došle na kojoj poziciji i značenje karata.

Nije dozvoljeno ponavljanje pitanja. Sve se radi na dobrovoljnoj pazi i na tumaču je da li želi odgovoriti na pitanje.

Ovo NIJE tema za raspravu o tarot linijama (za to postoji ova tema)

Ovo NIJE tema za reklamiranje i pozivanje forumaša radi savjetovanja (za to koristite privatne poruke)

Brisati će se nizanje pitanja. Ukoliko vidite da nije odgovoreno na nekoliko pitanje prije vašeg post će biti obrisan.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes

Zadnje uređivanje Baphomet : 10.03.2014. at 14:58. Reason: Nova pravila
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 01:06   #3
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ovo je opća tema o tarotu gdje će se raspravljati o tome kako, zašto i zbog čega se primjenjuje, gdje je nastao, sa kakvim špilovima radite....
spilovi koje koristim,' rider waite, witchy tarot , andeoske kartice, (2vrste), ciganske karte i lenormand
osobno sam 'klasicni' RW (A.E.Waite i P.C.Smith),
zamjenila witchy tarotom,(Antonella Platano & Laura Tuan )
nikako se nisam mogla povezati sa tim spilom,
pretmuran je... ne volim ga..
dok je kod WT , male arkane jedina razlika sto su npr, macevi - metle ::
ne valja bacat 'lose karte'
meni klasican nikad nije sjeo
slobodno zamjenite spilove
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 17:10   #4
Možda većina, Baph, al ne svi. Naročito ne oni koji uzmu vremena da *prouče* divinaciju. Ljudi o kojima ti govoriš su uglavnom ljudi koji pojma nemaju o tim stvarima - inače bi znali da nisu baš svi znakovi u stilu Biće Bolje.

Jurislav, ne, ne vjerujem. Prvenstveno zbog prirode divinacije, koju bih rado ovdje elaborirao, ali kasnije jer sad idem nekamo pa nemam vremena. Za sad je dovoljno reći da nikakve sile ne djeluju kroz karte, ni "dobre" ni "zle". Karte su u ovom slučaju samo ključ za prevođenje, to keep it simple.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 19:51   #5
Jurice, zle sile mogu djelovati preko bilo čega Tarot nema veze s tim.
Zle sile djeluju preko "zlih", neosvještenih ljudi, bavili se oni nekim proricanjem, znanošću, politikom, ili kopanjem kanala.

Ono što jesi, i što imaš, - to privlačiš.
 
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 21:16   #6
Quote:
Baphomet kaže:
Ljudi ne žele znati budućnost, oni samo žele da im netko kaže da će biti bolje. Bez obzira gledali u Tarot, grah, lijevali olovo ili promatrali let ptica.
Znam, ali nije li malo njihova radoznalost opasna prvenstveno za njih same?
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 21:19   #7
Ne vidim razloga zašto bi netko tražio da mu pretkažu budućnost osim da se smiri, i da dalje živi u lažno/stvarnom uvjerenju da će biti bolje.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2020., 00:27   #8
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ne vidim razloga zašto bi netko tražio da mu pretkažu budućnost osim da se smiri, i da dalje živi u lažno/stvarnom uvjerenju da će biti bolje.
Tako sam se i ja htio uvjeriti da ce biti bolje. Koristio sam ciganske karte kako bi gledao kako ce biti moja veza s bivšim. Naravno karte pokazale mi patnju i dvije osobe koje se svadjaju. Naravno da je tako i bilo.

A o tarot kartama šta da napišem. Može se i sebi gledati. Tako sam u školi sa 16 godina morao na popravni. Imao sam tarot karte da vidim hocu li uspjeti popravni. Ne sjecam se vise koje sam si karte stavio. Uglavnom ja sam to protumacio da necu uspjeti. Tako da sam se odmah uhvatio knjiga učenje. Pa sam eto uspio u tome.

S tarot kartama i sebi možeš pomoći.

Što se još desilo. Imao sam te gypsy cards pa sam jednom gledao svojoj majci. Kartu neke bebe sam otvorio. Pa eto rekao majci mozda cemo dobiti sestru. Kad ona onako zastrašeno pogledala. Nakon par mjeseci saznali eto da je mama trudna haha.

Nisam tako iskusan s tarotom. Ako koristim numerologiju kad se mješaju karte. To iz zabave radim.
Zelenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 21:27   #9
Quote:
Baphomet kaže:
Ne vidim razloga zašto bi netko tražio da mu pretkažu budućnost osim da se smiri, i da dalje živi u lažno/stvarnom uvjerenju da će biti bolje.
Za smirivanje se slažem, ali ponekad saznanje o kretanju stvarnosti u vremenu može biti isto tako smirujuće, da ne govorim i vrlo informativno. Uspješna divinacija vrlo često može dovesti do boljih poteza u pravim rukama. Originalno, proricanje nije bila neka trivijala koja se potezala po dnevnim novinama i tabloidima, nego cijenjeno umijeće uglavnom rezervirano za one koji su trebali, kak bi se reklo, škicat kroz ključaonicu tvornice budućnosti, tako da bi mogli bolje manevrirat k željenom cilju.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 21:41   #10
Quote:
Gaudrath kaže:
Za sad je dovoljno reći da nikakve sile ne djeluju kroz karte, ni "dobre" ni "zle". Karte su u ovom slučaju samo ključ za prevođenje, to keep it simple.
Hm, a mislis li da visa sila ne moze utjecati koje ce se katre otvoriti? Ja mislim da moze.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 21:42   #11
Quote:
Solaris kaže:
Jurice, zle sile mogu djelovati preko bilo čega Tarot nema veze s tim.
Zle sile djeluju preko "zlih", neosvještenih ljudi, bavili se oni nekim proricanjem, znanošću, politikom, ili kopanjem kanala.

Ono što jesi, i što imaš, - to privlačiš.
Mogu, ali mogu i preko karata, zar ne?
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 21:48   #12
Ne, zato jer karte samo odražavaju ono što je već u tebi. Ako viša sila može utjecati na karte, ona mora prvo utjecati na tvoj Deep Mind, a ako to može, nit da se zaključaš u titanijumsku kutiju uronjenu u bazen svete vodice ti ne bu pomoglo.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 21:53   #13
Quote:
Gaudrath kaže:
Za smirivanje se slažem, ali ponekad saznanje o kretanju stvarnosti u vremenu može biti isto tako smirujuće, da ne govorim i vrlo informativno. Uspješna divinacija vrlo često može dovesti do boljih poteza u pravim rukama. Originalno, proricanje nije bila neka trivijala koja se potezala po dnevnim novinama i tabloidima, nego cijenjeno umijeće uglavnom rezervirano za one koji su trebali, kak bi se reklo, škicat kroz ključaonicu tvornice budućnosti, tako da bi mogli bolje manevrirat k željenom cilju.
Kako sad to?

Saznaš budućnost i onda vučeš bolje poteze koji bi trebali dovesti do boljeg ishoda?

Proročanstvo je zapravo samo razmatranje mogućih opcija?

Karte su samo način da se usredotočiš na ono što već zapravo znaš?

U tom slučaju - pozdravljam metodu.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 22:08   #14
Quote:
jurislav kaže:
Mogu, ali mogu i preko karata, zar ne?
mogu, ali mogu i preko Biblije , sjeti se srednjeg vijeka, križarskih ratova i inkvizicije




Quote:
Velma:

Karte su samo način da se usredotočiš na ono što već zapravo znaš?
You've got that right!
 
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 22:22   #15
Na snovi mojeg iskustva mislim da je skoro nemoguće pretskazati budućnost samo na osnovi Tarota, previše je faktora upleteno. Naravno, osim ako nisi dosrta napredovao na tom putu, onda ti Tarot neće ni trebati jer sam inuitivno znaš šta ti slijedi u većini situacija.

Ali veoma je moguće dobiti koristan savjet u nekakvim nejasnim situacijama. Pogotov Yi Yingom, tarot je malo previse kompleksan ali je zato Yi Yang nenadmašan za jasne odgovore.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 22:29   #16
Quote:
Gaudrath kaže:
Ne, zato jer karte samo odražavaju ono što je već u tebi. Ako viša sila može utjecati na karte, ona mora prvo utjecati na tvoj Deep Mind, a ako to može, nit da se zaključaš u titanijumsku kutiju uronjenu u bazen svete vodice ti ne bu pomoglo.
kako to kate odrazavaju ono sto je vec u tebi, to cu ti tesko povjerovati?
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 22:29   #17
Kad netko zapravo gleda budućnost u karte on se povezuje s astralnim svijetom ,tj jer se stvari tamo dogode prije nego na fizićkom svijetu.



Samo sam lupio izvan konteksta ,tak samo da nešto napišem.
He he Snajperist ući gađati.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 22:30   #18
Quote:
Solaris kaže:
mogu, ali mogu i preko Biblije , sjeti se srednjeg vijeka, križarskih ratova i inkvizicije

ne budi smiješna, to nema veze s Biblijom.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 22:35   #19
Quote:
jurislav kaže:
kako to kate odrazavaju ono sto je vec u tebi, to cu ti tesko povjerovati?
Nemaš mi što "povjerovat", to je činjenica. Divinacija funkcionira po specifičnim principima i to nije stvar "vjerovanja", nego stvar toga da li ti ili znaš o čemu govorimo, ili samo pokušavaš osuditi ono što ne razumiješ. U interesu originalnosti nadam se da nije ovo zadnje.
Sad, ako te zbilja zanima, ja mogu ovdje iznijeti sažetak tih principa po kojima divinacija, uključujući i Tarot, funkcionira pa ćemo nastavit debatu. Al ako te ne zanima tako nešto nego samo želiš naglasiti kako vjeruješ da je Tarot nešto zlo i bogumrsko, reci sad i uštedi mi vrijeme.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 22:55   #20
Quote:
Gaudrath kaže:
Sad, ako te zbilja zanima, ja mogu ovdje iznijeti sažetak tih principa po kojima divinacija, uključujući i Tarot, funkcionira pa ćemo nastavit debatu. Al ako te ne zanima tako nešto nego samo želiš naglasiti kako vjeruješ da je Tarot nešto zlo i bogumrsko, reci sad i uštedi mi vrijeme.
Izvoli, baš me zanima.Javit ću se kad budem imao vremena.
jurislav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.