Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2011., 16:42   #1
Što fino jesti kad želudac zeza?

Dakle, s vremena na vrijeme mi se kao i svima desi da imam probavnih problema (tak mi i treba kad jedem kolače iz menze), i onda bi mi se prehrana taj dan dva trebala svesti na nemasnu hranu ala riža, krekeri, jogurt. Što em što je malo bljutavo, em što me ne zasiti.

A volim sve što je slasno i masno i začinjeno pa da li imate neki finiji recept za te dane? Prvenstveno mislim na raznorazne maštovite kombinacije s povrćem. Po mogućnosti s tjesteninom da bude zasitnije.

Što vi jedete tada?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."

Zadnje uređivanje Eve* : 12.02.2011. at 17:07.
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 20:34   #2
Cuj, daj ti za svaki slucaj nazovi hitnu, mozda je nesto ozbiljno, a ne obicna crijevna viroza. Za crijevnu virozu je preporuka caj od sipka i pijuckati zlicicu po zlicicu, jer inace sve ode van. Rekli su mi nikako kamilicu (iako ona smiruje zeludac).

Kad sam imala crijevnu virozu, jedino sto mi nije uzrokovalo mucninu i sto mi nikako nije uspjelo dosaditi bio je krumpir. Kuhan, pecen, cak ni masni pomfrit mi nije uzrokovao mucninu. A vec slatki krumpir je bio problematican.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 20:47   #3
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Dakle, s vremena na vrijeme mi se kao i svima desi da imam probavnih problema (tak mi i treba kad jedem kolače iz menze), i onda bi mi se prehrana taj dan dva trebala svesti na nemasnu hranu ala riža, krekeri, jogurt. Što em što je malo bljutavo, em što me ne zasiti.
Što vi jedete tada?
izbaci stvari koje ti rade probleme
ja sam otkrio da imam probleme od zagorenih stvari (zagoreni kolači, zagoreni kruh) pa zato izbjegavam kad primjetim, a ako baš moram jesti onda odrežem zagoreni dio
smeta mi i seoska rakija, u narodu poznata kao "brlja"
to probam i kad vidim o čemu se radi kažem da ću dalje piti pivo

Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Što fino jesti kad želudac zeza?
coca-colu, dvopek, crnu čokoladu

Zadnje uređivanje Krkimir : 12.02.2011. at 21:03.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 21:06   #4
Tako jeeee... Coca Cola je poznati prijatelj želuca.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 22:25   #5
Ma okej dvopek i cola, al ja recepte tražim
Nije niš ozbiljno, samo malo jači grčevi u želucu
Već su prošli al da znam a sljedeći puta
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 22:49   #6
Ja sam se zezao za Kolu. Da se razmemo- Kola je sranjo za sve, a pogotovo za one osjetljivog želuca!


Evo, pomažem ti s nekoliko linkova, pa vidi:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=162649


http://www.centar-zdravlja.net/clanc...ludac-zdravim/
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 23:02   #7
Kupi čaj za želučane probleme. Ja ga kupujem u SLO, ali mislim da možeš to naći i u našem Mulleru. Ako ne, onda dječji kojeg ima svugdje...on sadrži sličnu kombinaciju biljaka za smirenje grčeva (komorač za poznate kolike kod djece). To je da ti pomogne kod grčeva.

A kaj jesti...eh...ne znam . Ali bi se složila da ono, hrana u menzi, jako upitna kvaliteta, svježina i slično, pa ako si osjetljivijeg želuca, drži se nekih provjerenih stvari, mesa, krumpira, tjestenine, nikako ne kolača, tko zna kakvih.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 23:20   #8
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Ma okej dvopek i cola, al ja recepte tražim
Pardon, najvažniju stvar sam zaboravio:
recept je- što manje stresa i živciranja.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 23:40   #9
Hvala ljudi, al ne tražim ja recepte kako spriječiti grčeve, nego recepte za nemasnu a finu hranu kad već dobijem grčeve
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 23:46   #10
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Ma okej dvopek i cola, al ja recepte tražim
Nije niš ozbiljno, samo malo jači grčevi u želucu
Već su prošli al da znam a sljedeći puta
Pa ako ti se to ponavlja tipa jednom mjesecno ili slicno, valjda zelis znati od cega je. Jer ne nije normalno.

Ja znam da ne smijem slatko vrhnje samo, mogu u kremi, ali kad je po kolacu, onda samo komad dva. I samo slatko vrhnje. Nesto je i tvoj okidac.

I cudno je da trazis sto jesti kad si u muci, umjesto da trazis kako da do muke ni ne dodje.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 23:46   #11
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Tako jeeee... Coca Cola je poznati prijatelj želuca.
meni je pedijatar preporučio coca-colu i slane štapiće da dam klincima ali samo kada ih mući proljev, i uvijek pomogne
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 23:47   #12
Stvarno, nazovi hitnu i pitaj jel se jos netko otrovao u studentskoj menzi, i sto da cinis. Oni ce ti dati savjet. Ne moras ici na hitnu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 23:53   #13
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Pa ako ti se to ponavlja tipa jednom mjesecno ili slicno, valjda zelis znati od cega je. Jer ne nije normalno.

Ja znam da ne smijem slatko vrhnje samo, mogu u kremi, ali kad je po kolacu, onda samo komad dva. I samo slatko vrhnje. Nesto je i tvoj okidac.

I cudno je da trazis sto jesti kad si u muci, umjesto da trazis kako da do muke ni ne dodje.
Ma ne dođe meni to redovito, neg samo ako pojedem pokvareni kolač u menzi kao jučer

Samo recepte tražim za nešto što je fino i zasitno a nije masno, krenuli ste u krivom smjeru svi
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 01:00   #14
Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Dakle, s vremena na vrijeme mi se kao i svima desi da imam probavnih problema (tak mi i treba kad jedem kolače iz menze), i onda bi mi se prehrana taj dan dva trebala svesti na nemasnu hranu ala riža, krekeri, jogurt. Što em što je malo bljutavo, em što me ne zasiti.

A volim sve što je slasno i masno i začinjeno pa da li imate neki finiji recept za te dane? Prvenstveno mislim na raznorazne maštovite kombinacije s povrćem. Po mogućnosti s tjesteninom da bude zasitnije.

Što vi jedete tada?
ja znam da kad imam s želucem problem jedem samo kuhano bjelo meso
i skuham na pari brokulu ili mrkvu...ili je riža s povrćem na pari ili juha ajnpren s dvopekom koju jedem i kad nemam problema sa želucem...a kaj se tiće baš nekih finijih recepta......al radi toga bolje je laganu hranu jesti...
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 10:39   #15
Kaj ne postoji ništa što je fino i zasitno, a nemasno?
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 10:45   #16
Pa napisah ti gore: krumpir.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 12:05   #17
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post

Kad sam imala crijevnu virozu, jedino sto mi nije uzrokovalo mucninu i sto mi nikako nije uspjelo dosaditi bio je krumpir. Kuhan, pecen, cak ni masni pomfrit mi nije uzrokovao mucninu. A vec slatki krumpir je bio problematican.
meni obično ne pašu zadnje 2-3 stvari koje sam jeo prije tegoba. npr. zadnji put sam jeo liči. i sad mi je bljak, nisam ga okusio ove godine više, ne mogu ga vidjet u dućanu. a što ti je liči, želatinozna vodica! prije su tak gljive nadrapale (pa sam okrivio svoje da su mi otrovne gljive skuhali )

Quote:
Eve* kaže: Pogledaj post
Ma okej dvopek i cola, al ja recepte tražim
Nije niš ozbiljno, samo malo jači grčevi u želucu
Već su prošli al da znam a sljedeći puta
nema. čaj, dvopek i basta. nikakvo povrće. ak te baš traži nešto, onda nešto neutralnog okusa. teško da ćeš uz crijevnu virozu ili otrovanje želuca imati potrebu za dinstanim povrćem, kojekakvim umacima, čak i salatama. ako te traži to, onda vjerojatno nije riječ ni o jednom od ova dva slučaja.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 12:52   #18
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
meni obično ne pašu zadnje 2-3 stvari koje sam jeo prije tegoba. npr. zadnji put sam jeo liči. i sad mi je bljak, nisam ga okusio ove godine više, ne mogu ga vidjet u dućanu. a što ti je liči, želatinozna vodica! prije su tak gljive nadrapale (pa sam okrivio svoje da su mi otrovne gljive skuhali )


nema. čaj, dvopek i basta. nikakvo povrće. ak te baš traži nešto, onda nešto neutralnog okusa. teško da ćeš uz crijevnu virozu ili otrovanje želuca imati potrebu za dinstanim povrćem, kojekakvim umacima, čak i salatama. ako te traži to, onda vjerojatno nije riječ ni o jednom od ova dva slučaja.
Nisam nigdje ni rekla da sam imala crijevnu virozu ili otrovanje, neg samo grčeve u želucu pa mi se nije jelo ništa masno.
Dakle traže se recepti za tjesteninu s povrćem, bez umaka.
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 13:00   #19
Ako ti masna hrana uzrokuje zelucane probleme, moguce je da se zapravo radi o zucnim kamencima, a ne o zelucanim problemima.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 14:45   #20
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Ako ti masna hrana uzrokuje zelucane probleme, moguce je da se zapravo radi o zucnim kamencima, a ne o zelucanim problemima.
Po tvojih nekoliko event. dijagnoza u topicu ovdje, čudim se da je ona uopće i živa!


Čuj, Eve*- nema tu zadovoljavajućeg odgovora: ako želudac zeza, onda se prehrana reducira ne na tjestenine, povrće i meso- nego na čaj i dvopek.

Moj prijedlog je da ipak (ukoliko je to nešto duže, ili se češće ponavlja) posjetiš lječnika i da se posavjetujete glede toga. Ne mora biti ništa strašno, ali zašto bi uopće imala s tim problema, ako ne moraš.

A prehrana i recepti? Bez gaziranog, masnog i teških začina ili umaka- sve ostaje isto- ali reducirano za navedeno. Ako je nešto ozbiljnije glede stanja- onda radikalnija redukcija čaj. dvopek.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.